احمد زارع: شهرداری کاکی بنگاه کاریابی نیست و کارگران اخراجی بروند در پارس جنوبی یا ...

 

شهردار جدید کاکی با امضای حکم اخراج 22 نفر از کارکنان  و کارگران شهرداری به بهانه های غیر موجه ای هم چون نبودن اعتبار مالی لازم جهت پرداخت حقوق و دستمزد برای آنان، در اقدامی نادر و غیرقابل قبول و با تبانی شورای شهر، شهر کاکی را مشتنج نموده است. <?xml:namespace prefix = o />


احمد زارع شهرداری جدید کاکی، بدون درک مدیریت شهری، به جای سر و سامان دادن به  شهرداری و رو کردن احیانا تخلفات و یا ابهامات مالی سابق، دست به چنین کار ناشیانه ای زده است.


نگارنده قبل از اخراج کارگران مظلوم شهرداری و برای جلوگیری لز اخراج حتا یک نفر و نان بریدن پرسنل آن، به اتفاق چند نفر از دوستان واقع نگر و دلسوزم به دوستان عضو شورا و بزرگان شهر توصیه نمودیم که مبادا این کار در این برهه ی حساس صورت گیرد وگرنه عاقبت انتقام گیری و تسویه حساب شخصی و سیاسی را در جاهایی دیگری هم می توان بروز داد، چه تسویه حساب شخصی و سیاسی و از میدان به در کردن حریف هم از لحاظ اخلاق سیاسی و مدنی و چه از لحاظ شرعی به هیچ وجه جایز نیست.


اخراج چند نفر کارگر ساده و بی دفاع که همگی از خانواده های مستضعف ولی با ایمان و معتقد به نظام هستند، چاره ی کار این شهردار تازه به منصب رسیده نیست و بازتاب حرکت منفی اش را باید در روزهای آینده بیشتر و بهتر درک نماییم.


از اول تیرماه که کارگران شهرداری با تصمیم شهردار و شورای شهر مجبور به ترک ساختمان شهرداری شدند، شاید عده ای از دوستان هم بوده باشند که از این حرکت زشت آنان حمایت لفظی هم کرده باشند، ولی واقعیت امر چیز دیگری است. اکثریت مخالف جدی اخراج کارگران زحمت کش هستند. احمد زارع فکر می کند با اخراج کارگر فقیری که چند سال در واحد خدمات شهری با حقوق کم اکنون خانه نشین شده است می تواند چند صباحی با خیالی آسوده و راحت بر صندلی شهرداری تکیه زند. ولی گناه همسران و فرزندان این کارگران چه می باشد که نان آور خانواده به خاطر بهانه های شهردار از کار بی کار و برای به دست آوردن لقمه ای حلال مجبور به ترک زادگاه و خانواده شان شوند؟!


نگارنده توصیه جدی و برادرانه به شهردار و اعضای شورای شهر می کند که از خر شیطان پیاده شده و مشکل این عزیزان را در سریع ترین زمان ممکن حل نمایند، هیچ بهانه ای نیز قابل قبول نیست و ادعای بی پولی و نداشتن بودجه نیز به بی تدبیری و تنبلی خود آنان باز می گردد.


حق این بود شورای شهر در نخستین روزهای فعالیت شان با درایت و بدون تعصبات جناحی و سیاسی با فرماندار یا استاندار، طی نامه ای با شرح کامل ولی به طور حضوری به چاره اندیشی و حل موضع می پرداختند و قطعا آن عزیزان برای دفاع از حیثیت دولت عدالت محور احمدی نژاد هم که شده بود، بودجه یا کمکی مالی لازم به شهرداری می نمودند.


واقعیت امر چیز دیگری است، اعضای شورای شهر  و شخص شهردار فقط در کوچه و بازار می نشیند و با دفاع از اخراج کارگران،  شهرداران سابق (منصوری و جوکار) را بانی و مسبب اصلی وضع موجود می داند و برای رهایی بیشتر خود از افکار عمومی – که چندان به آن آشنا نیستند – شورای دوم شهر را به بی کفایتی و بکار گیری بیش از اندازه و ظرفیت مشاغل شهرداری از نیروهای جوان مورد خطاب و نوازش!! قرار می دهند.


این فرافکنی شهردار که ادعای تجربه و مدیریت آن تاکنون چیزی در عمل ثابت نشده است، نشان می دهد اگر شهرداری کمک میلیاردی از سوی نهادهای مسئول هم دریافت نماید، این گروه حاضر به جذب دوباره آنان (اخراجی) نیستند!


این قلم در نخستین روزهای صدارت شهردار با ایشان به طور تفنی و مفصل درخصوص در پیش گرفتن راهکار مناسبی جهت حل موضوع صحبت نمودیم که به شدت از افکار معکوس شهردار و رویه بد در پیش گرفته عصبانی و دلخور شدم. ایشان با جدیت عنوان کردند: «شهرداری بنگاه کاریابی نیست و کارگران اخراجی بروند در پارس جنوبی یا جایی دیگر مشغول شوند!!...»


ضمن کشیدن خط بطلان بر افاضات شهردار، می بایست از طریق این مقال و نشریه به خاطر دفاع از ایشان در هفته نامه نسیم جنوب، از همه ی شهروندان به ویژه کارگران مظلوم عذرخواهی نمایم.


جلسات خصوصی و پشت پرده شورا و شهرداری و رفتن به طریق ناصواب گذشته، آینده بدتر و نامیمونی را برای شهرداری و شهروندان رقم خواهد زد.

 

                                                                                             منبع : نسیم


مطالب مشابه :


شهرداری

خورموج - شهرداری - هزاران خانه را بر باد دادم ( -----) كه تا بنياد سایت خبری نگین
سیمای تیم فوتبال ایرانجوان خورموج

ایـرانـــجوان خـورمــوج شهـرداری خـورمـوج. افتتاح وب سایت باشگاه به مناسبت سی و
مناطق گردشگری(دیدنیهای) دشتی 1

کلیپی از نیایشگاه مند دشتی(خورموج) سایت شهرداری خورموج لباس خاکی من(آقاسید) شبکه خبر دشتی
فوتسال جام دهه فجر92 خورموج

محله آذرآباد خورموج سایت شهرداری خورموج لباس خاکی من(آقاسید) شبکه خبر دشتی(اسماعیل حاجیانی)
احمد زارع: شهرداری کاکی بنگاه کاریابی نیست و کارگران اخراجی بروند در پارس جنوبی یا ...

خورموج. دیار نخل و احمد زارع شهرداری جدید کاکی، بدون درک مدیریت شهری، به جای سر و سامان
نامطلوب بودن وضعیت سرویس های بهداشتی پارک مفتون خورموج

آساک دشتی - نامطلوب بودن وضعیت سرویس های بهداشتی پارک مفتون خورموج وب سایت شهرداری خورموج.
برخی مشکلات شهری خورموج که قابلیت توجه بیشتری دارا میباشد

پیشنهاداتی برای پیشرفت خورموج سایت شهرداری خورموج لباس خاکی من(آقاسید) شبکه خبر دشتی
مناطق گردشگری(دیدنیهای) دشتی 4

محله آذرآباد خورموج مناطق گردشگری
برچسب :