پیام تسلیت رهبری به مادر مرحومه فاطمه خاتمی

پیام تسلیت رهبری به مادر مرحومه فاطمه خاتمیحضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت صبیه‌ی مرحوم   آیت‌الله سیدروح‌الله خاتمی را تسلیت گفتند.
 
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
 
سرکار بانوی مکرّم همسر گرامی مرحوم آیةالله خاتمی اعلی‌الله‌مقامه

مصیبت درگذشت صبیه‌ی محترمه ام‌الشهید خانم خلیلی رحمةالله‌علیها را تسلیت میگویم و از خداوند متعال برای جنابعالی و دیگر بازماندگان صبر و اجر مسألت مینمایم. خداوند آن مخدّره را با اولیائش محشور فرماید و مشمول رحمت و مغفرت قرار دهد.

سیدعلی خامنه‌ای
۳ اسفند۱۳۹۳
13931203_0128993.jpg

٣   اسفند 

خاتمی ها در عزای خواهر دلسوزی که دیاری را مادر و همراه بود!

24280.jpg 

هنرمندی که هنرش مردمداری بود رفت
 

خاتمی ها در عزای خواهر دلسوزی که دیاری را مادر و همراه بود! 

سالها زیست و تلاش و کار کرد و زحمت کشید، و نه توقعی کرد و نه درخواستی داشت، او خودش بود، همان که باید باشد. تربیت یافته در کانون خانواده ای که یک سوی آن سید روح الله خاتمی بود، پیر اخلاق و متانت این دیار کویری، و سوی دیگر مادری صداقت مدار و زحمتکش و با پشتکار.. مادری که چشمانش بخاطر ترکش های «سیاست»، دیگر سویی ندارد تا اشکی برای دردانه اش بریزد.
حاجیه سیده فاطمه خاتمی، واعظ با عمل و معلم اخلاق عملی و رفتاری بود، از آن معلم های هنرمند و آگاهی که با حرکت و رفتارهایشان درس یاد می دهند. در بازار. در خانه. در مسجد. و حتی در بیمارستان و بر  روی تخت و بستر بیماری.
امروز پرستاران وخدمه و کادری که درلحظات درمان هم با اوبوده اند،اشک میریزند،باسوز و ازته دل،چرا که هرکس یک یادگار ارزشمندی ازاو دارد.یادگاری که گاه تنها یک نگاه پر مهر بوده! 

حتی در بستر بیماری و در اوج درد، به کسی اخم و پرخاش نکرد و توقع نداشت و توقع نکرد تا با او بهتر از دیگران باشند، و در زمانه غرور و منیت ها این چیز کمی نبود!
مادر شهید! دختر امام جمعه فقید سالهای دور یزد و خواهر سید محمد خاتمی در زمان رئیس جمهور بودن، همه و همه، فقط مسئولیت و درد و رنج او را بیشتر می کرد، و او که مردمداری و اخلاق را همچون دیگر خواهران و برادرانش از پدر یاد گرفته بود، همیشه با مردم بود و بین خودش و مردم فاصله ای ایجاد نکرد.
امروز اگر کسی برای فراقش اشکی می ریزد، از ته دل و با همه وجود می ریزد، و چون او را می شناسد می ریزد، که سزاوار خوب بهره بردن از زندگی بود،و اما بادرد و بامرگ ازسرطانش نیز فریاد رساتری برآورد که ای مسئولان شهر و استان،مواظب سرعت شیوع سرطان باشید!
فاطمه خاتمی، «مادر» و «دختر» و «زن » و «خواهر» و «بیمار» نمونه و  هنرمند اخلاق مداری بود که به زنان و دختران و آنهایی که او را می شناختند یاد داد، که می توان از دستان و انگشتان نیز برای کارهای مفید ماندگار استفاده کرد. که می توان غرور نداشت و ساده زیست و ساده زندگی کرد و در همه حال بیاد خدا بود!
اینک او فارغ از دردهای تلخ و سخت سرطان، بسوی معبودش شتافته است، و داغش برای فرزندان سید روح الله خاتمی بجاد مانده است!
خدایش او را بیامرزد! 

************** 

غروی شبکه تابان یزد را زیر سوال برد!!
 

انتقاد حجت‌الاسلام غروی از سیاست دوگانه صدا و سیما
 

رسانه ملی بهتر است انصاف داشته باشد. 

وقتی یک هنرپیشه فوت می‌کند، صدا و سیما برنامه‌هایش را قطع می‌کند، ولی حالا یک زن ولایت‌مدار از بیت محبوب و ریشه دار، مدافع حضرت امام (ره) فوت کرده ولی آنگونه که شایسته این بانوی مکرمه بود اطلاع رسانی نشد.

خطیب مراسم ترحیم خانم فاطمه خاتمی، از نحوه عملکرد صدا و سیما و سیاست دوگانه رسانه ملی در عدم پوشش خبری برخی مراسم و مناسبت‌ها انتقاد کرد.
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام علی غروی در مراسم ختم همشیره رئیس دولت اصلاحات که در مسجد حظیره شهر یزد برگزار شد، گفت: وقتی یک هنرپیشه فوت می‌کند، صدا و سیما برنامه‌هایش را قطع می‌کند، ولی حالا یک زن ولایت‌مدار از بیت محبوب و ریشه دار، مدافع حضرت امام (ره) فوت کرده ولی آنگونه که شایسته این بانوی مکرمه بود اطلاع رسانی نشد. رسانه ملی بهتر است انصاف داشته باشد.
غروی افزود: به عنوان یک منبری آزاد و آزاداندیش می‌گویم، این بانو انتسابش به بیتی است که امام(ره) به خاطر فوت آیت‌الله خاتمی امام جمعه وقت یزد دفترشان را تعطیل کردند و در پیام‌شان وی را عالمی بزرگوار و اندیشمند خواندند.
وی با تاکید بر اینکه رفتار خانواده خاتمی همواره اخلاقی بوده، بر کسب اخلاق اکتسابی تاکید کرد و گفت: انسان می‌تواند به جایی برسد که اوج بگیرد و برسد به جایی که جز خدا را نبیند، اما اگر انسان به دنبال دزدی‌های میلیاردی رفت، از حیوان هم پست‌تر می‌شود. چشم و گوش دارد اما نه می‌بیند و نه می‌شنود.
غروی یادآور شد: مرحومه خاتمی مادر شهید بود، شهیدی که وقتی در حین سخنرانی خبر شهادت فرزندش را فهمید، نشانه‌ای از ناراحتی و اعتراض نداشت و این اخلاق، اکتسابی است.
وی با اشاره به مشکلات امروزی مردم و جامعه افزود: بعضی‌ها هفت - هشت سال گرفتاری‌ها را زیاد کردند و‌‌ همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند"« ما باید گرفتاری‌های مردم را رفع کنیم»، و حاجیه سیده فاطمه خاتمی در این زمینه نقش ایفا می‌کرد.
این خطیب در بخش دیگری از سخنان خود با عرض تسلیت به بیت خاتمی گفت: بنده درگذشت این بانو را به بیت حضرت آیت الله خاتمی و بیت آیت الله شهید صدوقی که قبل و بعد از انقلاب حماسه‌ها آفریدند و کارهای بزرگ کردند و همچنین رئیس دولت هفتم و هشتم نیز تسلیت می‌گویم.


مطالب مشابه :


متن پیام تسلیت(انشاالله غم نبینید)

متن پیام تسلیت ضایعه درگذشت مادر مهربان و مومنتان را ارسال متن تسلیت یا




متن های زیبای تسلیت و ابراز همدردی به مناسبت درگذشت مادربزرگم

متن های زیبای تسلیت و ابراز همدردی به مناسبت درگذشت ( مادر-پدر- برادر -همسر-خواهر




پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت مادر سردار سرلشگر سلیمانی (1392/06/19)

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت مادر اسلامی را تسلیت گفتند. متن پیام رهبر




تسلیت کری به حسن روحانی +متن پیام

تاثر عمیق از درگذشت مادر حسن روحانی و تسلیت به او و خانواده متن اصلی پیام تسلیت کری




پیام تسلیت

به دلیل عدم اطلاع اینجانب پیام تسلیت مادر گرامیتان تمامی حقوق متن ها، تصاویر و فایل




پیام تسلیت رهبری به مادر مرحومه فاطمه خاتمی

پیام تسلیت رهبری به مادر مرحومه فاطمه خاتمی - نام رضوانشهرصدوق مقدس است. ماهرگز نام




پیام تسلیت مهندس زریبافان به مناسبت درگذشت مادر شهید تندگویان

پیام تسلیت مهندس زریبافان به مناسبت درگذشت مادر شهید تندگویان




پیام تسلیت فرمانده نیروی هوایی ارتش به مناسبت درگذشت مادر شهید عباس بابایی

پیام تسلیت فرمانده نیروی هوایی ارتش به مناسبت درگذشت مادر پیام تسلیت متن پیام




پیام تسلیت

پیام تسلیت مادر، ای پرواز نرم قاصدک حقوق متن ها، تصاویر مربوط به این سایت




برچسب :