خواص عقیق

واژه عقيق از اسم رودخانه اي به نام آگات در شبه جزيزه سيسيل مشتق شده. احتملاً از بستر اين رودخانه در ايام قديم قلوه سنگ هاي عقيق به دست مي آمده است. عقيق از انواع نيمه شفاف و يا مات و از لايه هاي كالسدوني است كه هر كدام به رنگهاي مختلف تزئين شده و يا حتي همرنگ مي باشند و يا به تناوب لايه هايي از اپال در ميان آنها ديده مي شود. عقيق هايي كه در گذشته از معادن آلمان استخراج مي شدند داراي رنگ هاي قرمز صورتي و قهواي بوده و بين اين لايه ها گاهي نيز نوارهاي خاكستري رنگ ديده مي شود.و می توان آن را در کشورهای برزیل، آلمان، مکزیک و ایالات متحده آمریکا یافت. <?XML:NAMESPACE PREFIX = O /> اين معادن امروزه قابل استفاده نيستند. با توجه به نوع شكل و ساختار لايه هاي عقيق در تجارت و علم واژه هاي متفاوتي به عقيق داده اند.

  • عقيق چشمي: در اين نوع عقيق ساختار لايه ها دايره وار بوده و نقطه تيره رنگي در مركز قرار دارد.
  • عقيق لايه اي: در اين نوع لايه هاي عقيق موازي با يكديگر هستند.
  • عقيق شجري: نوعي است بدون ساختار لايه مانند به رنگ خاكستري يا بي رنگ و نيمه شفاف كه بر روي سطح آن اشكال درخت مانند نقش بسته است.

سنگ عقيق يا « سنگ عزت نفس » براي تقويت حس احترام به نفس و ارزش قائل شدن براي خويشتن به كار مي رود. رنگ هاي نارنجي تيره اين سنگ به خوبي بيانگر نيروي تقويت كننده چاكراهاي اول و دوم و سوم در اين سنگ است و باعث حس امنيت و عشق به خويشتن مي شود.رگه هاي صورتي رنگ موجود در اين سنگ، عشق و علاقه را در بين والدين و فرزند تقويت مي كند. اين سنگ همچنين براي بيماريهاي پوستي از جمله آكنه بكار مي رود. براي اين كار بايد سنگ را در بالاي پوست نگه داشته و براي مدت چند دقيقه بصورت دايره وار حركت دهيد.انرژيهاي موجود در سنگ عقيق قرمز داراي اثرات شفابخش زير ميباشد:
درمان بيماري هاي کمر درد ، پا درد ، استخوان درد و همچنين دردهاي ماهيچه اي
درمان استرس ، اضطراب ، ميگرن ، انواع سر درد و بيماري هاي ع
صبي

 به طور کلي سنگ عقيق جهت درمان بيماري هاي کمر درد ، پا درد ، استخوان درد و همچنين دردهاي ماهيچه اي مناسب و مفيد است . چرا که حرکت فوق العاده ي آن باعث گرديده است که مدارات و ذرات شفابخش را به سوي خويش جذب نموده و تشکيل يک انرژي شفابخش قوي دهد . شما مي توانيد با کمي تمرکز ، امواج ساطع شده از اين سنگ را به رنگ سبز مشاهده کنيد . اين انرژي در عقيق قرمز هميشه به رنگ سبز است .


طريقه استفاده :
يک قطعه سنگ عقيق قرمز را به مدت ده دقيقه داخل مقداري آب نمک قرار داده و پس از آن عقيق را خارج نموده و به مدت پنج دقيقه در آفتاب بگذاريد. سپس آن را به مدت ده الي پانزده دقيقه بر روي محل درد قرار دهيد . اين عمل را روزي يک الي دو بار تکرار کنيد . چنانچه سه بار محل درد داغ شد، نشانه ي بهبودي مي باشد و ديگر نياز به انجام اين روش نيست . بهتر است در اين مدت استراحت نموده و محل درد تکان نخورد ؛ چرا که منجر به خارج شدن انرژي هاي درماني مي شود .( داغ شدن محل درد گوياي انجام عمل شفا درماني مي باشد .) 

 سنگ عقيق قرمز داراي انرژي مغناطيسي است. اين انرژي چنانچه سنگ عقيق قرمز تراش خورده باشد ، ضعيف است و فقط در صورتي که سنگ تراش نخورده باشد ، جهت درمان استرس ، اضطراب ، ميگرن ، انواع سر درد و بيماري هاي عصبي مفيد است . در اين روش وجود انرژي درمان و تلقينات مثبت نيز موثر است . اين روش به علت طولاني بودن زمان درمان، بيان نمي شود .
 
نکته:
عقيق قرمز داراي نوعي نيروي قوي و پر تحرک مي باشدکه قابل استفاده نبوده ولي در صورت آزاد شدن ، مدارات الکترو مغناطيسي اطراف بدن انسان ها را دچار اختلال نموده و آن
ها را به اختلالات عصبي و رواني مبتلا مي سازد .

امام رضا(ع) می­فرمایند: عقیق فقر و درویشی را برطرف می­کند و در درست کردن عقیق نفاق را زایل می­کند و از امام جعفر صادق (ع) منقول است که هر کس انگشتر عقیق در دست داشته باشد، عاقبتش مقرون به خیر و نیکی است و عقیق در سفر مورث ایمنی است و هر کس انگشتر عقیق در دست بگیرد پریشان نشود.

نشان طالع بینی 

عقیق به نشانه گاو نر و عقرب اختصاص دارد.

 محل چاکرا

این سنگ برای چاکرای خارجی به کار می رود که بهتر است از عقیق نارنجی استفاده شود.

 خصوصیات
در مواقع خستگی و کوفتگی چشمها می توانید از قطعه ای عقیق بر روی پلکهایتان به مدت 1
0 الی 20 دقیقه در روز استفاده کنید.

 فروش و نگهداری

در بازار فروش سنگ عقیق به صورت سنگهای نتراشیده، صیقلی و براق، داخل زنجیر یا جواهرات دیده می شود. نگهداری از عقیق بسیار ساده است: شما می توانید آن را در هفته یک بار در آب جاری بشویید و یا احتمالا در اشعه خورشید قرار دهید.

teenager2.blogfa به نقل از     anjoman-geology.blogfa    /    jahanshah.ir   /   tiyamik.blogfa 


مطالب مشابه :


سنگ عقیق

سنگ عقیق. عقیق یا آگات از سنگ های نیمه قیمتی و جزو کانی هایی است که از چند عنصر شیمیایی تشکیل
خواص عقیق

بهترین های اینترنت - خواص عقیق - "کارشناسی ارشد_خواص خوراکی ها_ترفندهای کامپیوتر_زبان
فواید در دست داشتن انگشتر عقیق

با خدا بودن بهترین سود است - فواید در دست داشتن انگشتر عقیق - با خدا بودن بهترین سود است .
چه انگشتری دست کنیم ؟

بهترین نگین انگشتر، عقیق و فیروزه است همچنین درباره انگشتر عقیق در دست كنيد كه مبارك است
آشنایی با سنگ‌ عقیق

جلوه های علوم - آشنایی با سنگ‌ عقیق - علمی- آموزشی بهترین آن سرخ، زرد و سفید است.
سنگ عقیق

یک نفر - سنگ عقیق بهترین نوع عقیق خزه‌ای در هندوستان استخراج می‌گردد. 2- عقیق شجری:
آشنایی با سنگ‌ عقیق

بهترین نوع عقیق خزه‌ای در هندوستان استخراج می‌گردد. 2- عقیق شجری: که سنگ مشا نیز نامیده
انگشتر و نگین

انگشتر عقیق می کندو نیز در روایتی دیگر آمده که عقیق در دست راست بهترین زینت است وفقر را
انگشترهای خاص و بی همتا جهت خرید با شماره09149198890 تماس بگیرید

عقیق یمن بسیار خوشرنگ _ رکاب کاملا" دست ساز اثر بهترین نوع عقیق ابدار یمنی
برچسب :