1500 هکتار انارستانهای بادرود به گل نشست .

 

 

بنا به گزارش آقای مهّندس مهدی بادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز ، پس از چهار سال از سرمازدگی درختان انار  اکنون نهال جوان چهار ساله  که عمدتا در بخش بادرود قرار دارند به باروری مناسبی رسیده ودر حال حاضر به وفور به گل نشسته و محیط را تحت تأثیر قرار داده و باعث شادی باغداران  گشته است وی افزود امید می رود در پاییز امسال جشنواره انار همراه با برداشت بیش از 17 هزار تن محصول با کیفیت انار برگزار و درآمد اقتصادی مناسبی  حاصل شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز گفت انارستانهای شهرستان بر اثر سرمازدگی شدید در سال 86 کف بر شدند  و پس از چند سال مراقبتهای ویژه جهت  رویش مجدد و نگهداری از قبیل ، قلمه زدن ، احداث خزانه ، برگزاری کلاسهای آموزشی ، بازدید ترویجی ، هرس ، وجین .... مجددا به تولید اقتصادی رسیده اند.


جلسه منطقه ای مسئولین ترویج کشاورزی شهرستانهای حاشیه کویر استان اصفهان در شهرستان نطنز برگزار شد.

بنا به گزارش آقای مهندس ابراهیمی  مسئول ترویج  جهاد کشاورزی شهرستان نطنز ،در نوزدهم اردیبهشت ماه جلسه منطقه ای مسئولین ترویج کشاورزی شهرستانهای نطنز ،کاشان،آران وبیدگل، اردستان،نائین و خوروبیبانک با حضور مدیرترویج جهادکشاورزی استان اصفهان و کارشناسان واحدهای ذیربط در محل سالن اجتماعات  جهاد کشاورزی شهرستان نطنز به منظور بررسی عملکردسال گذشته،انتخاب نمونه های کشاورزی و برنامه ریزی اجرای طرحهای ترویجی سال جاری برگزار شد. وی اضافه کرد در این جلسه مشکلات آموزش سنتی وجایگزینی روش نوین آموزشی وارتقاء کمی و کیفی آن وتبیین وظایف و توسعه فعالیت شرکتهای مشاوره کشاورزی و تقویت بخش خصوصی در ارتباط با رونق و رشد شغل کشاورزی و اشتغالزایی بحث و تبادل نظر شد.


برداشت محصول جو از سطح 2000 هکتار از مزارع بادرود آغاز شد.

بنا به گزارش آقای مختاریانپور مسئول مرکز جهاد کشاورزی بادرود ،  کار برداشت محصول انواع جو از نیمه دوم اردیبهشت در مزارع بخش  بادرود  با تولید کل 8000 تن آغاز شد وی در ادامه اضافه کرد انواع کشت شده جو از ارقام نصرت و ریحان بوده که سازگاری مناسب و از عملکرد نسبتاً بالایی برخوردار است ، همچنین در زمان داشت با آفات و علفهای هرز مبارزه شده و نیز مشاوره های کارشناسی زراعت اجراء گردیده  است.

مسئول مرکز جهاد کشاورزی بادرود گفت : بدلیل تغییرات جوی داشت زراعت جو دچار باد زدگی شده و موجب کاهش عملکرد گردیده ، بخشی از برداشت محصول جو مصرف دامداریها میگردد و عمده آن با قیمت تضمینی توسط دولت از کشاورزان خریداری میگردد و جهت تعادل بازار و قیمت در وقت مناسب به بازار مصرف عرضه میگردد ، ایشان در پایان اضافه کرد کار برداشت محصول جو باعث اشتغالزایی بیش از 500 نفر کمباین دار ، ماشین آلات و ادوات کشاورزی و نیروی روزمزد میگردد.


مطالب مشابه :


بهترین راه تشخیص عسل طبیعی

وبلاگ تخصصی کشاورزی اصفهان, به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان ، مهندس اکبر
1500 هکتار انارستانهای بادرود به گل نشست .

با حضور مدیرترویج جهادکشاورزی استان اصفهان و کارشناسان وارد استان اصفهان
استخدام ناظرین بخش کشاورزی سال ۹۱

استان اصفهان; تایید شده از سوی سازمان جهادکشاورزی استان ذیربط، سوابق تائید شده از
هرس درختان مرکبات

سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان. سازمان جهادکشاورزی استان چهارمحال و
باغ های زیبای حهان به روایت تصویر

سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان. سازمان جهادکشاورزی استان چهارمحال و
برداشت محصولات کشاورزي به ويژه هندوانه شب يلدا

هندوانه های برداشت شده علاوه بر مصرف استان به بازارهای تهران، کرج ، اصفهان جهادکشاورزی
پروانه مینوز گوجه فرنگی

سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان. سازمان جهادکشاورزی استان چهارمحال و
آفات و بیماری های مهم مرکبات

سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان.
جوانه گندم و رفع اختلالات زنانگی

سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان.
برچسب :