رقابتی جذاب میان سدان های نیمه لوکس (بنز)-(لکسوس)-(ب ام و)

 ImageHost.org

ImageHost.org

برای مسافرت کدام را انتخاب می کنید؟

براي خريد يك خودروي سدان خانوادگي نيمه‌لوكس، معيارهاي فراواني نظير قيمت، امكانات، طراحي ظاهري، نام برند، شركت سازنده، قيمت بازار دست دوم و ... را بايد در نظر گرفت.

در حال حاضر سه خودروي مرسدس‌بنز Cكلاس، ب‌ام‌و سري سه و لكسوس IS300 كه به عنوان رقيب و همكلاس يكديگر به حساب مي‌آيند در كشور از طرفداران فراواني برخوردار هستند.

در اين شماره در نظر داريم اين سه خودرو را با يكديگر مقايسه كنيم تا براي خريد، بهترين گزينه را انتخاب كنيم. البته لازم به ذكر است كه هر كدام از اين سه خودرو برتري‌هاي خاص خود را دارند كه در نوع خود چشمگير و قابل توجه است.

به لطف يكي از دوستان توانستيم اين سه خودرو را در كنار يكديگر جمع كنيم. در ادامه اين مطلب تا جايي كه امكان دارد به بررسي فني اين سه خودرو و مقايسه يكديگر پرداخته‌ايم.

طبق قرار قبلي، رأس ساعت 3 در خيابان اصلي ولنجك منتظر حضور خودروها هستيم. با ورود هر سه خودرو قصد داشتيم تا آزمايش در همان منطقه انجام بدهيم اما شلوغ‌بودن خيابان‌هاي منطقه ما را مجبور كرد تا به مكان هميشگي در شهرك غرب برويم. ترافيك كلافه‌كننده اتوبان چمران باعث شد زماني كه به خيابان‌هاي خلوت و پهن شهرك رسيديم كمي پدال گاز خودروها را بيشتر لمس كنيم. ادامه اين شيطنت بازی تا مكان موردنظر طول كشيد كه البته اين حركت خطرهاي خاص خود را نيز در پي داشت.

خودروهاي مورد استفاده در اين آزمايش، مرسدس‌بنز C280، لكسوس IS300 سدان و ب‌ام‌و 330I بود، لازم به ذكر است كه در آخرين لحظات مالك خودرو ب‌ام‌و 325i-2009 از حضور در اين آزمايش انصراف داد و ما مجبور شديم رقيب قوي‌تري براي بنز و لكسوس پيدا كنيم. البته اين رقيب در بخش فني يك سر و گردن بالاتر از دو خودروي ديگر بود ولی از نظر سال تولید و امکانات حرفی برای گفتن نداشت.

ImageHost.orgImageHost.orgImageHost.org

كار را با لكسوس IS300 شروع كرديم. در چند شماره قبلي گزارشي در مورد نمونه IS300C براي شما مخاطبين گرامي به چاپ رسانديم. نمونه كروكي 2+2 كه از هر نظر جوابگوي جوانان علاقه‌مند به خودرو بود و حالا نوبت به نمونه سدان خانوادگي مي‌رسد. IS300 از يك پيشرانه شش سيلندر با آرايش Vشكل برخوردار است. اين پيشرانه كه داراي 24 سوپاپ و حجم دقيق 2995 سي‌سي (سه ليتري) است قادر به توليد 228 اسب‌بخار قدرت در دور 6200 دقيقه و حداكثر گشتاور 300 نيوتن‌متر در دور 4400 دقيقه است.

سوار خودرو مي‌شويم. كابين IS300 بسيار شيك و زيبا و لوكس طراحي شده است. داخل كابين علاوه بر حس اسپرت ‌بودن، حس لوكس ‌بودن را در شما ايجاد مي‌كند. چيزي كه در دو خودروي ديگر به چشم نمي‌آيد. صندلي‌هاي چرم با رنگ كرم و رنگ‌بندي زيباي داخل كابين حس خوبي را به سرنشينان القا مي‌كند. قسمت بالايي كابين از جمله داشبورد، پشت صندلي‌ها، قسمتي از تودري‌ها و غربيلك فرمان به رنگ خاكستري تيره طراحی شده اند.ديگر قسمت‌ها نيز به رنگ كرم هستند كه حس لوكس‌بودن در كابين با اين رنگ‌بندي نمايان‌تر شده است. در IS300 همه چيز سر جايش قرار دارد. كنسول يك دست با چيدمان دقيق و زيبا راحتي كار كردن با دكمه‌ها را آسان‌تر كرده است. اما براي بار اول همانند IS-C بايد براي كار كردن با ادوات و كنترل‌ها كمي وقت و دقت صرف كنيد.قسمتي از تودري‌ها و كنسول مركزي از چوب طبيعي مرغوب تهيه شده است. در بالاترين قسمت داشبورد دريچه‌هاي تهويه هوا قرار دارد.

LCD لمسي هفت اينچي در پايين دريچه‌هاي تهويه هوا قرار گرفته است كه در طرفين آن كليدهاي دسترسي به سيستم GPS، سيستم صوتي و منوي اصلي قرار گرفته است. در ميان سيستم صوتي و LCD دكمه‌هاي تنظيم تهويه هوا و گرمكن آينه‌ها قرار دارد كه ساعت ديجيتال و چراغ هشداردهنده نيز در اين قسمت قرار گرفته است.

در پايين‌ترين قسمت شما مي‌توانيد سيستم صوتي و تصويري پيشرفته مارك لونيسون را كنترل كنيد. اين سيستم پیشرفته صوتي مجهز به 14 بلندگو و DVD چنجر شش تايي است كه اين شركت تنها از لكسوس پشتيباني مي‌كند. بر روي كنسول مركزي نيز علاوه بر جعبه‌دنده شش سرعته فوق هوشمند كليدهاي تنظيم گرما و سرماي صندلي‌هاي جلو قرار دارد. همچنين قسمتي براي قرار دادن دسته كليد و تلفن همراه تعبيه شده است.

در قسمت عقب نيز راحتي سرنشينان بيشتر از هرچیز براي لكسوس اهميت داشته، فضاي كافي براي پا و همچنين ارتفاع مناسب سقف براي قرارگيري افراد بلند قد در عقب خودرو از نشانه‌هاي آن است. همچنين علاوه بر استفاده از زيرآرنجي در اين قسمت شما مي‌توانيد به كمك دريچه تعبيه شده به صندوق بار 378 ليتر دسترسي پيدا كنيد و يا براي رفتن به اسكي، چوب اسكي هاي خود را در آنجا قرار دهيد.

در قسمت جلو و بر روي سقف دكمه‌هاي تنظيم سقف برقي، چراغ مطالعه و چراغ نقشه‌خوان با لامپ‌هاي LED قرار دارد، همچنين براي قرار دادن عينك آفتابي خود در اين قسمت جايي تعبيه شده است.

نوبت به رانندگي با سامورايي مي‌رسد. بر روي صندلي برقي كه داراي سه حافظه و قابليت تنظيم در 10 جهت است قرار می گیریم. صندلي‌ها نيز داراي حالت تنظیم يكپارچه با آينه‌ها و فرمان تلسكوپي هستند كه راحتي فراواني را براي راننده به ارمغان آورده است. زماني كه بر روي صندلي‌ها قرار مي‌گيريد بدنتان به خوبي در آن جاي مي‌گيرد اما باريك بودن صندلي‌ها راحتي چنداني را براي شما ندارد (البته نسبت به دو رقيب ديگر).

بر روي داشبورد دكمه «Start» قرار دارد، پدال ترمز را گرفته و دكمه را فشار مي‌دهيم. پيشرانه IS به آرامي و با صدايي نسبتاً بم روشن مي‌شود. ترمز دستي پدالي را خوابانده و جعبه‌دنده را در حالت «D» قرار مي‌دهيم و حركت را آغاز مي‌كنيم.

خودرو با نرمي حركت مي‌كند و مثل هميشه پيشرانه لكسوس بي‌صدا ظاهر مي‌شود. رانندگي با لكسوس IS بسيار لذت‌بخش و بدون خستگي است. سواري با لكسوس براي هر سني مناسب است. هم جوانان مشكل‌پسند و هم افراد ميانسال مي‌توانند از سواري IS لذت ببرند.عایق بندی و کیفیت کابین بسیار راضی کننده است و شما در حین حرکت با سرعت های بالا هیچ صدای اضافی را نخواهید شنید.

فرمان اسپرت با پوشش چرم به خوبي در دستانتان قرار دارد و با كوچك‌ترين اشاره‌اي عكس‌العمل مناسبي از خود نشان مي‌دهد. شتابگيري اوليه IS قابل قبول است اما در ادامه كار انتظارات شما را برآورده نمي‌كند. IS در حالت استاندارد قادر است از حالت سكون تنها ظرف مدت زمان 7/7 ثانيه به سرعت 100 كيلومتر دست يابد كه اين عدد را بايد مديون پيشرانه قدرتمند و وزن 1645 كيلوگرمي خود باشد اگرچه شتاب IS از دو خودروي ديگر كمتر است اما نسبت به پول پرداختي قابل قبول است.

طول 4575 ميلي‌متري، عرض 1800 ميلي‌متري و ارتفاع 1425 ميلي‌متري در كنار فاصله بين دو محورهاي جلو و عقب در اندازه 2730 میلی متری باعث شده علاوه بر دراختیار قرار داشتن فضای کافی تسلط خوبي بر روي جاده داشته باشيد. به لطف آينه‌هاي بزرگ ميدان ديد خوبي در حين رانندگي در اختيارتان قرار دارد. دكمه Active Power را فعال مي‌كنيم، با اين كار سيستم تعليق به همراه فرمان سفت‌تر شده و عملكرد اسپرت‌تري را براي شما به همراه دارد، با اين سيستم شما مي‌توانيد از شتابگيري بالاتر و عملكرد اسپرت خودرو بهره‌مند شويد.

جعبه‌دنده را در حالت «S» يا همان «Sport» قرار مي‌دهيم و تعويض‌دنده‌ها را از روي پدال‌هاي پشت فرمان انجام مي‌دهيم. سرعت خودرو را افزايش مي‌دهيم و به مرز 60 كيلومتر مي‌رسانيم، در اين حالت پدال گاز را محكم‌تر فشار مي‌دهيم و عقربه دورسنج را به محدوده خط قرمز مي‌رسانيم. دور موتور به مرز 7000 مي‌رسد و با لرزش جزئي پيشرانه و چراغ هشدار پشت آمپر روبه‌رو مي‌شويد. در اين لحظه به كمك پدال پشت فرمان دنده را تعويض مي‌كنيم. تنها در اين لحظه است كه صداي پيشرانه دلنشين‌تر و اسپرت‌ترشنيده مي‌شود.

سرعت خودرو را به مرز 120 مي‌رسانيم، فرمان مجهز به سنسور سرعت در اين سرعت سفت‌تر شده تا هندلينگ و پايداري خودرو افزايش يابد. ترمزهاي ديسكي خنك‌شونده مجهز به سيستم‌هاي ايمني ABS، VSC و EBB به خوبي خودرو را متوقف مي‌كند اما اين ترمزها نسبت به مرسدس بنز مورد آزمايش عملكرد ضعیف تری داشته. IS با ابعاد مناسب، تجهيزات و امكانات كامل و مصرف سوخت مناسب و دريافت پنج ستاره ايمني Euroncap گزينه مناسبي براي خريد است.

نوبت به مرسدس‌بنز C280 مي‌رسد. با ورود به كابين حس اسپرت‌بودن با توجه به رنگ‌بندي داخلي و پوشش صندلي‌ها به شما دست می دهد. تنها بخشي از كنسول مركزي و تودري‌ها از كروم تهيه شده است و بقيه قسمت‌هاي داخلي كابين نظير داشبورد، غربيلك فرمان و... به رنگ مشكي درآمده‌اند.كيفيت كابين و قطعات مورد استفاده در C280 به نسبت دو خودروي ديگر در سطح پايين قرار دارد که این موضوع برای مالک خودرو با توجه به رقم پرداختی بالا کمی دور از انتظار بود.

داشبورد، تودري‌ها و كنسول مركزي از نوعي پلاستيك فشرده شده تهيه شده است كه نسبت به رقم پرداختي خودرو قابل قبول نيست. طراحي كابين زيبا و اسپرت است اما همان‌طور كه گفته شد تنها حس اسپرت‌بودن به سرنشينان القاء مي‌شود.کابینC ساده و دارای طراحی معمولی است و نسبت به IS از جذابیت کمتری برخوردار است.

در بالاترين قسمت يك مانيتور تاشو قرار دارد كه در پايين آن دو دريچه تهويه هوا و دكمه ESP و چراغ هشداردهنده قرار گرفته. در پايين آن شما مي‌توانيد به سيستم صوتي و تلفن همراه دسترسي داشته باشيد. در پايين‌ترين قسمت دكمه‌ها و ادوات تنظيم سيستم تهويه مطبوع قرار دارد. در جلوي زيرآرنجي يك ماوس قرار دارد كه با آن مي‌توانيد راديوCD، سيستم جهت‌ياب ماهواره‌اي GPS و ... را تنظيم كنيد. با قرار گرفتن بر روي صندلي‌هاي اسپرت و پهن Cكلاس احساس بهتري نسبت به IS داريد. صندلي‌هاي پهن Cكلاس شايد حس اسپرت‌بودن را چندان القا نمي‌كنند اما راحتي و آسايش در طول سفر از نقاط قوت آن محسوب مي‌شود و همین موضوع باعث شده تا لذت رانندگی دوچندان شود.

پيشرانه را به كمك دكمه «Start» روشن مي‌كنيم. پيشرانه با صدايي جذاب‌تر و دلنشين‌تر روشن مي‌شود. جعبه‌دنده هفت سرعته اتوماتيك را در حالت «D» قرار داده و پدال دستي، ترمز دستي را خلاص مي‌كنيم و حركت خود را آغاز مي‌كنيم.

C280 داراي يك پيشرانه شش سيلندر Vشكل به حجم دقيق 2996 سي‌سي و قدرت 231 اسب‌بخار در دور 6000 دقيقه و حداكثر گشتاور 300 نيوتن‌متر در دور 2500 الي 5000 دقيقه است.درحین حرکت صدای پیشرانه در دورهای بالا به گوش می رسید و صدایی پرطنین تر به داخل کابین نفوذ می کرد. پيشرانه كاملاً گوش به فرمان شماست و شتاب بهتري نسبت به IS دارد. رانندگي با C280 نياز به كمي دقت و مهارت دارد، زيرا بايد تسلط كاملي بر روي اين خودرو استثنايي داشته باشيد تا علاوه بر رانندگي خوب، لذت سواري يك خودروي آلماني را بچشيد.

C280 داراي طول 4585 ميلي‌متر، عرض 1770 ميلي‌متر و ارتفاع 1447 ميلي‌متر است. همچنين با توجه به فاصله بين محور جلو و عقب در اندازه 2760 فضاي بسيار مناسبي در اختيار سرنشينان قرار گرفته است و برای سرنشین سوم در ردیف عقب فضای مناسبی وجود دارد.بزرگ بودن کابین Cباعث می شد تا برای افراد بلند قد هیچ مشکلی درکابین بوجود نیاید. فضاي داخلي Cكلاس نسبت به دو خودروي ديگر راحت‌تر و بزرگ‌تر است. مخصوصاً وجود سقف پانوراما كابين را روشن‌تر و دلبازتر كرده است. فرمان Cكلاس خوش‌دست‌تر و اسپرت‌تر از IS است اما نرمي و راحتی IS را ندارد.

همچنين نبود پدال‌هاي پشت فرمان از لذت رانندگي كاسته است که تنها برروی مدل ها AMG نصب می شود. پيشرانه از عملكرد خوبي برخوردار است و تعويض دنده‌ها در محدوده قرمز به سرعت صورت مي‌گيرد. C280 در حالت استاندارد تنها نياز به زمان 2/7 ثانيه دارد تا از حالت سكون به سرعت 100 كيلومتر در ساعت دست يابد.از همان ابتدای حرکت حالت رانندگی را بروی S(اسپرت) انتخاب می کنیم،در این حالت سیستم تعیلق و فرمان کمی سفت تر شده و تعویض دنده ها در دورهای6000تعویض می گردد.شتاب اولیهC280 بسیار خوب است و نسبت به لکسوس IS از عملکرد بهتری برخوردار است.سرعت خودرو را به مرز80 کیلومتر می رسانیم و پدال گاز را مجدداً فشار می دهیم،معکوس به موقع جعبه دنده سرعت خودرو را به خوبی افزایش داد اما شتاب خودرو به خاطر وزن 1575 کیلوگرمی آن در ادامه پایین تر است.

خودرو در سرعت‌هاي بالا بسيار نرم و بي‌صدا حركت مي‌كند و عبور از دست‌اندازهاي خيابان به لطف سيستم تعليق آن با كمترين ضربه وارد شده به كابين صورت مي‌گيرد. تنها ايراد اساسي كه مي‌توان از C280 گرفت قيمت بالا، امكانات و تجهیزات كمتر نسبت به IS است. همچنين كيفيت پايين كابين نسبت به دو خودرو ديگر کاملاً مشهود است.

مرسدس‌بنز گزينه بسيار مناسبی براي افراد ميانسال جهت داشتن آخر هفته خوب است،خودرویی کاملاً اسپرت با قابلیت های استفاده روزمره که در دو خودروی دیگر نیز به چشم می خورد.C280 با توجه به پیشرانه نسبتاً ضعیف نسبت به مدل قوی تر خود یعنیC350 گزینه مناسبی برای جوانان به  حساب نمی آید.

آخرين خودرو و قدرتمندترين در گروه ب‌ام‌و 330i است. اين خودرو كه مدل 2006 بوده، قیمت درآمده برای مالک در حدود 82 ميليون تومان طبق گفته وی است. كابين 330i نسبت به دو خودروي ديگر كمي قديمي‌تر است. اما رنگ‌بندي آن متفاوت‌تر از دو خودرو است. صندلي‌ها و بخشي از تودري‌ها با پوشش چرم به رنگ قهوه‌اي مزين شده است. قسمتي از داشبورد، كنسول مركزي و تودري از كروم تهيه شده و ديگر قسمت‌ها نظير داشبورد و غربيلك فرمان به رنگ مشكي در آمده است.

زماني كه وارد كابين مي‌شويد با توجه به رنگ‌بندي داخلي، اتاق به نظرتان تنگ و كوچك مي‌رسد اما با توجه به ابعاد 4520 ميلي‌متري طول، 1817 ميلي‌متري عرض، 1421 ميلي‌متري ارتفاع و 2761 ميلي‌متري فاصله محورها زمانی که برروی صندلی ها قرار می گیرید فضاي اصلی و جادار كابين مشخص می شود. بر روي داشبورد دريچه‌هاي تهويه مطبوع قرار دارد كه در وسط آن دكمه سيستم DTC (كنترل ديناميكي نيروي رانشي)، قفل شيشه‌ها و چراغ هشداردهنده قرار دارد.

سيستم ايركانديشن و سيستم صوتي در اين قسمت از روی داشبورد جدا شده است. سيستم صوتي ب‌ام‌و متشكل از راديو CD به همراه شش عدد بلندگو در كنار چنجر شش تايي است. سيستم تهويه مطبوع با كنترل دستي و فيلتر هوا نيز در پايين‌ترين قسمت كنسول مركزي قرار دارد.

پشت فرمان قرار مي‌گيريم و براي رانندگي آماده مي‌شويم. آينه‌ و صندلی را تنظيم مي‌كنيم. پيشرانه 330i برخلاف دو خودروي ديگر كاملاً معمولي و توسط سوئيچ روشن مي‌شود. صداي پيشرانه كاملاً متفاوت‌تر و پرطنين‌تر است. مخصوصاً زماني كه چند نيش گاز بر روي پدال گاز وارد مي‌كنيد و صداي سيستم اگزوز در دورهای آغازین کاملاً گوش را نوازش می دهد.

دنده را در حالت «D» قرار داده و ترمز دستي را خلاص مي‌كنيم. همان‌طور كه گفته شده 330i از نظر فني يك سر و گردن بالاتر از لكسوس و بنز است در این آزمایش برای برابری میان سه خودرو بهترین گزینه ب ام و 325 بود که مالک خودرو در آخرین لحظات از حضور در این آزمایش انصراف داد.. 330i داراي قلب تپنده شش سيلندر با آرايش هميشگي خطي است. اين پيشرانه سه ليتري 24 سوپاپه قادر است در دور موتور 6100 دقيقه قدرتي معادل 272 اسب‌بخار و حداكثر گشتاور 320 نيوتن‌متر را در دور موتور 2750 الي 3000 دقيقه توليد كند كه يكي از عوامل برتري و بالا بودن شتاب خودرو در اختيار قرار دادن چنين گشتاور در اين دور موتور است.

حركت خود را آغاز مي‌كنيم، كابين كاملاً بي‌صدا است اما نه به اندازه IS. سيستم تعليق 330i از عملكرد نرم‌تري برخوردار است و ضربات وارده به كابين به نسبت C280 كمتر حس مي‌شود. اما در قياس با IS كمي پر سر و صدا است و بهتر است C280. فرمان به خوبي در دستانتان قرار دارد و با كوچك‌ترين حركت عكس‌العمل نشان مي‌دهد.بدون هیچ اغماضی باید قبول کرد که هندلینگ ب ام و بهتر از دو خودروی دیگر است.

سرعت خودرو را به مرز 80 كيلومتر مي‌رسانيم و با وقفه‌اي طولاني دوباره پدال گاز را فشار مي‌دهيم. جعبه‌دنده شش سرعته اتوماتيك با يك معكوس به خوبي سرعت خودرو را افزايش داده و با تعويض‌دنده در دور موتور 6100 به خوبي سرعت و شتاب خودرو را افزايش داد. رسيدن به سرعت 120 كيلومتر چندان مشكل نيست و همانند دو خودروي ديگر به هيچ‌وجه چنين سرعتي قابل احساس نيست که تنها با صدای ضعیف هشدار دهنده سرعت می توانید بفهمید سرعتتان بیش از 120 کیلومتر درساعت است.

حركت با چنين سرعتي در ب‌ام‌و به خوبی كنترل مي‌شد، در مرسدس‌بنز خودرو كاملاً به گوش به فرمان است و در لكسوس هر چه تعريف كنيم باز هم كافي نيست. پدال گاز و ترمز، فرمان، پيشرانه و جعبه‌دنده در لكسوس كاملاً هماهنگ هستند و لذت رانندگي را دوچندان كرده است.لذتی که به جرأت می توان گفت در دو خودروی دیگر نمی توان یافت.

330i با وزني در حدود 1570 كيلوگرم قادر است در حالت استاندارد طي مدت زمان 3/6 ثانيه از حالت سكون به سرعت 100 كيلومتر در ساعت دست يابد. همچنين با توجه به استفاده از محدودكننده الكترونيكي سرعت حداكثر سرعت اين خودروي سدان خانوادگي 250 كيلومتر اعلام شده است. 330i نيز توانسته از سازمان و ايمني Euro NCAP پنج ستاره كامل ايمني را دريافت نمايد تا آسايش و ايمني سرنشينان را كاملاً تضمين نمايد.

بعد از رانندگي جداگانه با سه خودرو نوبت به آزمايشي همزمان و رقابتي جذاب ميان خودروها مي‌رسد. مدت زماني در حدود يك ساعت و نيم فقط به انجام اين آزمايش ميان سه خودرو صرف شد.هر سه خودرو را در کنار هم قرار می دهیم،با تکان دادن دست حرکت را آغاز می کنیم.درهمان ابتدای کار این ب ام و 330 بود که از دوخودروی دیگر پیش افتاد،در شتاب اولیه ب ام و با اختلاف قابل توجهی از مرسدس بنز پیش افتاد در همین لحظه بود که لکسوس خود را چند متر عقب تر از مرسدس بنز دید اما هرچه برروی پدال گاز فشار وارد کردیم گویی هیچ فایده ای نداشت و لکسوس عقب تر از مرسدس بنز بود.همچنین مرسدس بعد از عبور از سرعت 100 کیلومتر گویی جان تازه ای گرفته و میل زیادی به افزایش سرعت داشت.چندین متر جلو تر ب ام و همچنان به یکه تازی خود ادامه می داد و بدون توجه به اتفاق های پشت سر خود به انتهای مسیر نزدیک می شد.با نزدیک شدن به انتهای مسیر پدال ترمز را محکم فشار می دهیم،لکسوس به خوبی متوقف می شود و بدون هیچگونه تکان و لرزش در کابین خودرو متوقف می شود.اما تنها نکته ای که در IS300 کمی گریبان گیر خواهد شد سیستم ترمز است که برای آنکه بتوانید خودرو را سریع تر کنترل و متوقف کنیم باید پدال گاز را محکم تر فشار دهیم.دور بعد را آغاز می کنیم و تعویض دنده ها را به صورت تیپ ترونیک یا همان دستی انجام می دهیم.در این بخش تنهاترین خودرو لکسوس بود که از پدال های پشت فرمان بهرمند بود،آغاز حرکت و باز هم یکه تازی ب ام و،اما میان دو خودروی دیگر داستان فرق می کرد،تا سرعت 80 کیلومتر لکسوس و مرسدس بنز پایاپای یکدیگر حرکت می کنند اما در ادامه این مرسدس است که با اختلاف بسیار ناچیزی از لکسوس پیشی می گیرد.پیروزی میدان از نظر فنی تنها مختص 330i است،خودرویی که دارای گشتاور تولیدی 320 نیوتن متر در دور موتور 2750 دقیقه است،چنین گشتاوری در این دور موتور از عوامل اصلی محسوب می شود که خودرو از شتاب اولیه بالایی برخوردار خواهد شد.اما در پشت سر ب ام و، مرسدس بنز با گشتاور تولیدی 300 نیوتن متر در دور موتور 2500 از شتاب بالایی نسبت به لکسوس برخودرار است،تعویض سریع دنده ها و قدرت 231 اسب بخار باعث گردید C280 در بسیاری از مراحل آزمایش لکسوس را در پشت سر خود می دید.300 نیوتن متر گشتاور در دور موتور بالای 4400 برای لکسوس باعث تا این این خودرو از مرسدس کمی عقب تر بماند.البته قدرت پیشرانه لکسوس که 281 اسب بخار است نیز چندان توفیقی برای پیروزی لکسوس در میدان نداشت. 

در پایان ضمن تشکر از مدیریت محترم شرکت سریر صنعت خودرو جهت فراهم نمودن انجام این آزمایش از دکتر فرید درویش، دکتر محمد علی نبوی زاده و آقایان محمد پارسافر و عباس علیزاده وایقان مالک لکسوس و محمد منوچهری مالک مرسدس بنز جهت دراختیار قرار دادن خودروها تشکر می کنیم.

ImageHost.org ImageHost.org ImageHost.org


مطالب مشابه :


اندرتیکر ( اسطوره )

نتایج کامل رسلمنیا 31 اخرین نتایج مسابقات کشتی کج. جدیدترین اخبار کشتی مسابقه مجازی کشتی
هندبال لیگ برتر مردان کشور - هفته سیزدهم

هندباليست - هندبال لیگ برتر مردان کشور - هفته سیزدهم - ورزش هندبال
نمونه سوال 19.12.93

اطلاع رسانی - نمونه سوال 19.12.93 - علم طبیعت با فیزیک - اطلاع رسانی
گزارشی از مسابقات قهرمانی پیشکسوتان کشور

یک مسابقه جذب در دور دوم رقابت قهرمانی جهان 1908: سایت های نتایج قهرمانی نوجوانان
رقابتی جذاب میان سدان های نیمه لوکس (بنز)-(لکسوس)-(ب ام و)

c280 داراي طول 4585 ميلي‌متر، عرض 1770 ميلي‌متر و ارتفاع 1447 ميلي‌متر نتایج مسابقه درگ 11شهریور
قیمت بازار و کارخانه همه خودروهای داخلی و وارداتی /جدول

نتایج نظرسنجی جدیدترین خودروی قدیمی مسابقه+
اعلام اسامی برندگان طرح بزرگ مسابقه قرآنی 1447

رادیــــــــــــو110 - اعلام اسامی برندگان طرح بزرگ مسابقه قرآنی 1447 - رادیــــــــــــو110
برچسب :