انواع ماسک مو::

انواع ماسک مو::

 

-واسه نرم شدن مو قبل از حموم روغن زیتون و روغن نارگیل قاطی کن بزن به موهات ماساژ بده یه نایلون یکش رو سرت نیم ساعت موند بشور تو حموم

برای براق شدن مو زدن سرکه سیب در هفته یع بار و یه بار ماالشعیر بع شامپو بزن و فقط اب کشی کن

برای ضخیم شدن مو: قره قرووووت با اب جوش قاطی میکنم تو بطری نوشابه میریزم سرشو سوراخ میکنم بعد اط شامپو میزنم

برای ریزش مو و رویش مجدد اب شنبلیله عالی

نخود خیس کنید بعد بکوبید با زرده تخم مرغ قاطی کنین با کمی روغن زیتون برا رویش مو خوبه

 

برای شوره:ماساژ روزانه پوست سررا با حرکت چرخشی انگشتان دست خود بصورت روزانه انجام دهید، با این کار گردش خون در موهای شما افزایش می یابد که به افزایش طول موکمک می کند.

 

همچنین حنا دارای آنتی بیوتیک است که در از بین بردن شوره سر موثر است. شما می توانید یک قاشق آب لیمو یا سرکه به آن اضافه کنید.

اگر شوره سر تان ازبین نمی رود، باید با یک پزشک مشورت کنید، ودرنهایت نسخه آخربرای از بین بردن شوره سر،سیراست.

سیربهترین درمان برای شوره سر است، به این ترتیب که سیررا خرد کرده، سپس آن را با الکل سفید در یک بطری بسته قرار داده، بگذارید به مدت ده روزبماند سپس آن را صاف کنید، ودوباردرروز برای ماساژ پوست سر خود ازآن استفاده کنیدa

 

برای کسایی که ریزش مو دارن ومیخان موهاشونو تقویت کنن:1عددزرده تخم مرغ رو به همراه 2 ق غ روغن زیتون مخلوط کنید واز ریشه تانوک موهاتون بمالید بعد 30 مین با اب سرد بشورید جون با اب داغ تخم مرغ رو سر میبنده هفته ای یک بار این کار رو انجام بدین .اب جعفری هم به ریشه موهاتون بزنید عااااالیه.هفته ای 2 بار یه ساعت قبل حمام کردن موهارو با مخلوط مساوی از روغن های زیتون نارکیل و بادام تلخ ماساز بدین بزارین یه ساعت بمونه بعد حمام کنید بعداز حمام موهاتونو باکریستال براق کنید

 

کپسول زینک + هم خوبه برای ریزش مو

 

بهترین روش های طبیعی برای صاف کردن موها در منزل

 

شیر : یک سوم فنجان شیر را همراه با یک سوم فنجان آب مخلوط کنید و با اسپری به روی موهای خود بپاشید ، شیر باعث صاف شدن موهایتان می شود ، شما می توانید پس از یک ساعت موهایتان را با شامپو بشویید.

 

شیر و عسل : اگر مخلوطی از شیر و عسل را به روی موهایتان اسپری کنید ، شیر که باعث صاف شدن موهایتان می شود ، عسل نیز باعث رفع خشکی و آسیب دیدگی موهایتان می شود و پس از یک ساعت موهایتان را با شامپوبشویید.

 

گل سر شوی : این گل که درعطاری ها و داروخانه ها یافت می شود نوعی ماده ی گیاهی است که باید مقداری از آن را در آب حل کنید و در حمام روی موهای خود بریزید وپس از چند دقیقه فقط موهایتان را آب بکشید، می توانید قبل از استفاده از گل سرشوی موهایتان را شامپو کنید .

 

تخم مرغ و روغن زیتون : دو عدد تخم مرغ را با دو قاشق چای خوری روغن زیتون مخلوط کنید و به موهای خود بمالید ، این کار باعث صاف شدن و تغذیه ی موها یتان می شود و موها را پس از خشک شدن مواد با شامپو بشویید.

 

بهترین آب نارگیل و لیمو ترش : مغز نارگیل را رنده کنید و مواد رنده شده را محکم بفشارید تا عصاره ی آن خارج شود سپس آب ، برشی از لیمو ترش تازه را به آن اضافه کنید و این مخلوط را هفته ای ۳مرتبه به موهایتان بمالید و ماساژ دهید این کار باعث صاف و نرم شدن موهایتان می شود.

 

روغن نارگیل داغ : روغن نارگیل را تا حدی حرارت دهید که نجوشد ، سپس آن را به روی موها و پوست سر خود بمالید و سرتان را با حوله ای به مدت ۲۰الی ۳۰دقیقه بپوشانید سپس اجازه دهید موهایتان به طور طبیعی خشک شوند.این کار باعث صاف شدن موهایتان می شوند .

…………………

ماسک صورت::

واسه چروک:منم نشاسته و ماست میزنم پوستو میکشه بالا. نشاسته نصف ق و ماست یک ق -ماشاژ باروغن زیتون و روغن بادام تلخ -ماسک موز:یک چهارم موز را در مقداری آب بخیسانید تا حالت خامه ای پیدا کند. سپس آنرا روی صورت خود بمالید و بگذارید به مدت 15 الی 20 دقیقه روی صورتتان بماند. بعد از این مدت می توانید صورت خود را با آب گرم بشورید. بلافاصله بعد از شستشو کمی آب سرد به صورت خود بزنید و صورت خود را خشک کنید.

 

ماسک برای پوست چرب :

ماسک از زاج سفید و سفیده تخم مرغ :

سفیده تخم مرغ را بهم بزنید و یک قاشق چای خوری زاج را (که در عطاری ها فروخته می شود )به آن اضافه کنید و در نیم استکان آب حل نمایید .

پارچه نرمی را در این محلول تر کنید و بمدت 10 تا 16 دقیقه بر روی پوست نگه دارید .

 

ماسک سفیده و لیمو :

سفیده را هم بزنید تا کف کند ،در وقت هم زدن مقدار یک قاشق چای خوری آب لیمو را قطره قطره به آن بیفزائید ،این ماسک برای پوستهای نا هموار و پر لک و چرک استفاده می شود . اگر پوست خشک یا نرمال باشد باید حتما قبل از استفاده از ماسک با کرم یا روغن زیتون چرب شود .

 

انواع ماسک انار

 

ماسک انار انتخاب مناسبی برای پوست‌های چرب است زیرا انار دارای خاصیت سفیدکنندگی است و برای درمان آکنه‌ها بسیار مفید است. هسته این میوه نیز در تهیه لایه‌بردارهای طبیعی استفاده می‌شود. همچنین استفاده از آب انار در شب، با زدودن آلودگی‌های پوست، به‌خصوص پوست‌های چرب موجب پاکیزگی، روشنی و تقویت آن می‌شود.

 

ماسک خانگی مناسب پوست‌های چرب

 

پوست انار را به خوبی ریز ریز کنید. یک قاشق غذاخوری آب انار و یک سفیده تخم‌مرغ را به آن اضافه کنید. مواد را به خوبی مخلوط کنید و به مدت 15 دقیقه روی صورتتان قرار دهید و در پایان با آب سرد آبکشی کنید.

 

ماسک شوینده و لایه‌بردار دانه انار

 

هسته دانه‌های انار را خشک و آسیاب کنید؛ دقت کنید این کار را تا حدی انجام دهید که به صورت آرد در نیاید. سپس یک قاشق غذاخوری هسته آسیاب شده را با نصف قاشق چایخوری نمک ساییده شده و دو قاشق غذاخوری ژل یا فوم شست‌و‌شوی صورت خوب مخلوط کنید. در انتها مواد را به مدت دو دقیقه به آرامی روی صورت ماساژ دهید و با آب سرد بشویید.

 

ماسک از گل همیشه بهار :

یک قاشق چای خوری محلول الکلی گل همیشه بهار را با نیم قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید پارچه نرم را در این محلول تر نمایید و بمدت 10 تا 15 دقیقه بر روی پوست بگذارید .

ماسک هویج :

هویج را رنده کنید و روی پوست بگذارید . آب هویج برای پوست های چرب ،جوش دار و رنگ پریده مفید است .

ماسک گوجه فرنگی :

گوجه فرنگی را رنده کنید یا قاچ قاچ ببرید و بر روی پوست قرار دهید .غده ترشحی را باریک و پوست را خوشرنگ می کند .

ماسک هویج و سفیده تخم مرغ :

آب هویج را با سفیده تخم مرغ تا وقت کف کردن هم بزنید اگر محلول رقیق است به آن آرد اضافه کنید تا به غلظت خامه برسد .

ماسک زرد آلو :

زرد آلو را له کنید ،پوست آن را بگیرید و به نسبت یک به یک با ماست مخلوط کنید .

ماسک کلم :

برگهای کلم را از چرخ گوشت بگذرانید و با سفیده تخم مرغ خوب مخلوط کنید .

ماسک انگور :

چند حبه انگور را بکنید و با آب آن صورت را مالش دهید و بعد از 15 تا 20 دقیقه با آب سرد صورت را بشوئید .

 

 

واسه منافذ باز هم گوجه و ابلیمو میزارم ....گوجه نصفی رنده کنین دو قطره ابلیمو

واسه سر سیاه هم بخور میدم اسکراپ میزارم یا سفیداب بعد میشورم

واسه بدنم حناو ماست و ابلیمو قاطی میکنم میزارم ده مین... حنا نصف ق و ماست یک ق

واسه دستمام گلیسیرین و ابلیمو

واسه لبم بوم اب هیدرودرم واسه موهام دم کرده سبوس برنج

راسسسسسسسسسسسسسستی ماسک میزارین قبلش صورتتون تمیز باشه من از ژل شستشوی هیدرودرم استفاده میکنم بعد از ماسک فقط با اب خالی بشورید و بعدش یه عالمه اب یخخخخخخخخخخخخ

واسه براق شدن مو سرکه سیب خوبه

ه معجون هم با گردو بادوم و پسته و عسل درست می کنم با کمی یخ میکس میکنم در هفته سه بار میخورم واسه کم خووونی فقر اهن عالی

مخصوصا واسه اونا که زیر چشماشون براثر کم خونی سیاهه عالی

وحتما موهاتون با اب سرد بار اخر تو حموم اب کشی کنید

واسه پوست خشکش کپسول ویتامین e که داروخانه ها دارن بگیره روغن داخلشو بزنه رو صورتش خوب بود و ولی مخلوط اب نارنج و سرکه سیب اگه مرتب هر روز بزنی خوبه و هرشب گلاب بزنی

 

برای جای جوش عالی من امتحاااان کردم فقط مداوم باید زد :مخلوطی از آب غوره +آب نارنج +سرکه سیب را روزی 2 الی 3 بار به محل بمالید این لکه ها به مرور خوووووووووب میشن

یه محلول طبیعی ضد جوش که حرف نداره: اب پرتغال 5 ق غ و اب لیمو ترش 5 غ ق و اب خیار 3 ق غ و مقداری گلاب قاطی کنین داخل یخچال بزارید روزی یه بار به مدت 20 مین بزنید و به صورت دورانی و اروم ماساژ بدین

تاثیر آب پیاز در از بین بردن لک و جوش پوست

 

لکه های قهوه ای که بر اثر تابش آفتاب پس از سی سالگی روی پوست پدیدار می شوند، با استفاده از آب پیاز به مرور زمان کم رنگ می شوند و از بین می روند.

 

تاثیر آب پیاز در از بین بردن لک و جوش پوست : حداقل روزی دوبار لکه های قهوه ای را به آب پیاز آغشته کنند.

در صورت لزوم بعد از شستن پوست مقداری کرم گیاهی روی پوست مالیده شود . البته پوستهای چرب معمولا نیاز به کرم ندارند.

همچنین شیره پیاز خام به علت داشتن مقدار قابل توجهی ویتامین c در طراوت ، تقویت ، رفع وجلوگیری از چین و چروک می تواند نقش پایه ای و اساسی داشته باشد .

جهت تهیه و استفاده از آب پیاز یک عدد پیاز را رنده نمایید و از پارچه تمیز عبور داده و شیره تهیه شده را توسط تکه ای پنبه روی پوست بمالید و حدود ۱۰الی ۱۵دقیقه که البته این زمان به مقدار تحمل هر شخص قابل تغییر است.

 

 

مخلوط ماست و پودر رازیانه که یک لایه بردار قوی است بسیار موثر است.

واسه تقویت مژه هام روغن فندق ریختم تو ریملم که تموم شده شستمش تمیز هر وقت جلو اینه میرم میزنم عالی شدن مژه هام

برای پوست کدر: زدن هرشب گلاب -اب جعفری سدر و ماست خوبه

 من واسه لبم مرطوب کننده لب هیدرودرم میزنم

 چروک زیر چشم:یک عدد سفیده تخم مرغ را با جنگال خوب بزنید. زمانی که کف کرد چند قطره روغن زیتون به آن اضافه کنید. دور چشم بمالید و زمانی که خشک شد به آرامی بشویید.

 

واسه لک هفته ای 2بار اب بیاز به صورت بزنید بجه ها من جند شبه به جای خمیر دندون از نمک دریایی استفاده میکنم عالی بود

ماسک معجزه گر:

- 3 عدد قرص آسپرین

- 1 قاشق غذا خوری آب

- یک قاشق چایخوری عسل

اول قرصها رو با یک قاشق آب حل کرده و سپس عسل اضافه می کنیم

بعد با برس روی صورت و گردن کشیده و با دست ماساژ میدهم و بعد از 20دقیقه میشوریم

 

بهترین زمان ماسک گذاشتن بعد از ظهر.....صورتتو بایک شوینده ملایم بشور حتما....

 

ماسک برای روشن شدن پوست:کمی آب خیار و آب گل سرخ را با هم مخلوط کنید و در قالب یخ بریزید تا منجمد شده و شبیه یخ شود، می‌توانید از آن به عنوان ماسک جامدی بر روی صورت خود استفاده کنید. این ماسک به کاهش چین و چروک صورتتان کمک می‌کند و به طور طبیعی منجر به روشن‌تر شدن پوست می‌شود.

 

ماسک برای روشن شدن بوست امااستفاده مداوم باعث روشنی میشه 1ق م بودرجوانه کندم+1ق م ماست کم جرب به مدت 20 مین رو بوست بمونه خشک که شد با اب سرد بشورید و حسابی باکرم مرطوب کنید اکه هر روز استفاده کنید نتیجه میکیرید

 

مالیدن شربت مولتی ویتامین سانستول شستن و بعدش یه ضدآفتاب حسابی

 

آب‌رسانی با ماسک عسل :دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی را با سه قاشق غذاخوری روغن بادام روی حرارت اندک، خوب مخلوط کنید. سپس این ترکیب را از روی حرارت برداشته و 10 قطره از اسانس گیاه دارویی بابونه را به این ترکیب اضافه کرده و آن‌ را آرام هم بزنید تا سرد شود. آن‌را روی پوست صورتتان ماسک کنید و اجازه دهید به مدت 20 تا 30 دقیقه روی پوستتان بماند.

 

گلاب مرطوب‌ کننده پوست‌های حساس:برای آب‌رسانی به پوست‌های حساس بهترین روش استفاده از ماسک گیاهی تهیه شده از گلاب است.نصف لیوان گلاب را با دو قاشق غذاخوری گلیسیرین ترکیب کنید. آن‌ها را درون یک شیشه تمیز و دودی رنگ بریزید و پس از بستن در ظرف، آن را به خوبی تکان دهید.روی دستمالی تمیز و نخی اسپری کنید و آن را به مدت نیم ساعت روی صورت خود بیندازید.(مرتب اسپری کنید تا مرطوب بماند)

 

حمام درمانی و آب‌رسانی پوست :حمام کردن با عصاره یا اسانس گیاهان دارویی مانند عصاره گل رز، عصاره اسطوخودوس، عصاره بادام شیرین، عصاره گل پامچال و عصاره لیمو یا روغن آووکادوست. برای این منظور کافی است هفته‌ای یک‌بار یکی از این عصاره‌ها را درون آب وان حمام ریخته و برای مدت 30 دقیقه درون وان دراز بکشید.

 

جوان‌سازی پوست با بخور گیاهی: بخور گیاهان دارویی از قبیل آویشن، اسطوخودوس، رازیانه، رزماری، نعناع کوهی، بومادران و گزنه روزنه های پوستی را برای دریافت دارو باز می کنند

 

سس سفید قوی‌ ترین مرطوب‌ کننده قوی:نصف قاشق غذاخوری سس سفید یا مایونز را با یک قاشق غذاخوری ماست پرچرب خوب مخلوط کنید. سپس یک زرده تخم‌مرغ و یک قاشق چای‌خوری عسل را به آن اضافه کرده و این ترکیب را به خوبی هم بزنید تا یک‌دست شود. پس از آماده شدن این ماسک آن‌ را به مدت 20 دقیقه روی پوستتان و گردن ماسک کنیدو به کمک آب نیمه ولرم بشویید.

 

درمان خشکی پوست با میوه :میوه هلو را رنده کرده و آن را با یک قاشق ماست پرچرب مخلوط کنید و روی صورتتان به مدت 20 تا 30 دقیقه ماسک کنید. علاوه بر این، می‌توانید به جای ترکیب هلوی رنده شده با ماست آن را با یک نصف قاشق غذاخوری عسل طبیعی ترکیب کرده و روی صورتتان به مدت 20 دقیقه ماسک کنید.

 

ماسک برای پوست خشک: یک زرده تخم مرغ را با چند قطره سرکه سیب و چند قطره روغن بادام یا زیتون یا آفتابگردان مخلوط کنید و به مدت بیست دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس آن را به وسیله ی آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کنید.

 

 

افزایش مقاومت پوست در برابر سرما :خرمالوی له‌شده را با یک تا دو قاشق روغن زیتون مخلوط کنید و آن را به صورت خمیری نرم آماده کنید. بهتر است این ماسک را به مدت 30 دقیقه روی پوستتان نگه دارید و سپس آن را با آب ولرم بشویید

 

خیار و حفظ نرمی پوست "یک خیار تازه را پوست کنده و مغز آن را به صورت حلقه‌های باریک درآورید، سپس یک کاسه کوچک را از شیر پرچرب پر کنید و حلقه‌های باریک خیار را به مدت 10 دقیقه درون شیر خیس کنید. سپس این حلقه را روی صورتتان بگذارید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه روی صورتتان بماند. پس از اتمام این مرحله، شیری را که حلقه‌های خیار درون آن بوده با کمک پنبه روی صورت خود مالیده و اجازه دهید برای 10 دقیقه روی صورتتان بماند.

 

ازحموم که میخاین بیای بیرون10مشت اب یخ بریزین رو صورتتون بزارید خودش خشک شه واسه ابرسانی و بستن منافذ خوبه من امتحان کردم نتیجه گرفتم

 

من هر وقت میرم حموم با سفیداب پوست صورتمو (تودستت پودر کن بعدبه صورت دورانی بادستت ماساژ بده پوستای مردت میریزه بعدش لیف بزن)،پاکسازی میکنم هفته ای 2 بارهم بخور بابونه میدم پوستم همیشه شادابه

 

ماسک برای درخشندکی بوست صورت اسفناج 2ق غ که خوب له شده باشه با1ق غ روغن زیتون 20 مین رو صورت بمونه بعد بشورید بعدازشستشو به خاطر روغن زیتون صورت جرب میشه اما بعد جذب بوست میشه.هر ماسکی که میزارید حتما بااب سرد بشورید

 

هرشب بجای مرطوب کننده گلاب میزنم به صورتم پوستم خیلی روشن ترشده....منافذش هم خیلی کمترشده...

 

اب انگور واسه شفافیت پوست خیلی خوبه .ابش بمالیم رو پوست واسه 20مین

 

زیاد ابلیمو به صورتتون نزنید بوستو حساس وخشک میکنه

 

برای بستن منافذ پوست:بعد بخور ماسک خیار باماست بزن به پوستت..بعدش با یخ صورتتو ماساژبده...یااینکه با آب یخ صورتتو بشور گوجه هم باعث بسته شدم منافذ میشه....

 

خب دستور یه ماسک جدید:حنای بی رنک 1ق م +ماست1ق م‏+2قطره کلاب‏=این ماسک برای برطرف کردن لک جای جوش عالیه به شرط اینکه تو بخار حموم باشید که خوب جذب بشه.20 مین بمونه بعد بشورید

 

برای لطافت پوست، یک قاشق غذاخوری جوانه آسیاب شده گندم را با یک عدد زرده تخم مرغ بخوبی مخلوط کنید تا حالتی خمیرشکل به دست آید. این ماسک را نیم ساعت روی پوست قرار دهید. در این مدت باید به هیچ عنوان عضلات صورت را تکان ندهید. سپس صورت را پاک کرده و با آب ولرم بشویید.

 

ماسک جوانه گندم علاوه بر لایه برداری پوست و پیلینگ، ماسک شاداب کننده پوست است. جوانه گندم را در ظرفی ریخته، آن را آسیاب و کاملا خرد کنید. مقداری شیر را به آرامی اضافه کنید تا قوام خمیری شکلی پیدا کند. پوست را بشویید و پس از بخور دادن پوست، ماسک آماده شده را با حرکات دورانی و از پایین به بالا روی پوست بمالید و با حرکات چرخشی و دورانی ماساژ دهید و پس از ۱۰دقیقه صورت را با آب بشویید.

 

برای سفت کردن پوست و رفع چروک آن، از جوانه گندم همراه گل همیشه بهار و آووکادو استفاده کنید. یک قاشق پودر جوانه گندم را با مقداری عرق گل همیشه بهار مخلوط کنید تا خمیری یکدست به دست آید سپس عسل را به آن اضافه کنید و به مدت نیم ساعت روی پوست تمیز قرار دهید و سپس با آب ملایم بشویید. ابتدا چهار قاشق غذاخوری جوانه گندم تازه را کاملا له کنید، نصف میوه آووکادو را نیز رنده کرده و با جوانه گندم مخلوط و سپس سه قاشق غذاخوری آرد و یک عدد سفیده تخم مرغ را نیز اضافه کرده و با شیر مخلوط کنید. مایع به دست آمده را روی پوست کاملا تمیز قرار دهید و بعد از ۲۰دقیقه آن را با آب ولرم بشویید.

 

برای شفافیت و طراوت پوست، ماسک جوانه گندم و ماست نیز موثر است. یک قاشق پودر جوانه گندم را با مقداری ماست تازه (اگر پوست چرب دارید، از ماست کم چرب استفاده کنید) مخلوط کرده و روی صورت بمالید. بعد از ۲۰دقیقه پوست را با آب ولرم پاک کنید.

 

 پاک کردن لک های روشن:دو قاشق جوانه گندم را با مخلوط کن آسیاب کنید و سپس آن را با دو قاشق غذاخوری عسل ترکیب کرده و خمیری تهیه کنید به مدت ۲۰تا ۳۰دقیقه روی پوست بماند سپس این ماسک را از صورت خود برداشته و آن را بشویید.

 

من برنامه رسیدکی به بوستم اینطوریه :هرروز20 مین ماسک ماست و جوانه هفته ای 2 بار بخور بابونه وکلاب هفته 1بار سفیده تخم مرغ+ابلیمو هفته ای 2بار ماسک ماست و حنا هر روز هم ماساز با یخ

 

ماسک آرد برنج و آب گذاشتم روصورتم وقتی پاکش کردم اینجوری شدم خیلی خوب بود....پوستمو روشن و تمیز کرده بود....مثل اسکراب میمونه ....وقتی دارین میشورین میتونیین خیلی اروم به صورت دورانی پاکش کنین....

 

 

راه حل هایی برای کوچک کردن منافذ بزرگ پوست

 

1- منافذ پوست در اثر جمع شدن چربی ،گردو خاک و باکتری ها بسته شده و شروع به بزرگ شدن می کنند بنابراین برای جلوگیری از این مشکل هر روز صبح بعد از بیدار شدن و شب ها قبل از خواب صورت تان را تمیز کنید ولی در این کار افراط نکنید فقط دوبار در شبانه روز کافی است .

 

2- هر روز برای پانزده تا سی ثانیه یک تکه یخ را روی منافذ بزرگ شده بمالید .

 

3- از خمیر جوش شیرین برای کوچک کردن منافذ استفاده کنید . ولی اگر پوست شما خیلی حساس است بهتر است که این کار را نکنید .برای درست کردن خمیر جوش شیرین دو قاشق جوش شیرین را در دو قاشق آب گرم مخلوط کنید و آنرا برای سی ثانیه روی منافذ بزرگ پوست بمالید و به آرامی ماساژ دورانی بدهید . سپس با آب سرد آب بکشید این کار را هر شب برای یک هفته و بعد از آن سه تا پنج بار در هفته انجام دهید .

 

4- یک حوله کوچک را در مخلوط آب لیمو و آب آناناس بخیسانید و آنرا برای یک دقیقه روی صورت بگذارید . سپس با آب ولرم آب بکشید . لیمو ترش و آناناس دارای آنزیم های طبیعی هستند که باعث کوچک شدن منافذ محکم شدن و روشن شدن رنگ پوست می گردند . اگر پوست تان حساس است اول یک کرم مرطوب کننده روی پوست بمالید بعد حوله آغشته به آب لیمو و آناناس را روی صورت بگذارید .

 

5- شب ها برای تمیز کردن صورت از اسکراب که نوعی کرم تمیز کننده با دانه های خیلی ریز می باشد استفاده کنید . این دانه های خیلی ریز داخل منافذ پوست را تمیز کرده و به مرور سایز آنها را کوچک میکنند .

 

6- برای صورت از ماست بعنوان ماسک استفاده کنید. زیرا ماست دارای مواد لاکتیک و پروبیوتیک است که باعث میشوند باکتری های مضر روی پوست که دلیل اصلی بزرگ شدن منافذ و بوجود آمدن جوش می باشند از بین بروند . این ماسک را هفته ای یکبار برای پنج تا ده دقیقه بگذارید روی صورت بماند .

 

7- غذاهای سالم بخورید مثل میوه ها سبزیجات و موادی که دارای امگا سه هستند. آب به اندازه کافی بنوشید مصرف قهوه، چای و شکر را کاهش دهید . لبنیات هم کمتر بخورید زیرا در لبنیات هورمونی وجود دارد که باعث جوش زدن میشود . مواد غذایی که دارای ویتامین های آ – ث – ب هستند را بیشتر بخورید زیرا باعث کاهش چروک ها و از بین رفتن جای جوش ها میشوند . همچنین مصرف پرتقال یا آب پرتقال باعث سفت شدن پوست و تولید کولاژن می گردد و از شل شدن عضله های صورت جلوگیری میکند .

 

8- از کرم هایی که دارای بتا و آلفاهایدراکسی اسید هستند استفاده کنید این اسیدها سلول های مرده پوست را از بین می برند و پوست شفاف و با طراوت زیر آنها را نمایان میکنند . همچنین میتوانید از اسید هایی که پوست را لایه برداری میکنند هر چهار یا شش هفته یکبار استفاده کنید .

 

به ابروهام و لبام وازلین زدم...وازلین خیلی ابروهامو پرکرد....به مژه هامو دورچشمم روغن بادوم زدم

 

راه حل هایی برای از بین بردن جوش ها

 

1- لیمو ترش دارای سیتریک اسید میباشد که باعث روشن شدن رنگ پوست و از بین رفتن جوش ها میشود . اگر از لیمو ترش برای پوست تان استفاده میکنید حتمأ در خارج از منزل از کرم ضد آفتاب استفاده کنید .

شما میتوانید آب لیمو ترش و آب گوجه فرنگی را مخلوط کنید و با یک تکه پنبه آنرا روی صورت بمالید و بعد از ده دقیقه با آب سرد بشویید . این مخلوط هم جوش ها را از بین می برد هم بعد از مدتی رنگ پوست را روشن میکند و موهای صورت را هم بیرنگ میکند .

دو قاشق عسل را با یک قاشق آب لیمو مخلوط کنید و یک نوک قاشق زرد چوبه به آن اضافه کنید و آنرا برای ده دقیقه روی صورت بمالید سپس با آب سرد بشویید .

پوست لیمو ترش را با کمی شکر روی صورت بمالید بعد از ده دقیقه با آب سرد بشویید .

 

2- پودر چوب صندل را با آب مخلوط کرده و برای ده تا بیست دقیقه آنرا روی پوست بگذارید سپس با آب سرد بشویید .

 

3- پوست موز را از داخل روی صورت بمالید بعد از پانزده دقیقه با آب سرد آنرا بشویید . پوست موز دارای آنزیم و اسیدهایی است که باعث از بین رفتن جوش ها میشوند .

 

4- از دکتر متخصص پوست بخواهید که بوسیله دارو یا دیگر روش های علمی جوش های شما را درمان کند .

ماسک خیار و جعفری :یک خیار له کنید و ۵قاشق غذاخوری از آن را با ۵قاشق غذاخوری جعفری له‌شده مخلوط کنید و ۵قاشق روغن کنجد به آن بیفزایید. این مخلوط را در بطری شیر درداری بریزید و در آن را محکم ببندید و بعد این شیشه را چند روز در محلی تاریک نگهداری کنید و چند روز از آن را روی جوش‌ها بمالید تا ۲۰دقیقه بماند و سپس بشویید.

 

 

رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران در منزل

تیرگی زیر بغل را با برخی درمان های خانگی و محصولات موجود در آشپزخانه می توانید برطرف کنید و تاثیر شگفت انگیز آن را ببینید.

استفاده از لیمو برای پاک کردن و روشن کردن

کاری که باید انجام دهید این است که یک تکه لیمو را بر روی پوست قسمت مورد نظر ماساژ دهید لیمو به روشن شدن پوست کمک می کند.

 

تاثیر سیب زمینی در رفع تیرگی

سیب زمینی نه تنها مزه خوبی دارد بلکه در درمان تیرگی موثر است، آب سیب زمینی را بگیرید و به مدت 15 دقیقه بر روی پوست زیر بغل بگذارید هم چنین از سیب زمینی رنده شده هم میتوانید استفاده کنید.

 

ﺑﺮﺍﯼ ﺗﯿﺮﮔﯽ ﻭ ﺳﯿﺎﻫﯽ ﺩﻭﺭ ﭼﺸﻢ ﭼﻪ ﮐﻨﯿﻢ؟

ﺭﻭﺵ ﻫﺎﻱ ﺧﺎﻧﮕﻲ

.1 ﺧﻴﺎﺭ ﺭﺍ ﺣﻠﻘﻪ ﺣﻠﻘﻪ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺑﺼﻮﺭﺕ ﺭﻭﺯﺍﻧﻪ ﺭﻭﯼ ﭼﺸﻢ ﺑﮕﺬﺍﺭﯾﺪ ﺍﺯ ﭘﻮﺳﺖ ﺧﯿﺎﺭ ﻫﻢ ﻣﯿﺘﻮﻧﯿﺪ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ

.2 ﺁﺏ ﭼﺎﻳﻲ ﭘﻒ ﻭﺗﻴﺮﮔﻲ ﺯﻳﺮ ﭼﺸﻢ ﺭﺍ ﻛﺎﻫﺶ ﻣﻲ ﺩﻫﺪ . ﭘﻨﺒﻪ ﺭﺍﺑﻪ ﭼﺎﻱ ﺁﻏﺸﺘﻪ ﻛﻨﻴﺪ ﻭﺑﻤﺪﺕ 20 ﺩﻗﻴﻘﻪ ﺑﻪ ﭘﻮﺳﺖ ﭘﻠﻚ ﻛﻤﭙﺮﺱ ﻛﻨﻴﺪ .ﺍﺯ ﭼﺎﯼ ﮐﯿﺴﻪ ﺍﯼ ﻫﻢ ﻣﺘﻮﻧﯿﺪ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ .

.3 ﻣﺼﺮﻑ ﺁﺏ ﺳﻴﺐ ﺯﻣﻴﻨﻲ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺗﻲ ﻛﻪ ﺁﻥ ﺭﺍﺑﻪ ﭘﻮﺳﺖ ﺯﻳﺮ ﭼﺸﻢ ﺑﻤﺎﻟﻴﺪ . ﭘﻨﺒﻪ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﻴﺐ ﺯﻣﻴﻨﻲ ﺁﻏﺸﺘﻪ ﻛﻨﻴﺪ ﻭﺑﻤﺪﺕ 20 ﺩﻗﻴﻘﻪ ﺭﻭﻱ ﭘﻮﺳﺖ ﺯﻳﺮ ﭼﺸﻢ ﺑﮕﺬﺍﺭﻳﺪ .

.4 ﻫﺮﺭﻭﺯ ﺻﺒﺢ ﻭ ﺷﺐ ﺭﻭﻏﻦ ﺑﺎﺩﺍﻡ ﺭﺍﺑﻪ ﺁ ﺭﺍﻣﯽ ‌ ﺑﻪ ﺩﻭﺭ ﭼﺸﻢ ﺑﻤﺎﻟﯿﺪ .

.5 ﻣﺼﺮﻑ ﺣﺪﺍﻗﻞ 2ﻟﻴﺘﺮ ﺁﺏ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﺭﻭﺯ

.6 ﻣﺼﺮﻑ ﺳﺒﺰﻳﺠﺎﺕ ﻭﻗﺮﺹ ﺁﻫﻦ ﺩﺭﺻﻮﺭﺕ ﻭﺟﻮﺩ ﻓﻘﺮ ﺁﻫﻦ

.6 ﺧﻮﺍﺏ ﻛﺎﻓﻲ 7-8 ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮﺍﺏ ﺩﺭ ﺷﺐ

-.7 ﺍﺯ ﮐﺸﯿﺪﻥ ﺳﯿﮕﺎﺭ ﺧﻮﺩﺩﺍﺭﯼ ﮐﻨﯿﺪ .

.8 ﺷﺴﺘﺸﻮ ﺑﺎ ﺁﺏ ﺧﻨﮏ ﺻﺒﺢ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺧﻮﺍﺏ ﺑﯿﺪﺍﺭ ﻣﯽﺷﻮﯾﺪ ﺻﻮﺭﺗﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺁﺏ ﺧﻨﮏ ﺑﺸﻮﯾﯿﺪ . ﺍﯾﻦ ﺑﺎﻋﺚ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﺭﮒﻫﺎﯼ ﺧﻮﻧﯽ ﺯﯾﺮ ﭼﺸﻤﺎﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﯾﮏ ﺑﺎﺭﻩ ﺑﺮ ﺍﺛﺮ ﺳﺮﺩﯼ ﺁﺏ ﻣﻨﻘﺒﺾ ﻭ ﭘﺲ ﺍﺯﭼﻨﺪ ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻭﺍﮐﻨﺸﯽ ﻣﺘﻮﺭﻡ ﺷﻮﺩ .

 ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﻮﻥﺭﺳﺎﻧﯽ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺍﺻﻠﯽ ﮐﺒﻮﺩﯼ ﺯﯾﺮ ﭼﺸﻢ ﺍﺳﺖhttp://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?pageNumber=55&threadID=568338


مطالب مشابه :


مدل بستن مو

مدل بستن مو با آخرین تکنیک های روز دنیا و جددیدترین روش های به کار رفته توسط چهره ... با این شانه جادویی می توانید انواع مدل بستن مو را برای خود پیاده سازی کنید.
انواع مدل شينيون مو عروس و زنانه

برچسب‌ها: مدل موي باز عروس, مدل توري سر عروس, مدل موي بلند عروس, مدلهاي موي خرمايي زنانه, مدل شينيون مجلسي, مدل شينيون حجم دار عروس, مدل شنيون مو جديد, انواع بستن
مدل های بستن مو برای خانم ها همراه با آموزش تصویری

16 فوریه 2014 ... انواع مدل بستن مو برای خانم ها. مدل های بستن مو برای خانم ها (آموزش تصویری). جدیدترین مدل بستن مو برای خانم ها. مدل های بستن مو برای خانم ها (آموزش
موها چگونه رشد میکنند؟

انواع روش های مختلف کاشت مو,روش FUE,الگوهای ریزش مو,آناتومی مو,معایب روش FUT. ... ممکن است که مورد قبول کاشت مو قرار گیرد به شرط آنکه مدل بستن مو تغییر نماید.
اموزش مرحله به مرحله انواع بافت مو

باران - اموزش مرحله به مرحله انواع بافت مو - این وبلاگ شامل همه نوع مطلب میباشد. ... آموزش تصویری گام به گام ۱۶ روش بستن موی بلند · ته چین های اصیل‌ ایرانی... آب برنج
انواع ماسک مو::

انواع ماسک مو:: - - نی نی سایت -مامی سایت و نو عروس و ...... ... آن‌ها را درون یک شیشه تمیز و دودی رنگ بریزید و پس از بستن در ظرف، آن را به خوبی تکان دهید.روی دستمالی
آموزش آرایشگری

شینیون مدل فانتزی ، شینیون مدل شلوغ ، شینیون مدل موهای بلند ... مدلهای بستن و تزئین روسری و شال ... آموزش خود آرائی ، میکاپ ، و انواع کوپ ، مش ، رنگهای لایت.
برچسب :