سفر زمینی به ترکیه (آلانیا) با اتوبوس+تصاویر

 

همیشه باید برای این گونه سفر ها که به صورت شخصی انجام میشود مطالعه و تحقیق و سپس برنامه ریزی مالی و زمانی نمود. ما هم از مدت ها قبل برای سفر به ترکیه تحقیق و سپس برنامه ریزی نمودیم.

تصمیمات اولیه ما به این شرح بود:

1. به صورت زمینی و با اتوبوس سفر کنیم.

2. طبق نقشه ( نقشه راه های ایران و ترکیه ) سفر کنیم.

3. از مرز بازرگان به ترکیه وارد شویم.

4. مبدا سفر ما گرگان و مقصد سفر ما شهر آلانیا در ترکیه بود.

5. در شهری توقف و اقامت شبانه نداشته باشیم.

6. هتل مورد نظرمان را قبلا انتخاب و رزرو نموده بودیم.

7. کلیه تاریخ ها را اعم از تاریخ حرکت از مبدا، مدت سفر، مدت اقامت در هتل و زمان برگشتن را محاسبه کردیم.

ما بلیط اتوبوس تهران-آنکارا را حداقل از یک ماه قبل از نمایندگی رویال سفر ایرانیان در شهر گرگان خریداری کردیم. قیمت بلیط برای هر نفر 200 هزار تومان شد. روز 18 شهریور از میدان آرژانتین ساعت 13 حرکت کردیم. خوب از آنجاییکه ایرانی هستید حتما از مسیر تهران تا بازرگان اطلاع دارید ولی من به مسیر هم اشاره ای می کنم: تهران(میدان آرژانتین)-کرج-قزوین-تاکستان-ابهر-زنجان-تبریز-مرند-سه راه اوگلی-ماکو-بازرگان-اتاق مرزی ایران. 

ما شب 17 شهریور از گرگان با ماشین شخصی راه افتادیم و صبح  18 شهریور به میدان آرژانتین رسیدیم. ماشین را پارک کردیم و از ماشینمون خداحافظی کردیم. ماشین رو در پارک سوار بیهقی پارک کردیم. هزینه پارکینگ ماشین در پارک سوار بیهقی هر روز 3000 تومان می باشد. سپس صبر کردیم تا اینکه ساعت حرکت اتوبوسمون فرا برسه و سوار اتوبوسمون بشیم. سر ساعت اتوبوس حرکت کرد و در واقع سفر ما به ترکیه آغاز شد. اتوبوسش بد نبود ولی زیاد عالی هم نبوذ. همون اول کمک راننده پاسپورت ها رو می گیره و اسامی و شماره پاسپورت ها رو یادداشت می کنه.

 بعد از گذر از شهر مرند به سه راه اوگلی میرسید که در اینجا یه کنترل پاسپورت خواهید داشت. سپس اتوبوس راه خود را به مقصد بازرگان در پیش می گیرد. ما تقریبا ساعت 2 بامداد به شهر بازرگان و پس از پیمودن 3 کیلومتر به اتاق مرزی ایران رسیدیم. در بازرگان صرافی 24 ساعته هست. هم دلار دارند و هم لیر و میتوانید لیر تهیه کنید. موقعی که ما میرفتیم لیر تقریبا 1500 تومان بود.از اتوبوس پیاده شدیم و برای کنترل پاسپورت به داخل اتاق مرزی رفتیم. در اینجا باید کل وسایل و چمدانها را از اتوبوس خارج و همراه خود ببرید. به ازای هر نفر مبلغ 12000 تومان هم باید به عنوان عوارض خروج از کشور در باجه بانک ملی اتاق مرزی پرداخت نمائید.البته میتوانید قبلا در بانک ملی شهرتان این کار را انجام دهید. ساعات کاری مرز و بانک 24 ساعته است. دو قلاده سگ غول پیکر و خشن هم زیر چشمی مسافران را زیر نظر دارند و آزادند و اگر کوچکترین بویی از مواد مخدر به مشامشان برسد......!!! اگر مرز شلوغ نباشد، پروسه کنترل زیاد طول نمی کشد و مامور کنترل پاسپورت مهر خروج را در پاسپورت شما میزند و شما از یک راهروی قفس مانند به اتاق مرزی ترکیه وارد میشوید. در اینجا هم مامور کنترل پاسپورت ترکیه مهر ورود به ترکیه را در پاسپورت شما میزند و حال باید منتظر باشید تا اتوبوس بیاید و سوار شوید و تمام.

در هیچیک از اتاق های مرزی چمدان ها را باز نمی کنند و تفتیش بدنی وجود ندارد و تمام کنترل ها با کامپیوتر و دستگاه انجام میشود و آن سگ های غول پیکر و آموزش دیده!

یک کافه متوسط در اتاق مرزی ترکیه هست که آنجا میشینید و تلوزیون هست و سوپر مارکت و توالت و .. تا اینکه اتوبوس بیاد.

بعد از سوار شدن اتوبوس وارد شهر مرزی میشود که نامش گوربولک است. از ایجا رشته کوه های آرارات را میشود دید که بسیار زیباست. بعد به سمت شهر دوغوبایزید حرکت می کنید. از گوربولک که خارج میشوید تابلوی راهنمایی وجود دارد که محل فرود آمدن کشتی نوح را نشان می دهد. مسیر گوربولک تا دوغوبایزید نرمال است.هم کوهستانی است هم کفی دارد و هم پیچ و خم. بعضی قسمت ها یه بانده و بیشترش دو بانده. کلا راه ها و جاده های کشور ترکیه خوب است و با کشور خودمان برابری می کند. تمیز است و آت و آشغال در حاشیه جاده ها نیست. روستا ها تر و تمیزند و مساجد آنها وجه تمایز بین خانه های روستاست.

 

 


مطالب مشابه :


نرخ جدید بلیط اتوبوس مسیر های خارجی

نرخ جدید بلیط اتوبوس مسیر های انکارا: شنبه -سه هتل تبریز
دانستنیهای سفر به آنکارا - ترکیه

برای رفتن به آنکار به وسیله ، هواپیما، قطار و اتوبوس تبریز و تهران به آنکارا بلیط هم
سفر زمینی به ترکیه (آلانیا) با اتوبوس+تصاویر

اندیشکده آب - سفر زمینی به ترکیه (آلانیا) با اتوبوس+تصاویر - و جعلنا من الما كلّ شي حي
ankara

شبکه تبریز. آنکارا شهر آنکارا نرخ بلیط اتوبوس خارجی
سفربه استانبول

پرداخت در کلیه شعب مرکزی بانک ملی ایران و یا اینکه موقع توقف تو تبریز اتوبوس و دولموشه
یـادداشتی بـر سفـر بـه تـرکیـه

در سال 1356 از تهران با اتوبوس به تبریز و شهرهای مرزی شهرهای ترابوزان و آنکارا و 91 بلیط تهیه
برچسب :