انرژی هسته ای از دریچه ای متفاوت از خانم گلبهار فرهادی فر

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

 

 

انرژی هسته ای از دریچه ای متفاوت

گلبهار فرهادی فر

کارشناس آموزش ابتدایی

 

 

پیش گفتار

 

 

کشف انرزي هسته اي يکي از مهمترين و اثر گذارترين کشفيات بشر در طول تاريخ است. در سال 1927 ميلادي ، « آلبرت انيشتن » با طرح فرمولي ثابت نمود که « اگر اتم شکافته شود ، انرژي عظيمي ايجاد مي شود.»

انرژی هسته ای کاربرداری زیاد در پزشکی در علوم و صنعت و کشاورزی و... دارد. لازم به ذکر است انرژی هسته ای به تمامی انرژی های دیگر قابل تبدیل است ولی هیچ انرژی به انرژی هسته ای تبدیل نمی شود

 

 

مقدمه

 

چهارسال از تهاجم آمریکا و به عراق و فاجعه‌ای که متعاقب آن گریبانگیر مردمان این کشور شد، می گذرد و سیر حوادث نشان از شکست سیاستمداران تندرویی دارد که روزگاری علیرغم تمامی مخالفت‌های جامعه جهانی، سازمان‌های ضد جنگ و شهروندان صلح طلب به برنامه‌ریزی حمله به این کشور پرداختند. امروز هم علیرغم شکست این پروسه، بازهم محافظه‌کاران تندروی آمریکایی به رهبری دیک چنی، معاون رییس جمهوری این کشور به گزافه گویی در مورد حمله به ایران پرداخته و از مقابله نظامی با این کشور سخن می‌گویند. این بار هم آمریکایی‌ها همان استراتژی متکی بر فریب خود را از سر گرفته‌اند و با فشار فراتر از حد باور خود بر اعضای شورای امنیت، آن‌ها را به صدور قطعنامه‌هایی که می‌توانند راه را برای برخورد میان طرفین هموار کنند، واداشته‌اند.

برخلاف افسانه‌ای که آمریکایی‌ها و همراهان غربی‌شان از طریق رسانه‌ها به ذهن شهروندان جهان می‌ریزند، این ایران نیست که با مقاومت در برابر مذاکره جامعه جهانی یا حداقل بخش گسترده‌ای از ان را به بازی گرفته است. ایرانی‌ها خواستار مذاکره مستقیم و بدون پیش شرط هستند اما در نقطه مقابل ایالات متحده و همراهان اروپایی‌اش با اصرار بر تقاضای خود، تعلیق غنی سازی اورانیوم از سوی ایران که به استناد معاهده عدم تکثیر حق قانونی و مشروع این کشور است، نشان داده‌اند که نه به مذاکره پای‌بندی دارند و نه حتی حسن نیتی برای نشستن بر سر میز گفت‌و‌گو.

 

 

 

 

متن اصلی

 

کاربردهای انرژی هسته ای

 


مطالب مشابه :


انرژی هسته ای

دبستان پسرانه پیل هسته‌ای یا اتمی دستگاه تبدیل کننده انرژی اتمی به جریان برق مستقیم است،
پیش دبستان 2( طناب کشی)

مهد کودک - پیش دبستان 2( طناب کشی) - فعالیت ها و آموزش - مهد کودک . اهداف مرکز انرژی اتمی.
انرژی هسته ای از دریچه ای متفاوت از خانم گلبهار فرهادی فر

پژوهش دبستان شهیده پیل هسته ای یا اتمی دستگاه تبدیل کننده انرژی اتمی به جریان برق
حافظ خوانی

مهد کودک سازمان انرژی اتمی - حافظ خوانی پیش دبستان غیر دولتی سارا . قالب وبلاگ
گزارش هفتگي

مهد کودک سازمان انرژی اتمی - گزارش هفتگي آموزش های کلاس پیش دبستان 1
آموزش های کلاس شیرخوار 1و2

مهد کودک سازمان انرژی اتمی - آموزش های کلاس شیرخوار 1و2 پیش دبستان غیر دولتی سارا .
برچسب :