تالار مشاهیر راک اند رول

تالار مشاهیر راک اند رول

تالار مشاهیر و موزهٔ راک اند رول، نام موزه‌ای است که در سواحل رودخانهٔ ای‌اری در مرکز کلیولند اوهایوی ایالات متحده قرار دارد و به ثبت پیشینهٔ چندی از مشهورترین و تاثیرگذارترین هنرمندان، تهیه‌کنندگان و سایر افرادی که به طریقی مهم صنعت موسیقی را تحت تاثیر قرار داده‌اند اختصاص داده شده است؛ خصوصاً در زمینهٔ راک اند رول.

طراح و معمار این بنا IMP  است.

تالار مشاهیر

هر ساله تنی چند از هنرمندان در یک مراسم معارفه به عضویت این تالار درمی‌آیند؛ با این پیشینهٔ تاریخی که که این مراسم در هتل والدورف استوریا در شهر نیویورک برگزار می‌شد. اولین گروه پذیرفته‌شدگان در ۲۳ ژانویه ۱۹۸۶ به عضویت این مکان درآمدند؛ که شامل چاک بری، جیمز براون، ری چارلز، سم کوک، فتس دامینو، اورلی برادرز، بادی هالی، جری لی لویس، لیتل ریچارد و سلطان راک اند رول الویس پریسلی بودند.

در حال حاضر، گروه‌ها یا مستقل‌ها بعد از گذشت ۲۵ سال از اولین عرضهٔ آثارشان واجد شرایط می‌شوند. نامزدها می‌بایست تاثیرها و اهمیتی قابل اثبات در طی پیشینهٔ راک اند رول داشته باشند. چهار رده شناخته شده است: اجراکننده‌ها، غیر اجراکننده‌ها، تاثیرهای اولیه و از سال ۲۰۰۰، سایدمن‌ها

با آغازی در سال ۲۰۰۹، مراسم معارفهٔ سالانه بر یک مبنای چرخشی به کلیولند تغییر مکان خواهد یافت، احتمالاً هر سه سال یک‌بار.

 

اجراکننده‌ها

اجراکننده‌ها (Performers) شامل خوانندگان و نوازندگان می‌شوند.

یک گروه نامزدگزینی متشکل از تاریخ‌دانان موسیقی، نام‌های ردهٔ اجراکنندگان را انتخاب می‌کنند که بعد از آن از طریق نزدیک به ۱۰۰۰ متخصص شامل تحصیل‌کرده‌های دانشگاهی، روزنامه‌نگاران، تهیه‌کنندگان و سایر تجارب صنعت موسیقی رای‌گیری می‌شوند. اجراکنندگان دریافت‌کنندهٔ بیشترین تعداد آرا و بالاتر از ۵۰٪ برای معرفه انتخاب می‌شوند؛ هر سال در حدود پنج یا شش نامزد به این موفقیت می‌رسند.

منبع: ویکی پدیای فارسی


مطالب مشابه :


دانلود مسابقه ی راک وجان سینا در رسلمنیا 28

game&sport&app - دانلود مسابقه ی راک وجان سینا در رسلمنیا 28 - تصاوير و تريلر و دموي بازی و ورزش
تالار مشاهیر و موزه راک اند رول

طراح و معمار این بنا آی ام پی است. هر ساله تنی چند از هنرمندان در یک مراسم معارفه به عضویت این
دانلود آهنگ راک

دنیای بازی - دانلود آهنگ راک - همه چیز درباره بازی کامپیوتری و انیمیشن طراح قالب:
تالار مشاهیر راک اند رول

تالار مشاهیر راک اند رول. تالار مشاهیر و موزهٔ راک اند رول، نام موزه‌ای است که در سواحل
پوستری برای کنسرت راک

وگا - پوستری برای کنسرت راک آرنولد اسکولنیک طراح گرافیک،در مورد طراحی این پوستر می گوید:
موسیقی راک چیست؟؟!

هنـــر ، موسیقی ، ادبیات .:. - موسیقی راک چیست؟؟! - .:. هنـــر ، موسیقی ، ادبیات .:. طراح قالب
برچسب :