چطور لباسهای قدیمی را بازیافت کنید ؟!

یك خیاط ماهر می تواند بر روی لباسهای نه چندان كهنه معجزاتی انجام دهد تا هزینه خرید لباسهای نو را برایتان كاهش دهد . با بكارگیری این 10 ایده تغییر و تعمیر لباسهای بلا استفاده در گنجه و یا كمد ، لباسهایتان را دوباره مورد استفاده قرار دهید .

مدل اولیه : كت تا زانو

post41-1.jpg

كت ها در زمره لباسهای گران محسوب می شوند ، بنابراین چندان خوشایند نیست كه آنها را بلا استفاده كنار بگذارید . می توان با تزیین آنها ، اضافه كردن دكمه های جدید ،تنگ كردن سرشانه و یا كوتاه كردن آستین مدلهای قدیمی را به روز نمایید .

پس از تغییر : ژاكت كوتاه

post41-2.jpg

اگر آن كت زیبا امسال بهار خیلی مورد استفاده قرار نگرفته باشد می توانید قد آن را تا بالای كمر كوتاه كنید تا بتونید در طول سال به همراه شلوار جین و یا دامن بپوشید . حواستان باشد كه جای خالی جیبهای كناری منوط به این است كه قد كت را چقدر كوتاه كنید . خیاط شما می بایست از بالاتر یا پایین تر جیب قیچی بزند .

مدل اولیه : دامن بالای زانو

post41-3.jpg

غالباً مردم با كوتاه كردن قسمت انتهایی دامن اقدام به تغییر مدل آن می كنند . اما در اینجا برای تغییر مدل این دامن بالای زانو به روش متفاوت دیگری متوسل می شویم .

پس از تغییر : دامن بلند شده

post41-4.jpg

برای افزایش قد یك دامن كوتاه به لبه انتهایی دامن نواری پارچه ای با عرض 6 سانت بدوزید . د برای اینكه تغییر مدل عمدی به نظر بیاید می بایست جنس و رنگ این نوار اضافه شده متفاوت با قسمت بالایی دامن باشد . پس از انجام این كار دامن را به خشكشویی بدهید زیرا امكان دارد دستورالعمل شستشو و اتو كردن این دو تكه با هم متفاوت باشد .

مدل اولیه : شلوار های دم پا گشاد

post41-5.jpg

این مدل یك مدل كلاسیك می باشد . اما با كمال تعجب می توان گفت كه تغییر مدل شلوارها كاری ساده است . می بایست خواهان برشها و مدلهای مدرن تر باشید .

پس از تغییر : شلوارهای تنگ

post41-6.jpg

این تغییر برای شلوارهایی كه از كمر تا زانو آزاد و راحت است و از زانو به پایین گشاد می گردد بهتر جواب می دهد . ( به عبارت دیگر این تغییر مدل را برای مدلهای پاچه گشاد اعمال نكنید ) . از زانو به پایین، درزهای بیرونی یا داخلی هر دو پاچه را بگیرید تا شلواری مد روز داشته باشید .

مدل اولیه : دامن پر چین

post41-7.jpg

با صرف هزینه اندك و تنها تغییر چینهای یك دامن می توانید ظاهر جدید دراماتیكی به دامن خود بدهید .

پس از تغییر : دامن مدل حبابی

post41-8.jpg

یك خیاط می تواند با دوختن یك نوار حاوی كشی با عرض حدوداً 2 سانت به لبه پایینی دامن یك دامن پرچین و ترك دار را به یك دامن مدل حبابی تبدیل كند . احتمالً باید حضورا ً به خیاطی رفته تا در حین انجام این كار خیاطتان بتواند میزان تنگی دامن را تنظیم كند .

مدل اولیه : پیراهن مردانه یقه دار

post41-9.jpg

درست است این مدل یك مدل کلاسیک است اما می تواند كمی خسته كننده شود .  

پس از تغییر : بلوز بدون یقه

post41-10.jpg

با قیچی كردن یقه خشك اینگونه پیراهنها می توان پیراهنهای یقه دكمه ای را به مدل یقه دیپلمات كه كمتر برای حالت پرسنلی و رسمی مورد استفاده قرار می گیرد تبدیل كرد . این راه حل برای یقه هایی كه با لوازم آرایش لك شده اند و یا اینكه شكل خود را از دست داده اند هم خوب است . می توانید یقه را بریده و پیراهن را دوباره استفاده نمایید .

مدل اولیه :تاپ یقه اسکوپ گرد

post41-11.jpg

یك برش مطلق و رنگ می تواند بالا تنه یك خانم با ظاهری ساده را خراب سازد .

پس از تغییر : تاپ تزیین شده

post41-12.jpg

با استفاده از سنگهای زینتی ارزان و كوك زدن آنها بر روی یقه ، یقه بلوز شیك خود را زیباتر كنید . از سنگهای دارای حلقه استفاده نمایید تا خیاط بتواند بین آنها را كوك بزند . بسته به نوع سنگی كه استفاده می كنید و مقدار تزیینی كه انجام می دهید قیمت انجام این گونه تزیینات متفاوت خواهد بود .

مدل اولیه : ژاكت سنتی

post41-13.jpg

زیبا و شیك نبودن می تواند دلیل خوبی برای در كمد ماندن و استفاده نشدن یك لباس باشد .

پس از تغییر : پلوور آستین كوتاه

post41-14.jpg

با كوتاه كردن آستین یك ژاكت فراموش شده عمری دوباره به آن ببخشید .  سر آستین ها را به همراه همه متعلقاتش از جمله دكمه ها و كشباف را مجددا به سر آستین ً وصل كنید تا پلوورتان ظاهری آراسته داشته باشد .

مدل اولیه : پیراهن ركابی تابستانی

post41-15.jpg

شاید شما با پوشیدن لباسهای یقه دار خیلی احساس راحتی نكنید . اما چرا اجازه می دهید لباسی شما را اذیت كند وقتی می توانید با وصله پینه كردن مدل آن را تغییر داده و از آن استفاده نمایید .

پس از تغییر : دامن تابستانی

post41-16.jpg

برای آسانتر كردن تعمیرات و تغییرات از پیراهنی استفاده كنید كه دور كمرش كاملاً اندازه باشد ( بر خلاف پیراهنای مدل عروسكی )، اگر كمر لباس كشی باشد خیاط می تواند قسمت سینه بند را هم قیچی كند . اگر چه اكثر مدلها نیاز به یك زیپ و یا بند كمر كشی جدید دارند .

مدل اولیه : پیراهن شب

post41-17.jpg

شما خیلی بیشتر از میزان علاقه تان برای به یاد آوردن این پیراهن و دوباره پوشیدنش برای خریدش هزینه صرف كرده اید.

پس از تغییر : تاپ شیك

post41-18.jpg

اگر كه می خواهید از پیراهن مهمانی تان یك تاپ نیم تنه رسمی شبیه این مدل درآورید از پیراهنی استفاده كنید كه قسمت سینه بند لباس كاملا اندازه باشد و از روی باسن گشاد گردد .  خیاط می تواند از قسمت وسط باسن دامن را قیچی كند و برای اینكه تاپ كمی سبك تر گردد هر گونه آستر را باز كنید و دور بیاندازید .

مدل اولیه : كت و شلوار مانده در كمد لباس

post41-19.jpg

تنها یك بار در طول زندگیتان برای شركت در یك مصاحبه كت و شلوار بسیار گرانی می خرید ، پس از اتمام مصاحبه با این كت و شلوار گران قیمت چه خواهید كرد ؟

پس از تغییر : كت و شلوار كوتاه شیك و برازنده

post41-20.jpg

امسال تابستان یك كت و شلوار زنانه سنتی كه در حال حاضر پشت ویترین مغازه ها دیده می شود مد می گردد . برای اینكه آن را به مدل دلخواه خودتان درآورید . با یك پارچه نخی سبك و یا كركی گرمسیری شروع كنید .  آستین هایش را تا 4/3 طول آستین كوتاه نمایید ، از كمر مقداری درز بگیرید و قد شلوار را به اندازه ای که به یک شلوارک تبدیل شود کوتاه کنید .

منبع : seemorgh

 


مطالب مشابه :


بهترین تزئینات لباسهای قدیمی

تزئینات لباسهای قدیمی.
چطور لباسهای قدیمی را بازیافت کنید ؟!

چطور لباسهای قدیمی را ظاهر جدید دراماتیكی به ای که به یک شلوارک تبدیل
کار در منزل با نگین زن دستی...در andisheh56.ir

روشی جدید برای کسب درآمد در لباسهای کهنه و قدیمی را به لباسهای زیبا و گرون قیمت تبدیل
ایده های جدید و متنوع برای دکوراسیون داخلی منزل

دیوار و تبدیل به تخته ای مبلمان جدید را قدیمی و گهنه به نظر می رسد
پاساژگردی ؛ تفریح جدید جوانان ایرانی / پرسه برای هیچ

هر چقدر جلوتر می رویم مدهای قدیمی برای و به روز شدن جدید خود به کالا تبدیل شده
لباسهای رنگی کهنه را دور نریزید

لباسهای رنگی اضافه شود تا تبدیل به کوله پشتی سبک و در اینجا ابتکار جدید بکار
ژورنال لباس محلی همراه با توضیحات

مسائل مربوط به مجتمع طراحی جدید لباس کرد الهام از لباسهای قدیمی ترکمن صحرا
تبدیل دختری به شخصیت کارتونی با جراحی (+عکس)

تبدیل دختری به شخصیت اش توسط آرایش و پوشیدن لباسهای فانتزی و رنگ موهای جدید. معشوق فقط
برچسب :