جلیلی در مشهد مطرح کرد:


خط ایمان و امید در مقابل تهدید و تردید/ ایران را الگوی بیداری و تمدن اسلامی می‌کنیم

به گزارش خبرنگار ستاد خواهران حیات طیبه در مشهد، سعید جلیلی، کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری عصر 20 خرداد در جمع پر شور مردم مشهد در محل سالن شهید بهشتی این شهر حضور یافت.

IMAGE635065404005781250.jpg

 در این تجمع باشکوه که با استقبال هزاران نفری از محل فرودگاه مشهد آغاز شد، مردم با سر دادن شعارهایی چون «اصلح کیه؟ جلیلی»، «جبهه کی بود؟ جلیلی»، «صل علی محمد سرباز رهبر آمد»، «دسته گل محمدی به شهر خود خوش آمدی» و «مشهد، یک کلام؛ جلیلی والسلام» به استقبال جلیلی رفتند.

 

استقبال پر شور و محبت مردم برای این است که کاندیداها را در مسیر ولایت و خدمت می دانند

جلیلی در جمع حامیان خود با اشاره به حلول ماه مبارک شعبان، سخنان خود را با قرائت نخستین فراز صلوات شعبانیه آغاز کرد و گفت: همانطور که در شعارها و پیام های شما مشهود است این تجمع پر شور و شوق و ابراز محبت شما تنها برای این است که فکر می کنید فردی در مسیر ولایت و در جهت خدمت برای شماست.

 

وی با بیان این که در حقیقت پیشرفت ملت ما و موفقیت های 34 سال اخیر مرهون پیروی از ولایت بوده است، افزود: امروز دو خط در مقابل هم صف آرایی کرده اند؛خط ایمان و امید که امام خمینی(ره) 50 سال پیش آن را بر مبنای قرآن و اسلام ناب پایه ریزی کرد و دیگری خط تهدید و تخریب و تردید.

 

اعتقاد به خدا و اعتماد به مردم؛ مبنای خلق حماسه هاد در طول انقلاب

جلیلی تصریح کرد: پس از گذشت پنجاه سال از 15 خرداد42، ملت ما آنچه را در آن روزها باور داشت، به خوبی تجربه کرده است و در عمل مشاهده کرده که اگر خدا را باور کند، وعده پیروزی از سوی او حتمی است. اگر ایمان و عمل صالح را به زندگی خود بیاوریم، زندگی گوارا و دلنشین حاصل می شود و اگر دعوت خدا و پیامبر(ص) را لبیک گوییم، به حیات طیبه می رسیم.

 IMAGE635065283855156250.jpg

کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری، دو اصل مهم خدا و مردم باوری(اعتقاد به خدا و اعتماد به مردم)  را مبنای حماسه های بزرگ ملت در طول انقلاب اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: اگر امروز می توانیم با صلابت و قدرت در مقابل دنیا بایستیم و از حقوق خود دفاع کنیم، مرهون پایبندی به این دو اصل است.

 

دفاع مقدس نباید نباید در زمان و مکان محدود بماند/ کسانی می خواهند ما را در پشت خیمه دشمن وادار به عقبگرد کنند

وی خطاب به امت ایران ادامه داد: اگر حماسه هشت سال دفاع مقدس را خلق شد، برای این بود که جوانان شما فرصت یافتند تا ایمان خود را در عرصه جهاد به نمایش بگذارند و امروز هم باید حماسه های جدید خلق شود. اگر دفاع مقدس برای ما یک حماسه درخشان و در اوج است، نباید در زمان و مکان محدود بماند بلکه با تداوم ایمان به خدا و باور مردم در عرصه های دیگر هم باید تکرار شود.

 IMAGE635065283837812500.jpg

جلیلی با تأکید بر این که امروز ما در موقعیت خیبر هستیم، گفت: کسانی می خواهند اکنون که ما پشت خیمه دشمن رسیده ایم و دشمن از مواجهه با ما مستأصل شده اند، با ایجاد تردید در ظرفیت و اراده ملت، ما را دچار تزلزل کنند.

 

در این هنگام مردم با سر دادن شعار کوبنده «نه سازش نه تسلیم؛ یار جلیلی هستیم»، سخنان جلیلی را تأیید کردند که جلیلی در پاسخ گفت: «نه سازش نه تسلیم؛ یار ولایت هستیم» و جمعیت نیز با او همصدا شدند.

 

هنر بزرگ امام و ولایت مطلقه فقیه

وی با هشدار نسبت به رویارویی خط تردید در برابر خط ایمان و امید، افزود: هنر بزرگ امام و ولایت مطلقه فقیه این است که با خداباوری و مردم باوری، توانستند قدرتی را در عرصه بین الملل خلق کنند که امروز به تنهایی مقابل همه قدرت های جهان ایستاده است.

 

جلیلی که سخنانش مدام با تکبیر حضار، تأیید می شد، ادامه داد: امروز در تقابل اراده ها در موضوعات مختلف، این اراده ملت ماست که همیشه پیروز است. از آغاز انقلاب، تمام قدرت ها کنار هم ایستادند تا ما را از پا درآورند اما کاری از پیش نبردند، امروز هم در عرصه هسته ای مقابلمان ایستاده اند اما ما اراده کردیم بایستیم و یکی از ده کشور هسته ای جهان شدیم.

 

دفاع از حق هسته ای خود، دفاع از تمام حقوق ملت است

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تأکید بر این که دفاع ملت ما از حق هسته ای خود، دفاع از تمام حقوق ملت است، گفت: ملت ما با دفاع از حق هسته ای خود می خواهد به دشمن درس بدهد که دیگر به هیچ حقی از حقوق ملت، طمع نکند.

 

وی با تأکید بر لزوم خلق حماسه در عرصه های مختلف مورد نیاز جامعه، خطاب به مردم یاداور شد:  به فرموده رهبر معظم انقلاب، امروز در مرحله ورود به تمدن نوین اسلامی هستیم؛ شما روزی خرمشهر را فتح کردید و این الگو در لبنان و جنگ های 33،22 و هشت روزه غزه تکثیر و تکرار شد.

 

جلیلی گفت: اگر آن روز توانستیم در برابر همه دشمنان مقاومت و حماسه های بزرگ خلق کنیم، امروز در سایر عرصه ها همچون اقتصاد، کشاورزی، صنعت و فرهنگ هم باید با اتکا به دو اصل خدا و مردم این حماسه را رقم بزنیم.

این گزارش حاکیست در این هنگام، مردم با شعارهای «حرف ما یک کلام؛ مقاومت والسلام» و «جلیلی جلیلی حمایتت می کنیم»، حمایت خود را از سخنان وی اعلام کردند.

 

جوانی که در دفاع مقدس حماسه می آفرید، امروز هم می تواند در صنعت و تولید حماسه های بزرگ تر بیافریند

کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان این که امروز اگر می خواهیم مسیر پیشرفت ملت، پر شتاب و در تراز انقلاب اسلامی باشد، باید باز هم به مردم اعتماد و قدرت جوانان را باور کنیم، افزود: جوانی که در دفاع مقدس از مشهد می رفت و در جبهه حماسه می آفرید، امروز هم می تواند در اقتصاد، صنعت و تولید حماسه های بزرگ تر بیافریند. چگونه؟ نقش دولت در این میان این است که مهمترین کار رییس جمهور این است که ساز و کار و تفکری که در جبهه حماسه خلق کرد را به ادارات و وزارتخانه ها بیاورد و حماسه را تکرار کند.

 IMAGE635065403978906250.jpg

جلیلی اضافه کرد: اگر می گوییم بیکاری، گرانی و تورم هست نه تنها باید این ها به خوبی رفع شود بلکه با توجه به تولید و ظرفیت های خود می بایست به گونه ای اقدام کنیم که الگوی بیداری و تمدن اسلامی باشیم.

 

جوانان افزون بر اشتغال، باید کارآفرین باشند

وی با بیان این که نباید به پیشرفت حداقلی اکتفا کرد، افزود: این سرمایه انسانی بزرگ نه تنها باید دنبال کار نباشد بلکه هر کدام کارآفرین باشند. اگر ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری را خوب برنامه ریزی کنیم، بسیاری مشکلات ما خودبه خود رفع می شود. چرا باید فقط در سال یازده میلیارد دلار محصولات کشاورزی وارد کنیم؟ اگر همین مقدار تسهیلات را به کشاورز بدهیم و حمایتش کنیم، نه تنها تولید و اشتغال ارتقا می یابد بلکه به شکوفایی می رسیم.

 

عدالت؛ مهمترین زمینه حمایت از تولید/ تحقق پیشرفت بدون عدالت سرابی بیش نیست

جلیلی، عدالت را مهمترین زمینه حمایت از تولید دانست و گفت: کسانی که تصور می کنند بدون عدالت، پیشرفت ممکن است به سرابی بیشتر فکر نمی کنند. پیشرفت واقعی وقتی است که فرصت های برابر و شرایط مساوی بهره مندی از این فرصت ها برای همه ایجاد شود.

 IMAGE635065283844531250.jpg

دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: عدالت در سرمایه این نیست که ساز و کار بانک ها به گونه ای باشد که اغلب وام ها تنها دست 23 نفر باشد. اگر عدالت در توسعه منابع انرژی و ریالی ما حاکم شود، در چارچوب عدالت ساختاری، منابع کشور به خوبی در اختیار فرصت های پویا و جوان ما قرار گرفته و همان حماسه های خیبر و کربلای پنج در اقتصاد و تولید هم تکرار خواهد شد.

 

وی افزود: اگر می خواهیم چنین پیشرفتی داشته باشیم، باید همچنان مقابل قدرت های استکباری، رانتخواران و آنان که در پی ترویج فرهنگ اشرافی و خاموشی ندای عدالتخواهی هستند، مقاومت کنیم.

 

ادارات باید پناهگاه مردم باشد

وی تأکید کرد: اصلاح ساختار اداری باید طوری باشد که مردم نه تنها از ادارات فراری نباشند بلکه آن ها را پناهگاه خود بدانند.

 

جلیلی خطاب به ملت تصریح کرد: هر فردی که 24 خرداد، بتواند اعتماد شما را جلب کرده و رییس جمهور شود، باید از فردای آن روز کلید حماسه اقتصادی را بزند و با استفاده از ظرفیت های مهم کشور در چارچوب گفتمان اسلام ناب خلق حماسه کند.

 

در این هنگام مردم شروع به سر دادن شعار «حسین حسین شعار ماست؛ جلیلی انتخاب ماست» کردند که جلیلی تذکر داد: «بگویید شهادت افتخار ماست».

 

گفتنی است به دلیل تکمیل ظرفیت سالن، بیش از چهارهزار نفر از مردم در خیابان های اطراف، از طریق صوت شنونده سخنان جلیلی بودند. از دیگر حواشی مهم و قابل توجه این دیدار، این بود که بر خلاف روال معمول، به جز تصاویری که مردم حمل می کردند، در هیچ جای تزیینات سِن و سالن از تصاویر جلیلی استفاده نشده بود و سِن تنها مزین به عکس شدای هسته ای بود. عدم اختلاط زن و مرد و مراعات آداب نیز از دیگر نکات جالب توجه بود. /930/پ201/ع


مطالب مشابه :


دانلود برنامه 118 مخابرات ايران

اميدوارم استفاده درست و صحيح از اين نرم افزار انجام بدين !!! www.pdownload. parsiblog.com. دانلود برنامه 118 مخابرات ایران. این نرم افزار شامل کلیه شماره تلفنهای
نـرم افـزار 118 تلفـن همـراه تهيـه و تـدوين شـد

29 آوريل 2008 ... روابط عمومي شركت مخابرات خراسان رضوي از تهيه و تدوين نرم افزار 118 ... شماره تلفن هاي ضروري نهادها، ارگانها و سازمانهاي مختلف شهر مقدس مشهد بوده واز
آدرس دادگاه های عمومی مشهد

IRAN RF68 - آدرس دادگاه های عمومی مشهد - عــــــــمــــومـــــی _ایــــــــــــــــــــران. ... تعداد شعب: دادگاه کیفری: شعبه 118 تا 122 بازپرسی: 501 تا 505 دادیاری: 521 تا 531
جلیلی در مشهد مطرح کرد:

اگر ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری را خوب برنامه ریزی کنیم، بسیاری مشکلات ما خودبه خود رفع می شود. چرا باید فقط در سال یازده میلیارد دلار محصولات کشاورزی
چگونه طرح درس بنویسیم؟

با سلام ... به وبلاگ هميار فيزيک ( گروه فيزيک منطقه تبادکان مشهد ) خوش آمديد . ... نرم افزارهاي فيزيك ... کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی متوسطه تبادکان مشهد.
استاد محمد رضا شجریان ( بچه محله امام رضا )

سلطان خراسان شمس شموس علی بن موسی الرضامشهد قدیمشهر منبچه محله امام رضا( بزرگان مشهد).: دو كَلوم مِشَدی :.امکان زیارتی شهر منامکان تاریخی فرهنگی شهر منامکان
لیست پروژه های آماده

سایروس الکترونیک مشهد - لیست پروژه های آماده - طراحی و ساخت پروژه های ... 33- انجام پروژه های نرم افزاری مختلف با نرم افزار های MATLAB – ORCAD – ADS – LABVIEW ... آدرس: مشهد ، خیابان سعدی ، مجتمع پردیس 2 ، طبقه 1+ ، واحد 118 ، سایروس
اصول هزينه‌يابي برمبناي فعاليت(ABC)

بكارگيري نرم افزار رايانه‌اي  تجزيه و تحليل نتايج  تهية گزارش حوزة هزينه دسته اقلام هزينه‌اي دستمزد جمع‌آوري‌كننده زباله هزينه‌هاي كاركنان ‌ استهلاك هزينه‌هاي تجهيزات
نظر سنجی همکار محترم تکتم علیخواه، کتابدار ک. فردوسی با موضوع رضایت شغلی

وب نوشت کتابخانه عمومی قائمیه مشهد - نظر سنجی همکار محترم تکتم علیخواه، کتابدار ک. ... کلید واژه: نظرسنجی, شغل کتابداری, رضایت شغلی, نرم افزار کتابخانه.
برچسب :