بزرگترین آسانسور جهان

میتسوبیشی بزرگترین آسانسور جهان را با ظرفیت 80 نفر مورد بهره برداری قرار داد.
58194_907.jpgبه عنوان کارمند شرکتی بزرگ در طبقه سی ام، با رفت و آمدهای مکرر و خستگی ناشی از منتظر ماندن، پشت یا درون آسانسور را تجربه کرده و روبرو شده اید؟ اما چاره چیست؟ بنابر آمار انتظار برای آسانسور استرس زا است و روی راندمان کاری کارمندان تاثیر منفی می گذارد. بهر حال علی رغم این همه مشکلات مهندسان بیکار ننشسته و برای سهل الوصول شدن رفت و آمدها چاره جوییهای متعددی اندیشیده اند. در اخرین نمونه از این دست ساخت آسانسوری با ظرفیت 80 نفر توسط شرکت میتسوبیشی الکتریک است که خبر خوشی برای ژاپنیهای کارمند و همیشه منتظر در صفهای طولانی آسانسور است.
58192_596.jpgبه گزارش «خبر آنلاین» به نقل از سایت میتسوبیشی، این شرکت توانسته اولین آسانسورهای پر ظرفیت خود را در دفتر مرکزی خود در اوزاکا مورد بهره برداری قرار دهد. این آسانسور توانایی جا بجایی 80 نفر را در یک بالا رفتن دارد. ساختمان یومیدا هانکیو 5 آسانسور از این نوع را در ساختمان شیک خود نصب کرده است. از نظر متراژ این آسانسور به طول 11.2 و عرض  9.2 فوت و به ارتفاع 8.5 فوت ساخته شده است که در واقع 3.4 متر پهنا ، 2.8 متر درازا و 2.6 متر ارتفاع دارد. 80 نفر و یا 11500 پوند (5250 کیلوگرم) را حمل و نقل می کند. 5 عدد از این آسانسورها در یک جابجایی قابلیت حمل 400 نفر را پیدا می کنند که این ایده آل کارمندان در صبح یک روز کاری سنگین است.
58193_769.jpgالبته اگر نگاه منفی به قضیه داشته و تصور کنید که با 79 نفر دیگر (که بعضی از انها واسابی هم خورده باشند-نوعی سس تند و بد بو- )در آسانسور باید باشید خیلی خوشآیند نخواهد بود. تصور کنید که اتومبیل پنجره داشته و با دیدن مناظر مختلف احساس تنگی و خفگی نمی کنید اما آسانسور 80 نفره علی رغم طراحی خوب باز چندان جذاب به نظر نمی رسد. در ساختمان مذکور از طبقه 15 تا چهل و یکم اداری بوده و طبقات پایین هم جنبه انبار و پارکینگ را دارد.


مطالب مشابه :


نویسندگان جهان

نویسندگان جهان. فروش بیش از ۳۵۰ میلیون نسخه از كتاب‌های «استفان كینگ» او را به بزرگترین
باختر، بزرگترین گنجینه جهان

صمیم - باختر، بزرگترین گنجینه جهان - صمیم. درباره وبلاگ. منوی اصلی نویسندگان. محمد
((بزرگترین میمون جهان))

عجایب در دنیای جانوران - ((بزرگترین میمون جهان)) - وزینه بزرگ و درنده خوی نر به نام مندریل یا
بزرگترین نیروگاههای جهان

<-وبلاگ یک مهندس همه چیز درباره نیروگاه-> - بزرگترین نیروگاههای جهان. منبع تولید انرژی
نویسندگان جهان

ترنم فرشته - نویسندگان جهان - خاطرات-شعر-ادبیات - ترنم تاریخ جهان. مطالب
بزرگترین ریاضیدان جهان

بزرگترین ریاضیدان جهان. روزي يك معلم رياضي، براي اين كه شاگردانش را تا آخر جلسه نویسندگان
بزرگترین ساختمان های جهان

گل رز - بزرگترین ساختمان های جهان - عمومی مهندسی عمران. ارائه هر گونه مقاله و تحقيق و کمک در
بزرگترین آسانسور جهان

میتسوبیشی بزرگترین آسانسور جهان را با ظرفیت 80 نفر مورد بهره برداری قرار داد. نویسندگان
برچسب :