درخت بادام نحوه و روش پیوند درخت بادام

درخت بادام نحوه و روش پیوند درخت بادام

درخت بادام | نحوه و روش پیوند درخت بادام | تاریخچه پرورش و واریته ‌های بادام
درخت بادام
این درخت قبل از اینکه برگهایش ظاهر شوند گلهایش باز می شوند و در نتیجه سرمای غافلگیر کننده بهاره آن از بین می برد، بنابراین درخت را باید در مناطق معتدل و عاری از سرمای ناگهانی بهاره کاشت . هوای خشک برای این درخت نتیجه مناسب داده چون مقاومت این درخت در مقابل خشکی زیاد است و در ضمن زمین کاشت این درخت باید قابل نفوذ باشد . تکثیر بادام بوسیله پیوند صورت میگیرد و پایه های مناسب برای این درخت هسته بادام و زرد آلو می باشد ، پیوند لوله ای یا شکمی برای آن مناسب است.

اصـول پــرورش بـادام
براساس آمار منتشرشده سال 1382 سطح زير كشت درختان بادام استان يزد (نهال بارور) 10254هكتار و توليد 11991 تن و ميانگين عملكرد 1297كيلوگرم بوده كه از نظر سطح زير‌كشت استان مقام پنجم به لحاظ توليد نيز مقام پنجم و از نظر عملكرد رتبه 15كشور را به‌خود اختصاص داده‌است.
آمار نشان مي‌دهد كه استان يزد متاسفانه به لحاظ عملكرد در وضعيت مناسبي قرار ندارد كه علت عمده آن خسارت آفاتي چون زنبور مغزخوار بادام و سوسك سرشاخه‌خوار و نيز پراكنده و در هم‌بودن درختان و عدم آبياري و تغذيه مطلوب درختان توسط باغداران مي‌باشد كه توجه به توصيه كارشناسان مربوط توسط باغداران محترم مي‌تواند گامي موثر در جهت افزايش عملكرد و به لحاظ اقتصادي نيز سودآوري مطلوبي براي كشاورزان محترم هم‌استاني نمايد.

تاريخچه درخت بادام
دانشمندان گياه‌ شناسي موطن اصلي بادام را به ايران نسبت مي‌دهند.
در كتاب پهلوي «بوندهشن» كه در زمان ساسانيان نوشته‌ شده است از انواع درختان ميوه از جمله بادام نام‌برده شده‌است. در كتاب نزهت ‌القلوب نوشته حمدالله مستوفي نيز به وجود باغستان‌هاي بادام در نواحي قزوين، فارس و آمل اشاره‌ شده ‌است. امروزه بادام در برخي از نواحي كوهستاني ايران به‌صورت وحشي ديده مي‌شود. سپس بادام از آسيا به اروپا و از آن‌جا به شمال آفريقا و بعدها در اواسط سده نوزدهم به آمريكا برده‌ شده‌است.

گياه شناسي درخت بادام - بادام
درختي است از خانواده Rosaceae و از جنس Prunus و گونه Amygdaluss گل بادام روي شاخه ‌هاي يكساله به صورت جانبي و انفرادي پديدار مي‌شود و تمام ارقام بادام خودسترون (خود نا بارور) بوده و بنابراين بايستي در باغ درخت گرده‌زا وجود داشته‌ باشد.
گرده بادام چسبناك است و تنها توسط زنبور عسل و ساير حشرات انتقال مي‌يابد. نكته جالب توجه اينكه اگر در باغ بادام درخت گرده‌زا از نوع تلخ باشد ميوه ‌هاي حاصله روي درختان مغز شيرين، تلخ خواهندشد. اين گياه نيازي به تنك‌كردن ميوه ندارد و سنگيني بار يك‌سال زياني به گياه و ميزان محصول آن در سال بعد نمي‌زند. بلندي درخت بادام به 6 ‌تا10 متر مي‌رسد. ريشه آن قوي است و به طور عمودي تا 3 متر در زمين فرو مي‌رود و به همين دليل نسبت به خشكي و كم‌آبي مقاوم است. تنه درختان بادام در جواني به رنگ خاكستري شفاف و صاف كه به‌تدريج رنگ آن تيره‌تر مي‌شود و ترك برمي ‌دارد. برگ بادام كشيده و نوك‌تيز و چرمي و كلفت است و بنابراين در هواي گرم و خشك مقاوم است.

ارقام بادام
رقم‌هاي مهم بادام كه توسط موسسه تحقيقات و تهيه نهال و بذر معرفي شده‌اند عبارتند از: 
- رقم آذر
- رقم سهند
- رقم حرير
- رقم شكوفه
- رقم يلدا
- رقم Nonpariel

تركيبات و خواص غذايي بادام
تقريباً تمام بادام‌هاي كاشته‌شده برخلاف رقم هاي وحشي مغز شيرين دارند ولي در برخي كشورها مانند ايران رقم‌هاي بادام تلخ دست‌كاشت نيز وجود دارد كه ميوه آنها جداگانه جمع آوري و به مصارف صنعتي و تهيه روغن بادام تلخ مي‌رسد. علت تلخي رقم‌هاي بادام وجود ماده گلوكوزيد سيانوژنيك آميگدالين (اسيدسيانيدريك) در مغز آنها است. مغز بادام از مواد گوناگوني نظير اسيد آمينه، چربي، مواد معدني و ويتامين‌ها تشكيل‌شده است.

پیوند درخت بادام - پیوند درختان بادام - پیوند زدن درختان مناطق معتدل و عاری از سرمای ناگهانی بهاره - روش پیوند درختان مناطق معتدل

مطالب مشابه :
تولید تجاری بادام نحوه و روش پیوند درخت بادام
ازدیاد گیاه بادام نحوه و روش پیوند درخت بادام
درخت مو نحوه و روش پیوند درخت مو
درخت بادام نحوه و روش پیوند درخت بادام
فیلم پیوند زدن درختان | آموزش پیوند درختان 

"خرید پستی فیلم آموزشی تکنیک های پیوند زدن درختان "

تعداد محصول : یک cd/dvd فیلم آموزشی تکنیک های پیوند زنی درختان
قيمت : 12000 تومان ؛ دوازده هزار تومان

فروشگاه اینترنتی کفشدوزک کالای فوق را از طریق بازار اینترنتی شرکت پست www.ebazaar-post.ir برای شما ارسال می نماید و مامورین محترم اداره پست محصول را درب منزل یا محل کارتان به شما تحویل خواهند داد.

آنچه برای توسعه باغ خود نیاز دارید اینجاست!
بر روی خرید پستی کلیک نمایید:
لینک خرید پستی فیلم آموزشی تکنیکهای پیوند زنی درختان

خرید پستی فیلم آموزشی تکنیک های پیوند زنی درختان | آموزش پیوند درخت های میوه - سایت آموزش پیوند زدن درختان | 2812|181|0919 | سایت آموزش پیوند درختان www.LinkTrees.ir

توجه : دوستانی که به هر دلیلی قادر به تکمیل فرم خرید پستی نیستند (در لینک بالا ) ، میتوانند اطلاعات درخواستی را با تماس یا پیامک اطلاع داده، فیلم آموزشی را با پست پیشتاز یا سفارشی درب منزل تحویل گرفته و هزینه فیلم آموزشی را به مامور پست تحویل دهند.

مواردی که بایستی برای ما پیامک نمایید : اطلاعات درخواستی ( نام و نام خانوادگی، تلفن محل کار، تلفن منزل، موبایل، ایمیل ( اگر ایمیل دارید برای اطلاع رسانی محصولات جدید از طریق ایمیل )،کدپستی ،استان ،شهر ،آدرس پستی، می خواهید بسته را با کدام سرویس پست سفارشی یا پیشتاز دریافت نمایید آنرا بنویسید ، در آخر پیامکتان جمله فیلم آموزشی تکنیک‌ های پیوند زنی را بنویسید (کدام محصول را می خواهید) تا ما متوجه شویم برای کدام محصول پیامک ارسال نموده اید).
زمان ارسال محصول ؛ با شما تماس گرفته و اطلاع رسانی خواهد شد.

» فیلم آموزشی تکنیک های پیوند زدن درختان ؛کلیه پیوند ها فارسی: 120,000 ریال
» فروش فیلم آموزشی پیوند درخت گردو توضیح و آموزش زبان فارسی : 180,000 ریال
» جزوه تایپ شده آموزش پیوند زنی درخت گردو ( جمع آوری منابع از جزوات و کتاب های دانشگاهی ،علمی ،درسی ،محققین ،اینترنت ، کتب خارجی...) : 260,000 ریال
» فیلم آموزشی تکنیک ‌های پیوند زدن درختان مرکبات ؛ توضیح فارسی 140,000 ریال
» فیلم آموزشی تکنیک ‌های پیوند زدن درختان سیب ؛ توضیح فارسی 140,000 ریال
» برای آگاهی از وجود فیلم آموزشی پیوند زدن درخت مورد نظر خودتان با ما تماس بگیرید. (در هر ماه فیلم جدیدی آماده میشود و بعلت کثرت وبلاگ ها و سایت ها برخی از سایت/وبلاگ ها بروز رسانی نشده و لیست قدیمی در سایت/وبلاگ باقی می ماند.).

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:
۲۸۱۲|۱۸۱|۰۹۱۹ (از ساعت ۹ الی ۱۸ )
تماس از طریق لاین Line نیز مقدور می ‌باشد. در صورت منتظر شدن پشت خطوط توصیه میشود درخواست خود را پیامک نمائید.
[email protected]


مطالب مشابه :


درخت مو نحوه و روش پیوند درخت مو

فیلم پیوند زدن درختان|آموزش پیوند درختان - درخت مو نحوه و روش پیوند درخت مو - فیلم آموزشی




درخت مو انگور نحوه و روش پیوند انگور

فیلم پیوند زدن درختان|آموزش پیوند درختان - درخت مو انگور نحوه و روش پیوند انگور - فیلم آموزشی




(نحوه كاشت درختان سردسیری (سيب ، مو ، گردو ، گلابى ، زردآلو ، بادام ، هلو

پیوند های مناسب برای این درخت دقت در امر هرس درخت سیب عینا مانند هرس درخت گلابی است . درخت مو.




تصاویری از کو پیوند قاشی Chip Budding درخت انگور

پیوند مو (پیوندک و پایه مادری) با هم در تصویر مشخص شده است. پیوندک Scion. پیوند درخت




کلیپ آموزش پیوند زنی درخت سیب

www.majedbavi.blogfa.com - کلیپ آموزش پیوند زنی درخت سیب نویسنده و مو’لف کتاب، از جمله کتاب




درخت بادام نحوه و روش پیوند درخت بادام

تکنیک پیوند زدن درختان | پیوند درخت link - درخت بادام نحوه و روش پیوند درخت بادام - فیلم آموزشی




برچسب :