سمند se

سمند se

«تا زماني كه صنعت خودرو كشور با روش مونتاژ حركت و با ارز دولتي حمايت مي*شود، نيازي به رابطه دانشگاه با اين صنعت نيست.»

به نوشته دنیای اقتصاد اين بخشي از صحبت*هاي رييس دانشگاه تهران در مراسم افتتاحيه دومين همايش صنعت الكترونيك خودرو است كه فرهاد رهبر به واسطه آن علاوه بر رابطه ضعيف دانشگاه و صنعت از اوضاع فعلي خودروسازي كشور نيز انتقاد كرد.

افتتاحيه دومين همايش صنعت الكترونيك خودرو روز گذشته در حالي به ميزباني شركت ساپكو برگزار شد كه مسوولان ايران خودرو از حضور معاون علمي فن*آوري رياست*جمهوري استفاده كرده و در جريان افتتاحيه، سمند SE را نيز رونمايي كردند.

هر چند تنها تغيير ظاهري اين خودرو، در فرم چراغ*هاي عقب آن به چشم مي*آمد، اما به گفته مديرعامل ايران خودرو، سمند SE در 34مورد تغييرات چشمگير داشته و سامانه*هاي آن از نظر كيفي و عملكردي، در سطح بالاتري نسبت به سمند معمولي قرار دارد. منوچهر منطقي كه در مراسم افتتاحيه دومين همايش صنعت الكترونيك خودرو، سخن مي*گفت با اشاره به نقش مهم الكترونيك در خودروهاي توليدي روز دنيا تاكيد كرد: در حال حاضر 25درصد ارزش محصولات خودروسازان جهان را قطعات الكترونيك تشكيل مي*دهد كه طبق پيش*بيني*ها در سال 2015، اين رقم به 35درصد خواهد رسيد. مديرعامل ايران*خودرو با اشاره به اينكه هنوز اقدامات زيادي در بخش الكترونيك صنعت خودرو كشور صورت نگرفته، گفت: پتانسيل لازم در اين زمينه وجود دارد ولي هنوز آن را اجرايي نكرده*ايم. در حالي كه مي*توان با يك برنامه*ريزي چهار پنج ساله به سطح تكنولوژيكي مناسبي در دنيا رسيد. منطقي همچنين در مورد سمند SE نيز گفت: در اين محصول ويژگي*هاي كيفي مهمي به كار رفته كه مهم*ترين آن سيستم مالتي*پلكس است. وي قيمت* SE را بين 12 تا 13ميليون تومان عنوان كرد.
مشخصات سمند SE
اظهارات مديرعامل ايران خودرو در شرايطي است كه سمند SE از موتور بنزيني EF7 بهره برده و استاندارد يورو 4 را پاس مي*كند.

بنا به گفته محمد كامجو، مدير مركز توسعه محصولات جديد ايران خودرو، موتور SEا، 20درصد نسبت به موتور فعلي سمند قوي*تر و پرشتاب*تر بوده و مصرف سوختي كمتر از هفت ليتر در هر 100كيلومتر دارد. همچنين با توجه به اكسل جديدي كه روي SE نصب شده، علاوه بر افزايش توان تحمل بار به ميزان 150كيلوگرم، فرمان*پذيري آن نيز شرايط بهتري را دارا است. اين اكسل البته موجبات سبك*تر شدن SE نسبت به سمند معمولي را به ميزان 20كيلوگرم فراهم ميكند.
مدل جديدي از سمند به نام سمند SE همزمان با دومين كنفرانس بين المللي سالانه صنعت الكترونيك خودرو در محل برگزاري كنفرانس سالن ساپكو معرفي شد.

دكتر منوچهر منطقي ،مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو با بيان اين مطلب گفت : سمند اس اي به منظور پاسخ گويي به نياز هاي بازار و ارتقاي نشان سمند ، داراي ويژگي هاي كيفي بسيار مهمي است كه بخشي از آن براي نخستين بار در صنايع خودرو سازي كشور به كار گرفته مي شود .
وي افزود: با تلاش متخصصان ايران خودرو ، 34مورد تغييرات چشمگير درسمندSE ايجاد شده و سامانه هاي پيشرفته آن از نظر كيفي و عملكردي در سطح بالاتري قراردارند .
منطقي برخورداري از موتور پرقدرت اي اف هفت بنزيني ، اكسل جديد و مقاوم ، سامانه مدرن مالتي پلكس و تزيينات بهينه را از ويژگي هاي سمندSE عنوان كرد .


موتور و اكسل جديد

موتور پرقدرت بنزيني اي اف 7 كه درسمندSE به كار گرفته شده ، 20درصد نسبت به موتور فعلي سمند قوي تر و پر شتاب تر بوده و مصرف سوخت آن كمتر از هفت ليتر در 100 كيلومتر است
دكتر منطقي از توليد انبوه اين محصول در نيمه اول سال آينده خبر داد و گفت:با توجه به مسايل زيست محيطي، موتور اي اف 7 بنزيني از فناوري پيشرفته جهان و استاندارد يورو 4 برخوردار بوده و با كاهش مصرف سوخت داراي پيمايش بيشتري است .
اكسل جديد توسط كارشناسان ايران خودرو با برخورداري از فناوري روز جهان طراحي و توليد شده و ضمن افزايش توان تحمل بار به ميزان 150 كيلوگرم موجب ارتقاي سامانه تعليق خودرو شده ودر نتيجه فرمان پذيري را بيش از پيش بهبود بخشيده است .
وي ياد آورشد : اكسل جديد با استفاده از قطعات كمتر 20 كيلوگرم از اكسل موجود سبك تر بوده و با تغييرات جزئي در ساير محصولات ايران خودرو به كار خواهد رفت .

مالتي پلكس

سامانه مالتی پلکس به كار رفته در اين محصول، يونيت هاي كنترلي متعدد و پراكنده را با مجتمع يونيت هاي برق والكترونيك جايگزين كرده و ضمن آن كه زمان مونتاژ در خط توليد را براي هر خودرو 15دقيقه كاهش مي دهد، موجب عيب يابي سريع خودرو و دسترسي سرنشين به تمامي داده ها مي شود .
با نصب اين سيستم ضمن ارتقاي كيفيت و كاربري و كاهش حجم سيم و گزينه هاي برق و الكترونيك وزن خودرو به ميزان 10 كيلو گرم كم مي شود .
امكان شناسايي سريع عيوب خودرو از طريق دستگاه دياگ و افزايش عمر باتري و بارهاي برق والكترونيك از ديگر ويژگي هاي سمند SE است.

تزيينات داخلي و بيروني

ارتقاي سيستم صوتي و پنل جلو داشبورد از ديگر امتيازهاي سمند اس اي (SE) است. در محصول جديد، قفل مركزي جايگزين سيستم هشدار دهنده شده و با چيدمان و طرح جديد جلو داشبورد، دسترسي به كليدهاي مختلف آسان تر است.
در اين محصول چراغ هاي عقب و قاب جاي نمره با الگوگيري از خودروهاي روز دنيا و اصول زيبايي شناسي خاص، تغيير يافته است.
با توجه به تغيير جاي بلندگوها به واسطه سيستم صوتي جديد، شدت صوت سه دسي بل افزايش يافته و تاقچه عقب خودرو نيز عوض شده و در عين حال نازل شيشه شوي به در موتور انتقال پيدا كرده و از جمله امتيازات اين محصول، كاهش وزن خودرو به ميزان 30 كيلوگرم است كه منجر به كاهش مصرف سوخت و آلايندگي و افزايش دوام محصول خواهد شد.
پروژه سمند اس اي از سال گذشته در مركز توسعه محصولات جديد ايران خودرو و با همكاري شركت ساپكو، مهندسي توليد ، مهندسي تزيينات و ساير واحدهاي گروه ايران خودرو و قطعه سازان داخلي شروع شده و بخش عمده آزمون هاي عملكرد و دوام قطعات و مجموعه هاي سمند SE در ايران خودرو و مواردي نيز در خارج از كشور انجام شده و به تاييد مراكز معتبر تست خودرو رسيده است .


مطالب مشابه :


سمند se

و مقاوم ، سامانه مدرن مالتي پلكس و تزيينات بهينه را از ويژگي هاي سمندse عنوان كرد .
سمند se

و مقاوم ، سامانه مدرن مالتي پلكس و تزيينات بهينه را از ويژگي هاي سمندse عنوان كرد .
سمند SE بخریم یا پژو 405 SLX

همه چیز درباره ماشین و موتورسیکلت - سمند se بخریم یا پژو 405 slx - - همه چیز درباره ماشین و
سمندse

جدید ترین ماشین ها - سمندse - اسپورت خودرو و عمومی.دانلود کلیپ .اهنگ.عکس فوتبال-کلیپ ماشین
سمند SE رونمايي شد

بررسی فنی وتخصصی خودرو و مطالب جامع - سمند se رونمايي شد - تصاویر و مشخصات خودروهای داخلی
شرایط فروش محصولات ایران خودرو

نمایندگی سایپا و ایران خودرو بیگلری . - شرایط فروش محصولات ایران خودرو - نمایندگی فروش و
رونمايي سمند SE

، سامانه مدرن مالتي پلكس و تزئينات بهينه را از ويژگي هاي سمندse عنوان كرد .
برچسب :