جمعی از اساتید دانشگاه یزد: وزارت علوم به گروه و یا طیف حاشیه‌ساز واگذار نشود؟!

فارس منتشر کرده است : سه  هزار و 540 تن از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور به رئیس جمهور منتخب توجه و اهتمام به چالش‌های جامعه دانشگاهی و مراکز علمی و پژوهشی کشور و لزوم هوشیاری در انتخاب وزیری ولایتمدار برای این دستگاه مهم و راهبردی با هدف رفع نگرانی‌ها و توسعه ظرفیت‌های بیش از پیش علمی و فرهنگی جامعه دانشگاهی و مسدود ساختن بسترهای فتنه گری فتنه گران تاکید شده است.

در ابتدای این نامه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور اشاره‌ای به سخنان امام خمینی (ه) و مقام معظم رهبری پیرامون اهمیت دانشگاه‌ها کردند و از رئیس جمهور منتخب خواستند در نخستین گام برای نشان دادن حسن توجّه به نهاد پراهمیّت دانشگاه عنایات ویژه‌ای به این حوزه داشته باشد.

در ادامه بیانیه آمده است : دوستان و دشمنان ملّت بزرگ ایران می‌دانند که از علل مهم مقاومت و پیشرفت این ملت، علاوه بر بنیان‌های اعتقادی قوی، کسب افتخارات علمی است که به‌وسیله فرزندان آن‌ها در سنگرهای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور محقق شده است.

سه هزار و 540 تن از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور با اشاره به رشد و شتاب یازده برابری پیشرفت علمی امروز ایران نسبت به متوسط دنیا، تصریح کردند: بر اساس پیش‌بینی‌های مراکز سنجش علمی جهانی، ایران اسلامی تا سال 2017، یعنی پایان دوره چهار ساله ریاست جمهوری حسن روحانی در رتبه چهارم علمی دنیا قرار می‌گیرد.

اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور کسب مرکزیت علمی جهان را شرط مهم تبدیل ایران اسلامی به یک قدرت بین‌المللی دانستند و خاطرنشان کردند: بی‌تردید تلاش دولت روحانی به خصوص وزیر آتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دیگر همکاران وی می‌تواند بر این شتاب افتخارآمیز بیافزاید.

در ادامه این نامه خطاب به روحانی آمده است: شما رجاء واثق دارید که به دلایل گوناگون حساسیت در دانشگاه‌ها بیش از هر نهاد دیگری است، به خصوص اینکه در جنگ نرم همه‌جانبه‌ای که دشمن علیه ایران اسلامی آغاز کرده است، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کانونی است تا با حاشیه‌سازی و ایجاد درگیری‌های هدف‌دار، ضمن کند کردن پیشرفت علمی و خدای ناکرده تنزل آن، مرکزی که باید در خدمت پیشرفت این ملت بزرگ باشد را به محل چالش علیه آرمان‌های انقلاب اسلامی درآورد.

به گفته اعضای هئیت علمی دانشگاه‌های کشور چنین هدفی از جانب جبهه استکبار بدین خاطر دنبال می‌شود تا نظام اسلامی نتواند به عنوان یک الگوی موفق در نزد ملت‌های به ستوه‌آمده از ظلم و ستم چند صد ساله استعمار کشورهای غربی و حکام دیکتاتور وابسته به آن‌ها درآید.

«در صورتی که مدیریت این دستگاه بسیار مهم و راهبردی به فرد، گروه و یا طیف حاشیه‌ساز واگذار شود، بستر برای فتنه‌گری فتنه‌گران فراهم خواهد شد که در این صورت نیز نیروهای وفادار به انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها به مقابله خواهند پرداخت و تشنج و درگیری به فضای جامعه کشیده خواهد شد».

در این نامه با تاکید بر لزوم نگاه عالمانه و ولایت‌مدار در انتخاب وزیر علوم آمده است: با درنظر گرفتن چنین شرایطی، ما شاهد توسعه ظرفیت‌های بیش از پیش علمی و فرهنگی جامعه دانشگاهی کشور خواهیم بود. در این راه نیز فرزندان انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها یار و یاور دولت حسن روحانی که هدفی جز خدمت به انقلاب، نظام و ملّت بزرگ ایران ندارد،خواهند بود.

لازم به یادآوری است که رونوشتی از نامه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری به رئیس جمهور منتخب و به کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی نیز ارائه شده است.

این نامه امضای تعداد نسبتا زیادی از اساتید دانشگاههای یزد هم هست که عبارتند از:

حسین ابویی مهریزی، فضل الله ادیب نیا، کمال امیدوار، محمدعلی ایرانمنش، رسول بخشی دستجردی، حسین بری ابرقویی، محمدرضا تابان، محمود حائری، بیژن دواز، رضا دهقانی سیمکانی، زهرا رضایی، محمدحسین سرائی، محمدرضا شایق، حسین قانعی، محمود کمالی، حسین مختاری، مهدی ملک ثابت، بی بی فاطمه میرجلیلی، میرفخرالدین، سیدعلی محمد میرمحمدی میبدی، محمد رضا نوربالا و علیرضا یار احمدی از دانشگاه یزد

محمد رضا امینی دانشگاه پیام نور یزد

و ناصر صدرا ابرقویی دانشگاه علمی کاربردی یزد

شایان ذکر است برخی از چهره های فوق در دولت احمدی نژاد سمت دارند

=======================================================

متن نامه اعضاي هيات علمي دانشگاه هاي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به رئيس جمهور منتخب كه رونوشتي از آن براي کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی ارائه شد، به اين شرح است:

" بسم الله الرّحمن الرّحیم

نامه  ۳۵۴۵ تن از اعضای هیأت علمی دانشگاه­های وزارت علوم به رئیس جمهور منتخب

حضرت حجت­ الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

رئیس جمهور محترم و منتخب ملّت بزرگ ایران

سلام علیکم

ابتدا خداوند بزرگ را شاکریم که بار دیگر مردم شریف و هوشیار ایران اسلامی را نصرت نمود که در پاسخ به فراخوان هوشمندانه رهبر معظّم انقلاب(دامه­الله ظله) حماسه­ای ماندگار آفریدند و موجبات یأس و ناامیدی دشمنان انقلاب اسلامی و اسباب امید و نشاط دوستداران انقلاب را فراهم آوردند. ضمن تبریک انتخاب جنابعالی به عنوان منتخب این حماسه سیاسی بزرگ که نشان از اقبال و اعتماد مردم به شما به عنوان شخصیتی حوزوی و دانشگاهی داشت که وظیفه همگان به­ ویژه دولت یازدهم را برای خدمت­رسانی به ملّت شریف ایران مضاعف می­نماید، بدین­وسیله جمعی از اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نوبه خود، دغدغه­ ها، انتظارات و نکات مورد توجّه جامعه علمی کشور را حضورتان معروض می­ دارند:

۱- با عنایت به بیانات امام عظیم­الشّأن و بنیان­گذار کبیر انقلاب اسلامی(ره) در خصوص اهمیّت دانشگاه­ها که فرمودند: «اگر دانشگاه اصلاح شود، مملکت اصلاح می­ شود.» و در جای دیگر نیز سفارش کردند «دانشگاه مبدأ همه تحولات است.»، همچنین تأکید رهبر معظّم انقلاب بر اهمیّت دانشگاه­ها که فرمودند: «در درجه اوّل، کار علمی، پژوهشی و تحقیقی، کار معنوی و ایمانی، حاکم کردن روحیه مجاهدت و جهاد بر همة فعالیتها، اصلی است که باید وجود داشته باشد و آن­گاه سامان دادن به این حرکت.»، ضرورت نگاه دقیق، عالمانه و مبتنی بر آرمان­های اصیل انقلاب اسلامی بیش از پیش مشهود می­ گردد. لذا امیدوار است حضرتعالی با استعانت از پروردگار متعال در نخستین گام برای نشان دادن حسن توجّه به نهاد پر­اهمیّت دانشگاه عنایات ویژه­ ای داشته باشید.

۲- دوستان و دشمنان ملّت بزرگ ایران می­ دانند که از علل مهم مقاومت و پیشرفت این ملّت، علاوه بر بنیان­های اعتقادی قوی، کسب افتخارات علمی است که به­وسیلة فرزندان آن­ها در سنگرهای دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی کشور محقق شده است. رشد و شتاب پیشرفت علمی امروز ایران یازده برابر متوسط دنیا است و بر اساس پیش­بینی­های مراکز سنجش علمی جهانی، ایران اسلامی تا سال ۲۰۱۷، یعنی پایان دوره چهار ساله ریاست جمهوری جنابعالی، در رتبه چهارم علمی دنیا قرار می­ گیرد. با عنایت به این­که کسب مرکزیت علمی جهان شرط مهم تبدیل ایران اسلامی به یک قدرت بین­ المللی است، بی­ تردید تلاش دولت جنابعالی به خصوص وزیر آتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دیگر همکاران وی می­تواند بر این شتاب افتخارآمیز بیافزاید.

۳- جنابعالی رجاء واثق دارید که به دلایل گوناگون حساسیّت در دانشگاه­ها بیش از هر نهاد دیگری است، به خصوص این­که در جنگ نرم همه­ جانبه­ ای که دشمن علیه ایران اسلامی آغاز کرده است، دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی کانونی است تا با حاشیه­ سازی و ایجاد درگیری­های هدف­دار، ضمن کند کردن پیشرفت علمی و خدای ناکرده تنزّل آن، مرکزی که باید در خدمت پیشرفت این ملّت بزرگ باشد را به محلّ چالش علیه آرمان­های انقلاب اسلامی درآورد تا نظام اسلامی نتواند به عنوان یک الگوی مؤفق در نزد ملّت­های به ستوه­ آمده از ظلم و ستم چند صد ساله استعمار کشورهای غربی و حکّام دیکتاتور وابسته به آن­ها درآید.

بی­ تردید در صورتی که مدیریت این دستگاه بسیار مهم و راهبردی به فرد، گروه و یا طیف حاشیه­ ساز واگذار گردد، بستری برای فتنه­ گری فتنه­ گران فراهم خواهد شد که در این صورت نیز نیروهای وفادار به انقلاب اسلامی در دانشگاه­ها به مقابله خواهند پرداخت و تشنج و درگیری به فضای جامعه کشیده خواهد شد. قطعاً نگاه عالمانه و ولایت­مدار آن فرهیخته بزرگوار در انتخاب وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن رفع نگرانی­های فوق­الذّکر، توسعه ظرفیت­های بیش از پیش علمی و فرهنگی جامعه دانشگاهی کشور را رقم خواهد زد. مطمئن باشید که فرزندان انقلاب اسلامی در دانشگاه­ها یار و یاور دولت جنابعالی که هدفی جز خدمت به انقلاب، نظام و ملّت بزرگ ایران ندارید، خواهند بود.

والسلام علیکم و الرحمه ­الله و برکاته"
===============================================

2838 دکتر رحیم محمدی دانشگاه ارومیه

2839 دکتر مهری محمدی دانشگاه ارومیه

2840 دکتر میر علی محمدی دانشگاه ارومیه

2841 دکتر وحید محمدی دانشگاه ارومیه

2842 دکتر زهرا محمدی دانشگاه پیام نور تهران

2843 دکتر شهرام محمدی دانشگاه شهرکرد

2844 دکتر علی محمدی دانشگاه پیام نور زنجان

2845 دکتر جعفر محمدی دانشگاه زنجان

2846 دکتر محمود محمدی دانشگاه پیام نور زاهدان

2847 دکتر حمید محمدی دانشگاه زابل

2848 دکتر جمال محمدی دانشگاه کردستان

2849 دکتر سیدضیاء محمدی دانشگاه پیام نور بم

2850 دکتر مهدیه محمدی دانشگاه پیام نور کرمان

2851 دکتر تیمور محمدی دانشگاه رازی کرمانشاه

2852 دکتر مجید محمدی دانشگاه رازی کرمانشاه

2853 دکتر محمد محمدی دانشگاه شهید چمران اهواز

2854 دکتر طیبه محمدی دانشگاه شهید چمران اهواز

2855 دکتر بهنام محمدی  دانشگاه تبریز

2856 دکتر ناصر محمدی  دانشگاه پیام نور تهران

2857 دکتر یداله محمدی  دانشگاه امام حسین (ع)

2858 دکتر محمدحسین محمدی  دانشگاه تهران

2859 دکتر نرگس محمدی بدر دانشگاه پیام نور تهران

2860 دکتر صادق محمدی بلبان آباد دانشگاه فرهنگیان سنندج

2861 دکتر عمران محمدی کلیدسر دانشگاه علم و صنعت ایران

2862 دکتر علی اکبر محمدی مهر دانشگاه گلستان

2863 دکتر مهدی محمدی نیا دانشگاه ولایت ایرانشهر

2864 دکتر سمیه محمدیان گزاز دانشگاه پیام نور تهران

2865 دکتر سید قدیر محمدیان ماسوله  دانشگاه امام حسین (ع)

2866 دکتر داود محمدی دانشگاه سمنان

2867 دکتر عباس محمدی دانشگاه شاهرود

2868 دکتر مسلم محمدی دانشگاه تهران پردیس قم

2869 دکتر علی اکبر محمدی مجتمع آموزش عالی شهید محلاتی قم

2870 دکتر مجید محمدی اسکوئی دانشگاه صنعتی سهند تبریز

2871 دکتر بهنام محمدی ایواتلو دانشگاه تبریز

2872 دکتر حسن محمدی پیروز دانشگاه بجنورد

2873 دکتر محمدعلی محمدی فر دانشگاه سمنان

2874 دکتر ابراهیم محمدیمنش دانشگاه ملایر

2875 دکتر محمود رضا محمود پناهی  دانشگاه پیام نور تهران

2876 دکتر حمیدرضا محمود زاده ثاقب دانشگاه سیستان و بلوچستان

2877 دکتر فهیمه محمود نیا دانشگاه پیام نور قم

2878 دکتر قدرت اله محمود وند پژوهشکده تحقیقات اسلامی قم

2879 دکتر مهدیه محمودآبادی دانشگاه پیام نور کرمان

2880 دکتر احمد محمودزاده دانشگاه ارومیه

2881 دکتر هدی محمودزمانی دانشگاه پیام نور سیرجان

2882 دکتر موسی محمودزهی دانشگاه ولایت ایرانشهر

2883 دکتر مسعود محمودی دانشگاه سمنان

2884 دکتر محمد علی محمودی دانشگاه سیستان و بلوچستان

2885 دکتر مجید محمودی دانشگاه علوم قرآنی کرمانشاه

2886 دکتر سهراب محمودی دانشگاه بیرجند

2887 دکتر مرضیه محمودی دانشگاه پیام نور خوزستان

2888 دکتر علیمراد محمودی دانشگاه شهید چمران اهواز

2889 دکتر رزاق محمودی  دانشگاه تبریز

2890 دکتر رزاق محمودی  دانشگاه تبریز

2891 دکتر ابوالفضل محمودی  دانشگاه پیام نور تهران

2892 دکتر حسین محمودی چناری دانشگاه ارومیه

2893 دکتر محمد محمودی میمند  دانشگاه پیام نور تهران

2894 دکتر اصغر محمودی دانشگاه تبریز

2895 دکتر فیروز محمودی دانشگاه تبریز

2896 دکتر یوسف محنت فر دانشگاه مازندران

2897 دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دانشگاه تهران

2898 دکترمریم مختاری دانشگاه یاسوج

2899 دکتر علی مختاری دانشگاه گلستان

2900 دکتر حسین مختاری دانشگاه یزد

2901 دکتر نادر مختاری افراکتی دانشگاه سیستان و بلوچستان

2902 دکتر مجتبی مختاریان اصل دانشگاه صنعتی ارومیه

2903 دکتر داود مختاری کشکی دانشگاه تبریز

2904 دکتر بزرگمهر مداح دانشگاه امام حسین (ع)

2905 دکتر مجید مداح دانشگاه سمنان

2906 دکتر یاشار مدبر جهاد دانشگاهی ارومیه

2907 دکتر محمد مدرسی دانشگاه خلیج فارس بوشهر

2908 دکتر محمدمهدی مدرسی راد دانشگاه پیام نور اقلید

2909 دکتر علیرضا مدرسی عالم دانشگاه سیستان و بلوچستان

2910 دکتر علی اکبر مراتان دانشگاه منابع طبیعی رامین اهواز

2911 دکتر علی مراد زاده دانشگاه شاهرود

2912 دکتر حسن مرادی دانشگاه تهران

2913 دکتر محمد رضا مرادی دانشگاه شهرکرد

2914 دکتر اسکندر مرادی دانشگاه پیام نور سنندج

2915 دکتر ایوب مرادی دانشگاه پیام نور سنندج

2916 دکتر خدیجه مرادی دانشگاه رازی کرمانشاه

2917 دکتر حسین مرادی دانشگاه علوم کشاورزی ساری

2918 دکتر محمود مرادی دانشگاه پیام نور بیرجند

2919 دکتر مسعود مرادی  مؤسسه اقیانوس شناسی تهران

2920 دکتر احمد مرادی  دانشگاه پیام نور تهران

2921 دکتر عادل  مرادی سبز کوهی دانشگاه منابع طبیعی رامین اهواز

2922 دکتر علی مرادیان دانشگاه پیام نور بیجار

2923 دکتر مهران مرادی دانشگاه تبریز

2924 دکتر محمد حسن مرادی دانشگاه پیام نور گیلان

2925 دکتر سید رضا مرتضوی دانشگاه پیام نور بروجن

2926 دکتر سید نجم الدین مرتضوی دانشگاه زنجان

2927 دکتر حسن مرتضوی دانشگاه پیام نور زاهدان

2928 دکترسید حشمت اله مرتضوی دانشگاه فرهنگیان یاسوج

2929 دکتر صدیقه السادات مرتضوی  دانشگاه باهنر کرمان

2930 دکتر سیدمحمد مهدی مرتضویان  دانشگاه تهران

2931 دکتر محمد مردانی شهر بابک دانشگاه امام حسین (ع)

2932 دکتر عارف مردانی کرانی دانشگاه ارومیه

2933 دکتر حمیدرضا مردانی کیاسری دانشگاه پیام نور سمنان

2934 دکتر انوش مردای دانشگاه گیلان

2935 دکتر افسانه مرزیه دانشگاه سیستان و بلوچستان

2936 دکتر نفیسه مرصوصی دانشگاه پیام نور تهران

2937 دکترسید علی مرعشی دانشگاه شهید چمران اهواز

2938 دکتر سید محمد رضا مرندی  دانشگاه شهید بهشتی

2939 دکتر سیدمحمد مرندی دانشگاه اصفهان

2940 دکتر زهرا مروج دانشگاه سمنان

2941 دکتر حسین مروج دانشگاه تهران پردیس کشاورزی کرج

2942 دکتر حسین مروی دانشگاه شاهرود

2943 دکتر امید مروی دانشگاه پیام نور گیلان

2944 دکتر سعید رضا مساح دانشگاه علم و صنعت ایران

2945 دکتر ابوالفضل مساعدی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

2946 دکتر سیدمهدی مسبوق دانشگاه بوعلی سینای همدان

2947 دکتر اباذر مسعودی پژوهشگاه مواد و انرژی کرج

2948 دکتر امید علی مسعودی  دانشگاه سوره

2949 دکتر بهمن مسلمی دانشگاه صنعت نفت اهواز

2950 دکتر فرید مسلمی پور دانشگاه گنبد کاووس

2951 دکتر مجتبی مشدئی دانشگاه پیام نور سمنان

2952 دکتر محمود مشعل دانشگاه تهران

2953 دکتر بهبود مشعوفی دانشگاه ارومیه

2954 دکتر مهدی مشک ریز دانشگاه ولایت ایرانشهر

2955 دکتر سید سالار مشکوت دانشگاه صنعتی ارومیه

2956 دکتر شیما مشکی دانشگاه پیام نور کرمان

2957 دکتر سعید مشکینی دانشگاه ارومیه

2958 دکتر حبیب الله مشهدی دانشگاه زابل

2959 دکتر محمدامیر مشهدی دانشگاه سیستان و بلوچستان

2960 دکتر سمانه مشهدی  دانشگاه علم و صنعت ایران

2961 دکتر پیمان مشهدی کشتیبان دانشگاه صنعتی ارومیه

2962 آقای شهرام مشیری دانشکده فنی انقلاب

2963 دکتر علیرضا مصباح نمین دانشگاه تربیت مدرس

2964 دکتر مریم مصباحی دانشگاه پیام نور کرمان

2965 دکتر مسعود مصدق خواه  دانشگاه امام حسین (ع)

2966 دکتر حمید مصدقی دانشگاه صنعتی اصفهان

2967 دکتر مرضیه مصطفوی دانشگاه قم

2968 دکتر محمد رضا مصطفی پور دانشگاه خوارزمی

2969 دکتر یوسف مصطفی لو دانشگاه گنبد کاووس

2970 دکتربهمن مصلی نژاد دانشگاه شهید چمران اهواز

2971 دکتر علی مصیب زاده دانشگاه ارومیه

2972 دکتر غلامرضا مطلب دانشگاه زابل

2973 دکتر مریم مطلبی آق گنبد جهاد دانشگاهی ارومیه

2974 دکتر حسین مطیع دانشگاه صنعتی اصفهان

2975 دکتر محمد مهدی  مطیعی دانشگاه پیام نور خوزستان

2976 دکتر مهرداد مظاهری دشت ارژندی دانشگاه سیستان و بلوچستان

2977 دکتر حجت اله مظاهری لقب دانشگاه بوعلی سینای همدان

2978 دکتر شهلا مظفری دانشگاه پیام نور تهران

2979 دکتر محمد مهدی مظفری دانشگاه بین المللی قزوین

2980 دکتر آیت مظفری پژوهشکده تحقیقات اسلامی قم

2981 دکتر فرهاد مظلوم دانشگاه مراغه

2982 دکتر سید حسین مظلومی دانشگاه فردوسی مشهد

2983 دکتر سید حسین مظلومی دانشگاه فردوسی مشهد

2984 دکتر مجید مظهر صفاری دانشگاه امام حسین (ع) ارومیه

2985 آقای کریم مظهری دانشگاه اصفهان

2986 دکتر پرویز معارف وند دانشگاه صنعتی امیرکبیر

2987 دکتر پرویز معارف وند دانشگاه زنجان

2988 دکتر محمد کریم معتمد دانشگاه گیلان

2989 دکتر عبدالرحمن معتمدی دانشگاه شهرکرد

2990 دکتر احسان معتمدیان  دانشگاه تربیت مدرس

2991 دکتر علی معدنشکاف دانشگاه سمنان

2992 دکتر وحید معرفت خلیل آباد دانشگاه صنعتی ارومیه

2993 دکتر یحیی معروف دانشگاه رازی کرمانشاه

2994 دکتر فخرالدین معروفی دانشگاه کردستان

2995 دکتر حسین معصوم دانشگاه تهران پردیس قم

2996 دکتر جعفر معصوم پور دانشگاه رازی کرمانشاه

2997 دکتر جعفر معصوم پور  دانشگاه رازی کرمانشاه

2998 دکتر غلامعلی معصومی نیا پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی قم

2999 دکتر محمد هادی معظم  دانشگاه پیام نور تهران

3000 دکتر سیف الله  معلمی دانشکده فنی حرفه ایی شهید چمران اهواز

3001 دکتر سیداحمد معمار دانشگاه قم

3002 دکتر رسول معماردستجردی دانشگاه منابع طبیعی رامین اهواز

3003 دکتر داوود معماری دانشگاه بین المللی قزوین

3004 دکتر مصطفی معماریان سرخابی دانشگاه زنجان

3005 دکتر محمد هادی معیری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

3006 دکتر سجاد معین فر دانشگاه پیام نور ارومیه

3007 دکتر ناصر معینی دانشگاه ارومیه

3008 دکتر محمد مهدی معینی دانشگاه رازی کرمانشاه

3009 دکتر وحید معینی دانشگاه پیام نور بهشهر

3010 دکتر علیرضایی معینی  دانشگاه علم و صنعت ایران

3011 دکتر ناصر معینی نقده دانشگاه رازی کرمانشاه

3012 دکتر فروغ  معین مقدس دانشگاه بجنورد

3013 دکتر بهنام مغانی دانشگاه باهنر کرمان

3014 دکتر محمد جواد مغربی دانشگاه شاهرود

3015 دکتر عبداله مفاخری دانشگاه پیام نور بجنورد

3016 دکتر مهدی مفتاح هلقی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

3017 دکتر محمد مفتاحی پژوهشکده تحقیقات اسلامی قم

3018 دکتر مسلم مقبلی دانشگاه جیرفت

3019 دکتر آناهیتا مقبلی  دانشگاه پیام نور تهران

3020 دکتر جواد مقدری دانشگاه هرمزگان

3021 دکتر مهدی مقدس نیا دانشگاه قم

3022 آقای یوسف مقدسی آموزشکده فنی برادران ارومیه

3023 دکتر سید جواد مقدسی دانشگاه پیام نور تهران

3024 دکتر جمشید مقدسی دانشگاه صنعت نفت اهواز

3025 دکتر جعفرصادق مقدسی دانشگاه صنعتی سهند تبریز

3026 دکتر محمدباقر مقدسی دانشگاه بجنورد

3027 دکتر مرتضی مقدسی دانشگاه پیام نور قم

3028 دکتر مسعود مقدم پور مؤسسه سرم سازی رازی کرج

3029 دکتر علیرضا مقدم نیا دانشگاه زابل

3030 دکتر شهریار مقصودلو دانشگاه گنبد کاووس

3031 دکتر یحیی مقصودلو دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

3032 دکتر حسین مقصودی دانشگاه پیام نور تهران

3033 دکتر همایون مقیمی دانشگاه پیام نور ابهر

3034 دکتر گیتا مقیمی  دانشگاه پیام نور تهران

3035 دکتر سید محمد مقیمی  دانشگاه تهران

3036 دکتر غلامحسین مکتبی دانشگاه شهید چمران اهواز

3037 دکتر مسعود مکارچیان دانشگاه بوعلی سینای همدان

3038 دکتر حسن مکاریان دانشگاه شاهرود

3039 دکتر رحمان ملا خورشیدی دانشکده فنی حرفه ایی شهید چمران اهواز

3040 دکتر محمود ملاباشی دانشگاه علم و صنعت ایران

3041 دکتر سمیه ملاحسنی دانشگاه باهنر کرمان

3042 دکتر افسانه ملاحسینی  دانشگاه علم و صنعت ایران

3043 دکتر حامد ملاداوودی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

3044 آقای امیر ملامحمدعلی دانشگاه علمی کاربردی قم

3045 دکتر محمو رضا ملایی نیا دانشگاه زابل

3046 دکتر مجتبی ملایی دانشگاه پیام نور قم

3047 دکتر محمد ملک دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

3048 دکتر مهدی ملک ثابت دانشگاه یزد

3049 دکتر زمان ملک زاده دانشگاه پیام نور مازندران

3050 دکتر پری ملک زاده باروق دانشگاه ارومیه

3051 دکتر رضا ملک زاده ویایه دانشگاه ارومیه

3052 دکتر مصطفی ملکوتیان  دانشگاه تهران

3053 دکتر بهروز ملکی دانشگاه حکیم سبزواری مشهد

3054 دکتر امجد ملکی دانشگاه رازی کرمانشاه

3055 دکتر امیر ملکی  دانشگاه پیام نور تهران

3056 دکتر حمید ملکی  دانشگاه پیام نور تهران

3057 دکتر علی ملکی  دانشگاه علم و صنعت ایران

3058 دکتر علی ملکی اصل  دانشگاه پیام نور تهران

3059 دکتر فرناز ملکی فرد دانشگاه ارومیه

3060 دکتر اسفندیار ملکیان دانشگاه مازندران

3061 دکتر عظیم ملک زاده دانشگاه دامغان

3062 دکتر محمدرضا ملک عباسی دانشگاه صنعتی سهند تبریز

3063 دکتر محمد مناف پور دانشگاه ارومیه

3064 دکتر رامین مناف فر دانشگاه ارومیه

3065 دکتر شهرام منافی دانشگاه ارومیه

3066 دکتر سیداصغر منتظرالقائم دانشگاه اصفهان

3067 دکترمرتضی منتظرظهوری دانشگاه یاسوج

3068 دکتر غلامرضا منتظری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

3069 دکتر صادق منتی نژاد  دانشگاه پیام نور تهران

3070 دکتر علی منصور خاکی دانشگاه علم و صنعت ایران

3071 دکتر جمشید منصور قناعی  دانشگاه امام حسین (ع)

3072 دکتر یعقوب منصورپناه دانشگاه لرستان

3073 دکتر حسن منصوری ترشیزی دانشگاه سیستان و بلوچستان

3074 دکتر سیروس منصوری فر دانشگاه رازی کرمانشاه

3075 دکتر مهرداد منطقیان  دانشگاه تربیت مدرس

3076 دکتر اعظم منفرد دانشگاه پیام نور تهران

3077 دکتر محمدرضا منفرد دانشگاه قم

3078 دکتر نسیم موثقی دانشگاه پیام نور ارومیه

3079 دکتربهرام موحد زاده دانشگاه پیام نور یاسوج

3080 دکتر سید رضا مودب دانشگاه قم

3081 دکتر سعید مودی دانشگاه بیرجند

3082 دکتر میثم موسایی دانشگاه تهران

3083 دکتر میرنجف موسوی دانشگاه ارومیه

3084 دکتر سید اسماعیل موسوی دانشگاه خلیج فارس بوشهر

3085 دکتر سید فضل ا.. موسوی دانشگاه تهران

3086 دکتر محمود موسوی دانشگاه پیام نور مشهد

3087 دکتر سید محمد موسوی دانشگاه پیام نور زنجان

3088 دکتر سید روح اله موسوی دانشگاه سیستان و بلوچستان

3089 دکتر آزاده موسوی دانشگاه پیام نور کرمان

3090 دکتر سیدمحمدرضا موسوی دانشگاه علم و فناوری بهشهر

3091 دکتر سید عبدالله موسوی آموزشکده فنی حرفه ای شهدای اهواز

3092 دکتر سید نعیم موسوی آموزشکده فنی حرفه ای شهدای اهواز

3093 دکتر سید مرتضی موسوی دانشگاه بیرجند

3094 دکترسیده راضیه موسوی دانشگاه پیام نور خوزستان

3095 دکتر علی موسوی دانشگاه پیام نور خوزستان

3096 دکتر محمد موسوی  دانشگاه تربیت مدرس

3097 دکتر سید مهدی موسوی  دانشگاه علم و صنعت ایران

3098 دکتر سید یحیی موسوی   آموزشکده فنی حرفه ای شهدای اهواز

3099 دکتر سید ابراهیم موسوی ترشیزی دانشگاه صنعت آب و برق

3100 دکتر سید محمد موسوی جد دانشگاه کردستان

3101 دکتر سید حبیب موسوی جهرمی دانشگاه شهید چمران اهواز

3102 دکتر سید رسول موسوی حاجی دانشگاه سیستان و بلوچستان

3103 دکتر سید مرتضی موسوی خوشدل دانشگاه علم و صنعت ایران

3104 دکتر سیدرضا موسوی زاده دانشگاه پیام نور گرگان

3105 دکتر محمد موسوی شیری دانشگاه فردوسی مشهد

3106 دکتر سید محمد موسوی گزافرودی  دانشگاه علم و صنعت ایران

3107 دکتر سید کمال الدین موسوی مشهدی  دانشگاه علم و صنعت ایران

3108 دکتر سید محسن موسوی نیک دانشگاه زابل

3109 دکتر سید مرتضی موسویان  دانشگاه صدا و سیما

3110 دکتر سیدمحمدامین موسوی دانشگاه تبریز

3111 دکتر میرحسن موسوی دانشگاه تبریز

3112 دکتر سیدفاضل موسوی دانشگاه فرهنگیان قم

3113 دکتر الیاس موسوی دانشگاه پیام نور گیلان

3114 دکتر سید محمد موسوی بفرویی دانشگاه سمنان

3115 دکتر سید جواد موسوی زاده دانشگاه پیام نور قم

3116 دکتر سید سجاد موسی پور دانشگاه شهید چمران اهواز

3117 دکتر سیف الدین موسی زاده دانشگاه ارومیه

3118 دکتر ابراهیم موسی زاده دانشگاه تهران

3119 دکتر سیدمهدی موسی کاظمی محمدی  دانشگاه پیام نور تهران

3120 دکتر سیداحمد موسی نی ریزی دانشگاه پیام نور اقلید

3121 دکتر فردین موسیوند دانشگاه شاهرود

3122 دکتر محمدرضا مولائی دانشگاه محقق اردبیلی

3123 دکتر مرتضی مولائی دانشگاه ارومیه

3124 دکتر محمد علی مولائی دانشگاه شاهرود

3125 دکتر صلاح الدین مولانایی دانشگاه کردستان

3126 آقای حبیب مولایی آموزشکده فنی برادران ارومیه

3127 دکتر مصطفی مولایی دانشگاه پیام نور قم

3128 دکتر حسین مومنی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

3129 دکتر بابک مومنی دانشگاه پیام نور مازندران

3130 دکتر حجت الله مومنی  دانشگاه شاهد

3131 دکتر علیرضا مومنی  دانشگاه پیام نور تهران

3132 دکتر احمد مومنی راد دانشگاه تهران

3133 دکتر محسن موید  دانشگاه تبریز

3134 دکتر میر سعید مهاجرانی  دانشگاه امام حسین (ع)

3135 دکتر محسن مهاجرنیا پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی قم

3136 دکتر مسعود مهام دانشگاه ارومیه

3137 دکتر محمد مهدوی دانشگاه تهران

3138 دکتر ایرج مهدوی دانشگاه علوم و فنون مازندران

3139 دکتر رسول مهدوی دانشگاه هرمزگان

3140 دکتر بطول مهدوی دانشگاه بیرجند

3141 دکتر موسی مهدوی  دانشگاه امام حسین (ع)

3142 دکتر مرتضی مهدوی  دانشگاه شهید بهشتی

3143 دکتر کبری مهدویان دانشگاه پیام نور سیرجان

3144 دکتر علی مهدوی دانشگاه ایلام

3145 دکتر علی مهدوی دانشگاه سمنان

3146 آقای تورج مهدی زاده دانشگاه علمی کاربردی ارومیه

3147 دکتر محمد مهدی زاده خالسرایی دانشگاه مراغه

3148 دکتر ولی مهدی نژاد دانشگاه سیستان و بلوچستان

3149 دکتر علی مهدی نیا مؤسسه اقیانوس شناسی تهران

3150 دکتر صفرعلی مهدیان دانشگاه علوم کشاورزی ساری

3151 دکتر حسن مهدیفر دانشگاه پیام نور ارومیه

3152 دکتر راضیه مهدی بیرقدار دانشگاه پیام نور سمنان

3153 دکتر مهدی مهدیخانی نهرخلجی دانشگاه سمنان

3154 دکتر محمود مهر آرا دانشگاه امام حسین (ع)

3155 دکتر محمد مهرابی دانشگاه پیام نور کرمان

3156 دکتر لیلا مهرابی دانشگاه پیام نور زرند

3157 دکترابراهیم مهرابی دانشگاه یاسوج

3158 دکتر حسین مهربان دانشگاه شهرکرد

3159 دکتر کاظم مهربی مرنگلو دانشگاه پیام نور ارومیه

3160 خانم مهتاب مهرپرور آموزشکده فنی برادران ارومیه

3161 دکتر مهدی مهرپویا دانشگاه تهران

3162 دکتر حسین مهرپویا دانشگاه سیستان و بلوچستان

3163 دکتر فریبا مهرخو دانشگاه ارومیه

3164 دکتر ناصر مهردادی دانشگاه تهران

3165 دکتر ناصر مهرشاد دانشگاه بیرجند

3166 دکتر سید رضا مهرنیا دانشگاه پیام نور قزوین

3167 دکتر محمود مهروران دانشگاه قم

3168 دکتر مهران مهری دانشگاه زابل

3169 دکتر خانم شاد مهری  دانشگاه هنر

3170 دکتر علی اکبر مهماندوست خواجه داد دانشگاه سیستان و بلوچستان

3171 دکتر ناصر مهنا دانشگاه تبریز

3172 دکتر شهرام مهنا دانشگاه سیستان و بلوچستان

3173 دکتر امیر رضا میان دورهوئی دانشگاه بیرجند

3174 دکتر کمال میانداری دانشگاه پیام نور زنجان

3175 دکتر سید یوسف میر احمدی دانشگاه سیستان و بلوچستان

3176 دکتر سید مهدی میر ساجدی  دانشگاه شهید بهشتی

3177 دکتر حسین میر سعید قاضی  دانشگاه تهران

3178 دکتر علی میر شکار دانشگاه زابل

3179 دکتر عبدالرضا میر قدری دانشگاه امام حسین (ع)

3180 دکتر محمود رضا میر لطفی دانشگاه زابل

3181 دکتر سید جواد میر محمد صادقی  دانشگاه علم و صنعت ایران

3182 دکتر سید محمد میر محمدی  دانشگاه پیام نور تهران

3183 دکتر سید داود میر محمدی  دانشگاه امام حسین (ع)

3184 دکتر سید باقر میراحمدی دانشگاه پیام نور زنجان

3185 دکتر بی بی فاطمه میرجلیلی دانشگاه یزد

3186 دکتر محسن میرحبیبی دانشگاه پیام نور کرمان

3187 دکتر علیرضا میرزا گل تبار روشن دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

3188 دکتر سعید میرزا محمدی  دانشگاه علم و صنعت ایران

3189 دکتر ایرج میرزائی دانشگاه صنعتی ارومیه

3190 خانم پروین میرزاپور آموزشکده فنی برادران ارومیه

3191 دکتر خلیل میرزاده دانشگاه منابع طبیعی رامین اهواز

3192 دکتر عبدالمجید میرزاعلیان دستجردی دانشگاه هرمزگان

3193 دکتر پروین میرزایی دانشگاه پیام نور تهران

3194 دکتر علی میرزایی دانشگاه پیام نور تهران

3195 دکتر محمدباقر میرزایی دانشگاه بین المللی قزوین

3196 دکتر محمد میرزایی دانشگاه باهنر کرمان

3197 دکتر حبیب اله میرزایی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

3198 دکتر حسین میرزایی  دانشگاه تبریز

3199 دکتر حسین میرزایی  دانشگاه تبریز

3200 دکتر جعفر میرعلی کتولی دانشگاه گلستان

3201 دکتر میرفخرالدین دانشگاه یزد

3202 دکتر رضا قلی میرفخرایی دانشگاه تربیت مدرس

3203 دکتر علی اصغر میرک زاده  دانشگاه رازی کرمانشاه

3204 دکترسیدعلی محمد میرمحمدی میبدی دانشگاه یزد

3205 دکتر رحیم میرنصوری دانشگاه لرستان

3206 دکتر سید احمد میره ای دانشگاه صنعتی اصفهان

3207 دکتر محمود میری دانشگاه سیستان و بلوچستان

3208 دکتر سید محمد حسین  میری دانشگاه منابع طبیعی رامین اهواز

3209 دکتر فرهنگ میزانی دانشگاه پیام نور قزوین

3210 دکتر بابک میزاوند دانشگاه تهران

3211 آقای قاسمعلی میش مست دانشگاه علمی کاربردی زاهدان

3212 دکتر کاظم میقاتی دانشگاه خوارزمی

3213 دکتر محمدقلی میناوند دانشگاه صدا و سیما

3214 دکتر ثریا مینایی دانشگاه پیام نور مشهد

3215 دکتر میرمحمود میر نسب دانشگاه تبریز

3216 دکتر سیدعلی اصغر میرباقری فرد دانشگاه اصفهان

3217 آقای سیداحمد میرحسینی دانشگاه علمی و کاربردی قم

3218 دکتر حسین میرزائی نصیرآباد دانشگاه شاهرود

3219 دکتر رضا میرزاجانی پردیس آیت اله طالقانی قم

3220 دکتر جواد میرزایی دانشگاه ایلام

3221 آقای علیرضا میرزایی دانشگاه علمی کاربردی قم

3222 دکتر بهروز مینایی دانشگاه قم

3223 دکتر مرتضی ناجی دانشگاه امام حسین (ع)

3224 دکتر سیدحبیب اله ناجی دانشگاه پیام نور اقلید

3225 دکتر محمد هادی ناجی  دانشگاه پیام نور تهران

3226 دکتر مهدی نادر پور دانشگاه پیام نور گرگان

3227 دکتر عادل نادر علی دانشگاه رازی کرمانشاه

3228 دکتر حسین نادرپور دانشگاه سمنان

3229 دکتر رحیم نادرعلی دانشگاه ارومیه

3230 دکتر رویا نادری دانشگاه پیام نور ارومیه

3231 دکتر مالک نادری دانشگاه صنعتی امیرکبیر

3232 دکتر حسن نادری دانشگاه علم و صنعت ایران

3233 دکتر داریوش نادری دانشگاه رازی کرمانشاه

3234 دکتر نادر نادری دانشگاه رازی کرمانشاه

3235 دکتر اسماعیل نادری دانشگاه پیام نور گرگان

3236 دکتر حبیب اله نادری دانشگاه مازندران

3237 دکتر نگین  نادری دانشگاه پیام نور خوزستان

3238 دکتر مراد ناصح زادهپ دانشگاه رازی کرمانشاه

3239 دکتر عبدالحسین ناصری دانشگاه تبریز

3240 دکتر عبدالحسین ناصری دانشگاه تبریز

3241 دکتر لطفعلی ناصری دانشگاه ارومیه

3242 دکتر محمدعلی ناصری دانشگاه بیرجند

3243 دکتر مهدی ناصری دانشگاه قم

3244 دکتر مرتضی ناظریان دانشگاه زابل

3245 دکتر جعفر ناظمی دانشگاه پیام نور ارومیه

3246 دکتر مهدی ناظمی اردکانی  دانشگاه امام حسین (ع)

3247 دکتر علیرضا ناظمی دانشگاه شاهرود

3248 دکتر فرهاد نامداری دانشگاه لرستان

3249 دکتر پریسا نباتی دانشگاه صنعتی ارومیه

3250 دکتر نادر نبهانی   دانشگاه صنعت نفت اهواز

3251 آقای محمد نبی عباسی دانشکده فنی انقلاب

3252 دکتر علی نبی الهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی قم

3253 دکتر علیرضا نبی لو دانشگاه قم

3254 دکتر علی نجات لرستانی دانشگاه رازی کرمانشاه

3255 دکتر ولی نجاتی دانشگاه شهید بهشتی

3256 دکتر علی نجاتی کلاته دانشگاه شاهرود

3257 دکتر شهین نجار پیرآیه دانشگاه تربیت مدرس

3258 دکتر وحید نجار نژاد مشهدی دانشگاه ارومیه

3259 دکتر سمانه نجارپوریان دانشگاه هرمزگان

3260 دکتر فتح اله نجارزادگان دانشگاه تهران پردیس قم

3261 دکتر حمید نجاری دانشگاه زنجان

3262 آقای مهدی نجدادی  دانشکده فنی انقلاب

3263 دکتر آرش نجف دانشگاه محقق اردبیلی

3264 دکتر ناهید نجف پور دانشگاه پیام نور ارومیه

3265 دکتر علی نجف زاده دانشگاه پیام نور قم

3266 دکتر رامین نجفی دانشگاه ارومیه

3267 دکتر غلامحسین نجفی دانشگاه تربیت مدرس

3268 دکتر عبداله نجفی دانشگاه رازی کرمانشاه

3269 دکتر حمید نجفی دانشگاه علوم کشاورزی ساری

3270 دکتر غلامعلی نجفی دانشگاه پیام نور اقلید

3271 دکتر علی اکبر نجفی کانی دانشگاه گلستان

3272 دکتر علی نجفی نژاد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

3273 دکتر حبیب اله نجفی هزارجریبی دانشگاه پیام نور گرگان

3274 دکتر مهدیه نجفیان دانشگاه پیام نور کرمان

3275 دکتر آرزو نجفیان  دانشگاه پیام نور تهران

3276 دکتر محمود نجفی دانشگاه سمنان

3277 دکتر اسماعیل نجفی اقدم دانشگاه صنعتی سهند تبریز

3278 دکتر سید حسام نجیبی دانشگاه صنعت نفت اهواز

3279 دکتر محسن نجیمی دانشگاه زابل

3280 دکتر علی نخ زری مقدم دانشگاه گنبد کاووس

3281 دکتر علیرضا نخعی


مطالب مشابه :


اطلاعیه

دانشجویان باغین. درباره سایت رسمی دانشگاه پیام نور کرمان واحد
جمعی از اساتید دانشگاه یزد: وزارت علوم به گروه و یا طیف حاشیه‌ساز واگذار نشود؟!

محمد رضا امینی دانشگاه پیام نور 3502 دکتر نجمه یحیی زاده دانشگاه پیام نور باغین
دانشگاههای دارای رشته های کاردانی و کارشناسی مدیریت جهانگردی و هتلداری در ایران

سراسری و پیام نور دوره -دانشگاه و نور کرمان - واحد باغین پیام نور
افتتاح دانشگاه پیام نور - واحد زنگی آباد

دانشگاه پیام نور با بیش از 900 باغین نو گنجور
برچسب :