کلاهبرداری اینترنتی از ۲۰هزار شهروند‍!

پلیس: فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری اعضای باندی که با راه اندازی شرکت تبلیغاتی از ۲۰ هزار نفر از هموطنان از طریق اینترنت و ماهواره کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

سردار علیرضا اکبرشاهی در تشریح این خبر گفت: یکی از وظایف پلیس فتا رصد سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های ماهواره‌ای برای جلوگیری از ارتکاب جرایم به خصوی کلاهبرداری با روشهای جدید است که در این ارتباط مأموران پلیس فتا استان البرز چندی قبل دریافتند اعضای باندی به بهانه شرکت در مسابقه و اهداء جوایز اقدام به کلاهبرداری از هموطنان در استان‌های مختلف کشور از جمله استان البرز می‌کنند.

وی ادامه داد: تحقیقات مأموران نشان داد کلاهبرداران با طرح سوال‌های آسان در فضای اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای و خانگی و با دادن وعده جوایز نفیس به هموطنان از طعمه‌های خود می‌خواستند جواب مسابقه را به یک شماره ایرانسل پیامک کنند که از این طریق به شماره تلفن همراه شرکت کنندگان دست پیدا می‌کردند.

سردار اکبر شاهی اظهار داشت: لوازم خانگی نفیس و پلاک‌های طلا از جمله جوایزی بودند که اعضای این باند به شرکت کنندگان وعده می‌دادند و سپس طی تماس با شرکت کنندگان و با این ادعا که شما برنده شده‌اید از آن‌ها می‌خواستند مبلغ ۲۶۵۰۰ تومان هزینه پستی برای ارسال جوایز را به یک شماره حساب واریز کنند. مالباختگان نیز به تصور اینکه برنده جوایز نفیسی شده‌اند این مبلغ را واریز کرده و شماره فیش را به شرکت تبلیغاتی اعلام می‌کردند.

وی افزود: اعضای این باند در مرحله بعد جهت جلب اعتماد شرکت کنندگان جوایزی را که اغلب آن‌ها تقلبی بود را برای آن‌ها ارسال می‌کردند و از طعمه‌های خود می‌خواستند مبلغ ۴۰۰۰ تومان را از طریق پست برای شرکت بفرستند.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: مأموران پلیس فتا استان البرز پس از کارهای اطلاعاتی و ردیابی‌های پلیسی دریافتند شماره حساب متعلق به دختر جوانی ساکن فردیس کرج است که با کشف این سرنخ وی در خانه‌اش دستگیر شد.

او در جریان بازجویی‌ها گفت که در یک شرکت تبلیغاتی در تهران کار می‌کند و مدیرعامل شرکت از اوخواسته بود که این حساب بانکی را افتتاح کند.

سردار اکبرشاهی افزود: ماموران در ادامه پیگیری‌ها با هماهنگی مقام قضایی مدیر عامل ۳۱ ساله شرکت به هویت «عارف-الف» به همراه ۲ دختر جوان دستگیر شد و در بازرسی از انبار شرکت کالاهای زیادی شامل لوازم آرایشی و بهداشتی و خانگی کشف شد که طبق گفته‌های مدیر عامل شرکت ارزش ریالی آن‌ها حدود ۶۰میلیون تومان بود.

مدیر عامل شرکت در جریان بازجویی‌ها صراحتاً به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از هموطنان اقرار کرد و گفت: با کمک ۳ دختر جوان این باند را تشکیل داده و می‌دانستم طعمه‌هایم به خاطر ۳۰ هزار تومان کلاهبرداری شکایت نمی‌کنند.

 «عارف-الف» ادامه داد: با انجام تبلیغات سودجویانه در شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای، اینترنت و شبکه‌های خانگی و امیدوار کردن مردم با دادن وعده جوایز غیر واقعی، آن‌ها را اغفال می‌کردیم.

سردار اکبرشاهی تصریح کرد: کلاهبرداران به این شیوه تا کنون از ۲۰ هزارنفر نفر کلاهبرداری کرده‌اند ولی با توجه به اینکه اعضای این باند به صورت کشوری فعالیت می‌کردند احتمال وجود افرادی که مورد کلاهبرداری این باند قرار گرفته‌اند بیشتر می‌باشد.

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان با اشاره به اینکه یکی از کلاهبرداری‌های رایج امروزی به صورت اینترنتی و ماهواره‌ای انجام می‌شود، به شهروندان توصیه کرد فریب تبلیغات و وعده‌های دروغین در این شبکه‌ها را نخورده و هوشیاری لازم را داشته باشند تا از سوی کلاهبرداران مورد سوء استفاده قرار نگیرند.

http://khabarfarsi.com/ext/1662004


مطالب مشابه :


ارائه خدمات اينترنتي تلفن ثابت و همراه در مشهد مقدس

ارائه صورتحساب تلفن ثابت ، مشاهده ريزمكالمات بين شهري و خارجه ، حذف و ر.ع.مخابرات مشهد
با زنت شوخی کن

مشاهده صورتحساب تلفن ثابت مشهد. سامانه عوارض خودرو در مشهد. صورتحساب مشترکين گاز
قبض هاي تلفن ثابت و همراه را آنلاين مشاهده كنيد

از طريق اين وب سايت امكان استفاده از خدمات تلفن ثابت، تلفن همراه، ارتباطات ديتا، شارژ سيم
ارائه خدمات تلفن ثابت و همراه از طريق سايت مخابرات خراسان رضوي امكان پذير شد

ارائه خدمات تلفن ثابت و بر اساس اين خبر ارائه صورتحساب تلفن ثابت مخابرات مشهد
مطالب سایت را زودتر از همه ببینید !!

مشاهده صورتحساب تلفن ثابت مشهد. اليزابت تيلور در مشهد و هواپيمايي هما ( آلبوم تصويري)
کلاهبرداری اینترنتی از ۲۰هزار شهروند‍!

مشاهده صورتحساب تلفن ثابت مشهد. کنند که از این طریق به شماره تلفن همراه شرکت کنندگان
حق و حقوق قانوني مالک و مستاجر

مشاهده صورتحساب تلفن ثابت مشهد. يا بدهي بابت قبوض تلفن، آب، برق و گاز مصرفي بوده
تصاویری از پشتکار در آشیانه سازی یک زوج پرنده

سایت سازمان سنجش سایت بازار کار 118 تلفن ثابت مشهد صورتحساب تلفن ثابت مشهد رهگیری
برچسب :