گزارش کامل نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

گزارش کامل نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

 ضوابط اسلامی در برخی از مهدکودک ها رعایت نمی شود

فضای کوچک برخی از مهدکودک ها حقوق کودکان را نقض نموده است

مهد کودک سنگ بنای تربیت کودکان می باشد

کودکان در  اتاق های کوچک مهدکودک ها حبس می شوند

در مورد افزایش اخلاق مربیان مهدکودک ها کار شود

رئیس هیئت امنای دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشراسلامی خواستار رعایت حقوق کودکان درحجت الاسلام والمسلمین مالک اژدر شریفی در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران مهدکودک ها شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشراسلامی ، حجت الاسلام والمسلمین مالک اژدر شریفی در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران که همزمان با روز جهانی کودک در تبریز برگزار شده بود با اشاره به حدیثی از امير المومنين حضرت علي (ع) در مورد اهمیت تربیت انسان در دوران کودکی گفت:  آن حضرت می فرمایند « العلم فی الصغر کالنقش فی الحجر» یعنی دانش و علم در كودكي مانند نقش بر روي سنگ مي ماند كه هرگز پاك نمي شود.

وی با بیان اینکه مردم بایستی کودکانشان را دریابند قبل از آنکه دیگران دریابند ادامه داد: تعالیم آیین حیات بخش اسلام كه حتی كوچك ترین مسائل بشری را بدون پاسخ نگذاشته است، از همان بدو تولد نوزاد برای او برنامه ها و روش های متعددی دارد كه عمل به آنها ضامن سعادت و سلامت همیشگی انسان است .

حجت الاسلام والمسلمین شریفی به انسجام بيشتر خانواده ها و سنتي بودن بافت خانواده ها در زمان گذشته اشاره نموده و افزود:  در زمان گذشته سن ازدواج پايين و سطح توقعات نيز بسيار پايين بود و از همه مهمتر اينكه خانواده ها از انسجام و ارتباط بيشتري برخوردار بودند و همين امر موجب مي شد تا نوعي نظارت بر زندگي همديگر داشته باشند و حرف شنوي بيشتري از بزرگترهاي فاميل داشته باشند.

وی با بیان اینکه آموزش هايي که در مهد کودک ها ارايه مي شود بايد با محتواي گسترده تر و با برنامه ريزي دقيق تري انجام شود تا با ارايه آنها کودکان از نظر تربيتي دچار مشکل نشوند ادامه داد: مهد کودک سنگ بنای تربیت کودکان می باشد.

رئیس هیئت امنای دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشراسلامی با بیان اینکه  فضای کوچک برخی از مهدکودک ها حقوق کودکان را نقض نموده است افزود: متاسفانه کودکان در  اتاق های کوچک سه در چهار متری برخی از مهدکودک ها حبس می شوند .

وی با اشاره به اینکه در مورد افزایش اخلاق مربیان مهدکودک ها بایستی کار شود افزود: ضوابط اسلامی در برخی از مهدکودک ها رعایت نمی شود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه برنامه های فشرده مهدکودک ها جهت آموزش کودکان نامطلوب است ادامه داد: شایسته است در افزایش جذبه برنامه های مهدکودک ها جهت تشویق کودکان کارهای بیشتری صورت پذیرد.


دادستان عمومي و انقلاب تبريز:

کارتونها ، کودکان را به سمت عمل مجرمانه سوق مي دهند

تفکیک سنی در برخی مهدکودک ها صورت نمی گیرد

ازدواج  کودکان زیر 14 سال در آذربایجان شرقی وجود ندارد

دادستان عمومي و انقلاب تبريز گفت: ازدواج زیر 14 سال در آذربایجان شرقی وجود ندارد .موسي خليل الهي در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

به گزارش روابط عمومي دفتر منطقه 7 کميسيون حقوق بشراسلامي ، موسي خليل الهي در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران که همزمان با روز جهانی کودک در تبریز برگزار شده بود با اشاره به اینکه تفکیک سنی در برخی مهدکودک ها صورت نمی گیرد افزود: مهد کودک ها در تربیت کودکان نقش اساسی دارند و این مهم وامی دارد که تفکیک سنی در آنها رعایت شود.

وي با بيان اينکه موضوع کودک آزاري نسبت به گذشته در تبريز کاهش يافته است افزود: در حال حاضر حقوق کودکان با توجه به اقدامات انجام پذيرفته در جامعه ، بيشتر رعايت مي شود البته مواردی نیز همچون بستری شدن کودکی شکنجه دیده توسط والدین به بهانه تصادف در بیمارستان نیز گاه و به ندرت پیدا می شوند که در صورت گزارش با آن برخورد صورت می گیرد.

دادستان عمومي و انقلاب تبريز با بيان اينکه مسئولیت سازمان بهزیستی در تربیت کودکان بسیار سنگین می باشد افزود: بخش اعظمي از مسائل مرتبط با حقوق کودکان ، اجتماعي بوده و بايستي تلاش کنيم تا با فرهنگ سازي در جامعه به سمت رعايت صحيح حقوق کودکان گام برداريم.

وي با بيان اينکه در حال حاضر برخي از کارتونها ، کودکان را به سمت عمل مجرمانه سوق مي دهند افزود: برنامه هاي کودکي که در دهه شصت از تلويزيون پخش مي شد آموزنده ، خانوادگي و در راستاي پيشگيري از جرم بود ولي متاسفانه  کارتونهایی که از تلویزیون پخش می شوند در وهم و خیال قابل ترسیم هستند.

خليل الهي  با بيان اينکه در اين برنامه‌ها به دليل ضعف پشتوانه فکري، بهداشت رواني کودک مورد توجه قرار نمي‌گيرد موضوعات به کار گرفته در برخی برنامه‌هاي کودک سيما را نامناسب ارزيابي کرده و اظهارداشت :افزايش رفتارهاي خشونت بار در کودکان و نوجوانان پس از ديدن برنامه هاي غيرواقعي ، خيال پردازانه و محرک صداوسيما  بسيار شديد بوده و ايندسته از کودکان و نوجوانان پس از تماشاي برنامه هاي خشونت آميز از تلويزيون، رفتارهايشان خشونت آميزتر مي شود.

وی ضمن  تشکر از راه اندازی شبکه تلویزیونی پویا توسط صداوسیما افزود: برنامه های این شبکه کودکان را به مسائل اخلاقی و فکری سوق می دهند و از این نظر قابل تجلیل هستند.

خلیل الهی با بيان اينکه در دادسرای تبریز تلاش شده است مسائل مرتبط با کودکان دچار بروکراسی اداری نشود افزود: در آذربایجان شرقی ازدواج کودکان زیر 14 سال وجود ندارد و تابحال موردی از جهت صدور حکم از طرف دادگاه برای ازدواج زیر 14 سال گزارش نشده است و چنین مسائلی بیشتر در استانهای خوزستان ، سیستان و بلوچستان و کردستان وجود دارد.

 


حقوق کودکان در طول تاریخ مورد تعدی و ظلم قرار گرفته است

غفلت از حقوق کودکان ضایعات جبران ناپذیری را به جامعه وارد می سازد

دبیر کمیته علمی دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشراسلامی گفت : غفلت از حقوق کودکان ضایعات جبران ناپذیری را به جامعه وارد می سازد .

به گزارش روابط عمومي دفتر منطقه 7 کميسيون حقوق بشراسلامي ، دکتر عزیز جوانپور در حاشیهدکتر عزیز جوانپور در حاشیه نشست بررسی حقوق کودکان در ایران نشست بررسی حقوق کودکان در ایران که همزمان با روز جهانی کودک در تبریز برگزار شده بود در گفتگو با خبرنگاران  با اشاره به اینکه حقوق کودک از جمله بحث هایی است که زیاد مورد توجه قرار نگرفته است گفت:  لازم است ابتدا در جامعه ، حقوقی که کودک دارد شناسایی و به جامعه تبیین شود چون حقوق کودک همانند حقوق زنان در طول تاریخ که مورد تعدی و ظلم قرار گرفته اند  و در متن خانواده و در حاشیه قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه در اسلام به حقوق کودک توجه بسیار زیادی شده است کاملاً درست می باشد ادامه داد: ولی جامعه ما هنوز به همه ارزشهای دینی عمل نمی کند کودکان آنقدر حقوق ریزی دارند که بسیاری از مردم متوجه نیستند و آنها زبانی ندارند که بیان کنند و خودشان هم نمی دانند و نمی توانند بیان کنند این وظیفه حقوق دانان و بشردوستان است که در این زمینه پژوهش ها و واکاوی بیشتری انجام دهند و اولیاء را به حقوق کودکان خود آشنا سازند .

این صاحبنظر مسائل اجتماعی با بیان اینکه اولیاء بدون توجه به حضور کودک به ماهواره تماشا می کنند ادامه داد: آنها بدون توجه به حساسیت کودکان در حضور آنها کارهای بد انجام  داده و حرف های زشت می زنند این امر ظلم به کودک بوده و والدین با این کارها در مورد تعلیم و تربیت  کودکان کوتاهی می کنند.

دبیر کمیته علمی دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشراسلامی  با بیان اینکه والدین وقت لازم برای  کودکان نمی گذارند و هزاران حقوق دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد نادیده گرفته می شود افزود: غفلت از حقوق کودکان ضایعات جبران ناپذیری را به جامعه وارد می سازد که آینده را مورد تهدید قرار می دهد .

وی افزود: امیدواریم محققین و پژوهشگران کمیسیون حقوق بشراسلامی را در این امر یاری کنند تا هم چهره اسلام به عنوان دین بشردوستانه شفاف شده و  هم مردم ما به وظایف خود آشنا شده و بالاخرخ اینکه مسئولین نسبت به وضع قوانین متناسب اقدام نمایند تا شاهد جامعه ای بهتر از الان باشیم.

 


هزینه مهد کودک ها با درآمد آنها همخوانی ندارد

یکسان سازی محتوای آموزشی کودکان در مهدهای کودک

مربیان مهد کودک ها در زمینه موضوعات دینی آموزش می بینند

دکتر محمدرضا صادقی در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: برای جزیره ای عمل نکردن مهدکودک ها ،محتوای آموزشی کودکان در مهدهای کودک تهیه و یکسان سازی شده است.

به گزارش روابط عمومي دفتر منطقه 7 کميسيون حقوق بشراسلامي ، دکتر محمدرضا صادقی در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران که همزمان با روز جهانی کودک در تبریز برگزار شده بود با بیان اینکه 80 درصد رشد مغزی کودکان در دوران خردسالی شکل می گیرد افزود: از این رو طراحی یک داخله علمی و سیستماتیک برای رشد و یکپارچه سازی کودکان ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت دوره خردسالی  افزود: در سازمان بهزیستی اقدام به طراحی و تدویین بسته آموزشی مخصوص این گروه شده است که این بسته دارای سرفصلهایی مانند آشنایی با مفاهیم رشد در دوره نوپایی در چهار حوزه جسمانی، شناختی، زبانی، هیجانی و اجتماعی است.

دکتر صادقی یکسان سازی محتوای آموزی براساس نگاه رشدمحور و اجرای طرح ارزشیابی و ارتقا کیفیتدکتر محمدرضا صادقی در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران مهدها، ارتقا سطح دانش و مهارت کارشناسان، مدیران، موسسان و مربیان مهد کودک و در نظر گرفتن رشته های کاردانی مربی مهدکودک و کارشناس مدیریت مهدکودک در دانشگاه جامع علمی و کاربردی را از اولویت های سازمان بهزیستی برشمرد و افزود: بهسازی نیروی انسانی و عدم استفاده از مربیان فاقد گواهی آموزشی در مهدهاي كودك از جمله اقدامات صورت گرفته در سالهای اخیر بوده است.

وي محور بودن آموزش و توانایی های کودکان، پیشگیری از کودک آزاری، تاییديه بهداشت روان برای مربیان مهدکودک ها و ارایه آموزش برای موسسان مهدها را از جمله دیگر اقدامات بهزیستی عنوان نموده و افزود: مربیان مهد کودک ها در زمینه موضوعات دینی آموزش می بینند .

دکتر صادقی با بیان اینکه 100 مهد کودک در آذربایجان‌شرقی به دلیل مشکلات مالی  درخواست ابطال مجوز داده‌اند افزود: این درخواست‌ها به دلایل مشکلات اقتصادی صورت گرفته و باید گفت هزینه مهد کودک ها با درآمد آنها همخوانی ندارد .

وی فعالیت‌های مهدکودک‌ها را جزو فعالیت‌های آموزشی عنوان کرد و گفت: این در حالی است که تعرفه خدماتی نظیر آب، برق و گاز با کابری مراکز تجاری اعمال می‌شود.

دکتر صادقی در عین حال ارتقای کیفی مهدهای کودک‌ را نیز یادآور شد و گفت: با توجه به مقطع و سن حساس بودن جمعیت هدف در این مجموعه‌ها و نقطه اوج مراحل آموزشی در این مقطع ارتقای کیفی در کنار کمیت نیز مورد رصد است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی برگزاری نزدیک به 12 هزار ساعت کلاس آموزشی برای مدیران و مربیان مهدهای کودک‌ با هدف تقویت فرهنگ حجاب و عفاف و منویات دینی و قرآنی را از جمله اقدامات صورت گرفته برای ارتقای کیفی مهدهای کودک‌ عنوان کرد و گفت: این آمار شامل هشت ساعت آموزش برای هر مربی بوده است.

عضو هیئت امنای کمیسیون حقوق بشراسلامی در شمالغرب کشور با بیان اینکه استکبار جهانی خود را به دروغ مدافع حقوق کودک قلمداد می کند افزود: پایمال شدن حقوق کودکان در غزه و فلسطین و سکوت آنها در این مورد  ، دروغ بودن ادعاهای آنها را ثابت نموده است.

وی با بیان اینکه بهزیستی برای ساماندهی کودکان کار اقدام عملی نموده است افزود: کار کودکان مغایر حقوق بشر بوده و در تبریز تنها دو مورد کودکان خیابانی شناسایی و مورد حمایت قرار گرفته اند.

 


 مهدهاي کودک نسبت به اجراي برنامه هاي اجتماعي و ديني توجه کنند

دبیر کمیته زنان و کودکان شمالغرب کشور گفت: مهدهاي کودک نسبت به اجراي برنامه هاي اجتماعي و ديني توجه کنند .

به گزارش روابط عمومي دفتر منطقه 7 کميسيون حقوق بشراسلامي ، دکتر  نسرین پیرسمساری دردکتر  نسرین پیرسمساری در حاشیه نشست بررسی حقوق کودکان در ایران حاشیه نشست بررسی حقوق کودکان در ایران که همزمان با روز جهانی کودک در تبریز برگزار شده بود در گفتگو با خبرنگاران  با بیان اینکه خانواده به عنوان نهاد تربيتي کودک در جامعه اهميت بسياري در آموزه هاي ديني اسلام دارد افزود: این مهم همواره از سوي پيامبر اسلام(ص)و ائمه اطهار مورد تاکيد قرار گرفته است.

وي با بیان اینکه در دنياي امروز که مادران بدليل اشتغال در خارج از محيط خانواده ، کودکان خود را به مهدکودک مي سپارند و نقش تربيتي آنان به اين مراکز واگذار مي شود افزود: این امر توجه مديران و مربيان را بيش از پيش در زمينه تربيت کودکان مي طلبد.

دکتر پيرسمساري گفت: اگر اين مراکز صرفاً به عنوان مراکز نگهداري کودکان مورد توجه قرار گيرند از مسير اصلي شان که همان تاثير پذيري و الگو دهي به کودکان است منحرف مي شوند.

وي اساس شکل گيري زمينه هاي تربيتي در کودکان را از دوران پيش دبستاني دانست و گفت: غفلت از اين موضوع تبعات جبران ناپذيري براي جامعه آيده کشور خواهد داشت چرا که برخلاف تصور بزرگترها کودکان ، عرفاي بزرگي هستند که بسيار تاثير پذير و نکته سنج مي باشند.

 


  16 درصد کودکان استان تحت پوشش مهدهای کودک هستند

دکتر  فرگل صحاف معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان شرقی در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: 16 درصد کودکان استان تحت پوشش مهدهای کودک هستند.

به گزارش روابط عمومي دفتر منطقه 7 کميسيون حقوق بشراسلامي ، دکتر  فرگل صحاف  در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران که همزمان با روز جهانی کودک در تبریز برگزار شده بود با اشاره به برخي مشکلات موجود براي ادراه مهدهاي کودک گفت: با وجود 400 مهد کودک در استان تنها 16 درصد کودکان استان تحت پوشش آموزش هاي اين مراکز قرار مي گيرند ، اين در حالي است که اين رقم در کشورهاي توسعه يافته 76 درصد مي باشد.

وي افزايش اين رقم تا 30درصد را براي توسعه آموزش هاي پيش دبستاني و ايجاد امکانات براي نگهداري کودکان خواستار شد.

دکتر صحاف با بیان اینکه درحال حاضر مسئوليت اکثر کودکان سنين چهار و پنج ساله که در مهدکودک ها هستند، به عهده بهزيستي است ادامه داد:  آموزش و پرورش تنها مسئوليت کودکان سنين پنج و شش ساله که در مقطع پيش  دبستاني هستند را برعهده دارد.

 


 ضرورت ایجاد مددکاری اطفال در بهزیستی

کودکان ، قربانيان جدال و بي‌مهري والدين

 در مورد حضانت کودکان 10 الی 16 سال قانون جنگل حاکم است

حسین قربانی  مدیر دادگاه های خانواده تبریز در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

مدیر دادگاه های خانواده تبریز گفت: در مورد حضانت کودکان 10 الی 16 سال قانون جنگل حاکم است .

به گزارش روابط عمومي دفتر منطقه 7 کميسيون حقوق بشراسلامي ، حسین قربانی در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران که همزمان با روز جهانی کودک در تبریز برگزار شده بود با اشاره به اینکه عدم آرامش و جدال در خانواده به جز تاثير منفي بر زن و شوهر، قربانيان ديگري نيز دارد و آن‌ها فرزندان هستند افزود: کانون خانواده‌اي که بر اثر تعارض و جدال بين پدر و مادر آشفته است، آثاري در روان فرزندان آن خانواده مي‌گذارد که چندين سال بعد به صورت عصيان جواني و سرکشي از مقررات پيرامون بروز مي‌کند.

وی با بیان اینکه بررسي زندگي بسياري از نوجوانان بزهکار ثابت کرده که بي‌مهري و نزاع بين والدين و نامساعد بودن اوضاع خانواده تاثير عمده‌اي در بروز بزهکاري آنان داشته است افزود: مشاجره‌ي والدين چه در حالت پنهان و چه در حالت آشکار آن،  تاثيرات زيادي در ايجاد اختلالات عاطفي دارد و اين مشکلات با گذشت زمان کم نمي‌شوند و به صورت عادت نيز در نمي‌آيد، بلکه فرزندان روزبه‌روز در برابر آنها حساس‌تر مي‌شوند.

قربانی با بيان اين‌که خانواده پوياترين نظام اجتماعي است که براي خود قواعد، اجزا و ساختاري دارد و در بين تمامي تاسيسات اجتماعي، از نقش و اهميت خاصي برخوردار است، افزود: خانواده نشان و نماد اجتماعي و برآيند و انعکاس کل جامعه است؛ بنابراين خانواده را مي‌توان معياري براي شناخت مسائل و آسيب‌هاي اجتماعي دانست.

وی با بیان اینکه کودکان ، والدين را به عنوان مرکز اصلي امنيت خود مي‌دانند و در جريان مشاجره‌ و اختلاف والدين نمي‌دانند بايد به چه کسي پناه ببرند افزود: همين مسئله آن‌ها را دچار تعارض مي‌کند.

مدیر دادگاه های خانواده تبریز با بیان اینکه کودکان در چنين خانواده‌اي که زن و شوهر مدام با ناسزا و ضرب و شتم زندگي مي‌کنند، از ناامني و آشفتگي عاطفي و اضطراب رنج مي‌برند ادامه داد: چنين خانواده‌اي زمينه را براي اختلال در شخصيت و رفتار فرزندان فراهم مي‌آورد و سبب بروز بزهکاري‌ها، جرم‌ها و جنايت مي‌شود.

قربانی بر ضرورت ایجاد مددکاری اطفال در بهزیستی تاکید نموده و خواستار ایجاد محلی مناسب در سطح شهر تبریز برای حضانت از کودکان شد.

 


در مهدکودک ها نگهداری کودکان بر تربیت آنان ترجیح دارد

شبکه های ماهواره ای  در تربیت نادرست کودکان تاثیر گذاشته است

مدارس غیرانتفاعی از تدریس دروس اجتماعی و دینی غافلند

دبیر کارگروه حمایت از حقوق کودکان شمالغرب کشور گفت: شبکه های ماهواره ای  در تربیت نادرست کودکان تاثیر گذاشته است .

به گزارش روابط عمومي دفتر منطقه 7 کميسيون حقوق بشراسلامي ، دکتر صادق ملکی آوارسین در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران که همزمان با روز جهانی کودک در تبریز برگزار شده بود با اشاره به اینکه در مهدکودک ها متاسفانه نگهداری کودکان بر تربیت آنان ترجیح دارد افزود: بایستی متولیان امر در زمینه آموزش های تربیتی کودکان در مهدهای کودک اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه بچه ها در زمستان و فصل سرما به وسایل بازی در محوطه مهدکودک ها دسترسیدکتر صادق ملکی آوارسین در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران ندارند افزود: متاسفانه کودکان در این زمان در آپارتمانها حبس می شوند.

این صاحبنظر مسائل حقوق کودک با بیان اینکه بازی از مهم ترین فعالیت های کودک به شمار می رود که تأثیر مثبتی در روحیه و شخصیت او می گذارد و موجب شکوفایی استعدادهای نهفته و بروز خلاقیت در وی می شود افزود: مدیران مهدکودک  باید به بازی کودکان اهمیت دهند و شرایط سالم برای بازی آنها فراهم سازند و خود به عنوان همبازی در آن شرکت داشته باشند و کاری کنند که بازی به صورت تجربه ای لذت بخش در ذهن کودک باقی بماند زیرا زندگی او در بازی، شکل واقعی به خود می گیرد.

دکتر ملکی آوارسین با بیان اینکه مدارس غیرانتفاعی از تدریس دروس اجتماعی و دینی غافلند ادامه داد: آنها  جهت رقابت علمی با سایر مدارس بیشتر بر دروس تخصصی ریاضی و فیزیک می پردازند و از تعلیم هنر ، معارف ، ورزش و اخلاق به دانش آموزان غفلت می کنند.

وی  بر سالم سازی محیط رشد فرزندان تاکید نموده و افزود:  پرورش صحیح فرزندان بدون توجه به ایجاد فضای سالم و مناسب و آرام میسر نمی شود.

 


 نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

آقایان دکترصادق ملکی و دکترعزیزجوانپور در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

مهندس وحید کاظم زاده دبیرمنطقه 7 کمیسیون حقوق بشراسلامی در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

اهدای هدیه به کودکان در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

اهدای هدیه به کودکان در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

اهدای هدیه به کودکان در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

اهدای هدیه به کودکان در نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

گزارش کامل این نشست در روزنامه مهدآزادی


    ایسنا + ایسنا + ایسنا + ایسنا + ایسنا + ایسنا + ایسنا  + ایسنا +ایسنا + ایسنا+ ایسنا

  نصر + نصر + نصر   + نصر     ممتازنیوز      عصرآزادی   مهر   

آریا + آریا + آریا      دادگستری      ایکنا  + ایکنا + ایکنا + ایکنا + ایکنا + ايكنا

    شنیدی     اکونیوز    قدس        مهدآزادی       آفتاب

خبرفارسی + خبرفارسی + خبرفارسی  + خبرفارسی 

  آناج    فارس + فارس + فارس  مطالب مشابه :


امور توانبخشی بهزیستی شهرستان تبریز

بهزیستی شهرستان تبریز - امور توانبخشی بهزیستی شهرستان تبریز - وبلاگ رسمی بهزیستی شهرستان
بازدید همیاران حقوق بشر از مجتمع بهزیستی شهید دکتر فیاض بخش تبریز

بازدید همیاران حقوق بشر از آسایشگاه سالمندان . مجتمع بهزیستی شهید دکتر فیاض بخش تبریز
حدود 48هزار معلول در آذربایجان شرقی زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند

حدود 48هزار معلول در آذربایجان شرقی زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند . مدیركل بهزیستی
دیدار از مجتمع بهزیستی

دانشجویان پزشکی ورودی 91 تبریز - دیدار از مجتمع بهزیستی - - دانشجویان پزشکی ورودی 91 تبریز
دکتر معتمدنیا:سازمان بهزیستی دوشادوش سایر سازمانها برای احقاق حقوق معلولین فعالیت می کند

سازمان بهزیستی بشر اسلامی ،دکتر حسین معتمدنیا در کارگاه حقوق افراد معلولیت در تبریز
گزارش کامل نشست بررسی حقوق کودکان در ایران

دادستان عمومي و انقلاب تبريز با بيان اينکه مسئولیت سازمان بهزیستی در تبریز با بیان
69_91) معلولان

آذرقلم ( روزنامه نگاری از تبریز - 69_91) معلولان - به نام آنكه جان را فکرت آموخت .چراغ دل به نور
گزارش تصویری از همایش روز جهانی نابینایان در تبریز

مدیر کل بهزیستی در محل سالن شفایی دانشگاه تبریز با حضور همیاران حقوق بشر تبریز
برچسب :