برنامه های پیشنهادی استاد محمدصادق اصغری در جهت توسعه استان و کشور

 برنامه های پیشنهادی استاد  محمدصادق اصغری  در جهت توسعه استان و کشور                                                    توسعه متوازن کشور

               رمز وحدت ملی و امنیت پایدار

                                           

 

                          محمدصادق اصغری

                               

زندگی شاد حق جوانان ماست که باتامین{کار و مسکن و آزادی }محقق میشود 

 

 

                              محمدصادق اصغری متولد مرداد سال ۱۳۵۳

 

فارغ التحصیل  فوق لیسانس حقوق بین الملل بوده علاوه بر تسلط به حقوق داخلی کشور با حقوق بین المللی و علوم سیاسی و روابط بین الملل کاملا آشنابوده و هم اکنون مدرس دروس حقوق بین الملل عمومی و خصوصی و حقوق سازمانهای بین الملل دانشگاههای اردبیل در رشته حقوق میباشد. از سوابق اجرایی و علمی او میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-مدرس حقوق بین الملل دانشگاههای آزاد و پیام نور اردبیل

۲-مدرس حقوق بین الملل دانشگاه پیام نور نمین 

۳-مدرس دروس بیمه دانشگاه آزاد اسلامی سرعین

۴- مسئول امور حقوق اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل

۵-مدیر مسئول و صاحب امتیاز هفته نامه صدای اردبیل

۶-مسئول امور حقوقی اداره کل امور مالیاتی استان اردبیل

۷-عضو بسیج حقوق دانان و کسب مقام رتبه برتر علمی بسیج در سال ۱۳۸۹

او خود را بزرگ شده و تربیت یافته مکتب بسیج میداند و با استناد به حدیث نبوی( یا علی انا و انت ابوا هذه الامت) ولی فقیه را نیز پدر جامعه میداند و فرمایشات او را فصل الخطاب تمامی مباحث عنوان میکند.

اصغری را باید اصولگرای آزاد اندیش شناخت،چرا که او  اصولگرایی را در عمل به وظیفه و نه نگاه به نتیجه میداند و به همین علت نیز در انتخابات ریاست جمهوری دهم علیرغم اطمینان به پیروزی رقبا، ریاست ستاد انتخاباتی محسن رضایی را بر عهده گرفت. چرا که محسن رضایی را اصولگرای واقعی میدانست و حمایت از او را حمایت از خط امام و رهبری و ادای دین به خون شهدا تعریف و تبیین میکرد.

 

 

    کار مسکن آزادی

                                                  حق جوانان ماست

                                                  

             

تصویب قانونی برای تعیین سقف مهریه دختران ،حد اکثر تا ۱۱۴ سکه از برنامه های جدی استاد اصغری است.

اصغری  را میتوان آتشفشان اندیشه های نو در اردبیل نامید.وقتی در انتخابات شورا ها در سال ۱۳۸۱ شعار انتخاباتی اش را انتقال مطب پزشکان از سرچشمه برای رفع معضل ترافیک و توسعه متوازن شهر برای ایجاد امنیت پایدار عنوان کرد همه چپ چپ نگاهش میکردند و شاید در ته دل مسخره اش نیز میکردند ولی به زودی همه کارشناسان حرفهای اصغری را تکرار کردند.

در آستانه سفر سوم ریاست جمهوری به اردبیل احداث دانشکده های دندانپزشکی و داروسازی  و احداث کارخانه داروسازی-احداث پالایشگاه در مغان و سوآپ نفت آذربایجان و ایجاد بزرگراه بیله سوار تا بندر امام خمینی در خلیج فارس را اصغری در اذهان تزریق کرد.

او بانوشتن طرح افق اردبیل در سال ۱۴۱۰و ترسیم سیمای شهر اردبیل در آن سال بار دیگر همه کارشناسان را به تفکر واداشت.

و این بار قصد حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی دور نهم را دارد. حضورش را یک تکلیف و در جهت جذب حداکثری مردم در پای صندوقهای رای میداند.

او در این صحنه نیز افکار بلندش را پنهان نمیکند. پیگیری طرحهای ذیل را از برنامه های خود عنوان میکند. و معتقد است بزرگترین معضل امنیتی کشور همان بیکاری جوانان است که از حمله اتمی دشمنان نیز خطراتش بیشتر است. و برای همین منظور برنامه های ذیل را سرلوحه مانیفیست خود برای نجات کشور از این خطر بزرگ میداند.

برنامه های کلان کشوری و استانی:

از آنجا که  وظیفه نمایندگان، ریل گذاری برای موتور محرکه قوه مجریه ی دولت در سراسر کشور میباشد،یک نماینده باید برای کل کشور برنامه داشته باشد و بتواند در مجلس حضور تاثیر گذار داشته باشد. از این رو استاد اصغری در سخنرانی های متعدد خود به برنامه های خرد و کلان زیر به انحای مختلغ اشاره داشته و تاکید نموده است.

1- پیگیری احداث کارخانه عدالت به جای دادن سهام عدالت در تمام استانهای محروم

پیگیری احداث کارخانه های داروسازی و پتروشیمی و کمباین سازی و تراکتورسازی در استان اردبیل در جهت ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان مناطق محروم

محمدصادق اصغری  معتقد است سهام عدالت کارخانه های مستقر در فلان استان به درد جوانان و مردم بیکار اردبیل و سایر استانهای محروم نمی خورد،بلکهمشکل بیکاری جوانان این مناطق باید بطور ریشه ای حل شود.مگر این سهام عدالت با این همه جنجال تبلیغاتی در طول تمام۵سال بیش از ۸۰هزار تومان سود نصیب دارندگان آن کرده است؟؟!!

اگر مشکل بیکاری جوانان ایران حل بشود،این عزیزان ثابت کرده اند که تمدن سازترین مردم جهان هستند و حیف است که بهترین لحظات عمر این گنجهای مستعد،به هدر برود.که در غیر این صورت اسراف بزرگی صورت گرفته است و مسئولیت این اسراف و هدر رفتن عمر جوانان بر ذمه مسئولان دولتی خواهند بود.

2- پیگیری احداث بزرگراه (ترانزیتی- توریستی)

 احداث بزرگراه  از بیله سوار در شمالغرب تا بندر امام در حاشیه خلیج فارس و اتصال آن به منطقه قفقاز در جهت نجات غرب کشور از محرومیت که دارای اثرات ذیل خواهد بود:

الف-ایجاد قریب به ۵۰۰هزار شغل پایدار و خروج مناطق غربی از بن بست ارتباطی

ب-صرفه جویی درمصرف  سوخت(بنزین و گازوئیل و گاز) 

ج- کاهش ترافیک جاده های مرکز کشور 

د-ایجاد درآمد سرشار ترانزیتی برای کشور

ک-توسعه گردشگری در شمالغرب و غرب و جنوب کشور

ل- بالا بردن توان دفاعی کشور به دلیل دسترسی آسان به تمام مناطق کشور

این بزرگراه از شهرهای بیله سوار- گرمی- اردبیل- میانه -زنجان-بیجار-سنندج-ایلام-کرمانشاه-اهواز میگذرد وبه بندر امام در حاشیه خلیج فارس متصل میشود.

ویک منطقه بزرگ توریستی و ایرانگردی جدیدی را ایجاد میکند و هزینه های آن در کمتر از سه سال قابل بازگشت خواهد بود.

این بزرگراه از طریق استانداریهای مربوطه، در کمتر از چهار سال قابلیت اجرایی را دارد.

3- پیگیری استخراج نفت مغان 

در منطقه خروسلوی گرمی و احداث پالایشگاه در پارس آباد و سو آپ نفت جمهوری آذربایجان در جهت توسعه هر چه بیشتر استان و رفع معضل بیکاری جوانان این منطقه

4-پیگیری احداث راه آهن اردبیل مغان و آزاد راه مغان

الف-تغییر مسیر راه آهن و جایگزینی راه آهن اردبیل = بیله سوار(به جای اردبیل = پارس آباد )به علت توجیه اقتصادی بیشتر طرح و اتصال آسان  به راه آهن قفقاز و فعال نمودن گمرک بیله سوار و تبدیل بیله سوار به قطب اقتصادی کشور

ب-همچنین برای تسهیل تردد جاده ای و کاهش تصادفات و کاهش مصرف سوخت و در جهت توسعه هرچه بیشتر استان، لازم است پیگیری های لازم در جهت تبدیل جاده اردبیل -پارس آباد به آزاد راه این برنامه نیز با اتحاد کامل نمایندگان استان قابل عملی شدن هست.

5- پیگیری شهرستان شدن عنبران و اصلاندوز و....

استاد اصغری معتقد است: اگر ما بتوانیم برخی از مناطق مستعد استان مانند بخشهای  رضی- اصلاندوز -عنبران و انگوت و جعفرآباد را به شهرستان تبدیل کنیم بهتر از طرحهای انحرافی مثل الحاق آستارا به اردبیل نتیجه بخش خواهد بود.

6- پیگیری تصویب قانون،برای محدود کردن سقف برای مهریه دختران (حداکثر تا ۱۱۴سکه)

برای جلوگیری از تشریفات زائد و تسهیل ازدواج جوانان نباید اجازه داد که تشکیل نهاد مهم ازدواج از سوی  والدین به گروگان گرفته شود، که یکی از نمونه های بارز آن تعیین مهریه های سنگینی است که دختران جامعه ،خود کمترین نقشی در آن ندارند. بلکه والدین بدون هیچ دلیل منطقی و تنها از روی چشم و هم چشمی این ارقام سنگین را به تازه داماد تحمیل میکنند.  فلذا محدود کردن قانونی مهریه، حداکثر تا ۱۱۴سکه و یا معادل ریالی آن و غیر قانونی کردن ثبت مهریه های بالاتر از آن میتواند این چشم و هم چشمی افسار گسیخته را مهار نماید. روشن است که مهریه های کمتر از این عدد آزاد خواهد بود.اصغری معتقد است برای آسان سازی ازدواج جوانان (چه دختر و چه پسر )وجود چنین قانونی ضروری به نظر میرسد.و نباید خانواده ها را در مسیر این سختگیری برای جوانان آزاد گذاشت. و بلاشک همه جوانان از تصویب این قانون استقبال خواهند کرد.

7- پیگیری شعار تبعیض مثبت نسبت به استانهای محروم

محمدصادق اصغری  معتقد است تصویب موضوع عدم شروع هر گونه پروژ عمرانی جدید تا پایان طرحهای نیمه تمام، کلاه گشادیست که بر سر مناطق محروم رفته است. مناطق محروم تا چه زمانی باید منتظر اتمام پروژه های نیمه تمام استانهای تهران و اصفهان و.... بمانند؟؟!!

8- در بخش توسعه علمی استان:

پیگیری ایجاد رشته های دارو سازی و حقوق و علوم سیاسی و حسابداری  و نانو تکنولوژی در دانشگاه محقق و علوم پزشکی اردبیل

۹- در بخش بهداشت و درمان:

الف-پیگیری احداث بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی در جهت رفع کمبودهای حوزه درمانی استان و اشتغالزایی برای فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پیراپزشکی.

ب- احداث بیمارستان در نیر و عنبران

۱۰-در بخش توسعه صنعت توریسم در استان

الف -پیگیری تاسیس کنسولگری کشورهای آذربایجان و عراق و ترکیه در اردبیل در جهت توسعه توریسم پایدار

ب- احیا و ارتقای سطح خدمات تمام منابع توریستی استان از نیر و سرعین تا خلخال و هشتجین و پارس آباد و.....

۱۱-  پیگیری دهها طرح توسعه ای دیگر با محوریت روستا ها 

اگر روستاهای ما به معنی واقعی توسعه بیابد، میتوانیم حتی به برزیل و استرالیا و هلند گوشت و شیر و لبنیات صادر کنیم!

مانیفیست هر روستا یک گاوداری و هر روستا یک مرغداری میتوانست در سال جهاد اقتصادی کشور را متحول نماید. در صورت تحقق این برنامه جهادی در روستا ها، همه جوانان ایرانی، کار دوشیفت خواهد داشت و جوانان استرالیایی برای چوپانی در روستاهای  ایران سر و کله خواهند شکاند!!

راهکار اجرای این برنامه ایجاد تعاونی مهر و تلاش در تمام روستاهای ایران،از سوی جوانان و تامین سرمایه های اولیه این تعاونی ها از سوی دولت محترم جمهوری اسلامی ایران میباشد. که با تصویب قانون در مجلس و الزام دولت به این امر لازم و ضروری به نظر میرسد.


۱۲- پیگیری اصلاح قوانین زیر:

اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده  در جهت حمایت از بخش تولید و اشتغال پایدار و رفع نواقصات اساسی این قانون.

اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری و مدنی در جهت برقراری عدالت اسلامی در نگاه به طرفین دعوا و همچنین کاهش اطاله دادرسی.

اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم و کارآمد سازی آن و از بین بردن تبعیضات ناروا.

اصلاح و روز آمد کردن قانون تجارت و از بین بردن نواقصات و مقررات دست و پا گیر موجود.

اصلاح و روز آمد کردن قانون مدنی و رفع معایب مشهود در آن٬ضمن حفظ اصول و چارچوبهای اسلامی.

۱۳-تشکیل فراکسیون مناطق محروم

این حقوقدان بین المللی معتقد است با  تشکیل فراکسیون مناطق محروم میتوان وعده هاي داده شده را با همكاري و بسیج نمايندگان استانهاي محروم محقق ساخت.

 اصغری کله سر معتقد است در مجلسی که شاکله اصلی آن متعلق به نظام جمهوری اسلامی بوده و حیات خود را خون پاک شهدا دارد، نیازی به تشکیل فراکسیونهای به به و چهچه نیست.

در این مجلس باید برای خلق الله خدمت صادقانه انجام داد و این خدمتگزاریهاست که میتواند از اصول انقلاب و خون شهدا و اصل نظام و آرمانهای امام راحل و منویات مقام عظمای ولایت حراست و پاسداری نماید. چرا که همه ما مدیون خون شهدا و مردم نجیب و شریف و همیشه در صحنه هستیم.


 


مطالب مشابه :


منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق گرایش های مختلف

دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل منابع كارشناسي ارشد حقوق بین الملل مالكيت
حذف داشتن معدل کتبی 16 از رشته های بین الملل در دفترچه انتخاب رشته شماره دو کنکور سراسری

دانشگاه بین الملل اردبیل. دانشگاه بین الملل برچسب‌ها: بین الملل, دانشگاه بین الملل,
مدیریت بازرگانی چیست ؟

دانشگاه آزاد واحد اردبیل و بازاریابی بین بازاریابی بین الملل، بازاریابی
یک کارنامه دانشگاه ازاد اردبیل

دانشگاه بین الملل اردبیل. دانشگاه بین الملل دانشگاه بین الملل ازاد
معرفی کتاب"جرایم علیه حقوق شهروندی"تالیف آقای تقی اوغلو دانشجوی دانشگاه آزاد اردبیل

دانشگاه آزاد تالیف آقای تقی اوغلو دانشجوی دانشگاه آزاد اردبیل بین المـلل.
اخبار سفر آیت ا... شاهرودی به اردبیل

دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل شاهرودی به اردبیل حقـــوق بین المـلل.
برنامه های پیشنهادی استاد محمدصادق اصغری در جهت توسعه استان و کشور

و حقوق سازمانهای بین الملل دانشگاههای اردبیل در رشته بین الملل دانشگاه
وضعیت مصاحبه.شرایط . هزنیه و تراز لازم برای دوره های بین الملل مازندران - رامسر

دانشگاه بین الملل اردبیل. شیوه پذیرش واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران
تغییر شیوه پذیرش دانشجو ونام دانشگاههای بین الملل در کنکور سراسری سال93

دانشگاه بین الملل اردبیل. دانشجوی خارجی و دانشجوی مازاد به عنوان شعبه بین الملل تاسیس
لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد استان اردبیل در نیمسال دوم سال 92

دانشگاه بین الملل لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد استان اردبیل در نیمسال دوم
برچسب :