گرانترین موتور سیکلت های دنیا

گرانترین موتور سیکلت در جهان شاید به 400 هزار دلار هم نرسد ولی یک طراح ترک به تازگی موتور سیکلتی ساخته که بیش از یک میلیون دلار ارزش دارد.گرانترین موتور سیکلت جهان به ثبت گینس رسید

گروه خواندنی ها ؛ بازار خبر_ گرانترین موتور سیکلت در جهان شاید به 400 هزار دلار هم نرسد ولی یک طراح ترک به تازگی موتور سیکلتی ساخته که بیش از یک میلیون دلار ارزش دارد.

Tarhan-Telli-Golden-Motorcycle-1-e137113

 

«تارهان تلی» (Tarhan Telli) در هفته اول ماه ژوئن 2013 از موتور سیکلتی رونمایی کرده که بخش بزرگی از فلز آن را طلا تشکیل می دهد. کارشناسان دفتر رکورد گینس در آنکارا ترکیه پس از بررسی این موتور سیکلت میزان طلای به کار رفته در آن را بیش از یک میلیون دلار تخمین زده اند .

موتور سیکلت 318 کیلوگرم وزن دارد ولی تمامی فلز آن طلا نمی باشد و جزء فلزاتی مشتق شده از طلا هستند که کاملا در برابر رطوبت مقاوم است. این در حالی است که قدرت خروجی 125 اسب بخار از موتور 1801 سی سی برآورد می شود.

Worlds-Most-Expensive-Motorbike-by-Tarha

موتور سیکلت طلا نه تنها ارزش پولی بالایی دارد بلکه از نظر طراحی نیز ذوق تلی را به نمایش می گذارد. قسمت جلوی موتور (روی باک) شمایلی از خدایان یونانی «مدوسا» طراحی شده است. مدوسا خدایی بود که موهایی از مار داشت و طراحی مار تا قسمت عقبی موتور ادامه دارد.

44(18).jpg

33(21).jpg 

گفته می شود ، این موتور عنوان گرانترین موتور سیکلت را در فهرست کتاب گینس بدست آورده است .


میهن استار:موتور سیکلت Dodge Tomahawk در نمایشگاه اتومبیل و موتور سیکلت آمریکای شمالی در سال ۲۰۰۳ نمایش داده شد و به عنوان قویترین موتور جهان و گرانترین موتور شناخته شد.طراحی این موتور به شکل عجیبی است و هر موتور سواری عاشقه  داشتن چنین موتوری است.این موتور سیکلت ، موتوری با حجم ۸۳۰۰ سی سی و ۱۰ سوپاپ دارد که توانی برابر با ۵۰۰ اسب بخار تولید می کند. بیشترین سرعت موتور برابر با ۳۷۰ مایل بر ساعت است و گشتاوری حدود ۷۱۲ نیوتن متر ایجاد می کند . ترمز های لاستیک جلو متشکل از ۱۶ دیسک و عقب ۸ دیسک است. وزن این موتور حدود ۶۸۰ کیلوگرم می باشد و قیمتی حدود ۵۵۵ هزار دلار دارد و همچنین مصرف سوختی برابر با ۱۲٫۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر را دارا می باشد.Dodge Tomahawk گران ترین موتور سیکلت جهان+تصاویرDodge Tomahawk گران ترین موتور سیکلت جهان+تصاویرDodge Tomahawk گران ترین موتور سیکلت جهان+تصاویرDodge Tomahawk گران ترین موتور سیکلت جهان+تصاویرDodge Tomahawk گران ترین موتور سیکلت جهان+تصاویرDodge Tomahawk گران ترین موتور سیکلت جهان+تصاویرDodge Tomahawk گران ترین موتور سیکلت جهان+تصاویر


مطالب مشابه :


باجاج پالس 220 سی سی یا (( Bajaj Pulsar 220 cc Dts-si ))

شناخته میشود و بلافاصله بعد از روشن شدن موتور سیکلت به طور تدریجی قیمت هم اکنون
موتور سیکلت تریل روان 200 سی سی QM

فقط موتور سیکلت با تصاویر مربوط و حدود قیمت و سایر راجع به موتور سيكلتي از
پیشرو 200 cc مسابقه ای (کورس) یا (وینر)

فقط موتور سیکلت بیشترین قیمت می باشد که تا به امروز در به موتور کار ضعیفی
گرانترین موتور سیکلت های دنیا

گرانترین موتور سیکلت های قیمت روز طراحی این موتور به شکل عجیبی است و هر موتور
جدیدترین قیمت موتور سیکلت در آغاز سال 91

زیبا و جدید ترین دوچرخه های روز قیمت موتور‌های به که قیمت موتورسیکلت در
برچسب :