اعطای وام بلاعوض برای نصب نیروگاه خورشیدی خانه ها

به گفته معاون وزیر نیرو، هر کیلووات پنل نیروگاه خورشیدی حدود ۱۰میلیون تومان خرج دارد که وزارت نیرو به ازای هر کیلووات قدرت برق نصب شده تا ۴.۵ میلیون تومان وام بلاعوض به مالکانی که بخواهند پنل خورشیدی در خانه هایشان نصب کنند می دهد.

 برآوردها نشان می دهد چنانچه یک واحد مسکونی در روز ۵کیلووات مصرف برق نیاز داشته باشد برای نصب یک واحد نیروگاه برق خورشیدی تا مبلغ ۵۰میلیون تومان هزینه نیاز دارد که وزارت نیرو تا مبلغ ۲۲میلیون و پانصد هزار تومان آن را وام بلاعوض می دهد

به گفته معاون وزیر نیرو، مجموع سرمایه این وزارتخانه برای ارائه کمک به متقاضیان در این بخش محدود بوده و در سطح ۴٠٠میلیارد تومان است.

نصب پنل‌های خورشیدی برای مصارف خانگی تقریباً در تمام نقاط کشور امکانپذیر است. : پنل‌های خورشیدی قابلیت نصب بر روی پشت بام تمامی ساختمان ها را دارد.

: این مولدها طوری طراحی شده است که با اتصال به پشت کنتور برق خانه‌ها در ابتدا از برق تولیدی مولد خورشیدی استفاده می‌کنند و در صورت مصرف بیشتر از برق شبکه سراسری استفاده می‌کند. 

 پنل‌های خورشیدی هزینه نگهداری خاصی ندارد و انرژی های خورشیدی حاصل از آن تا دو روز ذخیره سازی می شود و می توان از آن استفاده کرد.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران گفت:  افرادی پس از اقدام به نصب این نیروگاه در منزل ، باید بقیه هزینه مورد نیاز را خودشان پرداخت کنند.وی با بیان اینکه برقی که در منازل تولید می شود، اگر مازاد بر مصرف باشد ، وزارت نبرو هر کیلو وات برق تولیدی را چهار هزار ریال از آنان خریداری می کند افزود: مبلغ خرید برق توسط وزارت نیرو رقم خوبی است و ظرف مدت کمی اصل سرمایه به آنها برگشت داده می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران تصریح کرد: در اکثر مناطق دنیا، تامین برق از نیروگاه های بزرگ رواج ندارد و آینده صنعت برق به سمت بهره گیری از انرژی های نو و بهره گیری از تکنولوژی هوشمند است. وی ، خانه های هوشمند را جدیدترین تکنولوژی روز دنیا معرفی کرد و افزود: خانه هوشمند به این معنا است که هر واحد مسکونی با استفاده از انرژی خورشیدی و بادی علاوه بر تامین نیازهای خود مازاد آن را به شبکه های سراسری انتقال می دهد.به گفته بربند، این نوع انرژی ها افت کمتری دارد و آلودگی کمتری را به محیط زیست تحمیل خواهد کرد .بربند، همچنین با اشاره به اضافه شدن مبالغی در قبوض برق از سوی وزارت نیرو، اظهار کرد: از این مبالغ برای ترویج و تامین منابع انرژی ها نو استفاده می شود.

منابع: همشهری،دلتا،خبرآنلاین،


مطالب مشابه :


شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران

شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران جمعه بیستم شهریور ۱۳۸۸ ۱۵:۳۹ بعد از ظهر
مدیرعامل شرکت توانیر در مراسم راه اندازی اولین واحد تولید پراکنده برق در استان تهران عنوان کرد

مراسم که مهندس حائری مدیرعامل توانیر و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران
اعطای وام بلاعوض برای نصب نیروگاه خورشیدی خانه ها

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران تصریح کرد:
اسامی و امتیاز شرکت کنندگان نهمین دوره مسابقات قرانی مرحله استانی (استان تهران )

برق تهران ----- توزیع نواحی استان .
مسکن مهر تهرانی ها در دست انداز دولتی

استان تهران به برق منطقه‌ای استان، مدیرعامل شرکت توزیع برق نواحی استان تهران
تاریخچه برق در استان کهگیلویه و بویراحمد :

عنوان یک ناحیه از نواحی ششکانه برق خوزستان معرفی برق استان از آب و برق تهران. 5.
جزئیات تامین خدمات برای واحدهای مسکن مهر در پرند اعلام شد

××برنامه قطار محلی تهران - رباط کریم -
استان تهران

استان تهران صنايع برق و ناحيه كوهستانی معتدل كه در بر گيرنده نواحی شمالی استان مانند
کارگاه روکش صندلی

اداره کل پست استان تهران. شرکت مخابرات استان شرکت برق نواحی استان تهران. شرکت گاز تهران و
برچسب :