ساخت يک تاس توسط فتوشاپ

در اين درس ما ياد خواهيم گرفت كه تصويري به شكل زير بسازيم

62r69ed.gif

 

ابتدا يك لايه جديد ايجاد كنيد و ابزار marquee tool را انتخاب كرده و يك مربع رسم كنيد براي اينكه موقع ترسيم مطمئن باشيد يك مربع رسم كرده ايد كليد  SHIFT را پايين نگه داريد يا از منوي ابزار گزينه fix size را انتخاب كنيد. من مربعي به طول 200 پيكسل انتخاب كردم .
سپس آن را به رنگ خاكستري تيره پر كنيد.(#333333)
يك كپي از روي لايه مذكور تهيه كنيد و آن را به سمت چپ مربع قبلي بگذاريد و حدود 3/4 آن را حذف كنيد و آن را با رنگ خاكستري روشنتري رنگ كنيد.(#999999)
از لايه مذكور مجددا كپي تهيه كنيد و آن را از طريق edit>transform>rotate 90 degrees CW  نود درجه چرخانده و آن را با رنگ خاكستري روشنتري رنگ كنيد (#cccccc)

6bjl35v.gif

اكنون با انتخاب دو لايه كناري و انتخاب گزينه edit>transform>perspective و انتخاب درجه 45 (براي لايه سمت چپ vertical را روي 45 تنظيم كنيد و براي لايه بالايي horizental را 45 تنظيم كنيد) به شكل يك مكعب خواهيم رسيد. ممكن است لازم باشد شما لايه هاي كناري خود را كمي جابجا كنيد تا در محل دقيق خود قرار گيرند.

4utvy85.gif

سه لايه وجهاي مكعب را انتخاب كنيد و آنها را به يك لايه تبديل كنيد . سپس روي پالت لايه ها روي لايه جديد با گرفتن كليد ctrl كليك كنيد تا مكعب به حالت select درآيد. حال از گزينه filter>Render>lens Flare سه پرتو نوراني ايجاد كنيد. من اولي را با روشنايي 100% و حالت 105mm prime و دو پرتو ديگري را با روشنايي 50% و 150mm prime بر روي دو وجه ديگر قرار دادم.

6gbyz9j.gif


حالا يك لايه جديد ايجاد كنيد و به گزينه select>modify>contract  رفته و مقدار 15 را انتخاب كنيد.( ناحيه انتخاب شده از قبل از تمام اطراف 15 پيكسل به داخل جمع ميشود) حالا ناحيه انتخاب شده در لايه جديد را با رنگ مشكي پر كنيد. سپس فيلتر Gaussian blur از زير مجموعه هاي فيلتر blur انتخاب كنيد ومقدار 50 را به آن بدهيد.
سپس در پالت لايه ها مدل لايه را به soft light تغيير دهيد.(ظاهرا تصوير شما تغييري نكرده ولي براي مراحل بعدي به آن نياز داريم).

6fuk306.gif


در پالت لايه ها روي لايه مكعب اصلي ctrl كليد كنيد تا آن لايه انتخاب شده سپس به select>modify>smooth  رفته و مقدار 5 پيكسل را انتخاب كنيد. سپس به روي گزينه select>inverse رفته تا نواحي انتخاب شده معكوس شوند حال روي كيبورد كليد delete را بزنيد. با اينكار ما گوشه هاي تاس را از حالت تيزي در آورده و آن را پخ كرده ايم.(به گوشه هاي كار توجه كنيد)

در اين مرحله لازم است ctrl-shift-e را زده تا كليه لايه ها با يكديگر تركيب شوند. به اين فيلتر رفته filter>sketch>chrome  و مقادير detail 4 و smoothness 7 را انتخاب كنيد. ok را كليك كنيد. حال يكبار ctrl-a را زده تا كليه تصوير را انتخاب كنيد و سپس يكبار ctrl-c را بزنيد تا يك كپي از كار تهيه كنيد. حالا سه مرتبه ctrl-alt-z را زده تا سه مرحله به عقب برگرديم.(حالتي كه هنوز لايه ها تركيب نشده بودند)حال روي بالاترين لايه رفته و ctrl-v را زده تا تصوير در clipboard را paste كرده باشيم.

5yi2jh3.gif


مد اين لايه رو روي soft light و Opacity را روي 40 درصد تنظيم كنيد.(بازهم تصوير شبيه به قبل مي شود ولي كمي صبر كنيد).

53os7cl.gif


روي لايه مكعب ctrl كليك كنيد.select>inverse را انتخاب كنيد. روي لايه اي كه افكت chrome را داديد كليك كنيد و delete را بزنيد.(اگر دوست داريد تاثير اين كار را ببينيد فقط چشم لايه افكت دار را گذاشته و بقيه را حذف كنيد تا بفهميد چه قسمتي را داريد با delete پاك ميكنيد). ctrl-e را بزنيد تا كليه لايه ها مجددا تركيب شوند. تصوير هنوز تغيير آنچناني نكرده ولي صبر كنيد. به گزينه image>adjustments>hue/saturation رفته مطمئن شويد كه گزينه colorize چك مارك خورده باشد و هر مقدار را كه دلخواه شماست تعيين كنيد ( با اين كار با توجه به رنگ زمينه رنگ شما تغيير خوهد كرد) من مقدار 255 را براي Hue و 90 را براي saturation انتخاب كردم.

6fk83o6.gif


حالا يك فايل جديد بسازيد و در آن در لايه جديد مربعي رسم كنيد.از اين تصوير براي ساخت نقاط روي تاس استفاده ميكنيد.
حال يك لايه جديد ايجاد كنيد و يك دايره در گوشه كار رسم كنيد و آن را سفيد رنگ كنيد. از اين لايه سه كپي بگيريد و در سه گوشه ديگر نيز قرار دهيد.
يك دايره نيز در وسط قرار دهيد.كليه لايه ها مربوط به دايره ها را با هم تركيب كنيد و با blending options مختلف به دايره ها شكل دهيد. من Inner Shadow و Bevel با استايل pillow Emboss را انتخاب كردم.

5xzvytf.gif


حالا مي توانيد لايه دايره ها روي كار جديد بياوريد و با ابزار Transform آن را اندازه تاس خود كنيد.براي دو ضلع ديگر مكعب يك لايه از تصوير دايره ها كپي كنيد و با ابزار Edit>transform>distort گوشه هاي كار با گوشه هاي مكعب يكي كنيد. خواهيد ديد كه دايره ها روي سطح مكعب قرار خواهند گرفت.


مطالب مشابه :


عکس های حیوانات سری 3

قالب های رزبلاگ ، بلاگفا ،پرشین بلاگ - عکس های حیوانات سری 3 - عکس ،آهنگ ،موزیک ، موبایل
ساخت يک تاس توسط فتوشاپ

قالب های رزبلاگ ، بلاگفا ،پرشین بلاگ - ساخت يک تاس توسط فتوشاپ - عکس ،آهنگ ،موزیک ، موبایل
آشنایی با مفاهیم برنامه نویسی و خودآزمایی

قالب های رزبلاگ ، بلاگفا ،پرشین بلاگ - آشنایی با مفاهیم برنامه نویسی و خودآزمایی - عکس ،آهنگ
10 نكته براي رشد معنوي و روحاني

قالب های رزبلاگ ، بلاگفا ،پرشین بلاگ - 10 نكته براي رشد معنوي و روحاني - عکس ،آهنگ ،موزیک
چند جوك باهال فقط بخند

قالب های رزبلاگ ، بلاگفا ،پرشین بلاگ - چند جوك باهال فقط بخند - عکس ،آهنگ ،موزیک ، موبایل
Shutdown کند و راه حل‌های موجود

قالب های رزبلاگ ، بلاگفا ،پرشین بلاگ - Shutdown کند و راه حل‌های موجود - عکس ،آهنگ ،موزیک
خشم و كنترل آن

قالب های رزبلاگ ، بلاگفا ،پرشین بلاگ - خشم و كنترل آن - عکس ،آهنگ ،موزیک ، موبایل ، افسانه
قالب های جدید و زیبای وطن اسکین برای وبلاگ

بلک تمز طراح قالب سایت و قالب وبلاگ - قالب های جدید و زیبای وطن اسکین برای وبلاگ - فروش قالب
برچسب :