تجربیات کارگاهی-استارت نقشه برداری پروژه عمرانی

پس از انتخاب پیمانکار اولین قدم تحویل زمین می باشد که طی آن نقاط مبنای نقشه برداری نیز به پیمانکار تحویل داده شده و با حضور نمایندگان کارفرما،مشاور،نظارت مقیم و سرپرست کارگاه پیمانکار صورتجلسه می شود.

این ایستگاهها همان نقاطی می باشند که در مرحله ی مطالعات، برداشتهای نقشه برداری با اتکا بر آن صورت گرفته و از اینجا به بعد پیمانکار موظف به تثبیت و نگهداری از این نقاط تا مرحله ی تحویل و کنترل نهایی پروژه می باشد.

پس از تحویل نقاط مبنا، اولین گروه از نیروهای پیمانکار و نظارت که وارد کارگاه می شوند مهندسین نقشه بردار می باشند که در اولین قدم،  با انجام پیمایش و عملیات ترازیابی این نقاط که مبنای پروژه می باشند، قرائت و کنترل می شوند که در بسیاری از موارد مشاهده می شود که این نقاط دارای مقداری خطا می باشند که با معیار قرار دادن 2 نقطه ، مختصات سایر نقاط سرشکن می شود وهمچنین نقاط کمکی جهت تسلط کافی بر پروژه ایجاد و تثبیت می شوند..

از آن جایی که نقشه های برداشت شده جهت مطالعات تمامی نیازهای ما را بر طرف نمی کنند، قبل از شروع هرگونه عملیات اجرایی و تغییر در شکل منطقه،شروع به برداشت توپوگرافی عوارض موجود در پروژه می نماییم(چنانچه پروژه ی ما مسیر است اقدام به تهیه نقشه توپوگرافی بزرگ مقیاس و به عرض کافی در دو طرف مسیر می نماییم.) که نقشه ی تهیه شده باید به تایید دستگاه نظارت برسد.

در مرحله ی بعدی اقدام به پیاده سازی نقشه های اجرایی می کنیم که اکثراً با مشکلاتی از قبیل خطا در نقشه ها و در پروژه های مسیر با برخورد با معارضین مختلف از قبیل خطوط انتقال آب وگازو.. مواجه می شویم که در مرحله ی مطالعات دیده نشده اند و می بایستی قبل از شروع هرگونه عملیاتی به صورت کتبی به اطلاع دستگاه نظارت برسد.

در پایان توصیه می شود که از آنجایی که در کار نقشه برداری ما با دیتاها و نقشه ها سروکار داریم،می بایستی کلیه ی اطلاعات به صورت مناسبی بایگانی شده و تا انتهای پروژه نگهداری شوند .


مطالب مشابه :


صورتجلسه تحویل زمین

موارد زیر در صورتجلسه تحویل زمین ضروری است: ۱- ابعاد سایت کوچک است. ۲- ابعاد سایت بزرگ است و
صورتجلسه تحویل زمین (2)

در پست گذشته مطالبی در مورد تحویل زمین ارائه شد که در ذیل توجه دوستان را به ذکر ۶ نکته توجه
فرم صورتجلسه تحويل زمين

boukanrooz - فرم صورتجلسه تحويل زمين - مشاور املاک در اجراي نامه شماره
صورتجلسه

امور قراردادها - صورتجلسه - صورتجلسه تحویل زمین 1 - سیکل چرخشی آنالیز قیمت
دانلود نمونه فرم انواع قراردادهای پیمانکاری جزء

- صورتجلسه تحویل زمین 1 - سیکل چرخشی آنالیز قیمت
نکات مهم در شرایط عمومی پیمان

3-7- تامین زمین مورد نیاز برای اجرای در زمان تنظیم صورتجلسه تحویل کارگاه بایستی
وضعیت عملیات خاکی در تناسب با آیتم ها :

تراز زمین طبیعی ( gl ) تراز زیر مگر ( pl ) خاکبرداری ( cut ) خاکریزی ( fill ) - صورتجلسه تحویل زمین 1
روش نوشتن متن یک صورتجلسه

حسابداری,بازرگاني,آموزش - روش نوشتن متن یک صورتجلسه بزرگان-نخبگان ایران زمین. نوزده اصل
تجربیات کارگاهی-استارت نقشه برداری پروژه عمرانی

پس از انتخاب پیمانکار اولین قدم تحویل زمین می باشد صورتجلسه ی تحویل و
برچسب :