نگاهی به اقدامات سپاه فجر استان فارس در سال 93 / فسمت اول

به گزارش تنویر، سال 93 با همه ی تلخی ها و شیرین ها به پایان نزدیک می شود. در ابتدای سال رهبر معظم انقلاب سال را به نام«اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند. همین امر باعث شد پاسدارن انقلاب اسلامی استان فارس که همواره منویات رهبری را دنبال می کنند وظیفه خود را سنگیتر بدانند و بر همت خود بیافزایند. در عرصه اقتصاد، به مدت دو سال است که قرارگاه جهاد اقتصادی در استان راه اندازی شده و بسیج سازندگی فارس در راستاي ايجاد و توسعه طرحهاي اقتصاد مقاومتي کارآفرینان را مورد حمایت قرار میدهد. به گفته مسئول سابق بسيج سازندگي استان فارس «این مجموعه با راه اندازي 1841 واحد توليدي اقتصاد مقاومتي در سال 93 توانسته 1936 نفر را به صورت مستقيم به اشتغال پايدار برساند» همچنین فرهنگ سازی در موضوع اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه های بسیج سازندگی در فارس بود که در سال 93 با همت بیشتری انجام گرفت. در عرصه فرهنگ، سپاه فارس در سال 93 بیش از 800 یادوراه برگزار کرد. همچنین برپایی نمایشگاههای بررسی آسیب های دجالواره(ماهواره) و جمع آوری داوطلبانه آن از اقدامات تاثیر گذار سپاه استان بود که این ابتکار با استقبال رسانه های کشوری همراه شد. برگزاری ویژه برنامه های مناسبتی با حضور مردم از دیگر برنامه های فرهنگی سپاه فجر بود. همچنین پاسداری از مرزهای شرق کشور با تقدیم سه شهید و دفاع از حرم حضرت زینب(س) با تقدیم چند شهید از جمله شهید اسکندی از دیگر افتخارات سپاه استان به شمار می رود.

آنچه که در ادامه آمده  قسمت اول بخشی از اخبار سپاه استان فارس است که از طریق پایگاه اطلاع رسانی سپاه فجر در سال 93 منتشر شد:

قرارگاه فرهنگی حضرت الزهرا(س) منتشر کرد: اینفوگرافی/ مدیریت جهادی چیست؟ مدیر جهادی کسیت؟
 
قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه الزهرا(س) به مناسبت نامگذاری سال 93 به نام سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» توسط رهبر معظم انقلاب و با الهام گرفتن از سخنان سردار دکتر غیب پرور در مورد مولفه های جهادی اینفوگرافی را به همین منظور ارائه کرده است.میثاق نامه جهادی پاسداران و بسیجیان سپاه فجر استان فارس 

در اختتامیه اردوی فرهنگی ورزشی «سبز پوشان حریم ولایت» و بعد از جلسات هم اندیشی و همفکری و تبیین شاخصه های مدیریت جهادی میثاق نامه جهادی پاسداران و بسیجیان سپاه فجر استان فارس قرائت شد.

در قسمتی از این میثاق نامه آمده است: مسئوليت را نعمت الهي و در همه حال خود را خدمتگزار مردم و مستضعفين دانسته و با عمل به هنگام و به اندازه در تمامي عرصه هاي دفاع از انقلاب خصوصاخدمت رساني به محرومين و مردم ياري ، در راه شكوفايي و پويايي نظام اسلامي حضور آگاهانه داشته باشيم.سخنان مهم فرمانده سپاه فجر درباره سوریه، فرهنگ و مدیریت جهادی

فرمانده سپاه استان فارس با اشاره به اینکه پاسدارن سپاه تجربه ی مدیریت جهادی را دارند گفت: سپاه فجر امروز در خط مقدم مدیریت جهادی است. در سال گذشته پروژه هایی که قرار بود پنج ساله افتتاح شود در یک سال و نیم به بهره برداری رسید.

غیپ پرور با بیان اینکه برخی از مدیران مدیریت جهادی را کار عادی و روزانه تعریف می کنند گفت: جهاد یعنی سوز و گداز در کار داشتن، یعنی انتخاب راه های میان بر، یعنی زودتر از همه آمدن و دیرتر از همه از محیط کار رفتن.

افتتاح سالن ورزشی امام هادی(ع)

فلاح مسئول تربیت بدنی سپاه فجر استان فارس گفت: سپاه فجر در بحث توسعه ورزش بسیج پیشقدم شده است و نکته ای که در افتتاح چنین طرح هایی مدنظر قرار گرفته، این موضوع است که در کنار ورزش، ارزش های اسلامی هم رعایت شود. 

فلاح افزود: برای تجهیز سالن ورزشی اما هادی (ع) ، 345 میلیون تومان صرف شده است و این سالن ظرف مدت 50 روز ساخته شده است.


 حل هیچ مسئله ای در منطقه بدون خواستگاه نظام ما ممکن نیست

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم بزرگداشت شهید اسکندری گفت: شهادت سردار اسکندری در میدان بزرگ فی سبیل الله، یک ستاره درخشان بر آسمان شهر شیراز نشاند. و یک صفحه تابناک و درخشان دیگری از صدق وعده یک جامعه مجاهد به تاریخ درخشان مقاومتها و سلحشوری های استان فارس و شهر شیراز اضافه کرد.

وی افزود: شهادت این مرد بزرگ یک بهجت روحانی و نشاط معنوی در شیراز که یکی از پایتخت های معنوی ایران ما به شمار می رود ایجاد کرد. 

سردار سلامی در بخشی از سخنانش به قدرت ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: در اولین گام های قدرتمندشدنمان به جایی رسیده ایم که حل هیچ مسئله ای در منطقه بدون رعایت ملاحظات و خواستگاه ها و اراده نظام ما ممکن نیست.

سردار غیب پرور به نمایندگی از فرمانده معظم کل قوا با خانواده سردار اسکندری دیدار کرد 

سردار غیب پرور فرمانده سپاه فجر استان فارس به نمایندگی از فرمانده معظم کل قوا با خانواده سردار شهید عبدالله اسکندری دیدار کرد.

سردار غیب پرور در دیدار با خانواده شهید اسکندری گفت:بنده ماموریت دارم سلام رهبر معظم انقلاب و مراتب دلجویی ایشان را به شما برسانم.

 

چهار عنوان برتر سرگروه های حلقه صاحین کشور به فارس رسید

جشنواره برترین های شجره طیبه صالحین بسیج 25 خرداد93 در سالن 5آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.در این مراسم از برگزیدگان مرحله کشوری با اهداء لوح تقدیر، هدایای ویژه و سفرهای زیارتی تقدیر شد. استان فارس نیز چهار عنوان برتر در بخش سرگروه های حلقه های صالحین به خود اختصاص داد. در این جشنواره برادر بسیجی قباد رجبی رتبه دوم برترین سرگروه حلقه پیشکسوتان کشور را کسب کرد. بنابراین گزارش رتبه دوم برترین سرگروه حلقه صالحین قشری در کشور به بسیجی حسین آرام از سازمان دانش آموزی فارس رسید. بسیجی محمد صادق مرزبان فرمانده پایگاه مقاومت بیت الله فسا رتبه دوم برترین فرمانده پایگاه مقاومت بسیج کشور را به خود اختصاص داد. سرهنگ پاسدار شمشاد محبی فرمانده ناحیه فیروزآباد به عنوان رتبه اول برترین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شجره طیبه صالحین کشور معرفی شد.

تشییع پیکر شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س) در شیراز

پیکر پاک و مطهر شهید دادالله شیبانی و شهید نجیب الله مرادی، تبعه افغانستان که در سوریه در حال دفاع از حریم حرم مطهر حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) به دست تکفیری های تروریست به شهادت رسیده بودند، صبح پنجشنبه 5 تیرماه در شیراز تشییع و به خاک سپرده شد.

دو/

مستندی از سرکشی سردار غیب پرور از محرومین؛ واکنش ولی نعمتان انقلاب به دلجویی پاسداران انقلاب

بسیجیان و پاسداران سپاه فجر دیداری با ولی نعمتان انقلاب داشته اند که با حاشیه های دیدنی و شنیدنی همراه بوده است.

در یکی از این دیدارها وقتی پدرخانه که بیماری توان او را گرفته است می خواهد دستان سردار غیب پرور را ببوسد وی امتناع می کند و او بوسه خود را نثار آیه «واعدوا لهم ما استطعتم من قوه» که بر لباس سپاه مزین شده است می کند.
مسئول مرکز فرهنگی خانواده سپاه فجر: طوری برنامه ریزی کنیم که خانواده در مسائل مختلف در اوج باشد

تاکید اسلام، همبستگی خانواده در فرهنگ ایرانی و تهاجم دشمن بهانه ای شد تا گفتگویی داشته باشیم با مسئول مرکز خانواده سپاه فجر.

 

احسان الله خرمی با اشاره به نقش خانواده در دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی اظهار داشت: در زمان جنگ اگر مادر خانواده خوب فرزندانی را تربیت نمی کرد شاهد حضور جوانان در جبهه های حق علیه باطل نبودیم و یا اگر پدر خیالش از خانواده راحت نبود در صحنه رزم کم می آورد. امروز هم باید توجه و رسیدگی ویژه ای به خانواده ها داشته باشیم. باید طوری برنامه ریزی کنیم و توجه داشته باشیم که خانواده در مسائل مختلف در اوج باشد.

مسئول مساجد و محلات بسیج سپاه فجر: مسجد محکم ترین سنگر انقلاب اسلامی است

سرهنگ قیطاسی مسئول معاونت مساجد و محلات بسیج در گفتگو با خبرنگار ما  ضمن گرامی داشت "روز جهانی مسجد" 30 مرداد، ماموریت اصلی این سازمان را آسیب شناسی و نیاز سنجی پایگاه محلات و تحقق ارتش 20 میلیونی مد نظر رهبر معظم انقلاب دانست و اظهار داشت: سازمان بسیج مساجد و محلات وکیل مدافع پایگاه ها در ستاد ها است و فعالیتش شامل جذب، آموزش، سازماندهی کارهای فرهنگی می باشد.

مسئول بسیج مساجد و محلات با اشاره به اینکه جایگاه مسجد در زمان نبی اکرم(ص) اهمیت ویژه ای داشته است افزود: از کارهای فرهنگی گرفته تا برنامه ریزی برای مسائل اقتصادی و نظامی با مدیریت شخص پیامبر در مسجد دنبال می شد.

فرج الله قیطاسی مسجد را محکمترین سنگر انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: پیروزی انقلاب اسلامی و ایستادگی در هشت سال دفاع مقدس به عنایت پروردگار و همت جوانان مسجدی رقم خورد. 

مسئول مرکز خدمات کارکنان سپاه فجر:  پاسدارانی که قبل از سال 86 به عضویت سپاه در آمدند خانه دار می شوند

سرهنگ جمالی گفت: استان فارس در خانه دار کردن پاسداران مقام اول کشور دارد. با تدبیر و تلاش های فرماندهی قرارگاه مسکن سپاه "سردار غیب پرور"و تلاش های عزیزان بنیاد تعاون سپاه تا پایان سال پاسدارانی که قبل از سال 1386 به عضویت سپاه در آمدندخانه دار می شوند.

در دیدار فرمانده سپاه فجر با مراجع عظام تقلید چه گذشت؟ 

سردار غلامحسین غیب پرور فرمانده سپاه فجر فارس با سفر به شهر مقدس قم با حضرات آیات آیت الله ناصر مکارم شیرازی و آیت الله حسین نوری همدانی و همچنین آیت الله حسینی بوشهری رئیس حوزه های علمیه کشور دیدار کرد.

غیب پرور در این دیدار گزارشی از فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی سپاه و بسیج در استان فارس ارائه کرد.

مراجع عظام تقلید نیز ضمن قدردانی از فعالیت های گسترده سپاه و بسیج در فارس، خواستار حفظ هوشیاری بیشتر در خصوص فعالیت های ضد فرهنگی  و ضد دینی دشمن در فارس شدند.

 در این دیدار بنا شد، ستادی متشکل از علما و روحانیون مستقر در قم به ریاست آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در فارس تشکیل شود تا با حضور اعضای این ستاد در استان فارس ضمن کمک و هدایت برنامه های فرهنگی بر کم و کیف این برنامه ها نظارت کنند. 

گزارشی از لوازم التحریرهای اسلامی- ایرانی؛ دوئل لوازم التحریر اسلامی با نمادهای غربی 

حدود سه سال است که برخی موسسات دغدغه مند در عرصه مسائل فرهنگی اقدام به طراحی لوازم التحریر با نمادهای بومی و اسلامی کرده اند. در این ابتکار سعی شده است از توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران، مفاخر و چهره‌ها، شهدا، فرهنگ حجاب و عفاف، ورزش استفاده شود.
در استان فارس نیز بسیج دانش آموزی و موسسه طلایه دار اقدام به عرضه و توزیع لوازم التحریر اسلامی کرده است.

دوئل لوازم التحریرهای اسلامی با نمادهای غربی

 

راه اندازی بیمارستان سیار سپاه فجر در استهبان /حضور 60 پزشک متخصص در بیمارستان سید الشهدا 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر گفت: بیمارستان سیار سیدالشهدا سپاه فجر استان فارس  به مدت سه روز با حضور ۶۰ پزشک متخصص استان در استهبان راه‌اندازی شد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس با اشاره به ارائه خدمات رایگان در طول دوران دفاع مقدس افزود: دفاع مقدس حاشیه‌های خیلی زیبایی مثل خدمات‌رسانی به مردم و محرومین داشت و پزشکان ایران در زمان جنگ مردم را به صورت رایگان ویزیت می‌کردند. 

وی ادامه داد: امروز برای رضایت شهدا و ادامه راه آنها باید به قشر محروم جامعه توجه بیشتری شود و یکی از بهترین نوع خدمت‌رسانی به این قشر ارائه خدمات پزشکی رایگان است. 

امام جمعه اهل سنت خنج: اقدام سپاه در برپایی بیمارستان صحرایی، نوعی جهاد است 

امام جمعه اهل سنت خنج در بازدید از بیمارستان صحرایی محمد رسول الله (ص) سپاه که در این شهر برپا شده است در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به موقعیتی که امروز در آن قرار داریم، این حرکت که در بخش سلامت انجام گرفته و متخصصان به صورت موقت در جایی جمع می شوند و به مداوای بیماران می پردازند، بسیار مناسب بوده و بنده به عنوان یک جهاد به آن نگاه می کنم.

اقدام سپاه در برپایی بیمارستان صحرایی، در واقع نوعی جهاد است

وی در پاسخ به این سؤال که چرا سپاه این طرح را در شهرستان خنج اجرا نموده، گفت: این کاری که سپاه انجام می دهد، در واقع یک نوع جهاد است و در خنج نیز با توجه به اینکه روستاهای محروم داریم و منطقه ای است که پزشکان فوق تخصص در آن کمتر وجود دارد، نیاز مردم را دیده و به این امر مهم توجه کردند.

امام جمعه اهل سنت خنج در پایان ﺗﺄکید نمود: کار سپاه همیشه پسندیده و در راستای خدمت به مردم بوده است. ما این کار را می ستاییم و به عنوان یک ارزش به آن نگاه می کنیم.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه فجر عنوان کرد: تربیت‌ نیروی‌ کارآمدبرای‌انقلاب‌و‌دنیای‌اسلام‌ از‌ اهداف‌حلقه‌های صالحین

مسئول تعلیم و تربیت سپاه فجر در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اهداف حلقه صالحین در بسیج اظهار داشت: نظام تربیتی بسیج یا همان حلقه صالحین از سال 87 فعالیت خود را آغاز کرده است. شجره طیبه صالحین در بسیج نظام تعالی بخشی است که مهمترین هدف آن تربیت نیروی کارآمد برای آینده بسیج، انقلاب و دنیای اسلام است.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه امروز درمساجد و پایگاههای مقاومت استان حلقه های صالحین شکل گرفته و در حال فعالیت هستند افزود: تلاش هر روزه ما کیفیت بخشی به این حلقه ها و تحقق اهداف و برنامه ها است.

طی پیامی صورت گرفت: تقدیر و تشکر آیت الله نوری همدانی از مهمان نوازی سردار غیب پرور

آیت الله نوری همدانی طی پیامی از میزبانی سپاه فجر و مهمان نوازی و استقبال مردم فارس در سفر سه روزه شان به این استان تقدیر و تشکر کردند.

متن پیام آیت الله نوری همدانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

از این که با اجابت دعوت نماینده ی محترم ولی فقیه و امام جمعه شیراز و ائمه جمعه معظم لار و گراش و خنج و استاندار محترم فارس و فرمانده مکرم سپاه فجر سردار آقای غیب پرور (دامت توفیقاتهم) توفیق دیدار اهالی محترم و غیور و شجاع و متعهد و ولایتمدار خطه ی لارستان برای اینجانب حاصل گردید خداوند متعال را شاکرم و مراحم و محبت های همه اقشار محترم تشیع و تسنن مخصوصا علما و جوانان و نخبگان آن سامان متشکرم
الحمدلله حضور چشمگیر همه طبقات در تمام مجامع و مراکزی که بوجود آمد نمونه ای از حضور همگان در تمام صحنه های مربوط به نظام اسلامی و طرح مطالب و تذکراتی که همه بر محور برکات انقلاب اسلامی و اقتدار و عزت نظام بود شاهد بسیار روشنی بر وحدت و اتحاد شیعه و سنی  و بیداری و پایداری در برابر دشمنان اسلام است. الحمد الله رب العالمین و له الشکر علی نعمائه همه را به خداوند مهربان میسپارم.

و در خاتمه از متصدیان محترم صدا و سیما که لطف نموده در پخش مطالب کوشش فراوانی بکار بردند متشکرم و همه را به خداوند متعال میسپارم. وفقکم الله تعالی 

حسین نوری همدانی
1393/08/10


مطالب مشابه :


نگاهی به اقدامات سپاه فجر استان فارس در سال 93 / فسمت اول

نگاهی به اقدامات سپاه فجر استان فارس در سال 93 / فسمت اول موسسه علمی آموزشی رزمندگان
هاشمی‌رفسنجانی در صدر+قدرت، همخونه و دالان بهشت

ویژه برنامه های دهه ی فجر. موسسه شهید بازسازی و سازندگی.
نام، آدرس و تلفن زائرسراهای مشهد مقدس

زائرسرای دانشگاه علوم پزشکی شیراز زائرسرای قرارگاه سازندگی فجر زائرسرای موسسه
روايت موسسه آمریکایی از عمق توانايي نيروي قدس سپاه

روايت موسسه آمریکایی از عمق توانايي نيروي قدس سپاه پایگاه مقاومت شهدای مربی شیراز;
چهارمین جشنواره ملی جوان سرباز 28 خرداد به میزبانی سپاه برگزار می‌شود

پایگاه اطلاع رسانی سپاه فجر شیراز. کانون بسیج و خانواده" و "سازندگی و تفکر بسیجی" از
مقایسه وزرای دولت دهم با وزرای پیشنهادی دولت یازدهم+ جدول

برنامه اجرایی دهه مبارک فجر تحصیلات ناتمام در موسسه فرمانده قرارگاه مرکزی سازندگی
مهاجر/زندگینامه سردار شهید مهندس صدراله فنی فرمانده قرارگاه فجر 15 رمضان

مهاجر/زندگینامه سردار شهید مهندس صدراله فنی فرمانده قرارگاه فجر شیراز شد تا به سازندگی
آسیب شناسی فوتبال گناوه در گفت و گو با مربیان ، پیشکسوتان ، صاحب نظران و ورزشی نویسان شهرستان

موسسه تفکر باشد ، سازندگی را رها می کنیم و باشگاه های بزرگ فجر شیراز ، ذوب
شبیه سازی جنگ با ایران در (موسسه بروکینگز)

آموزش نظامی - شبیه سازی جنگ با ایران در (موسسه بروکینگز) حوزه 4 امام سجاد شیراز;
برچسب :