رنگ اتاق خواب بر کیفیت خواب تاثیر می‌گذارد

رنگ اتاق خواب بر کیفیت خواب تاثیر می‌گذارد - "> مجله اینترنتی دبیرستان مهاجر ایروانی - رنگ اتاق خواب بر کیفیت خواب تاثیر می‌گذارد

مجله اینترنتی دبیرستان مهاجر ایروانی

صفحه اصلی | عناوین مطالب | تماس با من | پروفایل | قالب وبلاگ

رنگ اتاق خواب بر کیفیت خواب تاثیر می‌گذارد

رنگ اتاق خواب بر کیفیت خواب تاثیر می‌گذارد

مطالعات جدید نشان می‌دهد اتاق خوابی با دیوارهای آبی، بهترین مکان برای داشتن یک خواب راحت و لذت‌بخش است.

 

این رنگ با آرام ‌کردن احساسات مرتبط است، میزان ضربان قلب و حتی فشار خون را کاهش می‌دهد و اشخاصی که در اتاق‌خواب آبی ‌رنگ استراحت می‌کنند‌، شب‌ها هشت ساعت کامل می‌خوابند. 

 

همچنین افرادی که دیوارهای اتاق خوابشان سبز یا زرد رنگ است، خواب تقریبا هفت ساعت و 40 دقیقه‌ای آرامی خواهند داشت. 

 

اما باید از رنگ بنفش اجتناب کرد، زیرا به نوعی تحریک‌کننده است و ساعات خواب شبانه را به کم‌تر از شش ساعت تقلیل می‌دهد. خاکستری و قهوه‌ای نیز بیش از اندازه افسرده‌کننده هستند. 

 

در این مطالعه دو هزار خانه به منظور بررسی تاثیر رنگ بر کیفیت خواب، مورد بررسی قرار گرفت. 

 

دانشمندان حاضر در این پروژه دریافتند افرادی که در اتاق‌هایی با رنگ‌های آرام مانند زرد، آبی یا سبز می‌خوابند از بهترین خواب برخوردار بودند. 

 

به گفته «کریس ایزیکووسکی»، متخصص خواب مرکز خواب ادینبورگ، گیرنده‌های ویژه‌ای به نام سلول‌های گانگلیونی در شبکیه چشم وجود دارند که به رنگ آبی بسیار حساس‌ هستند. 

 

این گیرنده‌ها اطلاعاتی را به بخش عمیقی از مغز که کنترل ریتم 24 ساعته را بر عهده دارد، ارسال می‌کنند. این بخش بر احساس و عملکرد فرد در طول روز اثر می‌گذارد؛ بنابر این، تعامل بین نور، خواب و بیداری از اهمیت بسیاری برخوردار است. 

 

این مطالعه همچنین نشان می‌دهد انگلیسی‌هایی که برای خواب در اتاق‌خواب‌های بنفش‌رنگ انتخاب شده بودند، فقط توانستند پنج ساعت و 56 دقیقه از شب را ‌بخوابند. 

 

رنگ بنفش از نظر روانی تحریک‌کننده است و غیرفعال کردن ذهن را پس از یک روز پرمشغله دشوار می‌کند. 

 

از دیگر رنگ‌های ناخوشایند، قهوه‌ای و خاکستری هستند و افرادی که رنگ دیوارهای اتاق خوابشان قهوه‌ای بود، به طور متوسط شش ساعت و پنج دقیقه و افرادی هم که رنگ اتاقشان خاکستری بود، شش ساعت و 12 دقیقه خوابیدند. 

 

رنگ بنفش رابطه‌ای قوی با تحریک خلاقیت و ذهن ناخودآگاه دارد و خوابیدن در اتاقی بنفش‌رنگ، رویاهای زنده یا حتی کابوس را به دنبال دارد که به نوبه خود، به خستگی فرد در صبح‌ هنگام منجر می‌شود.

 

همچنین افرادی که در اتاق‌خواب‌های خاکستری رنگ می‌خوابند، افرادی هستند که بخش اعظم وقتشان را به خرید آنلاین در تخت‌خوابشان مشغولند و اشخاصی هم که اتاق‌خوابشان نقره‌ای است، بیشتر ترغیب می‌شوند که در این اتاق ورزش کنند.

 

 


مطالب مشابه :


همه چيز در مورد رنگ بنفش

ديگر زمان آن رسيده تا بنفش را به اتاق نشيمن ، اتاق غذا خوري ، اتاق خواب و سرويس هاي بهداشتي منزل خود دعوت كنيد تا جادوي اين رنگ زيبا را به چشم خود ببينيد.
رنگ مناسب اتاق خواب

بر اساس دیدگاه کارشناسان رنگ درمانی این رنگ ها به راحتی بر اعصاب انسان تاثیر آرام بخش گذاشته و به داشتن خوابی آرام و عمیق کمک می کند. برای خواب بهتر در اتاق
رنگها

خصوصيات رنگ قرمز: تسكين دهنده بيماريهاي پوستي( مانند مخملك)، محرك جنسي( ... كم است، از اين رنگ در اتاق خواب استفاده نمايند)، ايجاد هيجان، نيرو بخش، فعال كننده
رنگ اتاق خواب بر کیفیت خواب تاثیر می‌گذارد

این رنگ با آرام ‌کردن احساسات مرتبط است، میزان ضربان قلب و حتی فشار خون را کاهش می‌دهد و اشخاصی که در اتاق‌خواب آبی ‌رنگ استراحت می‌کنند‌، شب‌ها هشت ساعت کامل
رنگ صورتی

صورتی بیشتر در اتاق خواب دخترها استفاده می‌شود و برای اتاق میهمان مناسب است. صورتی رنگ گرم، آرام‌بخش، ظریف، احساسی، تسکین‌دهنده و تجملاتی است. صورتی
روانشناسی رنگ در خانه

جاده موفقیت - روانشناسی رنگ در خانه - تکنیکهایی جهت رسیدن به موفقیت در تمام ... اگر علاقه دارید برای فضای اتاق خواب یا هال از رنگ های تیره استفاده کنید بهتر
رنگ شناسی رنگ بنفش

کنار هم نشستن بنفش ملایم و صورتی روشن ترکیبی را ایجاد می کنند که بسیار موردپسند بانوان و دختران جوان واقع می شود و ترکیبی بسیار مناسب برای اتاق خواب
تاثیر رنگ اتاق خواب

نتایج این تحقیقات نشان می دهد که اتاق خواب به رنگ آبی برای داشتن بهترین ساعات استراحت شبانه و انرژی صبحگاهی موثرتر است. چرا که آبی به آرامش و سکوت
تاثیر روانی رنگها :

4- تشديد كننده احساسات( افراد عصبي از اين رنگ استفاده نكنند-خستگی ایجاد می كند. ) ... كشش همسرشان نسبت به آنها كم است، از اين رنگ در اتاق خواب استفاده نمايند).
اتاق خواب بهاری با ترکیب رنگ سبز و قهوه ای

اين تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب لطافت و آرامش بهار را تداعي مي كندو در اين مطلب چند ايده براي داشتن اتاق خواب بهاري را برايتان مطرح مي كنيم. با ما همراه باشيد:
برچسب :