11 حیوان گرانقیمت جهان!


طبق آمار ۲۳۹ قلاده پاندا در چین و ۲۷ قلاده در خارج این کشور نگهداری می‌شوند هرچند پانداها حیوانات بی‌آزاری هستند و کمتر حمله وحشیانه از آنها گزارش شده اما گزارش‌هایی از حمله آنها به انسان‌ها به چشم می‌خورد؛ البته این حملات بیشتر به دلیل حساس بودن این حیوان است تا درنده بودن آنها؛ پانداها از جمله حیوانات گرانقیمت جهان هستند که خرید و فروش آنها ممنوع است اما تا ۲ میلیون دلار قیمت‌گذاری شده‌اند.

Animal-Rights-Watch-ARW-1-1071.jpg

*میسی

میسی یک گاو سفید و سیاه ۳ ساله از نژاد هولشتاین است؛ نژاد گاوهای هولشتاین رکوردار تولید بیشترین شیر در جهان هستند و به همین دلیل جزو گرانقیمت‌‌ترین گاوهای دنیا هستند؛ در میان گاو‌های نژاد هولشتاین دنیا، میسی رکورد قیمت را در اختیار دارد.

این گاو در سال ۲۰۰۹ در مسابقه «نمایش پاییزه غرب» برنده شد و در آمریکای شمالی طرفداران زیادی پیدا کرد؛ گاو رکوردار، ۱۱ نوامبر ۲۰۰۹ در اونتاریوی کاندا به قیمت ۲٫۱ میلیون دلار به فروش رسید.

 گرانترین حیوانات جهان را بشناسید +عکس*توکان

توکان پرندگانی هستند که در آمریکا جنوبی، مرکزی، مکزیک و مناطق کارائیب زندگی می‌کنند؛ این نوع پرنده، نوک بسیار بزرگ و رنگارنگی دارد اما پاهای آنها بسیار کوتاه است؛ پر توکان معمولاً مشکی با رگه‌های سفید، زرد و بنفش است.

معمولاً زیر نوک توکان زرد رنگ است که نوارهای مشکی یا قرمز رنگ از زیر آن رد شده است؛ توکان‌ها به دلیل زیبایی‌ای که دارند حیوانات محبوبی به شمار می‌روند که بین ۵ تا ۱۰ هزار دلار قیمت دارند.

Animal-Rights-Watch-ARW-1-1073.jpg

*شتر

شترها از جمله حیوانات مشهور صحراهای خشک و سوزان قاره آسیا هستند؛ شترها در ۲ گونه به کوهانه‌هایشان وجود دارند که هر ۲ گونه منبع خوبی برای تهیه شیر و گوشت به شمار می‌روند؛ معمولاً شترها بین ۴۰ تا ۵۰ سال زندگی می‌کنند و برخی از انواع شترها برای مسابقات مختلف استفاده می‌شوند.

گرانترین شتر متعلق به اصطبل شخصی یکی از شاهزاده‌های عرب به نام شیخ حمدان است؛ این شتر ماده تا ۳ میلیون دلار قیمت‌گذاری شده است.

Animal-Rights-Watch-ARW-1-1074.jpg

*توله شیرهای سفید

شیرهای سفید، بومی منطقه تیمباواتی در جنوبی آفریقا هستند و قرن‌هاست که اینگونه جانوری بسیار نادر در آنجا زندگی می‌کند؛ اولین‌بار که شیر سفید در این منطقه از آفریقا دیده شد، سال ۱۹۳۸ بود و از آن به بعد بود که این شیر یکی از حیوانات گرانقیمت دنیا به حساب آمد.

اینکه امروزه چند قلاده شیر سفید زنده هستند کاملاً مشخص نیست اما طبق آمار طبق آمار بنیاد جهانی حمایت از شیرهای سفید، کمتر از ۳۰۰ قلاده از این حیوانات وجود دارند؛ توله شیرهای سفید به دلیل نادر بودن، یکی دیگر از گرانترین حیوانات جهان به شمار می‌روند؛ یک قلاده شیر سفید به قیمت ۱۳۸ هزار دلار به فروش می‌رسد.

گرانترین حیوانات جهان را بشناسید +عکس*کوکاتو نخلی

کوکا نخلی نوعی طوطی است که به «کوکاتو گولیات» نیز مشهور است؛ این نوع پرنده، بزرگ‌ترین طوطی به رنگ مشکی یا خاکستری دودی در خانواده طوطی‌های کوکاتو است؛ سال ۱۷۸۸ نخستین‌بار یک طبیعت‌شناس آلمانی به نام جیملین، کوکاتو نخلی را شناسایی کرد؛ طول این پرنده به ۶۰ سانتی‌متر می‌رسد و معمولاً بین یک هزار و ۹۱۰ تا یک هزار و ۲۰۰ گرم وزن دارد.

این پرونده بی‌همتا تاج بزرگی روی سرش دارد و صاحب یکی از بزرگ‌ترین منقارها در میان طوطی‌هاست؛ نکته جالب درباره طوطی کوکاتو این است که روی گونه‌اش سرخ رنگ است و وقتی هیجان‌زده می‌شود تغییر رنگ می‌دهد و این یک زنگ اخطار برای شکار یا شکارچی است و این نوعی طوطی تا ۱۶ هزار دلار قیمت‌گذاری شده است.

04817622971315279309.jpg

*ماهی تن

ماهی‌تن از سریع‌ترین‌ ماهی‌های شناگر اقیانوسی است که سرعت آن به ۷۰ کیلومتر در ساعت هم می‌رسد؛ برخلاف بیشتر ماهی‌ها که گوشت سفید رنگی دارند گوشت ماهی تن صورتی متمایل به قرمز است؛ برای همین است که لقب «رز دریایی» را به این ماهی داده‌اند.

گونه‌ای از ماهی‌ها تن قادرند دمای بدن خود را با کمک فعالیت‌های ماهیچه‌ای دمای آب نیز بالاتر ببرند، این توانایی به آنها اجازه می‌دهد تا در آب سرد زندگی کنند و در دماهای مختلف آب‌های اقیانوسی زنده بمانند؛ ماهی تن یکی از گران‌ترین حیوانات جهان است؛ در ژانویه ۲۰۱۲ یک ماهی تن به قیمت ۷۳۵ هزار دلار به فروش رسید.

Animal-Rights-Watch-ARW-1-1077.jpg

*سوسک شاخدار

سوسک شاخدار یکی از ۱۲۰ حشره از خانواده «لوکانیدا» است؛ این شاخ‌ها ۵ تا ۷ سانتی‌متر رشد می‌کند و هرچه شاخ این سوسک بلندتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است.
افراد بسیاری سوسک‌های شاخدار را به عنوان حیوان خانگی نگه می‌دارند، گرانترین سوسک شاخدار دنیا ۸۹ هزار دلار قیمت دارد که در ژاپن به فروش رسید و طول شاخ آن به ۷ سانتی‌متر می‌رسید.

Animal-Rights-Watch-ARW-1-1078.jpg

*هیاسینت ماکاو

هیاسینت ماکاو پرنده بومی جنوب شرق آسیاست؛ این پرنده بزرگ‌ترین طوطی در جهان است؛ ماکاوها نوک بسیار قوی‌ای دارند تا بتوانند با آن دانه‌های مغذی را که پوست سختی دارند، بشکنند.
آنها حتی می‌توانند با نوک قوی خود، پوست سفت نارگیل را بشکنند؛ البته ماکاوها به غیر از دانه گیاهان، میوه و سبزیجات را نیز می‌خورند؛ ماکاوها به عنوان یک حیوان خانگی خرید و فروش می‌شوند و با قیمت ۱۴ هزار دلاری خود در ردیف گرانترین حیوانات جهان جای دارند.

10365862324250638129.jpg


ماستیف‌های تبتی

سگ‌های ماستیف تبتی می توانند تا 78 سانتی‌متر رشد کنند و وزن آنها به 63 کیلوگرم برسد. معمولا رنگ آنها تلفیقی از رنگ‌های قهوه‌ای، مشکی و خاکستری است اما گاهی اوقات این حیوانات به رنگ کاملا سفید هم دیده می‌شوند.

گرانترین حیوانات جهان را بشناسید +عکس
این نژاد از سگ‌ها نگهبانان بسیار خوبی به شمار می‌روند به طوری که گزارش کشته شدن یک ببر نیز توسط ماستیف‌ها به ثبت رسیده است.

میانگین قیمت ماستیف‌های تبتی 582 هزار دلار است.

میمون سبز (اسب)

در میان اسب‌های مسابقه « میمون سبز» از همه آنها گرانتر است. قیمت اولیه این اسب 16 میلیون دلار در نظر گرفته شده است. میمون سبز دو ساله بود که « دمی اوبیرن» ایرلندی آن را خریداری کرد.

گرانترین حیوانات جهان را بشناسید +عکس
این حیوان از نسل اسب‌های مسابقه بود و دوبار در مسابقهات کنتاکی برنده شده بود و برای همین اوبیرن امید داشت که با خریدن این اسب برنده در مسابقات بعدی هم برنده خواهد شد.

اما میمون سبز هیچ وقت برنده هیچ مسابقه‌ای نشد و برای همین در سال 2008 بازنشسته شد.


مطالب مشابه :


گرانترین حیوانات دنیا

و دوکوهانه وجود دارند که هر دو گونه منبع خوبی برای تهیه شیر و گوشت گرانترین پرنده
گرانترین حیوانات جهان +تصاویر

دامدار جوان - گرانترین حیوانات جهان +تصاویر - پرندگان به برکه های آرام پناه میبرند و انسان ها
همه چيز درباره کبک

کبک Chukar اولين پرنده اي قابل شکار است که در سال 1893 به آمريکاي گوشت کبک نيز از طعم بسيار
ده غذای مخصوص میلیونرها

بین المللی درکشورخودمان یا کشورهای ثروثمند جهان بزنید، حتماً گرانترین ۴- گوشت گاو کوبه
گران قیمت ترین موادغذایی جهان!!!

گرانترین ادویه جهان که با توجه به فصل آن قیمتش ۴- گوشت گاو ۵- غذای لانه پرنده:
ده غذای مخصوص افراد میلیونر

بین المللی درکشورخودمان یا کشورهای ثروثمند جهان بزنید، حتماً گرانترین گوشت گاو کوبه
11 حیوان گرانقیمت جهان!

جنوبی، مرکزی، مکزیک و مناطق کارائیب زندگی می‌کنند؛ این نوع پرنده گرانترین گوشت سفید
معروف ترین غذای که تنها میلیونرها میتوانند نوش جان کنند

که در لیست زیر به عنوان گرانترین مواد خوراکی جهان آمده است و گوشت گاو پرنده: این ماده
تغذیه پرندگان

غذایی که در طی هزاران سال کسب نموده اند به طوریکه پرندگان شکاری گوشت گرانترین پرنده :
برچسب :