زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی اعلام شد

مهري سويزي رييس مركز ملي پروش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان در سي و پنجمين گردهمايي اعضاي شوراي معاونان و مديران كل آموزش و پرورش و مديران كل نوسازي استان ها در اردوگاه شهيد باهنر با اعلام برگزاري آزمون ورودي سال تحصيلي جاري مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) گفت: اين آزمون امسال با صلابت علمي و سلامت اجرايي با نمونه دولتي همزمان و يكپارچه در سراسر كشور برگزار مي شود.

وی ادامه داد: این آزمون برای استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی براي ورود به اول راهنمایی و اول دبیرستان و هنرستان‌هاست و به صورت یکپارچه در اردیبهشت سال 92 برگزار خواهد شد.

رییس مرکز ملي پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: این حرکت به همراه توسعه کمی و کیفیت بخشی تحولی به مدارس دولتی، گامی بلند در جهت آرامش خانواده‌ها، پاسخگویی به مطالبات به حق جامعه و عملیاتی کردن عدالت آموزشی است.

خانم سویزی در خصوص آزمون امسال ورود به مقطع راهنمایی مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی اظهار کرد: 100 درصد محتوای سوالات آزمون از پایه ششم ابتدايي طراحی خواهد شد.

و همچنين اعلام كرد داشتن حداقل معدل كل 19 در پايه پنجم ابتدايي شرط ورود به مدارس استعدادهای درخشان(سمپاد) و نیز داشتن حداقل معدل كل 16 در پایه پنجم ابتدايي شرط ورود به مدارس نمونه دولتي است.

وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل، ثبت نام برای آزمون استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتي در مدارسی که پایه پنجم آنها مشمول ارزشیابی توصیفی بوده، عنوان ارزشیابی «خیلی خوب» معادل معدل 19 و برای نمونه دولتی نیز عنوان ارزشیابی «خوب» معادل معدل 16 مي باشد.

رییس مرکز ملي پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان همچنین درباره آزمون ورودی به اول دبیرستان نیز گفت: محتوای 100 درصد سوالات آزمون از پایه سوم راهنمایی طراحی می‌شود و برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) داشتن حداقل معدل كل 19 در سال دوم راهنمايي و برای ورود به مدارس نمونه دولتی نیز معدل 15 سال دوم راهنمایی در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، حداقل معدل 19 شرط شرکت در آزمون مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) است، اما برای ورود به مدارس نمونه دولتی به ميزان 20 درصد معدل کلاس پنجم ابتدايي و دوم راهنمایی در نمره آزمون مؤثر خواهد بود.

در ادامه خانم سويزي از معافيت آزمون براي دانش آموزان پايه سوم راهنمايي مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) براي ورود به دبيرستان نام برد و تصريح كرد: انتخاب دبيرستان استعدادهای درخشان (سمپاد) براي اين گروه از دانش آموزان، توسط ادارات كل آموزش و پرورش استان ها انجام مي گيرد. 

بر اساس گفته­ي رييس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان هزينه ثبت نام در آزمون ورودي مدارس خاص با رويكرد فناوري و كيفيت بخشي به اين مدارس ۱۰۰۰۰۰ ريال(معادل ده هزار تومان) تعيين شده است.

خانم سویزی درباره زمان ثبت نام آزمون مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و مراکز نمونه دولتی نیز گفت: بر اساس برنامه زمانبندی ثبت نام برای آزمون این مدارس از 5 تا 23 اسفندماه امسال انجام می‌شود و مدیران کل آموزش و پرورش استانها مسئوليت اطلاع رسانی، و نحوه ثبت نام آزمون‌ها را از طریق شبکه‌های استانی به مردم دارند.

به گفته وی، زمان برگزاری آزمون استعدادهای درخشان(سمپاد) و نمونه دولتی برای ورود به دبیرستان در روز پنج شنبه 19 اردیبهشت ماه سال 92 و آزمون ورودی راهنمایی برای مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی نیز روز جمعه 20 اردیبهشت ماه 92 خواهد بود.

خانم سویزی تاکید کرد: آزمون ها رأس ساعت 9 صبح روزهای پنج‌شنبه و جمعه در سراسر کشور به طور همزمان برگزار خواهد شد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ظرفیت‌های مربوط به آزمون مدارس استعدادهای درخشان(سمپاد) و نمونه دولتی به همراه دفترچه هفته آینده به استان ها ابلاغ خواهد شد.مطالب مشابه :


زمان و نحوه ی ثبت نام آزمون استعدادهای درخشان ونمونه دولتی ششم

آخرین تغییرات آزمون مدارس سمپاد و نمونه شد و طبق بخشنامه، معدل 19 شبکه‌های
پیام تسلیت

بخشنامه های سمپاد; اخبار و اطلاعیه های سمپاد; سازمان ملی پرورش استعدادهای
باخبار سمپاد - تیزهوشان

مسائل آموزشی فرهنگی - باخبار سمپاد - تیزهوشان آیین نامه ها و بخشنامه های
زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی اعلام شد

زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و از طریق شبکه‌های بخشنامه های سمپاد;
قابل توجه دانش آموزان پایه اول متوسطه مدارس سمپاد استان یزد

مجموعه استعدادهای درخشان استان یزد - قابل توجه دانش آموزان پایه اول متوسطه مدارس سمپاد
نتایج مرحله دوم المپیاد های علمی کشور 93- 92

***کــــــــــــــــمال ســــمپــاد*** - نتایج مرحله دوم المپیاد های علمی کشور 93- 92 - آموزشی و
برنامه امتحانات دبیرستان خرداد93

(هماهنگ سمپاد علمی، پرورزشی، بخشنامه های سمپاد و تبادل نظر همکاران با های مفید. شکارچی
برچسب :