پیچیده ترین حفاظت شخصیتی که صهیونیستهارا به وحشت انداخته

شخصیتی که صهیونیسم را به وحشت انداخته است 
سید حسن نصرالله در 9 شهریور 1339 ه.ش (8 ربیع الاول 1380 ق، 31 اوت سال 1960 م) در شهرک "البازوریه" از محله‌های فقیرنشین شرق "صور" در جنوب لبنان به دنیا آمد. نام مادرش "مهدیه صفی‌الدین" و نام پدرش "سید عبدالکریم" است و به دلیل فقر اقتصادی و شرایط نامساعد کاری، خانواده وی به منطقه "الکرنتینا" در جنوب بیروت رفتند و در سال 1975 میلادی، همزمان با آغاز جنگ داخلی لبنان، به البازوریه برگشتند. جام نوشت: خودش می‌گوید در کودکی شال مشکی و بلند مادر بزرگش را دور سر می‌پیچانده و به حاضران می‌گفته من روحانی هستم، پشت سرم نماز بخوانید. شخصیت نصرالله در محله کرنتینا شکل گرفت، وی در نوجوانی نزد پدرش در مغازه میوه‌فروشی کار می‌کرده و برخلاف دوستانش که همیشه راهی زمین‌های فوتبال و سواحل توریستی بیروت بودند، به مناطق مجاور کرنتینا همانند، ‌النبعه، سن‌الفیل و برج حمود می‌رفت تا از فضای معنوی مساجد آن‌ها استفاده کند.


نصرالله تحصیلات مقطع ابتدایی را در زادگاهش و دوره راهنمایی را در محله‌ای به نام سن‌الفیل در شرق بیروت گذراند و مقطع دبیرستان را در روستای البازوریه در جنوب لبنان به پایان رسانید و در سن 19 سالگی با دختری که به نام "ام‌هادی" معروف است ازدواج کرد و حاصل این ازدواج، 4 فرزند پسر و یک فرزند دختر است.


سید حسن نصرالله پس از صبحی‌الطفیلی و سید عباس موسوی، سومین دبیرکل حزب‌ الله لبنان است؛ جنبش‌های چپ مارکسیستی و کمونیستی در آن دوران در البازوریه بسیار فعال بودند، اما سید حسن نصرالله به جنبش اسلامی اَمَل که امام موسی‌ صدر آن را در لبنان پایه‌ریزی کرده بود، پیوست. دیری نگذشت که نصرالله به عنوان نماینده اَمَل در البازوریه فعالیت سیاسی‌اش را گسترش داد و پس از آشنایی با یک روحانی مدرس علوم دینی به نام "سید محمد الغروی" در مسجد صدر شهر صور برای ادامه تحصیلات حوزوی به نجف رفت.  
نصرالله به دلیل فشارهای موجود در عراق به لبنان برگشت و در حوزه علمیه بعلبک مشغول به تحصیل و تدریس شد. در کنار تحصیلات حوزوی، دوره‌های مختلف چریکی را پشت‌سر گذاشت و به دلیل توانایی در مدیریت و فرماندهی، به عنوان نماینده جنبش اَمَل در دره "بقاع" منصوب شد و در دیداری که در سال ۱۳۶۰ با امام خمینی (ره) در تهران داشت، به عنوان نماینده امام  در امور حسبیه و اخذ امور شرعیه در لبنان منصوب شد و نصرالله در زمان دریافت این حکم ۲۱ ساله بود. نصرالله در سال ۱۳۶۱ هم به عنوان سرپرست تیم ورزشی جنبش امل به تهران سفر کرد که به دلیل در گرفتن جنگ ۱۹۸۲ لبنان این سفر نیمه‌تمام ماند. 

در سال 1982 هسته اولیه حزب‌الله شکل گرفت و در این دوران نصرالله 22 ساله بود و به عنوان یک نیروی تبلیغاتی برای جذب جوانان شیعی برای پیوستن به حزب کار می‌کرد. پس از مدتی وی به سمت معاون دفتر حزب در بیروت در کنار "ابراهیم امین‌السید" ایفای مسئولیت کرد تا اینکه معاونت اجرایی حزب که به منظور تنفیذ مصوبات شورای مرکزی حزب‌الله ایجاد شده بود، تأسیس شد که نصرالله در این زمان به سمت معاون اجرایی حزب مشغول به کار شد و پس از آن برای ادامه تحصیلات حوزوی راهی قم شد و پس از مدتی به دلیل اختلافات تنش‌زای جنبش اَمَل و حزب‌الله دوباره به لبنان برگشت. اما بعد از دبیر کلی نصرالله، حادثه‌ای موجب احترام وی نزد تمامی مذاهب در لبنان شد، دو تن از رزمندگان حزب‌الله در حمله به يكي از مواضع ارتش اسرائيل در منطقه جبل‌الرفيع در جنوب لبنان به شهادت رسيدند و تلويزيون اسرائيل بدون اطلاع از هويت اين دو نفر، تصوير خون‌آلود آنان را به نمايش گذاشت، به سرعت مشخص شد كه يكي از اين دو تن، سيد هادي، فرزند سيد حسن نصر‌الله، دبير كل حزب‌الله است و انتشار اين خبر همانند بمبي در جامعه لبنان صدا كرد زیرا در تاريخ لبنان، چه در زمان جنگ داخلي و چه در مقابله با تجاوز نظامي اسرائيل، هيچ‌گاه ديده نشد كه فرزند يكي از رهبران گروهاي سياسي و يا شبه نظاميان در راه مبارزه كشته شده باشد.


دبیرکل حزب‌الله لبنان نیمی از جنگ روانی خود علیه رژیم صهیونیستی را تنها با سخنانش در نشست‌های رسانه‌ای به فعلیت رساند و واکنش مردمی به سخنان وی به حدی رسید که حتی حالات چهره‌اش یا آهنگ صدایش مورد بحث و بررسی و تحلیل قرار می گرفت، در طرف مقابل، اتباع اسرائیل سخنان سیدحسن نصرالله را به خاطر اطمینان از صحت و سقم آن، دنبال می‌کردند و آن را با سانسوری که مقامات اسرائیلی در طول جنگ بر اخبار اعمال می‌کردند، مقایسه می‌نمودند.
کادر 15 نفره از تحلیلگران اطلاعاتی، شرق‌شناسان و روانشناسان به تحلیل و بررسی شخصیت نصرالله و ویژگی‌های جدید این شخصیت پرداختند. این تیم کارشناسی در مسیر پژوهش‌های خود سلسله اطلاعاتی در زمینه‌های مختلف از جمله ابعاد روانی و شکل حرکات دست و حالات صورت وی را گردآوری نمودند و روزنامه "یدیعوت آحارونوت" نوشت که‌ نصرالله به شکل فوق‌العاده‌ای آدم بسیار فهمیده‌ای است؛ هرگز از مرگ نمی‌هراسد و بر این باور است که آینده‌ای نیز در پیش است ولی باید در مقابل چالشی که فراروی وی قرار گرفته، فوری مقابله کند.
حفاظت از سید حسن نصرالله را می‎توان پیچیده‌ترین و حساس‎ترین عملیات حفاظت سیاستمداران دنیا دانست؛ زیرا تعداد نقشه‌های شکست خورده برای ترور وی قابل شمارش نیست و وی زیر ذره‎بین گروه‎های تروریستی و سازمان‌های جاسوسی قرار دارد و این تهدیدات غیرقابل وصف به حدی است که در برخی خاطرات پیرامون سیدحسن نصرالله آمده است: در زمانی٬ عملیات تروریستی علیه دبیرکل حزب‎الله آنقدر افزایش یافته بود که وی شب‎ها چندین‌بار محل استراحت خود را تغییر می‎داده است.
آنچه در پی می‎آید٬ تصویر خودروهای تیم حفاظتی سیدحسن نصرالله در سخنرانی روز عاشورا در ورزشگاه "رایة" ضاحیه جنوبی بیروت است که از یکی از ساختمان‌های مجاور گرفته شده و در سایت "جنوب لبنان" منتشر شده است:


مطالب مشابه :


حفاظت از شخصیت ها

حفاظت از شخصیت ها در ایران حفاظت از شخصیت ها بر عهده نیرویی با نام سپاه انصار است.
شخصیت و محیط

شخصیت و محیط شخصیت که در این فاصله، راحتی، حفاظت، ایجاد عشق و دیگر فعالیتهای ناشی از تماس
داعش‌به‌دنبال‌هواپیماربایی‌در‌ایران‌بود

باقری همچنین به موضوع حفاظت از شخصیت‌های هسته‌ای اشاره و تصریح کرد:
پیچیده ترین حفاظت شخصیتی که صهیونیستهارا به وحشت انداخته

آموزش نظامی سایت محبان مهدی - پیچیده ترین حفاظت شخصیتی که صهیونیستهارا به وحشت انداخته -
شنیدنی هایی از سر تیم حفاظت احمدی نژاد

شخصیت ها و مسئولانی که در سالیان گذشته باید حفاظت را در دل مردم انجام می دادیم؛ جایی که
حفاظت فیزیکی از خاتمی کم شده است

اردکان بی خبر :))))) - حفاظت فیزیکی از خاتمی کم شده است - this blog hacked by soli
خادم افتخاری امام رضا(ع)باهواپیمای اختصاصی

عملا بخش قابل توجه ان خالی بود.بعداز نیم ساعت از سوار شدن ،تیم حفاظت شخصیت شخصیت مورد
داعش بدنبال هواپیماربایی در ایران بود/ترور ناموفق دانشمند هسته‌ای با هشیاری سپاه/ جزئیاتی از هواپیم

اگر امروز در حفاظت شخصیت‌ها و هواپیماها آرامش برقرار است دلیل آن نبودن دشمن نیست بلکه
دسته بندی شخصیت ها

هیچکسی دارای تمامی این شخصیت ها نیست و هر فرد برخی از آنها را دارد. حفاظت کننده / کنترل کننده
برچسب :