برآورد هزینه های مراسم عروسی

برآورد هزینه های مراسم عروسی 

در این یادداشت تخمینی از هزینه های یک مراسم عروسی از سرویس طلا و حلقه ازدواج گرفته تا هزینه های تالار و فیلمبرداری و لباس عروس و داماد اطلاعات مفیدی خدمت شما ارائه شده است. بالاخره هر چیزی رسم و رسوم خودش را دارد و هر که طاووس خواهد، باید جور مراسمش را هم بکشد. باید خرج کرد. چقدرش البته معلوم نمی کند، یک کمی به سلیقه و رویای شما بستگی دارد، کمی به جبر جغرافیایی و قیمت های محلی و مقادیر زیادی هم به نوسان بازار، باور بفرمایید از همین الان که این مطلب نوشته می شود، تا بیاید دست شما برسد، همه قیمت ها یک تکانی خورده اند.

هزنیه های مراسم عروسی در اقشار مختلف جامعه کاملا متفاوت است. از چند میلیون تومان تا چند صد میلیون تومان این مبلغ در نوسان است. از بازاری ها بپرسی، می گویند حداقل پولی که باید برای برگزاری مراسم و رسیدن یک زوج خوشحال و خندان جدای از کرایه و پول پیش خانه و اسباب و اثاثیه جهیزیه عروس خانم خرج کرد، 28 میلیون تومان است.

چیزی که قیمت گیری خودمان در بازار هم تقریبا همان را نشان داد. البته این هزینه یک مراسم عروسی تمام و کمال سنتی بازاری است وگرنه کارمندی و نسل چهارمی اش را که چه به این حرف ها.

28 میلیون به تعبیری می شود معادل 20 ماه حقوق یک کارمند معمولی در یک اداره دولتی. حالا اگر مهریه عروس خانم زیر 110 سکه و سن آقا داماد کمتر از 25 سال و هر دو دانشجوی دانشگاه های دولتی یا طلبه حوزه های علمیه باشند یا خدای نکرده یکی از زوجین یا هر دو بدون پدر باشند، می توانند از تسهیلات وام 8 میلیون تومانی ازدواج استفاده کنند.

بعد از آن ولی باید برای 20 میلیون باقیمانده یا روی جیب مادر و پدرهایشان حساب کنند، یا قرض و وام. اجازه بدهید، همین جور حساب کنید که نه داماد به کارش می رسد، نه عروس به خانه بخت. بیایید سری به بازار بزنیم تامیانگین و کف هزینه ها دستمان بیاید.

طلا و جواهر

حلقه ازدواج و سرویس طلا معمولا اولین خرید عروس و دامادها می باشد. در این بالا پایینی و موج های سینوسی قیمت طلا، نمی شود قیمت واحدی را گفت اما نوع نگینی که روی طلا سوار می شود در مجموع قیمت تاثیر زیادی دارد.

البته این نکته را یادآور شویم نوسان قیمت دلار و طلا باعث افزایش و کاهش قیمت طلا و سکه می شود.

نگین های اتمی قیمت بسیار پایین تری از نگین های برلیان و مارکیس دارند اما در عوض زمان فروش، نگین اتمی ارزش فروش ندارد. برای کسانی که قصد دارند هزینه کمتری برای طلا بپردازند، این روزها سرویس های تراشه در بازار بسیار زیاد است که هم زیبا هستند و هم قیمت بسیار پایین تری نسبت به سرویس های جواهر و نگین دار در بازار دارند.

انگشتر نشان یا انگشتر نامزدی سبکساده و بدون نگین 200 هزار تومان

حلقه ازدواج زنانهساده و بدون نگین 300 هزار تومان

حلقه ازدواج مردانه پلاتینساده و بدون نگین 400 هزار تومان

نیم ست سرویس طلا سبک وزنساده و بدون نگین 1 میلیون و پانصد هزار تومان.................

یک جفت ساعت عروس و داماد ساده200 هزار تومان.................

میانگین هزینه: دو و نیم میلیون

صورتحساب

[شاید برای شما هم اتفاق افتاده! اگر شما هم این روزها کف بازارید و دارید خرید می کنید، این عددها را با قیمت های بازار شهرتان تطبیق بدهید. ببینید میانگین شما با میانگین ما می خواند یا نه؟ آن باکس های خالی جدول ها (.................) برای عددهای شماست.]

 عنوانمیانگین هزینه (تومان).................توضیحات

1لباس داماد300 هزار.................خوبش را بخرید، بعدا می شود لباس کار!

2لباس عروس300 هزار.................هزینه برای اجاره لباس در نظر گرفته شده است.

نکته: خرید لباس از آن خریدهایی است که قیمت آن با قیمت محله و منطقه به طرز عجیبی ارتباط مستقیم دارد. پس قیمت بالای لباس همیشه نشاندهنده کیفیت بالای آن نیست. تمام مزون ها و فروشگاه ها کلی منو و ژورنال جلوی دست مشتری می ریزند که تنوع انتخاب مشتری را بالا می برند و اینطور وقت هاست که به عروس خانم ها توصیه می شود که آقا داما را با خودشان نیاورند تا هر چه دلشان می خواهد، بین مزون ها و پاساژها چرخ بزنند. قیمت پارچه و نوع دوخت و تعداد سنگ دوزی ها هم روی قیمت تاثیر زیادیدارند و پیدا کردن یک لباس متناسب با قیمت مناسب را کمی سخت تر می کند.

از طرفی، برعکس تصور خیلی از افراد، خرید کت و شلوار مخصوصا کلت و شلوار دامادی خرید آسانی نیست و علاوه بر جیب باید برای آن وقت و حوصله خرج کرد. کت و شلوارهایی که برندهای معروفی دارند، قیمت بسیار بالاتری دارند و عروس و داماد لازم نیست با همه خرج هایی که برای ازدواج دارند، پولشان را به پای مارک برزند. هنگام خرید کت و شلوار باید به اندازه و فرم ایستادن لباس مخصوصا سرشانه ها و پاچه های شلوار دقت کرد. کسانی که قد کوتاه تری دارند نباید کت های بلند بپوشند چون کوتاه تر نشانشان می دهد و بالعکس خیلی قدبلندها باید کت های به نسبت بلندتری بپوشند تا متناسب جلوه کنند.

3آرایشگاه400 هزار.................البته گاهی نیازی به آرایش نیست!

نکته: سرخاب و سفید آب عروس خانم این روزها خرج کمی ندارد. برای انتخاب آرایشگاه حتما باید یک نیم نگاهی به مارک و محصولات آرایشی خانم آرایشگر انداخت تا بعد از مراسم عروسی، پوست عروس خانم بتواند به حیات خودش ادامه دهد. الان مثل قدیم ترها نیست. آرایشگاه هایی که کارکنان و کادر زیادیدارند، همان اول یک ورودی درست و درمان می گیرند و عروس خانم باید برای استفاده از خدمات آرایشگاه فیش بگیرد و آخر یک هزینه حسابی روی دست آقا داماد می گذارد.

4آینه و شمعدان300 هزار.................نقلی اما خوبش را بخرید. صحبت یک عمر خاطره است.

نکته: آینه و شمعدان از واجبات سفره عقد است که روبروی عروس و داماد می گذارند تا خودشان را در آن ببینند و از قدیم گفته اند فلسفه اش این است که دل هایشان مثل آینه صاف و زلال باشد. دو شمعدان هم کنار آینه قرار می گیرد که نشاندهنده گرمی و روشنایی پیوند ازدواج است. سایزها و جنس های مختلفی از آینه و شمعدان در بازار موجود است که پرطرفدارترین آنها آینه و شمعدان های روکش نقره با شمعدان های کریستالی و گوشواره دار است. هنگام خرید باید به فکر جا دادن آینه و شمعدان در خانه بخت هم بود که خریدی نکنند که در آخر فقط جلوی دست و پایشان را بگیرد.

5محضر100 هزار.................اگر بخواهید محضردار برای خطبه عقد به خانه بیاید هزینه اش بیشتر می شود.

نکته: برای ثبت ازدواج باید یک دفترخانه نزدیک آزمایشگاه پیدا کرد که آدم مجبور نباشد مدام دور خودش بچرخد.

دفترخانه همان ابتدا چند گواهی دست عروس و داماد می دهد تا بروند آزمایشگاه و آنجا با توجه به مشخصاتی که دارند، برایشان فرم پر کنند. ثبت محضری هم بدون خرج نیست و باید پول 36 امضایی که می زنند را بپردازند.

6آزمایشگاه27500.................-

نکته: هنوز پا را به آزمایشگاه نگذاشته، متصدی آزمایشگاه شماره حساب را کف دست مشتری می گذارد و به بانک حواله اش می دهد. نکته جالب این است که جلوی درب همه آزمایشگاه ها چندتا تاکسی خطی از آنجا تا شعبه بانک مورد نظر به صورت خودجوش فعالیت می کنند که همگی برگه واریز هم در اختیار دارند و به قول خودشان در عرض سه سوت کار را انجام می دهند اما حداقل 6 هزار تومانی عروس و داماد را پیاده می کنند. آزمایش های ازدواج بستگی به نسبت عروس و داماد و سن و کلی چیزهای دیگر دارد اما به طور معمول ابتدا از آقای داماد یک آزمایش خون می گیرند. اگر خدای نکرده کم خونی داشت سراغ عروس خانم می روندکه مبادا کم خونی داشته باشد. ازدواج زوجی که هر دو کم خونی دارند خطرناک است و از آنها آزمایشات دیگری می گیرند تا عوامل دیگری را هم بررسی کنند. برخلاف تصور خیلی از افراد آزمایش پرهزینه ژنتیک جز در موارد معدودی ضرورتی ندارد. اگر اثر ده ساله واکسن کزازی که قبلا زده اند تمام شده باشد، مجبورند واکسن بزنند که تب کردن و افتادن فشار و گیجی بعد از آن طبیعی است. بعد از این دو مرحله نوبت آزمایش ادرار و شرکت در کلاس های ازدواج است. بعد از آن می توانند با خیال راحت مدارکشان را در دست بگیرند و دوبارهبه محضر مراجعه کنند. اعتبار آزمایش های انجام شده یک ماهه است.

7سفره عقد300 هزار.................می شودسفره عقد را روی خدمات تالار گرفت.

نکته: از قدیم رسم بوده که هنگام عقد عروس و داماد یک پارچه ترمه جلویشان پهن می کردند و روی آن آینه و شمعدان، قرآن نبات، نان و پنیر و سبزی، بادام و عسل می گذاشتند. حالا سفره های عقد امروزی برای خودشان کلی دم و دستگاه دارند و کرایه کردنشان هزینه کمی ندارد. در خیلی از تالارها اتاق عقد طراحی شده است که عروس و داماد قبل از مراسم عروسی آنجا می روند و خطبه عقد را جاری می کنند. خیلی از عروس و دامادها هم علاقه دارند برنامه عقد را قبل از مراسم عروسی در منزل برگزار کنند و سفره را برای خانه کرایه می کنند.

8خرید عروس و داماد500 هزار تومان.................صرفه جویی نکنید، خرج خودتان است، نه مهمان ها!

نکته: عروس خانم و آقا داماد هر کدام با خودشان یک چمدان به خانه بخت می برند که خرید چمدان و محتویات عروس خانم به عهده خانواده آقا داماد و خرید چمدان لوازم آقا داماد به عهده خانواده عروس خانم است. داخل چمدان هم لوازم شخصی مثل حوله، لباس شخصی و مجلسی و لوازم آرایشی بهداشتی است که الان تشخیص دادن جنس اصل از تقلبی خودش داستانی دارد و همیشه نمی شود به حرف های فروشنده اعتماد کرد.

9آتلیه عکس و فیلمبرداری1 میلیون.................غیر از موارداضطراری مالی، به صفر کردن این گزینه فکر نکنید، خاطره است دیگر

نکته: خاطره بازها بیشتر از هر چیز سعی می کنند برای عکاسی و فیلمبرداری مراسم ازدواجشان هزینه کنند و تا می توانند از آن روز یادگاری جمع کنند. هزینه ای که برای عکاسی و فیلمبرداری پرداخت می شود، بستگی زیادی به کیفیت دکور و تعداد و سایز عکس ها و تعداد خدماتی که استفاده شده دارد. برای همین نمی توان قیمت واحدی را تعیین کرد. خیلی از آتلیه های پیشرفته از عروس و داماد ورودی هم می گیرند که تا اندازه ای هزینه را بالاتر می برد.

10کارت عروسی150 هزار.................برای 100 عدد کارت عروسی ساده

نکته: نوع کارتی که برای عروسی انتخاب می شود، گرچه مهم است اما مهمتر از محتوای متنی که در آن نوشته می شود نیست. اختلاف قیمت کارت ها اگرچه به نظر نمی آید اما همین تفاوت قیمت های 100 تومانی در تعداد زیاد خودش را نشان می دهد.

11ماشین و دسته گل عروس100 هزار.................یک آدم باسلیقه و یک ماشین نو، می تواند این هزینه را هم به صفر نزدیک کند.

نکته: عروس خانم وقتی گل می چیند، هزینه اش به پای آقا داماد است. قیمت دسته گل به تعداد و نوع گلی که انتخاب می شود بستگی دارد. ماشین عروس نیز به همین صورت است و هر چه پرگل تر باشد پرهزینه تر هم می شود. برخی هم ترجیح می دهند از گل های مصنوعی و فلزی برای تزئین ماشین عروس استفاده کنند که کرایه آن کمی بالاتر است و فردای عروسی باید همه آن را پس بدهند.

تالار و خدمات تالار

تمام تالارها برای برگزاری مراسم عروس، ابتدا یک مبلغ به عنوان ورودی دریافت می کنند که نه ربطی به تعداد مهمان هایتان دارد نه منوی غذایی که انتخاب می کنید. در روزهای تعطیل و اعیاد مذهبی و آخر هفته ها این مبلغ ورودی بیشتر می شود اما اگر اواسط هفته به عنوان شب عروسی انتخاب شود، ورودی کمتری نیز دریافت می شود. برگزاری مراسم عروسی در باغ به مراتب هزینه بیشتری دارد.

هزینه ورودی یک تالار معمولی در شهرهای بزرگروزهای وسط هفتهحدود 250 هزار تومان

آخر هفته ها و اعیاد مذهبیحدود 400 هزار تومان

هزینه ورودی یک باغ – تالار در شهرهای بزرگروزهای وسط هفتهحدود 500 هزار تومان

آخر هفته ها و اعیاد مذهبیحدود 800 هزار تومان

میانگین قیمت: 400 هزار تومان

بعد از انتخاب تالار و پرداخت ورودی آن حالا باید به فکر خورد و خوراک مهمان ها بود. هزینه پذیرایی به تعداد حساب می شود و باید از مهمان ها خواست که اگر تشریف نمی آورند، حتما از قبل اطلاع دهند تا هزینه اضافه پرداخت نشود. (مبالغ میانگین بر اساس حداقل 100 مهمان محاسبه شده است)

نوشیدنی (چای + شربت + نسکافه)هر نفر حدود 400 تومان

میوهبرای هر 700 گرم و سه نوع میوه 2 هزار تومان به بالا

شیرینی هر 15 نفر یک کیلوگرمهر کیلو 6 هزار تومان

شام (یک شام اصلی + سالاد و نوشابه)9 هزار تومان

 میانگین قیمت: 1 میلیون و سیصد هزار تومان


مطالب مشابه :


اینو میگن سرویس طلای عروس !

آقایان اینو میگن سرویس طلای عروس. بنظر شما گردن این عروس خوشبخت سالمه!!؟ فیگورو داشته باش !!! اخه هر چی اون عکاس ابله گفت تو باید گوش کنی ؟؟؟ + نوشته شده در
برآورد هزینه های مراسم عروسی

... برآورد هزینه های مراسم عروسی - ژورنال مدل لباس عروس فرانسوی 2015 ژورنال لباس ... در این یادداشت تخمینی از هزینه های یک مراسم عروسی از سرویس طلا و حلقه ازدواج
سرویس طلا

در اینجا برای شما مدل های زیبا از طرح های مختلف سرویس طلا و جواهر را آماده کرده ام که این سرویس های طلا و جواهر هم برای دختران مناسب است هم عروس خانم ها. شیک ترین مدل
مستحکم ترین بنا ، به همین سادگی - قسمت پنجم (یَا مُنْشِئَ السَّحَابِ الثِّقَالِ)

ماشین عروس ما پیکان سفیدرنگ مدل 80 بود . البته بسیاری ... ان شاالله در قسمت بعد ، مواردی چون : آتلیه ، مراسم جشن عروسی، سرویس طلا، پاتختی و ... بررسی خواهد شد.
عروسی داریم فردا

کنن و کلا هواشو داشته باشم و طلای سنگینی بردارم میدونید که روز خرید عروسی ... یکیش بد نبود به دل منم نشست راحله بیچاره همش میگفت لیلا میخوام یه سرویس.
بعد از عروسی

قبل از اینکه سرویس طلا رو گردن عروس کنند اومدند سروبسو جلو مهمونا یکی یکی نشون دادند تا ... یه مدل خودم برده بودم درست کنه مثل اون نشد ولی بدم نشد راضی بودم.
مدل سرویس طلا و جواهر

مدل سرویس طلا و جواهر. در این مجموعه نمونه های زیبا از سرویس عروس را برای شما گرد آوری نموده ایم امیدواریم از دیدن آن لذت ببرید. mo6973 سرویس طلا و جواهر. سرویس طلا و
سرویس طلا عروس

سرویس طلا عروس. عکس سرویس طلا زرد , مدل سرويس طلاي سفيد سرويس طلا و جواهر , مدل سرويس طلا و جواهرات مدل طلا و جواهر , مدل طلا و جواهرات جديد. سرويس طلا و جواهر , مدل
برچسب :