رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضاى ستاد بزرگداشت روز ملى مهندس:

رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضاى ستاد بزرگداشت روز ملى مهندس:   «ما می توانيم» را در عمل به مردم نشان دهيد/ كاری كنيد كه تولیدات جوان‌های مؤمن و با استعداد مقهور واردات نشود/ با تكرار زبانی اقتصاد مقاومتی هيچ اتفاقی نمی افتد 

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضاي ستاد بزرگداشت روز ملي مهندس که در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۶ برگزار شده بود، صبح امروز در همایشی که به همین منظور در سالن اجتماعات برج میلاد بر پا شد، انتشار یافت.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار، با اشاره به دامنه‌ی گسترده کار مهندسی و نقش مؤثر مجموعه‌هاي جوان مهندسي در مقاطع مختلف از جمله در مبارزات انقلابی و دوران دفاع مقدس، گفتند: مهندسين ما در دفاع مقدس سربازان ازجان‌گذشته‌اي بودند كه تمام نیرو، هنر و نبوغ خود را به كار گرفتند و هر روز یک پديده‌ي نو از اين جوان‌هاي با استعداد بروز می‌یافت.
ایشان، تلاش‌ها و دستاوردهای علمی مهندسین پس از دفاع مقدس و حضور در مسئولیت‌های اساسی را نیز مهم برشمردند و تأکید کردند: بايد تلاش كنيد در بخش‌هاي مختلف کشور مسئله «ما مي‌توانيم» را در عمل به مردم نشان دهيد و با شناخت خلأها و نیازهای کشور، به سمت انجام کارهای نکرده و زمین مانده بروید.
رهبر انقلاب در ادامه با اشاره به ضربه واردات بی‌رویه و قاچاق به کشور، گفتند: امروز فشار واردات، كشور را دارد از پا درمي‌آورد و در خصوص میزان واردات قاچاق به کشور نیز ارقام بسیار عجیبی مطرح است، اما این هم یک توجیه منطقی نیست که به بهانه جلوگیری از قاچاق و دریافت سود گمرکی، راه واردات انبوه به کشور به صورت رسمی باز شود.
ایشان خطاب به مجموعه مهندسان کشور، تأکید کردند: كاري كنيد كه محصولات و تولیدات جوان‌هاي با استعداد، مؤمن، توانا و بعضاً نابغه کشور مقهور واردات نشود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به اظهارات دبیر همایش درباره اقتصاد مقاومتي، و تکرار فراوان این عنوان در سخنان مسئولان و فعالان بخش‌های مختلف کشور، افزودند: البته با تكرار زباني هيچ اتفاقي نمي‌افتد، بلکه باید این مسئله در مجلس و دولت به طور جدی بررسی شود که براي اقتصاد مقاومتي به مفهوم حقيقي، چه كارهايي انجام گرفته و چه كارهايي بايد انجام بگيرد.


مطالب مشابه :


رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضاى ستاد بزرگداشت روز ملى مهندس:

اخبار مرند; اخبار شهرداري و شوراي شهر پايگاه خبري اخبار بروز مرند; پایگاه اطلاع رسانی
اخبار کوهنوردی مرند

ورزشی - اخبار کوهنوردی مرند - - اخبار بروز مرند. پیش بینی هوای
نمایندگان دوره های اول تا هشتم مجلس در مرند؛

وبلاگ خبری تحلیلی سلام مرند - نمایندگان دوره های اول تا هشتم مجلس در مرند؛ اخبار بروز مرند.
خبرهای روز کوهنوردی مرند

ورزشی - خبرهای روز کوهنوردی مرند - - اخبار بروز مرند. پیش بینی هوای
اخبار کوتاه از برناه های فرهنگی شهرداری مرند

نایس فیلم - اخبار کوتاه از برناه های فرهنگی شهرداری مرند - نایس فیلم مرند دیگر بروز رسانی نمی
انتخابات هیئت‌رئیسه اتاق اصناف شهرستان مرند برگزار شد

به گزارش مرند خبر به نقل از اخبار بروز مرند ، در اجرای ماده 36 قانون نظام صنفی مصوبه 12/6/92 مجلس
دفتر خبري شهرستان مرند افتتاح شد

شهرمرند-shahrmarand - دفتر خبري شهرستان مرند افتتاح شد - پايگاه خبري اخبار بروز مرند;
اخبار کوه نوردی مرند

ورزشی - اخبار کوه نوردی مرند - - اخبار بروز مرند. پیش بینی هوای
اخبار ورزش کوهنوردی مرند

اخبار ورزش کوهنوردی مرند: بنابه گزارش روابط هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان مرند
برچسب :