بازیابی اطلاعات

 بازیابی اطلاعات

 تا این جا تمام مسایل مربوط به پیشگیری  و جلوگیری از بروز تخریب اطلاعات بود. اگر به هر دلیلی فایل­های و اطلاعات سیستم خود را از دست داده­اید اصلا نگران و دستپاچه نشوید. به آرامی  و دقت مطالب ما را دنبال کنید  و صورت قدم به قدم به راهنمایی­های ما توجه کنید. با این راهنمایی در ابتدا تشخیص دهید که سیستم شمادر چه وضعیتی قرار دارد  واستفاده از چه نرم­افزاری به شما کمک بیشتری خواهد کرد.


نکته


اگر اطلاعات سیستم شما به صورت ناخواسته پاک شده به هیچ عنوان هیچ گونه عملیات کپی در  آن ناحیه از هارد دیسک انجام ندهید. زیرا در اثر کپی فایلی دیگر به این ناحیه و over write شدن اطلاعات بر روی اطلاعات قبلی شما به طور یقین اطلاعات خود را از دست خواهید داد و هیچ راهی به غیر از Backup که قبل از حذف اطلاعات باید انجام داده باشید به شما کمک نخواهد کرد.


بازیابی ساده با استفاده از سطل زباله ((Recycle Bin))


قابلیت سطل زباله Recycle Bin از ابتدا ظهور ویندوز به چشم می­خورد.


ایت قابلیت به کاربران امکان می­دهد که در صورت حذف فایل­ها و پوشه­ها این اطلاعات در قسمت دیگری از هارد دیسک به نام Recycle Bin ذخیره کردد و در صورت تمایل کاربر این اطلاعات می­تواند به طور کل از سیستم حذف شده و یا از Recycle Bin به محل اولیه خود باز گردد. این روش هنگامی موهر است که اطلاعات با آگاهی و توسط خود شما حفظ گردیده که به راحتی قابل بازگشت می­باشد.برای استفاده از این روش بعد از حذف فایل یا پوشه بر روی آیکون Recycle Bin در Desktop دو بار کلیک کرده تا پنجره­ای باز شود


در این پنجره مجددا با استفاده از ماوس فایل­ها و پوشه­های دلخواه را انتخاب کرده و بر روی یکی از آنها دکمه سمت راست ماوس را فشار دهید و درنهایت گزینه Restore را انتخاب نمایید.


گاهی اقات این امکان وجود دارد که سهوا یا عمدا Recycle Bin در ویندوز غیر فعال شده باشد و با حذف فایل یا پوشه اطلاعات به این آیکون انتقال داده نشود در صورت بروز ایت مشکل بر روی آیکون Recycle Bin  دکمه سمت راست ماوس را فشار داده و گزینه Properties را انتخاب نمایید.


حال­ همان طور که پنجره ظاهر شده را مشاهده می­کنید توجه داشته باشید که گزینه Do not Move files to the Recycle Bin تیک نخورده باشد.


بازیابی در صورت سلامت ویندوز


اگر قسمتی از اطلاعات هارد دیسک شما پاک شده ولی ویندوز همچنان صحیح و سالم به کار خود ادامه می­دهد بدانید که اطلاعات نابود شده در دسترس شماست و به راحتی می­توانید با استفاده از نرم­افرازهایی که بررسی خواهد شد آنها را بازیابی کنید پس در این وضعیت جای نگرانی نیست


 


بازیابی در صورت تخریب ویندوز یا حذف پارتیشن­ها

در بدترین شرایط ممکن هنگام نابودی اطلاعات ویندوز شما از کار افتاده وحتی توان وارد شدن به ویندوز را ندارید تا به عملیات بازیابی اطلاعات بپردازید یا درایوهای هارد دیسک شما ((Partitionبندی)) نیز پاک شده که این مسئله بحرانی بودن وضعیت هارد دیسک را دو چندان خواهد کرد . در این  شرایط با استفاده از روش هارد به هارد  که در بخش بعدی یا خواهید گرفت می­بایست هارد دیسک خود را به یک کامپیوتر سالم متصل کرده و سپس از طریق ویندوز آن کامپیوتر سالم و اجرای نرم­افزراهای مربوطه و با راهنمایی­های ما به بازیابی اطلاعات این هارد دیسک معیوب بپردازید.


بازیابی اطلاعات پاک شده در سطل زباله

 

گاهی اوقات بعد از پاک کردن یک فایل یا پوشه اطلاعات شما در داخل Recycle Bin قرار می­گیرد ولی شما از روی اطمینان اطلاعات Recycle Bin را نیز پاک کرده تا به طور کلی آن اطلاعات از کامپیوتر شما حذف گردد. ولی مجددا به آن اطلاعات نیاز پیدا می­کنید. در این مواقع شما با استفاده از نرم­افزاهای بازیابی اطلاعات به گونه­ای که توضیح داده خواهد شد به اطلاعات خود دسترسی پیدا خواهید کرد.نکته بسیار مهم که مجددا متذکر می­شوم این است که اگر بعد از پاک کردن اطلاعاتی از Recycle Bin اطلاعات جدیدی را پاک کرده و به Recycle Bin انتقال دهید متاسفانه اطلاعات قبلی شما قابل برگشت نخواهد بود. برای جلوگیری از این مسئله بعد از پاک کردن اطلاعات از داخل سطل زباله دیگر اطلاعات جدیدی را به سطل زباله دیگر اطلاعات جدیدی را به سطل زباله انتقال ندهید و با روش­های قدم به قدم که گفته خواهد شد شروع به بازیافت اطلاعات نمایید.


مطالب مشابه :


بازیابی اطلاعات هارد و تعمیرات هارددیسک

آموزش بازیابی اطلاعات و تعمیرات هارددیسک و مموری و کول دیسک، بازیابی اطلاعات پاک شده
بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده دیلت و پاک شده

بازیابی تعمیر ریکاوری اطلاعات هارد خراب - بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده دیلت و پاک شده
بازیابی اطلاعات از دیسک های فرمت شده - بازیابی اطلاعات هارد

بازیابی اطلاعات از هارد دیسک های فرمت شده و یا دیسکهایی که بنا به دلایلی از قبیل ویروس یا
بازیابی فلش و کول دیسک سوخته

» بازیابی اطلاعات هارد و تعمیرات هارددیسک ( یکشنبه شانزدهم مهر 1391 ) » Pc-3000 Express ( سه شنبه بیست
قویترین بهترین مرکز تعمیر بازیابی اطلاعات هارد دیسک خراب

شرکتی بازیابی اطلاعات که ابزار کار نداشته باشد در تعمیر بازیابی اطلاعات ریکاوری هارد
بازیابی اطلاعات

بازیابی اطلاعات تا این جا تمام مسایل مربوط به پیشگیری و جلوگیری از بروز تخریب اطلاعات بود.
درخواست فرمت پارتیشن

» بازیابی اطلاعات هارد و تعمیرات هارددیسک ( یکشنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۱ ) » Pc-3000 Express ( سه شنبه
برچسب :