اخراج 290 کارمند ارم کیش

توجه وزارت راه و ترابری و سازمان هواپیمایی کشوری تنها به شرکت‌های هواپیمایی دولتی، ‌هم‌راستا با سیاست‌های حمایتی از بخش خصوصی نیست.

‌امیر شفیعی در گفت‌وگو با فارس ضمن تأکید بر اینکه دولت در راستای اجرای سیاست‌‌های اصل 44 قانون اساسی باید به شرکت‌های هواپیمایی خصوصی توجهی خاص داشته باشد، خاطرنشان کرد: توجه وزارت راه و ترابری و سازمان هواپیمایی کشوری تنها به شرکت‌های هواپیمایی دولتی، ‌هم‌راستا با سیاست‌های حمایتی از بخش خصوصی نیست.
وی افزود: در حال حاضر دیدگاه مثبتی نسبت به خصوصی‌سازی حمل و نقل هوایی از سوی وزارت راه و ترابری و بخصوص سازمان هواپیمایی کشوری وجود ندارد.
‌شفیعی ضمن تأکید بر این که لازمه پیشرفت صنعت هوانوردی کشور، تغییر دیدگاه دولت‌مردان به این صنعت است، اظهار داشت: در حال حاضر خصوصی‌سازی در کشور چندان نهادینه نشده است و به نظر می‌رسد برخی مسئولان درک مطلوب و تخصصی از خصوصی‌سازی ندارند.‌‌
وی خاطرنشان کرد: صنعت هواپیمایی نوعی صنعت پیشرفته و تخصصی در دنیا محسوب می‌شود اما در ایران هیچ نگرش همسویی با این صنعت پیشرفته وجود ندارد.

* سازمان هواپیمایی حمایت نمی‌کند؛ نمی‌توانیم بوئینگ‌ها را بازگردانیم

مدیر بازرگانی شرکت هواپیمایی ارم‌کیش با بیان این که پیشرفت صنعت هوانوردی کشور در گرو اعتماد دولت به شرکت‌های خصوصی است، در خصوص ناوگان کنونی هواپیمایی ارم کیش، توضیح داد: هر سه فروند توپولف ملکی این ایرلاین در فرودگاه‌های ایران و چهار فروند بوئینگ 757 نیز در کشور ترکیه زمین‌گیر است.
وی با اشاره به اینکه برای خرید چهار فروند بوئینگ 757 خریداری شده تنها هفت میلیون دلار پرداخت شده است در خصوص تصمیم بازگرداندن هر چهار فروند بوئینگ 757 و یا خرید حداقل یک فروند آن، توضیح داد: عدم حمایت و بی‌توجهی سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت‌های هواپیمایی خصوصی و بخصوص این ایرلاین، موجب دلسردی مسئولان ارم‌کیش برای نوسازی ناوگان خود شده است بنابراین در حال حاضر به دلیل عدم وجود منابع مالی و عدم حمایت سازمان هواپیمایی، هیچ تصمیمی برای پرداخت ادامه بدهی‌های بوئینگ‌ها نداریم.
شفیعی با اشاره به لزوم حمایت سازمان هواپیمایی از نوسازی ناوگان هوایی ایران در شرایط کنونی فرسودگی ناوگان، تأکید کرد: سازمان هواپیمایی کشور شعارهای زیادی در حمایت از ایرلاین‌های خصوصی در جلسات متعدد سر می‌دهد، اما این شعارها عملیاتی نمی‌شود.

* هر سه فروند توپولف‌ ملکی خود را زمین‌گیر کرده‌ایم

مدیر بازرگانی شرکت هواپیمایی ارم‌کیش در خصوص سرنوشت سه فروند توپولف ملکی این ایرلاین، اظهار داشت‌: در حال حاضر هر سه فروند توپولف این شرکت هواپیمایی در فرودگاه‌های ایران زمین‌گیر است که بابت حق پارکینگ هر هواپیما ماهیانه 150 میلیون ریال بدهکاری به حساب این ایرلاین افزوده می‌شود.
شفیعی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرکت فرودگاه‌های کشور، شرکت هواپیمایی ساها و شرکت هواپیمایی کاسپین پارکینگ هواپیما را در اختیار هواپیماهای زمین‌گیر قرار می‌دهند، تصریح کرد: این در حالی است که بابت زمین‌گیری هر چهار فروند بوئینگ 757 ارم‌کیش که در فرودگاه ترکیه پارک هستند، هیچ مبلغی به عنوان حق پارکینگ پرداخت نمی‌کنیم، زیرا کشور ترکیه معتقد است زمانی که ایرلاینی منابع مالی در اختیار ندارد تا هواپیماهای خود را عملیات پروازی کند، دریافت حق پارکینگ از آن ایرلاین بی‌معنی است.
وی با اشاره به اینکه کشور ترکیه پیشرفت بسزایی در صنعت هوانوردی دارد، اظهار داشت: در این کشور تعاملات مناسبی از سوی دولت با ایرلاین‌های خصوصی و دولتی وجود دارد.

* نگرش به صنعت پیشرفته هوانوردی در ایران اصولی نیست

شفیعی خاطرنشان کرد: پس از زمین‌گیر شدن توپولف‌های ارم‌کیش به دلیل عدم وجود منابع مالی برای اورهال (تعمیر اساسی)، این ایرلاین که نزدیک به 300 نفر کارمند داشت در حال حاضر تنها با 10 نفر نیرو فعالیت می‌کند.
مدیر بازرگانی شرکت هواپیمایی ارم‌کیش با بیان اینکه سرمایه این شرکت هواپیمایی چهار سال سابقه و هواپیماهای موجود زمین‌گیر است، ادامه داد: در حال حاضر تنها فعالیت ارم‌کیش این است که بدهی‌های قبلی خود را به شرکت فرودگاه‌ها به تدریج پرداخت می‌‌کند.
شفیعی خاطرنشان کرد: این ایرلاین در تلاش است که بدون یاری سازمان هواپیمایی کشوری روی پای خود بایستد زیرا از کمک‌ها و حمایت‌های این سازمان ناامید شده‌ایم.


مطالب مشابه :


تور مشهد و کیش هوایی

خرید بلیط مشهد هواپیمایی قشم ایر ایران ایر ماهان زاگرس آتا تابان ساها بلیط های
سوت ورشکستگی ایرلاین‌ها به صدا در‌آمد: ارم کیش تعطیل شد

کشور، شرکت هواپیمایی ساها و شرکت هواپیمایی کاسپین پارکینگ خرید اینترنتی بلیط
اخراج 290 کارمند ارم کیش

بوئینگ 757 و یا خرید حداقل شرکت هواپیمایی ساها و شرکت هواپیمایی کاسپین پارکینگ
سفرنامه کیش

بوئینگ ۷۰۷ هواپیمایی ساها بود که اگر بلیط ورودی برای خرید اینترنتی بلیط
سفرنامه کیش

بوئینگ ۷۰۷ هواپیمایی ساها بود که اگر بلیط هم واسه خاصی برای خرید ندیدم جالب
ایرلاین ها و هواپیماهای خطرناک ایران را بشناسید

بیشتر از این جهت بنویسم و به مردم این هشدار را بدهیم که سوار بر هر هواپیمایی نشوند چرا
همه چيز در مورد تبريز:

و کیش ایر و ارم ایر و آسمان و ساها به این فرودگاه خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی
برچسب :