بخشنامه هاي پيام نور

بخشنامه‌ای که دانشجویان پیام نور را گرفتار کرد! براساس توضيحات مسوولان دانشگاه ،دانشجو برای جبران معدل ـ حتی در صورت داشتن نمره قبولی ـ موظف به گذراندن همان دروس پیشین است ،دروسي كه قبول شده وجالب آن كه نمره جديد باز هم با نمره قبلي جمع شده و ميانگين گرفته مي شود كه در عمل بهبود چنداني در وضعيت معدل ايجاد نمي شود.واين يعني پرداخت حداقل 2ميليون اضافه ودست كم 2ترم بلاتكليفي. بر اساس بخشنامه‌ای که به رؤسای واحدهای پیام نور سراسر کشور ابلاغ شده، اكثر دانشجويان بايد حداقل يك ترم اضافه مهمان اين دانشگاه باشند و مبالغ گزافي بابت اين مهمان ناخوانده بودن بپردازند.

به گزارش خبرنگار «تابناک اجتماعی»، این بخشنامه که در خردادماه سال گذشته(89) و با تاخيري حدود بیست ماهه اطلاع‌رسانی شده مجبات زيان شديد دانشجويان را فراهم كرده است.
بر اساس اين بخشنامه كه به امضاي معاون آموزشي و سنجش دانشگاه پيام نور رسيده است نمره ردي نيز محاسبه معدل منظور مي شود در حالی که پیش از اين دروس مردود شده دانشجویان در معدل کل آنها محاسبه  نمی‌شده،و كارشناسان آموزشي دانشگاه نيز به دانشجويان اظهار مي داشتند كه نگران دروس افتاده نباشند زيرا در معدل ْآنان منظور نمي شود،اما با ابلاغ اين بخشنامه نمرات مردودي دانشجويان ورودي سال 1387نيز مشمول آن شده وهمين امر باعث شده تا معدل بخش قابل توجهي از انان وبويژه دانشجويان كارشناسي ارشد به زير معدل معيار افت كند.

 براساس ضوابط بخشنامه جديد كه دانشجويان 20 ماه قبل از اطلاع رساني وابلاغ رانيز شامل مي شود،اين دانشجويان در حالي كه همه دروس خود را گذرانده اند اما به دليل افت معدل به زير14 امكان انتخاب پايان نامه و در نتيجه فارغ التحصيلي را ندارند.

براساس توضيحات مسوولان دانشگاه ،دانشجو برای جبران معدل ـ حتی در صورت داشتن نمره قبولی ـ موظف به گذراندن همان دروس پیشین است ،دروسي كه قبول شده وجالب آن كه نمره جديد  باز هم با نمره قبلي جمع شده و ميانگين گرفته مي شود كه در عمل بهبود چنداني در وضعيت معدل ايجاد نمي شود.واين يعني پرداخت حداقل 2ميليون اضافه ودست كم 2ترم بلاتكليفي.

از سوی دیگر، از ديگر معظلات افزایش واحدهای درسی دانشجويان كارشناسی ارشد برخلاف قوانين مصوب وزارت علوم است، علاوه بر تلف کردن زمان ،هزینه‌هایی نیز به دانشجویان تحمیل می‌کند.

بنا بر این گزارش، در حالی که در آیین‌نامه آموزش دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته، تعداد کل واحدهای درسی با احتساب واحدهای پایان‌نامه بر حسب رشته، دست‌کم 28 و حداکثر 32 واحد است، اکنون در همه رشته‌ها با افزایش تعداد واحدها روبه‌رو بوده ایم؛ برای نمونه، در رشته جامعه‌شناسی، تعداد واحد به 36 واحد درسی رسیده که با احتساب شش واحد پایان‌نامه، دقیقا ده واحد درسی بیشتر از آیین‌نامه مصوب و ابلاغ شده است که این 10واحد درسی اضافه، دست کم یک ترم و هزینه‌های گزاف آن را می‌طلبد و باعث تحمیل هزینه‌های بسیار به دانشجویان این دانشگاه می شود.

حال مشخص نیست، این افزایش واحدهای درسی و همچنین تغییر شیوه احتساب معدل ـ که هر دو تنها و تنها به ضرر دانشجو و به کام دانشگاه بوده، بنا بر کدام معیار، ابلاغ و اجرایی شده است؟! نظرات بینندگان: ای خدا ا ا ا کی میشه تموم بشه ....
اگرچه شیوه اجرای این قوانین جای سوال دارد اما چرا باید واحدهای افتاده را در معدل لحاظ نکنند در حالی که در دانشگاه های سراسری لحاظ می شود دقیقا درسته در حالی که کارشناس اموزشی در ان سال به ما اطمینان دادند که واحدهای افتاده در معدل تاثیر ندارد ولی حالا متوجه شدیم که تاثیر داده شده حداقل اگر از اول اطلاع رسانی می کردند می توانستیم برنامه ریزی کنیم مثل اینكه تنها كسی كه گوشه ای از حرف مردم دردمند را میزند تابناك است.شما رو به خدا چه كسی این تصمیمات غیر كارشناسی را كه كاملا به ضرر دانشجویان است را میگیرد.باور كنید این مساله فقط نفرین مردم را در حق ناكارشناسان در پی دارد. چون دستشون به جای دیگه نمیرسه. بالاخره بايد نگران كيفيت مدركي كه به اين به اصطلاح دانشجويان اعطا ميشه بود يا نبود؟؟؟؟
چون پول دادن يا بايد پول بدن بايد مدرك بهشون اعطا بشه!! به هر قيمتي كه شده؟ از دانشگاه پیام نور تهران بی در و پیکرتر ندیدم. سلام ترم قبل ازپیام نوروام گرفتم ترم بعدی به علت بدهکاری فایلم بازنشدوقتی به دانشگاه مراجعه کردم گفتندوامی که شماگرفتیدازطرف دولت پرداخت نشده پس بایدوام رابرگردانید درصورتی که ضمانت وثبت محضری هم هزینه دربرداشت وکسی جوابگو نبود پس ازاینطور دانشگاهی چه توقعی دارید.یک دانشجو ازشیراز
ما دانشجوی پیام نوری داریم.پیام نور از نظر اداری و امور دانشجویی و اطلاع رسانی و رسیدگی به مشکلات دانشجویان ناکارامد ترین دانشگاههاست .نمره پایان ترم یکی دو ترم بعد اعلام میشه.جمعش کنن بهتره. لطفا از افزايش ناگهاني واحد پايان نامه دانشگاه آزاد كه حداقل 450 هزار تومان افزايش هزينه براي دانشجويان ترم آخر دارد هم گزارشي منتشر كنيد. حال چه کنیم .درد رو میگید درمان چیه دانشگاه پيام نور اخيراً هنرنمايي جديدي كرده اند و روزهاي جمعه رو تعطيل كردند. فكر كنم با اين روال به زودي كار و كاسبيشون تعطيل بشه توی همه دانشگاهها نمره مردودی جزو معدل حساب میشه پس نمیشه مظلوم نمایی کرد و گفت تنها و تنها به ضرر دانشجو فقط باید گفت که قانون عطف به ماسبق نمیشه و این موضوع باید از این ترم به بعد اعمال بشه از اين نظام آموزشي هر كاري بگين بر مياد. بايد منتظر بدتر از ايناشم باشيم برای کارشناسی حسابداری تا حالا باید 136 واحد پاس می کردیم از ترم قبل اعلام کردن باید 145 واحد پاس بشه تا مدرک دریافت بشه تمام برنامه ریزی هایی که دانشجویان داشتن تا ترم هارو با برنامه درست پاس کنن خراب شده هیچ کس هم جوابگو نیست اصلا چرا از همون اول اعلام نکردن ؟ چرا برای پول بیشتر گرفتن باید یک ترم دیگه دانشجو مجبور به پاس کردن واحد بشه دانشجوی پیام نور یعنی ادم بدبخت و بیچاره و هرچی هم سنگه مال پای لنگه. شهریه هم که شهریه دانشگاه ازاد را می گیرند اما با کمترین کیفیت تحصیلی..هروقت هم برای مشکلی به دانشگاه مراجعه می شود با وجود کارمندان بسیار می گویند به سایت مراجعه کنید و مشکل خود را مطرح کنید خدا از سر تقصیراتشون نگذرد من دانشجوی جدید رشته مدیریت اجرایی هستم.
--تعداد کل واحدهای رشته 40 واحد می باشد و
-- تعداد دروس جبرانی اجباری 20 واحد
-----------مجموع 60 واحد باید بگذارنم-------
یعنی به اندازه 2 رشته کارشناسی ارشد واحداهای دیگر..........
**----تابناک خواهش می کنم پیگیری کنید----** چرا دروغ می نویسی آخه؟من کارمند پیام نورم.همچین بخشنامه ای رو ندیدم.نه خودم نه مسئولان واحدمون.می خوای ایجاد تشنج کنی؟ حالا زود درسشون رو تمام كنن چي كار كنن تازه بيفتن دنبال كار كه آن هم گيرشون نمي ياد و افسردگي مي گيرن
ميخواي با معدل 10 فارغ التحصيل بشه بعد در به در دنبال كار بگرده باز اينجري ميتونه گذشته رو جبران كنه اگر اساس را بر استانداردهای آموزشی و شایسته سالاری می گذارید، این تصمیم بسیار بجا، علمی و کارشناسانه اتخاذ شده است.
جناب خبرنگار تابناک، این کار اتفاقا به نفع دانشجو و اعتبار تحصیلات وی خواهد بود. ضمنا دانشجوی محترم می تواند حساب شده واحد بردارد، زحمت کشیده و درس بخواند تا خدای نکرده چیزی به کام دانشگاه نیز تمام نشود! آيا دانشگاه پيام نور تافته جدا بافته اي است كه نمرات ردي در معدل محاسبه نشود؟ آيا خلاف عدالت نيست كه نمرات ردي در تمام دانشگاه ها اعم از دولتي آزاد و غير انتفاعي در معدل محاسبه شود در پيام نور محاسبه نشود؟ اينكه نمره هاي دروس رد شده در معدل بايد محاسبه شود قانوني است كه در همه دانشگاهاي كشور و در تمامي مقاطع تحصيلي اجرا مي شود چه كارداني چه كارشناسي و چه ارشد یعنی امکان دارد یکبار هم که شده هزینه تاخیر را به پای خود بنویسند و این قانون را به قبلی ها سرایت ندهند؟ داداش درس رو گرفته نمره نیاورده میگی تو معدل حساب نکنند؟؟؟؟؟؟؟
همینه که دانشجویان دانشگاههای سراسری بزرگ معدلشهاشون پایین و دانشجویان چنین دانشگاههای دارای معدلهای آنچنانی هستند.

به حق چیزهای ندیده و نشنیده . درس رو بیفتی تو معدل حساب نمیشه. عجب شهر هرتی بوده. توروبه خداچاره ای بیندیشید


مطالب مشابه :


نحوه محاسبه معدل دانشجويان دانشگاه پيام نور اعلام شد

باشگاه فناوری اطلاعات پیام نورتهران شمال - نحوه محاسبه معدل دانشجويان دانشگاه پيام نور
نحوه محاسبه نمره امتحان در دانشگاه پیام نور

چنانچه دانشجو در امتحان میان ترم شرکت معدل دانشجو در هر نیمسال به چه صورت محاسبه
نرم افزار محاسبه معدل ترم و معدل کل

انجمن مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد دزفول - نرم افزار محاسبه معدل ترم و معدل کل - Mechanical Engineering
روش محاسبه معدل

نحوه محاسبه معدل رو امروز از مدير يه دبيرستان پرسيدم! بعد اومدم همين روش تست كردم روي نمرات
طریقه محاسبه نمرات میان ترم و پایان ترم / منابع درسی امتحانات پایان ترم پیام نور

اخبار پیام نور - طریقه محاسبه نمرات میان ترم و پایان ترم / منابع درسی امتحانات پایان ترم پیام
بخشنامه هاي پيام نور

امضاي معاون آموزشي و سنجش دانشگاه پيام نور رسيده است نمره ردي نيز محاسبه معدل ترم قبل
نرم افزار محاسبه معدل

دانشگاه پیام نور واحداقلید - نرم افزار محاسبه معدل - همه چیز درمورد دانشگاه پیام نور
برچسب :