سیصد2 اکران شد!!!

دور جدید تبلیغات ضدایرانی با تمرکز بر تاریخ کهن ایران، با نمایش «300: خیزش یک امپراتوری» از روز پنج شنبه در آمریکا آغاز شد. نمایش جهانی این فیلم نیز با اکران همزمان آن در کشورهای مختلف جهان از جمله فرانسه، استرالیا و بلژیک کلید خورد.

«300: خیزش یک امپراتوری» به کارگردانی نائوم مورو اسراییلی با بازی سالیوان استمپلتون و اوا گرین درباره هجوم دوباره ایرانیان به یونان است. در این فیلم استپلتون در نقش یک ژنرال یونانی ایفای نقش کرده که در برابر ایرانیان مقاومت می کند.

این فیلم که در دور روز اول نمایشش در آمریکا 40 میلیون دلار فروش کرده به دلیل خشونت زیاد موجود در آن درجه «آر» دارد و نوجوانان مجاز به تماشای آن نیستند.

«خیزش یک امپراتوری» در دو روز اول نمایشش در 31 کشور فروشی 12 میلیون و 100 هزار دلاری را ثبت کرد و در 29 کشور فیلم شماره یک باکس آفیس در دور روز پنجشنبه و جمعه شد. این فیلم پنج شنبه روز افتتاحیه اش در آلمان یک میلیون و 400 هزار دلار و در روسیه یک میلیون و 300 هزار دلار فروش کرد.

با این حال این فیلم نتوانست جایگاه «300» را در روز اول به دست بیاورد که در سال 2007 در روز اول فروشی 79 میلیون دلاری را کسب کرده بود. گفته می شود یکی از دلایل این مساله عدم کارگردانی زاک اسنایدر و دلیل دیگر آن عدم بازی جرارد باتلر در فیلم است.

در «خیزش یک امپراتوری» که ابتدا قرار بود مرداد اکران شود، رودریگو سانتورا نقش خشایارشا را تکرار می کند. اوا گرین در نقش آرتمیس و جیمی بلکلی در نقش کالیستو بازی می کنند.

وقتی فکر ساخت ادامه فیلم «300 » مطرح شد، از آنجا که در پایان آن فیلم همه شخصیت ها مرده بودند، هیچ سوژه ای برای ادامه دادن ماجرا وجود نداشت اما فرانک میلر نویسنده رمان گرافیکی «300» که این فیلم با اقتباس از آن ساخته شد به یاری سازندگان آن آمد و اعلام کرد ادامه ای بر کتابش نوشته و آن را در اختیار کورت جانستاد و زاک اسنایدر قرار داد تا با اقتباس از آن فیلمنامه فیلم جدید را بنویسند.

تهیه‌کنندگان این فیلم سیندر و همسرش تهیه کنندگان فیلم «مرد فولادی» هم هستند و این فیلم را برای کمپانی برادران وارنر تولید کرده اند. آن ها پس از آماده کردن این فیلم، به سراغ فیلم بعدی شان رفته اند که «بتمن و سوپرمن» است.

300-Rise-of-an-Empire-2013-Movie-Banner-

«300» با فروش 456 میلیون 100 هزار دلاری اش در سراسر جهان برای جلوه های بصری و خلاقیت های پرده سبزش موفق بود و 110 میلیون دلار نیز پس از انتشار نسخه سه بعدی اش به دست آورد.

این فیلم در بخشی از ماجرا، داستان ماقبل ماجرای «300» را بیان می کند و بخشی هایی از آن نیز به ادامه ماجرای «300» می پردازد. «خیزش یک امپراتوری» داستان خشایارشا را تا رسیدن به قدرت دنبال می کند. نبرد تروموفیل و ژنرالی یونانی به نام تمیستوکل که سالیوان استپلتون نقش او را ایفا می کند، در نبرد با سپاه ایرانی خشایارشا موضوع این فیلم است.

این در حالی است که پخش‌کنندگان فیلم ضدایرانی «300: خیزش یک امپراتوری» با نمایش یک فیلم 13 دقیقه‌ ای از یک ماه پیش از شروع اکران فیلم، برای آن در جهان تبلیغ کردند و با استفاده از تصاویر اسلوموشن از صحنه‌های وحشیانه جنگ و با استفاده از ترانه «خوک های جنگ» ترانه کلاسیکی از گروه بلک سابات (یکشنبه سیاه) گروه راک بریتانیایی که به عنوان ترانه‌ ای ضد جنگ شناخته می ‌شود، تلاش کردند تا از زاویه ضد جنگ، برای خود هوادار به دست بیاورند. این ترانه در اعتراض به ایجادکنندگان جنگ ها که موجب کشته شدن هزاران نفر می شوند، در دهه هفتاد هواداران زیادی به دست آورده بود.

حتی سایت ویژه ای نیز ایجاد شد و اعلام شد علاقه مندان می ‌توانند پوستر ویژه ای از فیلم دریافت کنند و بازیگران فیلم نیز وارد میدان شدند و با بیانیه‌ های مختلف خطاب به هوادارانشان سعی کردند تا توجه بیشتری را به این فیلم جلب کنند.

با نمایش فیلم «300» در سال 2007، ایرانیان سراسر جهان به مضمون دروغین آن که فضایی ضد ایرانی را از طریق سینما به وجود آورده بود، اعتراض کردند.

کار تهیه این فیلم از تابستان سال پیش در صوفیه بلغارستان شروع شد.


مطالب مشابه :


بازگشت رونی سالیوان به دنیای اسنوکر

بازگشت رونی سالیوان به دنیای اسنوکر. رونی سالیوان در اولین بازی خود پس از بازگشت مجدد خود به
سیصد2 اکران شد!!!

خیزش یک امپراتوری» به کارگردانی نائوم مورو اسراییلی با بازی سالیوان سالیوان استپلتون
برچسب :