قطع سهميه بنزين موتور سيكلت ها

سهمیه بنزین موتورسیکلت‌ها قطع می‌شود

94_econews-benzin_Fixd.jpg

اکونیوز: قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از آغاز اجرای طرح صدور مکانیزه کارت سوخت آژانسها از اول دی‌ماه امسال خبر داد و گفت: طرحی به ستاد هدفمندی یارانه‌ها ارایه شده است که در صورت تصویب، موتورسیکلت‌های بنزین‌سوز جدید دیگر سهمیه سوخت نخوهند داشت.


به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران (econews.ir)، "عبدالله جلالی" امروز در نشستی خبری از اجرای طرح صدور مکانیزه کارت سوخت آژانس‌ها از اول دی‌ماه سال جاری خبر داد و با بیان اینکه تا کنون تاکسی‌هایی که از آژانس‌ها خارج می‌شدند کارت سوخت شان به صورت دستی تغییر می‌یافت، گفت: از اول دی‌ماه این تغییر به صورت مکانیزه انجام می می‌شود.
وی درباره تخلفات افزایش کرایه آژانس‌ها اظهارداشت: با وزارت صنعت، معدن و تجارت در این رابطه هماهنگی‌هایی شده است و شهروندان می‌توانند تخلفات کرایه‌ای آژانس‌ها را به پیامک 3000020 و یا شماره 124 اطلاع دهند.
قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشوربا اعلام اینکه سهمیه فعلی آژانس‌ها در ماه 300 لیتر است، افزود: هم اکنون220 هزار کارت سوخت آژانس در کشور وجود دارد که از ابتدای دی ماه ساماندهی کارت‌ها به صورت مکانیزه صورت می‌گیرد.
جلالی از برنامه ریزی برای دستیابی به اطلاعات و آمار دقیق به منظور توزیع مناسب خدمات برای بخش آژانس‌ها از ابتدای دی ماه سال جاری خبر داد و با اشاره به اینکه نرخ‌ها در این بخش طبق فرمولهایی براساس شهرهای مختلف در دست مطالعه و بررسی است، گفت: پرداخت الکترونیکی کرایه در آژانس‌ها نیز در دست بررسی است.
وی با بیان اینکه در این طرح آژانس‌ها 5 درجه خواهند شد، اظهارداشت: یکسان سازی رنگ‌ها و تغییر پلاک‌ها آژانس‌ها نیز برنامه‌ای است که در آینده نزدیک اجرا خواهد شد اما در این مرحله به شناسایی آژانس‌ها و مشکلات کارت سوخت خواهیم پرداخت.
قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در ارتباط با وضعیت وانت بارها نیز با بیان اینکه در چند مرحله شناسایی 1.2 میلیون وانت در قالب درون شهری و برون شهری شناسایی و ثبت نام شده است، گفت: در مرداد ماه امسال خودروهایی که در طرح شناسایی شرکت نکرده بودند، 25 درصد از سهمیه آنها کسر شد.
جلالی به برنامه ریزی برای صدور کارت هوشمند راننده و وانت در این بخش اشاره کرد و افزود: 700 هزار خودروی وانت در مراحل قبلی شناسایی اطلاعات خود را ارائه ندادند و اگر در این مرحله اطلاعات خودروهای خود را ارائه نکنند، سهمیه‌های آنها حتی تا سطح خودروهای شخصی و 60 لیتر کاهش خواهد یافت.
وی ادامه داد: در این مرحله از شناسایی اگر به این جمع بندی برسیم که لازم است تا فرصت دوباره‌ای برای ثبت نام وانت بارها داده شود بعداً اعلام می‌کنیم اما به صورت کلی قبلاً 1.8 میلیون کارت سوخت وانت بار صادر شده بود که مشخص نبود در کدام بخش کار می‌کنند.
قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور درباره ساماندهی موتورسیکلت‌ها با اشاره به اینکه حدود 7.8 میلیون موتورسیکلت کارت سوخت دارند، گفت: ممکن است بخشی از این موتورسیکلت‌ها وجود نداشته باشند و در حال حاضر نیز حدود یک میلیون دستگاه توقیف است و ما باید در این بخش ساماندهی دوباره‌ای را صورت دهیم.
جلالی به پانا نیوز گفت: برنامه ریزی شده است تا موتورسیکلت‌هایی که از زمان توقیف آنها سه تا شش ماه می‌گذرد و دارای بیش از 10 سال عمر است و مالک آن به سراغ رفع مشکل موتورسیکلتش نمی‌رود را اسقاطی تلقی کنیم و کارت سوخت آن را نیز باطل کنیم.
وی این مطلب را نیز بیان کرد که از دارندگان موتورسیکلت‌های توقیفی زیر 10 نیز خواسته می‌شود تا به سیستم‌های تغییر پلاک مراجعه و مشکلات موتورسیکلت خود را حل کنند.
جلالی تاکید کرد:‌ طرحی به ستاد هدفمندی یارانه‌ها ارایه شده است که در صورت تصویب، سهمیه‌ای به موتورسیکلت‌های بنزین سوز جدید - موتورسیکلت‌هایی بنزین سوزی که تازه می‌خواهند تولید شوند - تعلق نگیرد و در تلاش هستیم تا از موتورسیکلت‌های برقی حمایت کنیم.


مطالب مشابه :


سامانه پیگیری کارت سوخت

پیگیری کارت سوخت موتور رهگیری پستی کارت
جدول سهمیه‌بندی بنزین انواع خودرو و موتور سیکلت

کارت سوخت - جدول سهمیه‌بندی بنزین انواع خودرو و موتور سیکلت - کارت سوخت و سهمیه بندی بنزین
شرح مختصری از پروژه کارت هوشمند سوخت

پروژه عظیم کارت هوشمند سوخت با بیش از هفده میلیون مشترک در سراسر کشور به عنوان تجربه ای نو
قطع سهميه بنزين موتور سيكلت ها

قطع سهميه بنزين موتور اجرای طرح صدور مکانیزه کارت سوخت آژانس‌ها از اول دی‌ماه سال
ناگفته هایی از همکاری ناجا و نفت در اجرای کارت هوشمند سوخت همکاری نیروی انتظامی موفقیت سهمیه بندی بن

كارت هوشمند سوخت - ناگفته هایی از همکاری ناجا و نفت در اجرای کارت هوشمند سوخت همکاری نیروی
بررسي سيستم سوخت‌رساني موتورهاي ديزل

پروژه و پایان نامه آماده مکانیک خودرو - بررسي سيستم سوخت‌رساني موتورهاي ديزل - با موضوعاتی
كارت هوشمند كاتاليزور ساماندهي بانك اطلاعات خودرويي كشور بود

یزدانی: پروژه کارت هوشمند سوخت از سال 1384 در شرکت پژوهش و توسعه ناجی مطرح شد و یکی از محورهای
برسی سیستم های سوخت رسانی موتورهای بنزینی

پروژه و پایان نامه مکانیک خودرو - برسی سیستم های سوخت رسانی موتورهای بنزینی - دانلود پروژه و
برچسب :