راهکارهایی برای زندگی بهتر

راهکارهایی برای زندگی بهتر
 
▪ برای به دست آوردن فواید ارتباطات اجتماعی چه کاری می توان انجام داد؟
مثل تمام آدم هایی که در این دنیای پرسرعت، سرشار از استرس، خودمحوری و غربی گرایی هستند، شانس شما نیز برای بدست آوردن مهارت های اجتماعی و دوستان بیشتر محدود است.
این امر نه تنها برای شخص شما سودمند و باارزش می باشد، بلکه دارای فواید فیزیولوژیک نیز است. دوستان وسیله بسیار مناسبی برای پشتیبانی اجتماعی هستند چرا که به عنوان نوعی منبع آرامش برای تخلیه استرس به شمار می روند و شما را در زمانی که دچار خلاء عاطفی هستید همراهی می کنند.
▪ در این قسمت لیستی از اموری را که به وسیله آن می توانید زندگی اجتماعی خود و بالطبع سلامت جسمانی تان را بهبود بخشید، آورده ایم...

راهکارهایی برای زندگی بهتر

راهکارهایی برای زندگی بهتر

۱) دوستی های قدیمی را تجدید کنید: چرا به دوستانی که مدت هاست از آنها خبر ندارید زنگ نمی زنید و با آنها قرار ملاقات نمی گذارید تا کار جالبی نظیر ماهی گیری یا رفتن به استخر را انجام دهید؟
این کار به شما کمک می کند که آرامش خاطر پیدا کنید و از زندگی روزمره و پردردسر شغلی برای مدت زمانی هر چندکوتاه خلاص شوید و اگر گرفتن ماهی قزل آلا به نظر شما کار جالبی نیست، چرا به بازار نمی روید و سیستم تصویری جدیدی که مدت ها آرزوی آن را داشتید نمی خرید؟
در این صورت می توانید دوستان خود را در تعطیلات آخر هفته برای تماشای یکی از جدیدترین فیلم ها به خانه خود دعوت کنید و از با هم بودنتان نهایت استفاده را ببرید. در نهایت اینکه خلاق باشید و دیگران را نیز شریک کنید.
۲) وقتی را با خانواده خود بگذرانید: خانواده عزیزترین و نزدیکترین کس به شما است و به عنوان یکی از ارزشمندترین منابع پشتیبانی اجتماعی به شمار می رود. چه با پدر و مادر خود چای بنوشید و یا فرزندانتان را به تفریح و ورزش ببرید، با این کار با عزیزترین کسانتان ارتباط برقرار کرده اید و این کار درصد زیادی از بار عاطفی شما را مرتفع می سازد.
۳) با افراد جدید آشنا شوید: در یک تیم ورزشی عضو شوید، در کلاس های مطالعه آزاد شرکت کنید و کارهای داوطلبانه انجام دهید. راه های بی شماری برای شما وجود دارد که از طریق آن می توانید ارتباط های جدیدی را شکل دهید. بدن شما به خاطر مزایای فعالیت های گروهی برای همیشه از شما قدردان خواهد بود.
۴) گوش دهید و یاد بگیرید: سعی کنید هفته ای ۲۰دقیقه وقت بگذارید تا حداقل با دو تا از دوستانتان صحبت کنید. معاشرت با دیگران باعث می شود که از فشار و استرس کاسته شود و احساس حمایت و پیشتیبانی به وجود آید.
این کار شما را به چالش وا می دارد و باعث می شود تا از اولویت های دیگران در زندگی با خبر شوید. شما هر چه بیشتر در مورد اطرافیان خود بدانید، خیلی بهتر می توانید ارتباط برقرار کرده و با آنها همدل و همراه شوید.
اگر با دیدی کلی گرایانه بخواهیم به زندگی نگاه کنیم باید برای تمام جنبه های زندگی به ویژه بعد اجتماعی آن ارزش قائل شویم.
دوستان به این دلیل که کیفیت زندگی را در نظر شما بهبود می بخشند، وابستگی های مثبت احساسی به وجود می آورند و بعد از اتمام بازی و ورزش، شرکای خوبی برای شما هستند. به راحتی می توانید فشارها و تنش های موجود در زندگی را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش دهید.
تلاش کمی برای تقویت ارتباط های فعلی و مشارکت در رویدادهای عمومی و برقراری رابطه با چیز دیگری به جز کامپیوتر به طور جدی سلامت روحی و روانی شما را تضمین می کند. «جان دان» فیلسوف، این امر را به زیباترین شکل منتقل ساخته.
وی اظهار می دارد که «یک مرد به تنهایی قادر به هدایت پدافندهای جنگی نیست.» و شما هم مطمئناً دوست ندارید زمانی که بیمار هستید در خانه بنشینید و وقت خود را بیهوده تلف کنید. من هم چنین احساسی دارم. 
 
منبع:ویستا
ویرایش وتلخیص:برگزیده ها


,