تجربیات یک زوج در زمینه ناباروری

فصل اول: یک سال مراجعه به متخصص زنان و خوردن قرص هایی نظیر لتروزول و کلوموفین و عدم نتیجه بعد از یک سال آزمایش اسپرم همسرم و تازه متوجه شدیم که مشکل اصلی از همسرم است.

نتیجه: در گام اول قبل از شروع درمان زوج هر دو آزمایش بدهند تا از اتلاف وقت جلوگیری شود.از پزشک بخواهید آزمایش اسپرم برای آقا بنویسد و آزمایش بدهد.

فصل دوم: مراجعه همسرم به یکی از پزشکان معتبر رویان و ناامیدی از بارداری طبیعی هر چند این دکتر هم یک سری قرص تجویز کردند(ال کارنیتین) و ما سه ماه دیگر هم اقدام به بارداری طبیعی کردیم ولی نشد.

افسردگی و دست پاچگی و ناباوری از اینکه مشکل ما این قدر حاد و بزرگ بوده است.

پیشنهاد دکتر: انجام میکرو اینجکشتن در پژوهشگاه رویان.

فصل سوم: مراجعه به رویان در کمال ناراحتی و عدم قبول مشکل.اسپرم ها فاقد شکل طبیعی و حرکت بودند.پس از حدود دو ماه و نیم رفت و آمد انجام میکرو اینجکشن در اردیبهشت نود و یک هر روز دو تا آمپول گونال آف، عدم پاسخ خوب تخمدان ها و تشکیل تنها دو تخمک بالغ و یک جنین اما نتیجه ی آزمایش منفی بود.

نتیجه: انجام این عمل ها باید با روحیه بالا و آمادگی روحی خیلی خوب انجام بگیرد در غیر این صورت محکوم به شکست خواهیم بود.

فصل چهارم: حال روحی من و همسرم روز به روز بدتر می شد.هنوز هم مشکل را هضم نکرده بودیم اما با وجود همان حال روحی بد و با وجود شرایط بسیار بد کاری که در محیط کارم برای من پیش آمده بود برای بار دوم به رویان مراجعه کردیم. این بار هر روز سه عدد آمپول گونال آف باز هم عدم پاسخ تخمدان ها تنها دو تخمک و این بار هیچ جنینی تشکیل نشد.این جا بود که فهمیدم من هم مشکل ذخیره تخمدان دارم دیگر مثل مرده های متحرک بودم وارد جرئیات روحی خودم و همسرم و اینکه چه ها کشیدیم نمی شوم چون دوست ندارم ناراحتتان کنم تنها دوست دارم نکات کاربردی را بنویسم شاید به درد کسی بخورد در مشاوره ی رویان خیلی رک به من گفتند که بار دیگر هم احتمال زیاد همین نتیجه را خواهی گرفت و نباید زیاد امیدوار باشی.

فصل پنجم: این بار سعی کردم که با خودم کنار بیایم مشکلم را قبول کنم و شروع به تحقیق و مطالعه کردم تجربیات دوستانم را در نی نی سایت خواندم و فهمیدم که خیلی ها با وجود این مشکل ها بچه دار شده اند پس این بار امیدم را از دست ندادم . اسپرم شوشو بسیار ضعیف بود و واریکوسل گرید دو داشت اول تصمیم گرفتیم تا این مشکل را حل کنیم پس در بیمارستان پارسیان جراحی کردیم و منتظر پاسخ شدیم. شکل نرمال اسپرم به طرز عجیبی درست شد. اما هنوز اسپرم ها حرکت نداشتند پس نمی توانستیم به بارداری طبیعی امیدوار باشم . اما من شروع به تقویت خودم و همسرم کردم خودم مخلوطی از تخم هویج ، تخم شلقم، تخم شاهی و دارچین و خلاصه هر چیزی که برای تخمدان ها مفید بود را آسیاب کردم و تنها از روغن زیتون استفاده می کردم و اینها را هر وعده به غذا اضافه می کردم و می خوردم البته همه اینها را از سایت های مختلف جمع آوری کرده بودم . عرق یونجه، عرق رازیانه و عرق خارخاسک را به عنوان آب می نوشیدم از تلاش هایم لذت می بردم و دیگر حرف و حدیث های دیگران و اینکه مشکلم را خواهند فهمید برایم اصلاً اهمیتی نداشت همراه با این پیاز درمانی را انجام می دادم از روز اول قاعدگی یک عدد پیازنارنجی را در آب بدون کلر پنج دقیقه می جوشاندم و می خوردم تا روز چهارده قاعدگی و همین طور ویتامین ها را منظم مصرف می کردم ویتامین E ، C، Q10 و با دو نوع جلبگ هم آشنا شده بودم به نام کلرلا و اسپرولینا از این قرص ها هم من و هم همسرم استفاده می کردیم همچنین همسرم قرص های ویتامین)مارک نیچرمیدآمریکایی) C ،  E ، زینک ، ول من، ال کارنیتین، روغن ماهی یا OMG3، سلنیوم مصرف می کرد.

و چون رویان پر بود از خاطرات تلخ این بار تصمیم گرفتیم جای دیگر درمان خودمان را ادامه دهیم به بیمارستان بهمن مراجعه کردیم نزد دکتر ژیلا عابدی از طریق اینترنت با دکتری به نام سهیلا عارفی آشنا شده بودم که در بیمارستان بهمن کار می کرد اما وقتی آنجا مراجعه کردیم دیدیم باید برای سه ماه بعد از ایشان وقت بگیریم و سرشان خیلی شلوغ است چون ما هم خیلی عجله می کردیم تصمیم گرفتیم نزد خانم عابدی درمان را ادامه بدهیم بسیار دکتر خوش رو ، مهربان ، حاذق اما کم تجربه و جوان ، درمان با انجام یک عمل هیستروسکوپی روی من شروع شد و و بعد ای وی اف با روزی شش آمپول گونال اف همین طور آمپول هپارین و چند قرص نتیجه چهار تخمک بالغ انتقال هر چهار تا ولی باز هم جواب آزمایش منفی بود . این بار با دیدن جواب منفی شوکه شدم عزمم را جذم کردم مدام با شوهرم این را تکرار می کردیم تا جوان هستیم باید تلاش کنیم تا در پیری خودمان را سرزنش نکنیم . نتیجه همان است که خداوند بخواهد وقتی او این طور می خواهد هیچ جای ناراحتی نیست . ویتامین ها و طب سنتی خودم را شروع کردم شوهرم هم بسیار همکاری خوبی داشت.

هر دو ما سی سال سن داشتیم و هیچ زمانی را برای مطالعه و پیدا کردن ویتامین ها و راه های جدید از دست نمی دادیم. همسرم پوشیدن شلوار جین و لباس زیر تنگ را کنار گذاشت مدام با آب سرد طهارت می گرفت حمام کوتاه و با آب سرد انجام می شد.

فصل ششم: عجله را کنار گذاشتیم و برای سه ماه بعد از دکتر عارفی وقت گرفتیم استخاره کردیم و خوب آمد. این نکته را بگویم که من هر بار بعد از عمل استراحت نمی کردم درگیری های بی مورد با شوهرم داشتم استرس فوق العاده زیاد و نگرانی از نتیجه آزمایش و اینکه من هیچ وقت مادر نمی شوم و .... عذابم می داد. بار آخر که آی وی اف کردیم پیشنهاد تخمک اهدایی را شنیدم و لی هرگز زیر بار نرفتم چون ایمان داشتم که از بین تخمک هایی که دارم بالاخره یکی می تواند بالغ شود و به درد بخورد . با مراجعه به خانم عارفی فصل تازه ای در درمان شروع شد هر چند کمی خشک و کم حرف و بعضی وقت ها هم بد اخلاق بود اما تجربه در این راه بسیار مهم است که ایشان بسیار با تجربه بودند در اولین مراجعه به من گفت سه ماه کیوتن بخور که یک جور ویتامین است بعد آزمایش های مختلف که حدوداً یک سالی تا شروع درمان طول کشید . درمان با سه آمپول گونال اف ، دو تا منوپور و هپارین و ویتامین های مختلف شروع شد دوباره چهار تا تخمک داشتم اما این با انتقال انجام نشد و جنین ها فریز شدند یک ماه بعد انتقال انجام شد و این بار بی هیچ استرسی به خانه آمدم سه روز اول استراحت مطلق ، استفاده از دستشویی فرنگی، نخوردن نمک و گرمی جات ، خوردن سوپ عدس با آبلیمو و روغن زیتون ، سه روز اول خوردن نصف قرص آلپرازولام (قرص آرام بخش) می خوردم و می خوابیدم بعد از سه روز تا روز آزمایش بسیار کم از خانه خارج شدم بسیار کم پله بالا و پائین کردم و اصلاً برای برداشتن چیزی خم نمی شدم و خلاصه حسابی مراعات کردم اما پیاده روی آرام انجام می دادم قبل از آزمایش با وجود اینکه به خودم قول داده بودم هرگز از این کار را نکنم بی بی چک استفاده کردم تقریباً روز یازدهم بعد از انتقال دو خط کم رنگ به من گفت که دنیایم رنگ تازه ای پیدا کرده است. و حالا یک دخمل کوچولو هر روز در دلم وول می خورد و به من می گوید من نتیجه قدرت خداوند هستم و اینکه او اجابت کننده دعاهاست.

فهرست غذاهای مفید برای تخمدان و تخمک گذاری:

روغن زیتون، نخودفرنگی،لوبیا در انواع مختلف، نخود، آواکادو، تخم هویج، هویج،پیاز،عسل،دارچین،رازیانه،خارخاسک

ویتامین ها: ویتامینE، C، اسید فولیک، ویتامینD البته تنها هفته ای یک عدد به طور محدود مثلاً یکی دو ماه، OMG3 ، فارماتون، جلبگ اسپرولینا و کلرلا.

همه این ویتامین ها هم برای آقا و هم برای خانم مفید است به جز ویتامین D که برای لانه گزینی است و ویتامین Q10البته بعضی ویتامین ها مثل سلنیوم ، ویتامین C، E ، زینک و... برای آقایان خیلی مهم است در نهایت مهم ترین نکته برای موفقیت در این مسیر بسیار سخت کمک و یاری خواستن از خداوند و خود را محروم نکردن از وجود خداوند بزرگ است خواندن قرآن در رسیدن به آرامش بسیار موثر است.

امیدوارم صدای گریه کودکی به زودی لبخند را به زندگیتان هدیه کند.                              با آرزوی موفقیت


مطالب مشابه :


قرص كلوميفن و بارداري

کلومیفن معمولا به شکل قرص در احتمالا پس از پنج تادوازده روز بعد از مصرف آخرین قرص
طرز استفاده از قرصهای ضد بارداری

طرز استفاده از ماه عسل قاعدگی خود را به تأخیر اندازد می توان در زمان پایان 21 روز مصرف قرص
ساخت شش داروی جدید زیست فناوری توسط دانشمندان ایرانی

داروی ریلوزول به شکل قرص مصرف می شود و برای درمان بیماری موارد مصرف داروی لتروزول: 1.
لتروزول

2/5 میلی گرم بصورت قرص. موارد مصرف: طرز صحیح انجام حرکات هوازی .
آمپول hcg در بدنسازی؟

طريقه مصرف قرص آرژنين در طرز انجام جلو بازو دمبل
تجربیات یک زوج در زمینه ناباروری

یک سال مراجعه به متخصص زنان و خوردن قرص هایی نظیر لتروزول و طرز عجیبی درست مصرف می
برچسب :