استفاده از آکواریم در دکوراسیون - دکوراسیون - آکواریوم خانگی کوچک

اگر می‌خواهید به محیط خانه کمی ‌تنوع بدهید انتخاب یک آکواریوم خانگی بهترین گزینه است. البته باید کمی‌ حوصله داشته باشید و برای خرید و نگهداری از ماهی‌ها وقت بگذارید تا همزیستی با این موجودات دوست‌داشتنی شما را خوشحال کند. هنگام تغییر دکوراسیون منزل به مزایای نصب یک آکواریوم خانگی هم فکر کنید.وقتی در مورد تغییر دکوراسیون خانه حرف می‌زنیم بیشتر ما به خرید مبل و میز، نصب کاغذ دیواری و خرید تزئینات کوچک و بزرگ فکر می‌کنیم اما گاهی اوقات می‌توانیم با کمک آکواریوم‌های خانگی بخشی از محیط زیبای دریا را به محل زندگی‌مان راه دهیم و به عنوان یک سرگرمی‌ جذاب و دوست‌داشتنی از تماشای آن لذت ببریم.

آکواریوم خانگی کوچک

آکواریوم خانگی کوچکاگر می‌خواهید به محیط خانه کمی ‌تنوع بدهید انتخاب یک آکواریوم خانگی بهترین گزینه است. البته باید کمی‌ حوصله داشته باشید و برای خرید و نگهداری از ماهی‌ها وقت بگذارید تا همزیستی با این موجودات دوست‌داشتنی شما را خوشحال کند.

آکواریم

آکواریم جذابیت ماهی‌ها در خانه

روانشناسان معتقدند زندگی در کنار طبیعت می‌تواند از استرس‌های روزانه بکاهد و آرامش بیشتری ایجاد کند. اگر برای طبیعت‌گردی فرصت کافی ندارید بهترین کار این است که بخش کوچکی از طبیعت را به خانه‌تان راه دهید.

 گیاهان آپارتمانی در کنار یک آکواریوم کوچک فضای جذابی را در خانه شما ایجاد می‌کند و با این کار ساعت‌ها در دنیای رنگارنگ ماهی‌ها غرق می‌شوید. پس همین جا فرصت خوبی است که درباره داشتن آکواریوم تصمیم بگیرید. می‌توانید آن را در اتاق نشیمن یا سالن غذا‌خوری قرار دهید و با نورپردازی و توجه به جزئیات بیشتر، آکواریوم جالب‌تری داشته باشید.

 این دیگر به بودجه و سلیقه شما بستگی دارد. می‌توانید هر ماه به فروشگاه‌های لوازم آکواریوم بروید و ماهی یا شیء تازه‌ای بخرید. اما برای شروع به چند وسیله اولیه نیاز دارید که بد نیست با آنها کمی‌آشنا شوید.

اکوریوم خانگی

اکوریوم خانگی

 دنیای کوچک زیر آب

برای اینکه آکواریوم شما کامل باشد و ماهی‌ها در شرایط خوبی زندگی کنند باید اسباب آسایش آنها را فراهم کنید. اول از همه به یک چهارچوب شیشه‌ای نیاز دارید که باید آن را متناسب با فضای خانه انتخاب کنید.

محفظه‌های طلقی هم در بازار پیدا می‌شوند. اگر در نگهداری از ماهی‌های آکواریومی ‌تازه‌کار هستید به سراغ انتخاب محفظه‌های کوچک نروید چون تغییرات دما در محفظه کوچک سریع اتفاق می‌افتد. اندازه محفظه را متوسط در نظر بگیرید. بخاری، پمپ هوا، فیلترهای تصفیه، سنگ اکسیژن و کمی ‌هم وسایل تزئینی از جمله وسایل دیگری هستند که به آنها نیاز دارید.

آکواریوم در منزل

آکواریوم در منزلیادتان باشد که در مورد نگهداری از ماهی‌ها درجه حرارت، حرف اول را می‌زند. به همین دلیل باید یک دماسنج روی آکواریوم نصب و همواره دمای آب را کنترل کنید تا بین 27 تا 30 درجه سانتیگراد در نوسان باشد. اگر در کنترل درجه حرارت کوتاهی کنید ممکن است با صحنه غم‌انگیز ماهی‌های مرده مواجه شوید. نور و گیاه در آکواریوم

ماهی‌های کوچک و رنگارنگ شما برای رشد و پرورش به نور نیاز دارند. پس آنها را در جایی تاریک و بدون نور قرار ندهید. اگر فکر می‌کنید نور آکواریوم شما کافی نیست از منابع نور مصنوعی استفاده کنید که بهترین آنها همان لامپ‌های فلوروسنت است. علاوه بر این، نورپردازی به زیباتر شدن آکواریوم شما کمک می‌کند. در کنار نورپردازی برای زیباتر شدن فضای داخل آکواریوم از اشیای تزئینی و گیاهان آبزی هم استفاده کنید.

ماهی‌ها در خانه ما - آکاگیاهان به افزایش میزان اکسیژن آب کمک می‌کنند و بعضی از ماهی‌های خجالتی می‌توانند لابه‌لای آنها مخفی شوند. البته نوع گیاه باید متناسب با نوع ماهی‌ها باشد. در صورت دلخواه می‌توانید ترکیب گیاهان مصنوعی و طبیعی را با هم برای تزئین آکواریوم به کار ببرید. انتخاب ماهی مناسب


قبل از اینکه ماهی‌ها را به خانه بیاورید باید درباره شرایط زندگی آنها اطلاعاتی داشته باشید. بیشتر ماهی‌هایی که در فروشگاه‌ها می‌بینید از تایلند به‌ ایران می‌آیند و بومی‌ کشور ما نیستند. تصور نکنید هر چقدر تعداد ماهی‌ها بیشتر باشد، آکواریوم شما قشنگ‌تر می‌شود. بهتر است ابتدا چند ماهی تهیه کنید و پس از آشنایی با شرایط نگهداری از ماهی‌ها، انواع بیشتری را به آکواریوم راه دهید. یک دسته ماهی پر جنب و جوش به اکسیژن زیادی نیاز دارند و تجهیزات شما و همین‌طور اندازه فضا باید پاسخگوی این نیاز آنها باشد. بهتر است در ابتدا به دنبال ماهی‌های مقاوم‌تر باشید و فقط به شکل ظاهری و زیبایی ماهی توجه نکنید.

ماهی‌ها در خانه ما - آکا نگهداری از ماهیان گیاهخوار راحت‌تر است و البته قیمت مناسبی هم دارند. شاید ماهی‌های گوشت خوار به نظرتان جذاب برسد اما این گونه‌ها نسبت به گیاهخواران مقاومت کمتری دارند و نسبت به تغییرات محیطی حساس‌تر هستند. هنگام انتخاب ماهی‌ها هم دقت کنید که ماهی شما کاملا سالم و سرحال باشد. بدن ماهی باید شفاف باشد و رنگ‌پریدگی نداشته باشد. ماهی‌های سالم به خوبی نفس می‌کشند و با سرعت معمولی شنا می‌کنند. به طور کلی ماهی‌های آکواریومی ‌ تحرک زیادی دارند و کاهش فعالیت از بیماری ماهی حکایت می‌کند. یک ماهی سالم به طور افقی شنا می‌کند و برای غذا خوردن اشتها ی خوبی دارد. غذای ماهی‌ها


ماهی‌ها در خانه ما - آکادر کنار تهیه لوازم جانبی آکواریوم و تامین اکسیژن و دمای مناسب، باید به فکر غذای ماهی‌ها هم باشید چون در روز دو وعده غذا می‌خورند. بیشتر این غذاها به صورت آماده در قوطی‌های رنگی با اندازه‌های مختلف به فروش می‌رسند. ماهی‌های گوشت خوار خوراک‌شان بیشتر است و علاوه بر این غذاهای پودری آماده، به کرم و میگوی یخ زده هم نیاز دارند اما گیاهخواران ماهی‌های کم خرج‌تری هستند و با یک پرس غذای ساده هم سیر می‌شوند!
هفت صبح گردآوری خانواده آکا
,