نقشه های اراضی تهیه شده توسط نظام صنفی کشاورزی؛ مورد تائید ثبت اسناد و املاک مي باشد

lshginu7grqphtspfvq8.jpg

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، با اشاره به این موضوع که کروکی و نقشه های تهیه شده توسط نظام صنفی کارهای کشاورزی، مورد تائید مسئولین ثبت اسناد واملاک آستان می باشد افزود: این امر علاوه براینکه مورد پذیرش و استقبال بهره برداران استان قرار گرفته، گامی بلند در توسعه هر چه بهتر بخش کشاورزی بشمار می آید.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، دکتر مسعود محمدیان در نشست مشترک معاون املاک اداره کل ثبت اسناد و املاک استان با دبیران اجرایی نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستانها، با تاکید به اهمیت صدور اسناد رسمی برای اراضی کشاورزی از سوی ثبت اسناد و املاک گفت: خوشبختانه، اجرای طرح کاداستر با هدف تعيين وضعیت مالكيت اراضی کشاورزی در استان، از لحظه آغاز تاکنون پیشرفت فیزیکی قابل توجهی را شاهد بوده و امید می رود با توسعه تعاملات لازم بین مسئولین امر، با مشخص گردیدن وضعیت تملک اراضی بخش عمده شرایط اولیه بانکهای عامل جهت ارائه اعتبارات برای بهره برداران این بخش حل و فصل شده و توسعه  بخش کشاورزی از رشد قابل توجهی برخوردار گردد.

وی با اشاره به اینکه جهادکشاورزی استان با هدف کاهش مشکلات بهره برداران و توسعه هر چه بهتر بخش کشاورزی، در حال تهیه نقشه های دقیق اراضی کشاورزی شهرستان های استان بوده و نقشه اراضی کشاورزی شهرستان های بناب، مراغه و ملکان آخرین مراحل تکمیلی خود را طی و سازمان آمادگی لازم جهت در اختیار قرار دادن نقشه ها به نظام صنفی کارهای کشاورزی را اعلام می نماید.

دکتر عطا اله هاشمی، رئیس نظام صنفی کارهای کشاورزی استان هم در این نشست با تقدیر از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی گفت: خوشبختانه این نقیصه مهم در امر توسعه بخش کشارزی با توسعه تعاملات بین نهاد های مسئول در حال حل و فصل کامل قرار دارد.

rjwfbk8u7kdb34wufcvh.jpg

وی کوچکی اراضی کشاورزی و عدم توان لازم مالی برخی از بهره برداران در پرداخت هزینه های صدور سند مالکیت را از جمله موانع کاری در این زمینه ذکر نمود.

محمد اسمعیل زاده، معاون اداره کل ثبت اسناد و املاک استان نیز در این نشست با اشاره به این موضوع که بهره برداران بخش های کشاورزی می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی سازمان ثبت اسناد و املاک ، جهت صدور سند ملکی اراضی خود ثبت نام نمایند افزود: بعد از ثبت نام، مدارک مورد نیاز باید از طریق پست به این اداره کل ارسال گردد و از جمله مدارک مورد نیاز در این مرحله، ارسال کروکی و نقشه اراضی می باشد.

وی با بیان اینکه برای ثبت نام اولیه، ارائه نقشه تهیه شده توسط نظام صنفی کارهای کشاورزی مورد قبول اداره کل ثبت اسناد و املاک بوده و نیازی به پرداخت هزینه های گزاف نقشه برداري نخواهد بود.

در پایان این نشست، با امضا تفاهم نامه ای بین اداره کل ثبت اسناد و املاک و نظام صنفی کارهای کشاورزی استان ، از این پس کروکی و نقشه های تهیه شده اراضی کشاورزی در تمامی شهرستانها توسط نظام صنفی، مورد تائید اداره کل ثبت اسناد واملاک قرار خواهد گرفت و این امر روند صدور اسناد را از سرعت و شتاب بالایی برخوردار خواهد ساخت./م  

5zohtqsnp622tsd6rxk5.jpg

لازم به ذكر است اخيرا برخي افراد سود جو با راه اندازي شركتهاي نقشه برداري با جي پي اس دستي دستمزدهاي بسيار بالايي را براي مساحي ونقشه برداري از كشاورزان دريافت مي كنند .

گالري عكس اين نشست

متن تفاهم نامه


مطالب مشابه :


«دردنـامـه» عضویی ازاعضای نظام صنفی وکارهای کشاورزی شهرستان شبستر ازانتخابات 93/2/1

عضویی از اعضای نظام صنفی و کارهای 1- نظام صنفی کارهای کشاورزی المللی تبریز.
پیگیری یک پرونده : لزوم احداث پارک سبزی و صیفی جات در تبریز

باغات سبزی و صیفی منطقه شمالغرب تبریز نظام صنفی کشاورزی نظام صنفی کارهای کشاورزی
نقشه های اراضی تهیه شده توسط نظام صنفی کشاورزی؛ مورد تائید ثبت اسناد و املاک مي باشد

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراري ارتباط
برچسب :