ورزش غواصی

ورزش غواصی

aaaa.bmpدر این برنامه شما مصاحبه اختصاصی خبرنگار بخش فارسی رادیو بین المللی چین را با یک شهروند ایرانی می شنوید.

ماه ژوئیه گرمترین ماه سال در بیجینگ است. می دانید مردم این شهر چگونه تابستان را می گذارنند؟ آنها غالبا به استخرها و کنار دریا رفته و شنا می کنند و یا به ورزش غواصی می پردازند11.jpg.

ورزش غواصی در چین از سال 1995 میلادی شروع به گسترش و بتدریج توسعه یافت. با بهبود زندگی مردم استقبال آنها از این ورزش هیجان انگیز روز به روز بیشتر می گردد.

 معمولا غواصی در 30 متری یا 40 متری زیر آب انجام می شود. غواصی در این حوزه بسیار امن می باشد. اگرچه در این حوزه مسائلی رخ می دهد، اما به آسانی می توان به سطح آب باز گشت. مردم فکر می کنند که غواصی بسیار خطرناک است. آنها معتقدند زیر آب احتمالا مورد حمله حیواناتی مانند کوسه و عروس دریایی قرار می گیرند. این یک سؤ تفاهم است. غواصی یک ورزش امن است. ما در زیر آب می توانیم چیزهایی که در روی سطح خشکی دیده نمی شود ، ببینیم و دانش خود را درباره جانوران و گیاهان دریایی افزایش دهیم.

 تقریبا 70 در صد از سطح کره زمین را آب احاطه کرده است. به رغم اینکه انسان نزدیک دریا زندگی می کنند، اما با دریا آشنا نیست. با غواصی می توان از اعماق دریا ها آگاه شد. در زمانهای قدیم، جانوران زیادی در دریا زندگی می کردند. بدین جهت انسان آب را خیلی دوست دارد و می خواهد با اسرار زیر آب آشنا شود. زندگی در زیر آب آزادتر از روی زمین است و ابتلا به بیماری در آب کاهش می یابد.

 از سوی دیگر، مردم در زندگی خود مشکلات و فشارهای زیادی را متحمل می شوند. آب می تواند خستگی و فشار انسان را برطرف کند. مرجان های رنگی، ماهی های گوناگون، تپه های مرجانی و غیره در زیر دریا بسیار دیدنی است. علاوه بر این، غواصی به همآهنگی، همکاری و اعتماد متقابل نیاز دارد. اگر دو نفر در زیر آب بسیار خوب همکاری کنند و به یک دیگر کمک نمایند، آنها غواصی امین و جذاب و جالبی خواهند داشت.

 در باشگاه غواصی بیجینگ بسیاری از مردم مشغول یادگیری این ورزش هستند.

 22.jpgاز جمله یک ایرانی که در این باشگاه آموزش می بیند. نام او آرش است. او شرکت خود در کلاس غواصی را بسیار مفید می داند و معتقد است: این کلاسها در این چند روز خیلی برای من مفید و خوب بود و خیلی چیزها یاد گرفتم و خیلی خوشحال هستم که می توانم انها را به دوستانم انتقال بدهم.

 او گفت: در ایران تکنیک های خاصی در مورد غواصی، لباس غواصی و نحوه استفاده از تجهیزات غواصی در زیر آب را نمی دانستم. ولی در اینجا با آموزش هایی که از مربیان چینی یاد دریافت کردم و فیلم ها و عکس هایی که دیدم، بسیار در این زمینه پیشرفت کردم.

 این شهروند ایرانی خاطر نشان کرد:

 در ایران هم در حدود سه سال غواصی می کنم. در جزیره کیش و دریای خزر. کیش یک منطقه و جزیره دیدنی در جنوب ایران است. در آنجا چندین باشگاه غواصی وجود دارد. بسیاری از مردم به صورت تفریعی غواصی می کنند. آنها بعضی اوقات از طرف ما آموزش می بینند تا مدرک و گواهینامه دریافت کنند. بعضی نیز به جزیره کیش می آیند تا فقط یک بار به زیر آب بروند و با اعماق دریا آشنا شوند.

 آرش در مورد سرگذشت خود گفت:

حدود سه سال پیش از غواصی هیچ نمی دانستم. آشنای جزئی با این ورزش داشتم. می دانستم که زیر آب زیبا است. یک بار خواستم از نزدیک با دنیای زیر آب آشنا شوم. بتدریج علاقمند شدم که به غواصی بپردازم و این ورزش را پیگیری کنم. سپس در کلاسهای مختلف شرکت و مراحل را یکی به یکی طی کردم تا کم کم غواص سه ستاره شدم. الان به چین آمده ام تا دوره مربی گری بگذرانم.

منبع : http://persian.cri.cn/1/2005/07/06/[email protected]

 


مطالب مشابه :


تجهیزات غواصی اسکوبا

غواصی در ایران لباس غواصي نوعي پوشش مخصوص است كه از فروش فوق العاده سی دی های آموزش شنا
حسن در لباس غواصی

حسن در لباس غواصی . فروش فوق العاده سی دی های آموزش شنا و نجات غریق و واترپلو و ماساژ و بدن
بهترین مارک لوازم غواصی چیه ؟

غواصی در ایران - آموزش شنا - بهترین مارک لوازم غواصی چیه ؟ - وبلاگی خبری آموزشی در مورد غواصی
قسمتهای مختلف لباس یک غواص

غواصی در ایران قسمتهای مختلف لباس یک فروش فوق العاده سی دی های آموزش شنا و نجات غریق و
گفت‌و‌گو با جولین اشنابل درباره «لباس غواصی و پروانه»

Café Bonito - گفت‌و‌گو با جولین اشنابل درباره «لباس غواصی و پروانه» - movie,book,music,all about ART
غواصی

غواصی در ایران که شامل تجهیزات اصلی لباس ,ماسک فروش فوق العاده سی دی های آموزش شنا و
ورزش غواصی

غواصی در ایران در ایران تکنیک های خاصی در مورد غواصی، لباس غواصی و نحوه فروش فوق العاده
معرفی تجهیزات غواصی

غواصی در ایران وت سوت و درای سوت لباس غواصی فروش فوق العاده سی دی های آموزش شنا و نجات
برچسب :