دلایل آسیب دیدگی و پاره شدن پرده ی بکارت

دلایل آسیب دیدگی و پاره شدن پرده ی بکارت :

معمولاً سکس ، خود ارضایی ، اسب سواری ، دلایل مادرزادی ، تست های پزشکی ، خاراندن در اثر بیماری های قارچی و عفونی واژن و ... دلایل پاره شدن پرده بکارت می باشند.   پرده بکارت می تواند دارای شکل های گوناگونی باشد ، پس بازبینی آن نمی تواند دلیل محکمی برای اثبات پاکدامنی جنس مؤنث باشد . این قضاوت غلط می تواند افرادی را هم که پرده بکارت آنها در اثر فعالیت های ورزشی،خودارضایی،استفاده از تامپون،کشیدگی بیش از حد،نبود مادر زادی،تستهای پزشکی و غیره دچار آسیب گردیده به دردسر بیندازد. حتی پارگی پرده بکارت در اثر کشیدگی بیش از حد در فعالیت هایی مانند رقص،ژیمناستیک و یا اسب سواری نیز شایع است.     تشخیص زمان پارگی بکارت   معمولا تا 2 هفته بعد از پارگی بکارت از روی نشانه های ظاهری می توان تاریخ دقیق آن را تخمین زد و پزشک متخصص یا ماما تا 1 ماه می تواند تاریخ پارگی را حدس بزند و بعد از آن دیگر به هیچ وجه زمان پارگی پرده معلوم نمی شود . از لحاظ شکل ظاهری اگر پرده بکارت ترمیم یافته نباشد لبه های پارگی جدید در پرده بکارت غالباً زخمی و به رنگ قرمز بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می گردد .   بعد از حدود 1 هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود 2 هفته لبه های زخم تقریباً گرفته می شوند. اگر پرده بکارت ترمیم یافته باشد مراحل فوق صورت نمی گیرد.   نکته مهم دیگر این است که لبه های پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصالی ندارند هیچ وقت به هم جوش نخواهند خورد و اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند و پرده ترمیم یابد محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن کوچک مشخص خواهد بود .   ترمیم توسط جراحی :   ابتدا باید در نظر داشته باشید که قبل از عمل جراحی باید واژن شما عاری از بیماری های عفونی باشد.    

در کل 3 روش عمده جراحی زیبایی واژن جهت بازیابی حس جوانی در برقرای رابطه ی جنسی وجود دارد .


1. هایمنوپلاستی  (Hymenoplasty) : در این روش بازسازی پرده بکارت و بازگرداندن دختری صورت می گیرد.


2. بازسازی و دوباره جوان سازی واژن (vaginal reconstruction and rejuvenation) : در این روش واژن تنگ می شود.


3. عمل جراحی لبهای فرج (labia surgery) : در این روش لب های فرج کوچک و نمای آن بهبود می پابد و اندازه و شکل لب های داخلی و خارجی اصلاح می گردد.


عملکرد بیولوژیکی پرده بکارت هنوز نامشخص است ، با این حال کارکرد اجتماعی آن در بسیاری از فرهنگ ها نماد باکره بودن زن است. بنابراین جراحی پلاستیک هایمنوپلاستی به دلیل اعتقادات قومی ، فرهنگی ، و مذهبی انجام می شود.


عمل هایمنوپلاستی کوتاه مدت بوده و به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی یا آرام بخش انجام صورت می گیرد.

قبل از عمل ، بیماران موظف هستند که مشاوره قبل از جراحی و معاینه کامل توسط متخصص زنان و زایمان داشته باشند.

این جراحی به روشهای لیزری - رادیوسرجریکال تکنیک و یا با چاقوی جراحی صورت میگیرد .


آیا پرده بکارت به حالت طبیعی بازگردانده می شود؟


بله؛اما ترمیم به شکل طبیعی رخ نمی دهد . پرده بکارت دارای لایه ای است که می تواند جابجا شده و  به بخشی از پرده بکارت پاره شده بخیه بخورد در نتیجه شبیه به یک حلقه کوچک شود و بعد با هم به ناحیه تحتانی پیوند داده می شود تا مانند پرده بکارت اصلی بنظر آید. سوراخ آن به اندازه کافی کوچک است تا در شب زفاف پاره شده و خونریزی کند . گاهی پوشش لب واژن ممکن است برای ایجاد پرده بکارت جدید مورد استفاده قرار گیرد .

این قطعه از پوست شامل شبکه ای از رگها است و با ساخت پرده بکارت نو و بعد از مقاربت به اندازه کافی خونریزی می کند. برای عمل جراحی ، ممکن است بیهوشی موضعی یا عمومی سبک جهت عدم احساس درد تجویز شود .


آیا  عوارض جانبی دارد ؟


امکان از دست دادن حس در ناحیه عمل و عفونت وجود دارد . این عمل در اکثر موارد با استفاده از نخ بخیه نازک و قابل جذب و دوختن غشاء پوستی پرده در قسمت آسیب دیده صورت میگیرد و در مواردی برای تقلید خونریزی از كپسول های ژلاتینی حاوی خون مصنوعی استفاده میشود و در کل دخول آلت تناسلی مرد با پاره شدن پرده دوخته شده همراه با درد و خونریزی خواهد بود .


عمل جراحی چند ساعت به طول خوهد انجامید؟چه زمانی برای جراحی مناسب تر است ؟


معمولا یک تا دو ساعت طول می کشد و شخص قادر به عادی زندگی کردن در 1 روز پس از آن خواهد بود . ممکن است بعضی از جراحان زمانی را برای رابطه ی جنسی تعیین کنند و حتی ممکن است زمان معینی برای جراحی تا مقاربت یا ازدواج مشخص کنند .


دوره بهبودی چگونه خواهد بود؟


در مجموع بعد از جراحی ناحیه عمل شده متورم می شود و ناراحتی و درد به مرور کاهش خواهد یافت . با توجه  به نوع جراحی ممکن است توصیه شود که به مدت 3 تا 6 ماه ارتباط جنسی صورت نگیرد تا منطقه به طور کامل بهبود یابد و در مواردی طول عمر پرده جدید کوتاه است .


مطالب مشابه :


وضایف مردها در دوران بارداری همسرشان

وضایف مردها در دوران بارداری • موضوعی که طی دوران بارداری همسر و حس پدر شدن مردان را
دانستنی دوران بارداری

دانستنی دوران بارداری زمان و چگونگی انجام آن در دوران بارداری با پزشک کوتاه::: داستان
علائم خطر در دوران بارداری

علائم خطر در دوران بارداری. تغذیه در بارداری دعاهای زمان بارداری
ورزش های تقویت کننده عضلات کف لگن ( Kegel exercise )

زایمان و در دوران یائسگی را شل کنید و ورزش های سیکل کوتاه را دعاهای زمان بارداری
مشکلات شایع دوران بارداری در زنان باردار

کمردرد داشته اند یا چاق بوده اند، در دوران بارداری بیشتر دچار این دعاهای زمان بارداری
موارد موثر در زيبايي جنین

عکس*طنز*مطالب کاربردی و آموزشی*سرگرمی*داستان کوتاه در دوران بارداری دعاهای دیگری است
روابط جنسی در دوران نامزدی، چگونه؟

روابط جنسی در دوران نامزدی، دعاهای زمان بارداری Prayers Pregnancy. موضوعات
دلایل آسیب دیدگی و پاره شدن پرده ی بکارت

تغییرات جسمی و روحی مادر در دوران بارداری. محاسبه زمان تخمک
کلاسهای آمادگی برای بارداری و زایمان

کننده ی مراقبت های معمول دوران بارداری در دوران بارداری و دعاهای زمان بارداری
معرفی رشته مامایی

مراقبت در دوران بارداری، زایمان در دوران قبل از دعاهای زمان بارداری
برچسب :