جانبازان اعصاب و روان ؛ مظلوميت مضاعف


ایرنا:

جانبازان اعصاب و روان بخاطر آسيب هايي كه در زمان جنگ تحميلي به دستگاه مغز و اعصاب آنها وارد شده است به برخي از بيماري ها و تنش هاي رواني مبتلا شده اند كه در دسته هاي متفاوتي قابل تقسيم و بررسي است اما نكته مهم در اين ميان آن است كه اين افراد ، بر خلاف ساير بيماران رواني نه بخاطر فشارهاي شخصي و اجتماعي بلكه بخاطر حفظ ناموس و كيان كشور و دفاع در برابر تجاوز دشمن به اين روز افتاده اند.

متاسفانه نبود آشنايي كافي با اين دسته از جانبازان، مشكلات و نحوه صحيح مواجهه با ايشان در ميان افراد مختلف جامعه موجب شده است كه مشكلات آنها و خانواده هايشان رو به فزوني گذاشته و خود اين سربازان فداكار وطن نيز روز به روز از جامعه فاصله گرفته و به انزوا روند.

بخشي از اين جانبازان ، به خاطر شدت آسيب هاي وارده امكان حضور عادي در جامعه را ندارند و در آسايشگاه ها و بيمارستان هاي ويژه اي بستري هستند اما بسياري از آنها با مصرف دارو و رعايت برخي از نكات پزشكي مانند ساير افراد مي توانند زندگي عادي را داشته باشند به شرطي كه ما نيز نحوه درست رفتار با آنان را بدانيم.

متاسفانه عدم شناخت صحيح اين بيماري ها در ميان جامعه و خانواده اين جانبازان موجب شده است تا مشكلات فراواني براي جانبازان اعصاب و روان و اطرافيانشان ايجاد شود.

دختر يكي از جانبازان اعصاب و روان به خبرنگار ايرنا مي گويد : مدرسه كه مي رفتم، هر بار كه مي گفتند پدرتان را بياوريد خجالت مي كشيدم و اصلا دوست نداشتم دوستانم پدرم را ببينند و از مشكلات او با خبر شوند.

وي در حالي كه صدايش مي لزرد و اشك در چشمانش حلقه زده مي افزايد : فرزندان ساير جانبازان مي توانند در زماني كه پدرانشان با مشكلي مواجه مي شوند از آنان پرستاري و دلجويي و به آنها محبت كنند اما زماني كه پدر من به خاطر فشار زندگي دچار حمله عصبي مي شود ما مجبوريم براي جلوگيري از آسيب به خودش و خودمان با او مقابله كنيم.

وي ادامه مي دهد : متاسفانه مسوولان هم بر خلاف حرف ها و شعار هايي كه مي دهند توجه كافي به جانبازان اعصاب ندارند و بيشتر بار مشكلات آنها بر دوش خانواده و بويژه همسران آنهاست.

منع:سایت جانبازنیوزمطالب مشابه :


جانبازان اعصاب و روان ؛ مظلوميت مضاعف

سایت جانبازنیوز + نوشته شده در سه شنبه بیست و یکم تیر ۱۳۹۰ساعت 14:6 توسط مدیروبلاگ |
یک مدیر بی لیاقت دردستگاه بنیادشهیدهمه را کلافه کرده.

به گزارش جانبازنیوز، جانباز نخاعی علی جمشیدی از جانبازان کرمانشاهی طی سفری که در ایام
برچسب :