عنوان 13900: پيام رهبر معظم انقلاب به كنگره عظيم حج ، عزم ملت ها را در مبارزه با ظلم راسخ تر خواهد ك

 

 

 


پيام رهبر معظم انقلاب به كنگره عظيم حج ، عزم ملت ها را در مبارزه با ظلم راسخ تر خواهد كردپيام رهبر معظم انقلاب به كنگره عظيم حج ، عزم ملت ها را در مبارزه با ظلم راسخ تر خواهد كرد

عنوان 13900: پيام رهبر معظم انقلاب به كنگره عظيم حج ، عزم ملت ها را در مبارزه با ظلم راسخ تر خواهد كرد +  پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره عظیم حج + کشتار مسلمانان به دست آل سعود(تنها به جرم برائت از مشرکین)...!+تصاویر
لکه ننگ بر دامن آل سعود...


تهران - جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي به كنگره حج را سرشار از اميد و نويد دانستند و تاكيد كردند: ولي امر مسلمين در كنگره حج؛ مسلمانان جهان را به وحدت و همدلي دعوت كردند.

 

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي روز گذشته در پيامي به‌ مناسبت كنگره عظيم حج، قيام و انقلاب در برخي كشورهاي اسلامي را از مهم‎ترين مسايل جهان اسلام و حقايق نهفته در آن را، آيات بينات الهي برشمردند.

ايشان با اشاره به وظيفه خطير نسل بيدار جوان و روشنفكران و عالمان ديني در اين مقطع سرنوشت ساز، تاكيد كردند: امت اسلامي به‌ويژه ملت‎هاي به پا خاسته، براي ادامه مسير نيازمند دو عنصر 'تداوم ايستادگي' و 'هوشياري در برابر حيله هاي قدرت‌هاي بين المللي' هستند و نجات كشورهاي اسلامي از خطرهاي پيش رو جز با همدلي، اتحاد و تشكيل قطب قدرتمند جهان اسلام، امكان پذير نيست.

جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با خبرنگاران پارلماني ايرنا پيام رهبر فرزانه انقلاب اسلامي به كنگره حج را مدبرانه و حكيمانه توصيف و تاكيد كردند: پيام رهبر معظم انقلاب؛ عزم ملت ها را براي مبارزه با ظلم ، جزم تر خواهد كرد.

**رهبري در پيام به كنگره حج؛ مسلمانان جهان را به وحدت دعوت كردند

حجت الاسلام والمسلمين 'حسين ابراهيمي' نايب رييس اول كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: پيام رهبر معظم انقلاب به كنگره حج بسيار مدبرانه و حكيمانه بود.

وي افزود: دشمنان در صدد هستند با تفرقه افكني به مسلمانان لطمه وارد كنند و نمي خواهند سلطه خود را از كشورهاي دست نشانده از دست بدهند.

نماينده بيرجند در مجلس با تأكيد بر اين كه بايد يك تشكل فراگير اسلامي با محوريت اصول مشترك يعني توحيد؛ نبوت؛ پيامبري؛ قرآن و كعبه تشكيل شود، اظهار داشت: با تشكيل اين تشكل فراگير اسلامي ديگر دشمنان نمي توانند به وحدت مسلمانان ضربه بزنند.

ابراهيمي ادامه داد: كار استكبار جهاني همواره مصادره است و اگر مردم مسلمان هوشيار نباشند، آنان به هر نحوي تلاش مي كنند كه مانع استقلال و آزادي مردم باشند.

وي با اشاره به اين كه مسلمانان بايد با حفظ وحدت در مقابل دشمنان بايستند، گفت: امروز آمريكا و غرب ضعيف شده اند و ديگر نمي توانند در مقابل وحدت و همدلي مسلمانان بايستند.

نايب رييس اول كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با تأكيد بر اين كه مسلمانان جهان امروز از آمريكا و صهيونيست ها نفرت دارند، افزود: ملت هاي مسلمان بايد در مقابل حيله ها و نيرنگ هاي دشمنان هوشيار باشند.

**پيام رهبر معظم انقلاب به كنگره حج سرشار از اميد و نويد بود

'نورالله حيدري دستنايي' عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي نيز گفت: توجه به ظرفيت و ذخيره پايان ناپذير مسلمانان كه نمود عيني آن در حج متبلور است از نكات مورد تاكيد رهبري در اين پيام است .

نماينده مردم اردل و فارسان استان چهارمحال و بختياري در مجلس هشتم افزود: توجه به اثر بخشي كنگره عظيم حج در بيداري ملل اسلامي و مبارزه با كفر از ديگر تاكيدات رهبر معظم انقلاب اسلامي در اين پيام است.

وي با تاكيد براين كه پيام ايشان به كنگره عظيم حج امسال از طراوت ويژه اي برخوردار بود، يادآور شد: توجه دادن و آشنايي با توطئه ها و ترفند هاي دشمنان به شكل هاي گوناگون در اين پيام نشان داد رهبر معظم انقلاب اسلامي هوشمندانه امت اسلامي را هدايت مي كنند.

حيدري افزود : رهبر فرزانه انقلاب در اين پيام بر چهار عنصر استقامت ،اميد ، تفكر و وحدت كه پايه هاي عزت بخشي به اسلام هستند تاكيد دارند .

وي، تمركز بر كاركرد مراسم برائت از مشركين را ديگر محورهاي پيام رهبر معظم انقلاب به كنگره حج امسال برشمرد.

**پيام رهبر معظم انقلاب به كنگره حج، عزم ملت ها را براي مبارزه با ظلم ، جزم تر خواهد كرد

حجت الاسلام و المسلمين 'موسي غضنفرآبادي' عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي پيام رهبر معظم انقلاب را براي ملت هاي اسلامي بسيار روشنگرانه دانست و اظهار داشت: ولي امر مسلمين در اين پيام به مسلمانان جهان توصيه كردند كه مراقب تفرقه افكني هاي دشمنان و توطئه هاي آنان باشند زيرا يكي از روش هاي دشمن ايجاد تفرقه در ميان مسلمانان است.

غضنفرآبادي گفت: حوادث ليبي و تونس نشان داد كه حكام ظالم هيچ گاه پايدار نيستند و از بين مي روند.

وي در ادامه با تاكيد بر اين كه مسلمانان نبايد توطئه هاي دشمنان را دست كم بگيرند، اظهار داشت: پايداري در بيداري اسلامي و حفظ آن از مهم ترين وظايف مردمان كشورهاي اسلامي است.

نماينده بم در مجلس با اشاره به آن بخش از پيام رهبر معظم انقلاب كه تاكيد داشتند همكاري و همدلي بايد در ميان كشورهاي اسلامي بيشتر شود، گفت: امروز غرب و استكبار از هميشه ضعيف تر است.

غضنفرآبادي در ادامه به خطر دخالت و تأثيرگذاريِ جبهه‌ كفر و استكبار در ساخت نظام جديد سياسي كشورهايي كه ديكتاتورهاي آنها سرنگون شده اند و يا كشورهايي كه موج بيداري اسلامي در آنها همچنان خروشان است، اشاره كرد و گفت: رهبر معظم انقلاب تاكيد كردند كه اين انقلابيون بايد آگاه و هوشيار باشند و از انقلابشان محافظت كنند.

وي ادامه داد:مردم كشورهاي اسلامي بايد مراقب حيله ها و توطئه هاي دشمنان باشند زيرا آنان به دنبال ضربه زدن به حركت هاي مردمي هستند.

**پيام رهبر فرزانه انقلاب به كنگره حج ،‌وحدت مسلمانان را تقويت خواهد كرد

'بهروز جعفري' عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي نيز اظهار داشت : بخش عمده اي از پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي به كنگره عظيم حج درخصوص بيداري اسلامي در كشورهاي منطقه و ايجاد وحدت ميان امت هاي مسلمان است.

نماينده مردم سميرم در مجلس هشتم افزود :رهبر معظم انقلاب اسلامي در سال هاي قبل اتفاقات منطقه را پيش بيني كرده بودند و امروز عملا نتايج آن پيش بيني ها را مي بينيم.

وي پيام حضرت آيت الله خامنه اي را در ادامه روند بيداري اسلامي در منطقه تاثير گذار ارزيابي كرد و ادامه داد : اين پيام سبب اميدواري ساير ملل منطقه به پيروزي خود و خواري آمريكايي ها خواهد شد.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد : اين پيام همچنين ياس را ميان امريكايي ها و ساير كشورهاي استكباري كه سعي در مصادره كردن انقلاب هاي مردم منطقه دارند به دنبال خواهد داشت.

**بيانات ارزشمند رهبر انقلاب تجلي تشكيل يك جامعه ملل متحد اسلامي است

پرويز سروري عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سخنان نويد بخش رهبر معظم انقلاب سلامي مبني بر تشكيل يك قطب قدرتمند جهان اسلام اظهار داشت: امروزه ما شاهد آرايش هاي متفاوتي از قدرت هاي موجود در منطقه هستيم كه رو به افول است و قدرت هاي مختلف با توجه به كاهش هژموني در صدد رخنه بين ملت هاي منطقه خاورميانه هستند تا از اين طريق جلوي خيزش هاي مردمي را در منطقه بگيرند و اين در حالي است رهبر معظم انقلاب اسلامي با هشدار دادن پي در پي در باره نيرنگ هاي سلطه گران، تشكيل يك قطب قدرتمند جهان اسلام را مطرح كردند.

سروري در ادامه با اشاره به بي اعتبار شدن نظام سلطه توسط قيامهاي منطقه خاورميانه، خاطر نشان كرد: ملت هاي منطقه بدانند كه امروز نظام سلطه بيشتر از هر زمان ديگري مترصد متشنج كردن فضا در بين كشورهاي منطقه است چرا كه در طي اين چند سال ضربات سنگيني بر آنها وارد شده است.

نماينده مردم تهران تصريح كرد: ملتهاي منطقه خاورميانه و مسلمين جهان بايد هر چه سريع تر در تشكيل يك جامعه ملل متحد اسلامي جهت مقابله با نظام سلطه اقدام كنند.

********************************************************************************************************************************

 پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره عظیم حج

پيام رهبر معظم انقلاب به كنگره عظيم حج ، عزم ملت ها را در مبارزه با ظلم راسخ تر خواهد كردپيام رهبر معظم انقلاب به كنگره عظيم حج ، عزم ملت ها را در مبارزه با ظلم راسخ تر خواهد كرد

 بسم اللَّه الرحمن الرحيم

موسم حج، فصل بهار معنويت و درخشش توحيد در آفاق جهان است؛ و آئين حج، چشمهى زلالى است كه ميتواند حجگزار را از آلودگيهاى گناه و غفلت، پاك سازد و نورانيتِ فطرت خداداد را به جان و دل او باز گرداند. رها كردن لباس تفاخر و تمايز در ميقات حج و درآمدن به لباس همگانى و يكرنگ احرام، نشانه و نماد يكرنگىِ امت اسلامى و فرمان نمادين اتحاد و همدلى مسلمانان در همه جاى جهان است. شعار حج از سوئى: فَالهُكُم اِلهٌ واحِدٌ فَلَه اَسِلموا وَ بَشِّرِ المُخبِتين است، و از سوئى؛ و المَسجِدِ الحَرامِ الَّذى جَعَلنه لِلنّاسِ سَوآءَ العاكِفُ فيهِ وَ الباد. و چنين هست كه كعبه، افزون بر نمايندگىِ كلمهى توحيد، مظهر توحيد كلمه و برادرى و برابرى اسلامى نيز هست.
مسلمانانى كه از چهارگوشهى جهان در اينجا به شوق طواف كعبه و زيارت حرم رسول اعظم صلىاله عليه و آله گرد آمدهاند بايد اين فرصت را براى مستحكم كردن پيوندهاى برادرى ميان خود كه درمان بسيارى از دردهاى بزرگ امت اسلامى است مغتنم شمارند. امروزه آشكارا مىبينيم كه دست بدخواهان دنياى اسلام، بيش از گذشته در كار تفرقهافكنى ميان مسلمانان است. و اين در حالى است كه امت اسلامى امروزه بيش از گذشته به انسجام و همدلى نيازمند است. امروز پنجهى خونين دشمنان در جاى جاىِ سرزمينهاى اسلامى بطور نمايان در كار فاجعهآفرينى است؛ فلسطين در سيطرهى خباثت صهيونيستها در رنج و محنت روزافزون است؛ مسجد الاقصى در معرض خطر جدى است؛ مردم مظلوم غزه پس از آن نسل كشى بىسابقه همچنان در سختترين شرائط به سر مىبرند؛ افغانستان در زير چكمهى اشغالگران، هر روز دچار مصيبتى تازه است؛ ناامنى در عراق، آرامش و راحت را از مردم سلب كرده است؛ برادركشى در يمن داغى تازه بر دل امت اسلامى نهاده است.
مسلمانان سراسر جهان بينديشند كه فتنهها و جنگها، انفجارها و ترورها و كشتارهاى كور كه در سالهاى اخير در عراق و افغانستان و پاكستان به راه افتاده است، چگونه و كجا تدبير و طراحى مىشود؟ چرا تا پيش از ورود تحكّمآميز و مالكانهى ارتشهاى غربى به سركردگى آمريكا به اين منطقه، ملتها شاهد اين همه مصيبت و محنت نبودند؟ اشغالگران از سوئى نهضتهاى مقاومت مردمى در فلسطين و لبنان و ديگر نقاط را تروريست مينامند و از سوئى تروريسم وحشى فرقهئى و قومى را ميان ملتهاى اين منطقه سازماندهى و رهبرى ميكنند. منطقهى خاورميانه و شمال آفريقا در دورانى طولانى و بيش از يك قرن، به دست دولتهاى غربى انگليس و فرانسه و ديگران و سپس به دست امريكا استثمار و اشغال و تحقير شدند؛ منابع طبيعى آنان غارت و روحيهى آزادگى در آنان سركوب شد و ملتهاى آنان گروگان طمعورزى بيگانگانِ متجاوز شدند، و پس از آن كه بيدارى اسلامى و نهضتهاى مقاومت ملتها، ادامهى آن وضع را براى ستمگران بينالمللى ناممكن ساخت و مسألهى شهادت و عروج الىاللَّه و فىسبيلاللَّه همچون عاملى بىبديل در صحنهى جهاد اسلامى بار ديگر ظاهر شد، متجاوزانِ منفعل به شيوههاى مزوّرانه روى آوردند و استعمار جديد را جايگزين روش گذشته كردند. ولى امروز ديو چند چهرهى استعمار، همهى توانائيهاى خود را براى به زانو در آوردن اسلام به عرصه آورده است؛ از نيروى نظامى و مشت آهنين و اشغال صريح تا زنجيرهى اهريمنى تبليغات و به كارگيرى هزاران سامانهى دروغ پراكنى و شايعهسازى، و از سازماندهى دستجات ترور و آدمكشى بيرحمانه تا گسترش دادن ابزارهاى فساد اخلاقى و تكثير و ترويج مواد مخدّر و تخريب عزم و روحيه و اخلاق جوانان، و از تهاجم همه جانبهى سياسى به مراكز مقاومت تا برانگيختن نخوتهاى قومى و تعصبهاى فرقهئى و ايجاد دشمنى ميان برادران.
اگر ميان ملتهاى مسلمان و ميان فرقههاى اسلامى و اقوام مسلمان با يكديگر، محبت و حسنظن و همدلى، جاى بدگمانى و بدبينى را كه خواستهى دشمنان است بگيرد، بخش اعظم توطئه و تدبير بدخواهان را خنثى خواهد كرد و نقشههاى شوم آنان را براى سيطرهى روزافزون بر امت اسلامى عقيم خواهد ساخت.
حج يكى از برترين فرصتها براى اين هدف والا است.
مسلمانان با همكارى و تكيه بر مبانى مشتركى كه قرآن و سنت بدان ناطق است قدرت خواهند يافت كه در برابر اين اهريمن چندچهره بايستند و آن را مغلوب اراده و ايمان خود سازند. ايران اسلامى با پيروى از درسهاى امام خمينى كبير، نمونهى بارز اين مقاومتِ موفق است. آنان در ايران اسلامى شكست خوردهاند. سىسال ترفند و توطئه و دشمنى از كودتا و جنگ تحميلى هشت ساله، تا تحريم و مصادرهى اموال، و از جنگ روانى و تبليغاتى و صفبندى رسانهئى تا تلاش براى جلوگيرى از رشد علمى و دستيابى به دانشهاى نوين و از جمله دانش هستهئى، و حتى تحريك و دخالت آشكار در ماجراى پرشكوه و پرمعناى انتخابات اخير، همه و همه به صحنههائى از شكست و انفعال و سرگردانى دشمن تبديل شد و آيهى: انّ كيدالشيطان كان ضعيفاً در برابر چشم ايرانيان بار ديگر مجسّم گشت. در هر نقطهى ديگر نيز كه مقاومتِ برخاسته از عزم و ايمان، مردم را به مصاف مستكبران پرمدعا كشانيد، پيروزى نصيب مؤمنان و شكست و رسوائى سرنوشت حتمى ستمگران شد. فتحنمايان 33 روزه در لبنان و جهاد سرافراز و پيروز غزه در سه سال اخير، شاهد زندهى اين حقيقت است.
توصيهى مؤكد اينجانب به عموم حاجيان سعادتمند و بخصوص به علماء و خطباء كشورهاى اسلامى كه در اين ميعاد الهى حضور يافتهاند و به خطباء جمعهى حرمين شريفين، آن است كه با فهم درست مسأله، وظيفهى امروزى و فورى خود را باز شناسند. با همهى توان، توطئهى دشمنان اسلام را براى مستمعان خود باز گويند و مردم را به الفت و اتحاد فرا خوانند. از هر آنچه به سوءظن مسلمانان به يكديگر مىانجامد، به جِدّ بپرهيزند و هرچه انگيزه و فرياد دارند بر سر مستكبران و دشمنان امت اسلامى و رأس فتنهها يعنى صهيونيسم و امريكا فرو ريزند. و برائت از مشركين را در قول و عمل به ظهور رسانند.
از خداوند متعال هدايت و توفيق و كمك و رحمتش را براى خود و همهى شما متضرعانه مسألت ميكنم.
 
والسلام عليكم
سيدعلى حسينى خامنه اى
سوم ذى الحجةالحرام 1430

***********************************************************************************

کشتار مسلمانان به دست آل سعود(تنها به جرم برائت از مشرکین)...!+تصاویر
لکه ننگ بر دامن آل سعود...

   13900813115153937_PhotoL.jpg
 روز ششم ذی الحجه یادآور مراسم "برائت از مشرکین" زائران ایرانی خانه خدا و کشتار حجاج مظلوم ایرانی در مکه به دست حکام آل سعود است.

جهان نیوز:‌ چادرها از سر زنان افتاد، افراد زیادی به زیر دست و پا له شدند و عده‌ای به وسیله گازهای خفه کننده و رگبار گلوله‌ها، به شهادت رسیدند. این جنایتکاران حتی به آمبولانسهای حامل مجروحان نیز یورش می بردند و مانع از جمع آوری آنان می شدند.

روز ششم ذی الحجه یادآور مراسم "برائت از مشرکین" زائران ایرانی خانه خدا و کشتار حجاج مظلوم ایرانی در مکه به دست حکام آل سعود است. 

 اگرچه این جنایت در ظاهر برای سرکوب مراسم برائت از مشرکین اتفاق افتاد، اما در حقیقت بر اساس دستور آمریکا و در جهت مقابله با «صدور انقلاب اسلامی» رقم خورد. با این حال، این رویداد موجب بسط انقلاب اسلامی گردید و خود زمینه‌ای گشت تا مظلومیت انقلاب اسلامی و سخن حقش بیش از پیش در برابر چشم مسلمین جهان قرار گیرد و در حقیقت نقطه عطفی در صدور انقلاب اسلامی بود. مگر نه آنکه در چهلم شهدای جمعه خونین بود که انتفاضه فلسطین آغاز گردید؟ 

از این رو بازکاوی این واقعه تاریخی که به دلایل مختلف سیاسی، کمتر بدان پرداخته شده است، یکی از الزامات تاریخی در شناخت مرزهای درنودیده شده توسط دریای انقلاب اسلامی است. آنچه در پی می آید تلاشی اندک برای مقابله با فراموشی "جمعه خونین مکه" است که یادبودش حتی از برگ های سررسید ها نیز رنگ باخته است.شرح ماجرا 

برگزاری مراسم برائت از مشرکین در جریان اجتماع بزرگ و پرشکوه حجّ، تاثیر آن را دوچندان می‏کند. با توجه به این اهمیت، رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، حضرت آیت‏اللَّه خامنه‏ای، همه ساله بر انجام هرچه باشکوه‏تر مراسم برائت از مشرکین تاکید داشته و دارند.

روز ششم ذیحجه سال ۱۳۶۶ (ه . ش)، حاجیان ایرانی به همراه برخی از حجاج سایر کشورها که به صف ایرانیان پیوسته بودند، راهپیمایی عظیم برائت از مشرکین را در مکه معظمه آغاز کردند. حجاج بیت الله الحرام در این راهپیمایی باشکوه ضمن اظهار تنفر از آمریکا و اسرائیل، از همه کافران و مشرکان اعلام برائت نموده، مسلمانان سراسر جهان اسلام را به اتحاد ویکپارچگی جهت مبارزه بی امان با سلطه قدرتهای شیطانی، در راس آنان شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار، دعوت نمودند. گویی در و دیوار شهر مکه و ملائکه آسمان، همصدا با حجاج شعار می دادند. عرب و عجم، مبهوت و مسحور این طنین الهی شده بودند . 

راهپیمایان ، پس از استماع پیام تاریخی رهبرانقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، با شعار الله اکبر، لا اله الا الله و مرگ بر آمریکا برای ادای نمازمغرب روانه حرم شدند. پس از طی مسافتی، در حالی که پیشاپیش جمعیت عظیم راهپیمایان، زنان و گروهی جانبازان در حرکت بودند، ناگهان ستونهایی از نظامیان آل سعود هویدا شد . آنان لحظه ای بعد، به طرف صفوف حمله کردند و با باطوم بر سر و روی زائران بی گناه کوبیدند.

13900813115149968_PhotoL.jpg

این گروه از یک سو و گروه دیگری نیز از بالای پله ها و ساختمانها، سنگ و آجر، آهن، شیشه و بلوک سیمانی بر سر و روی مردم می ریختند. پس از آن، شلیک گازهای سمی و خفه کننده آغاز شد و به دنبال آن رگبار گلوله‌ها به قصد کشتن راهپیمایان برائت ازمشرکین به سوی آنان سرازیر گردید و پیکرهای پاک آسمانی که جرمشان اعلام برائت و بیزاری از آمریکا، اسرائیل و ایادی ناپاک آنها بود، درخاک و خون غلتیدند.

13900813115157187_PhotoL.jpg

13900813115151515_PhotoL.jpg

13900813115153937_PhotoL.jpg

چادرها از سر زنان افتاد، افراد زیادی به زیر دست و پا له شدند و عده‌ای به وسیله گازهای خفه کننده و رگبار گلوله‌ها، به شهادت رسیدند. این جنایتکاران حتی به آمبولانسهای حامل مجروحان نیز یورش می بردند و مانع از جمع آوری آنان می شدند. 

این جنایت در جمعه خونین مکه، به قدری فجیع بود که برای مرتکبان و بانیان آن، جز لکه های ننگ ابدی در صفحات تاریخ و فضاحت و رسوایی نزد ملتها، اثری باقی نگذاشت. این حادثه جانسوز، که وصف و شرح آن در کلام نمی گنجد ، نه تنها قلب مسلمانان جهان، که دل آزادگان دنیا را نیز به درد آورد و همه را در عزا و ماتمی بزرگ فرو برد. لیکن به قول امام خمینی(ره)، "ما در عین حال که شدیداً متأثر و عزادار از این قتل عام بی سابقه امت محمد صلی الله علیه و آله و پیروان ابراهیم حنیف و عاملین به قرآن کریم گردیده‌ایم ، ولی خداوند بزرگ را سپاس می گزاریم که دشمنان ما و مخالفین سیاست اسلامی ما را از کم عقلان و بی خردان قرار داده است. چرا که خودشان هم درک نمی کنند که حرکتهای کورشان ، سبب قوت و تبلیغ انقلاب و معرفی مظلومیت ملت ما گردیده است و درهر مرحله ای سبب ارتقای مکتب و کشورمان را فراهم کرده اند... ."


            //www.bargozideha.com/static/portal/30/300034-706998.jpg

توطئه از پیش تعیین شده سعودی 

همان زمان روشن شد که ماجرای جمعه خونین موضوعی تصادفی نبوده است و از مدتها پیش مسئولان سعودی برای اجرای آن اتخاذ تصمیم نموده بودند. برای اثبات این ادعا شواهدی زیادی وجود داشت از جمله:
۱ـ در روز پنجم ذیحجه (۱ روز پیش از واقعه)، بیمارستان‌ها و سازمان‌های بهداری اعلام کردند که هیچ مراجعه کننده ایرانی را برای درمان در روز ششم ماه نخواهند پذیرفت. 

۲ـ یکساعت قبل از شروع راهپیمایی، درهای ورودی به بنای بزرگ مخصوص حجاج اردنی و فلسطینی بسته شد و به هیچ کس اجازه داخل یا خارج شدن از آن داده نمی‌شد. 

۳ـ سطح بام بناهای واقع در جانب چپ راهپیمایی از کپسول‌های خالی و سنگ‌ها و آجرها و ابزار آلات از کار افتاده که در طول برخورد به سوی حجاج پرتاب گردید انباشته شده بود. برخی از صاحبان این خانه‌ها ابراز داشته بودند که این وسایل چند روز قبل از جانب حکومت سعودی به بام آنها منتقل گردیده بود. 

۴ـ تغییر آرایش پلیس که برخلاف سال‌های قبل در دو سوی مسیر نایستاده و صف آرایی آنها در انتهای مسیر حرکت حجاج و یا قرار گرفتن فرماندهان پلیس در پشت سر نیروها برخلاف گذشته که فرماندهان ۱۰۰ متر در جلوی گردان خود می‌ایستاده‌اند. 

۵ـ در سال‌های گذشته با توقف اتومبیل‌های سواری در مسیر راهپیمایی سعی در ایجاد موانع فیزیکی برای گسستن صفوف راهپیمایان داشتند اما در آن سال از توقف خودرو‌ها در طول خیابان محل برخورد نهایی منع کردند و اتومبیل‌ها را از نزدیک شدن به مسیر مسجد ملک تا تقاطع خیابان عبدالله بن زبیر باز داشتند. 

۶ـ در سالهای گذشته مأموران پلیس در میان راهپیمایان حاضر می‌گردیدند تا از انتشار جزوه‌های پیشگیری نمایند اما در آن سال هیچیک از آنان داخل راهپیمایی نگردیدند و باتون به دست صف آرایی نموده بودند.

//www.bargozideha.com/static/portal/38/384300-778752.jpg

جدای این قبیل نمونه‌های میدانی باید به سخنان متفاوت در ملاقات وزیرخارجه سعودی در ریاض با کاردار جمهوری اسلامی و ملاقات وزیر حج و امور اوقاف سعودی با نماینده ایران در روز چهارم ذیحجه و تفاوت لحن مذاکرات آنها اشاره نمود. 

همچنین عملکرد رسانه‌ها که در این گونه موارد بیش از هر چیز به جذابیت‌های خبر و پرداختن به ابعاد کشته‌ها و زخمی‌ها و... علاقه نشان می‌دهند، در این موضوع کاملاً متفاوت بود و از همان ابتدا بیش از هر چیز به تطهیر مسئولان سعودی پرداخته بودند.

بازتابهای فاجعه 

به دنبال جنایت بی سابقه عمال آمریکایی عربستان سعودی در به شهادت رساندن زائران بیت الله الحرام جمعیت میلیونی مردم تهران در ۱۱ مرداد ۱۳۶۶پس از راهپیمائی با شکوه در برابر مجلس شورای اسلامی اجتماع کردند و هاشمی رفسنجانی، ریاست مجلس وقت در این اجتماع گفت: انتقام خون شهدا آنست که ریشه حکام سعودی در منطقه خشکانده شود. این بازتابها از مرزهای ایران و عربستان فراتر رفت و در این راه اطلاعات حجاج و علمای کشورهای مختلف که در مراسم حج شرکت داشتند، در افشای جزئیات ماجرا مؤثر شد. 

عده ای از علمای برجسته لبنان در بازگشت از حج، و با ذکر مشروعیت مراسم برائت در حج، حمله نیروهای مسلح به تظاهرات آرام مردم و تیراندازی به سوی حجاج و کشتار مردم بی دفاع، و شکستن حرمتِ حرم امن الهی را محکوم کردند .

همچنین جزئیات بیشتری از برگزاری آرام تظاهرات و مراسم حجاج ایرانی و تعداد دقیق شهدای ایرانی، توافقهای قبلی مقامات ایرانی و سعودی برای انجام مراسم و توافق بر سر مبدأ و مقصد آن، آمادگی کامل پلیس و ارتش سعودی برای سرکوب مردم از قبل، به رگبار بسته شدن حجاج و تعرّض به حقوق انسانی و مشروع آنها، علل و زمینه های سیاسی این ماجرا و ارتباط آن با منافع امریکا و اسرائیل در منطقه و واداشتن ایران به صلح با عراق در جنگ هشت ساله عراق با ایران طی مقالات، مصاحبه ها، سخنرانیها، راهپیماییها و برپایی مراسم بزرگداشت شهدای فاجعه در کشورهای مسلمان و حتی غربی و همراه با ابراز همدردی علمای جهان اسلام مطرح و منعکس شد. چندی بعد رئیس جمهور محترم وقت ایران، در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به حادثه مکه اشاره و آن را از مصادیق جنایات بین المللی معرفی کرد.کمی پس از کشتار مکه، دو کنفرانس بین المللی و چندین کنفرانس کوچک در اقصی نقاط جهان برای بررسی حادثه ششم ذیحجه ۱۴۰۷ و وضعیت حرمین شریفین تشکیل شد. اولین کنگره در آذر ۱۳۶۶ (۲۳ تا ۲۷ نوامبر ۱۹۸۷) با عنوان «قداست و امنیت حرم » با حضور علمای اهل سنت و تشیع از ۴۳ کشور در تهران تشکیل شد که پس از بحث و بررسی مسائل مختلف حج و واقعه ششم ذیحجه ۱۴۰۷ در کمیسیونهای چهارگانه آن، قطعنامه ای در ۱۲ ماده تصویب، و طی آن اعلام شد: "با بررسی اسناد منتشره، حجاج شرکت کننده در مراسم برائت از مشرکین ، اعم از ایرانی و غیرایرانی ابتدا محاصره شده و سپس با گلوله و گاز سمّی به شهادت رسیده اند. کنگره، روز ششم ذیحجه هر سال را روز برائت از مشرکین اعلام داشت و تأکید کرد که باید علمای صالح جهان، حرمین شریفین را اداره کنند." 

کنفرانس بین المللی دیگری در لندن، از ششم تا نهم ژانویه ۱۹۸۸ تشکیل یافت و در آن با حضور پانصد تن از علما و صاحبنظران جهان اسلام از چهل کشور دنیا، مسئله آینده حرمین و فاجعه مکه بررسی شد. در قطعنامه پایانی قتل عام حجاج در ششم ذیحجه محکوم ، و با تأکید بر وقوع آن به خواست آمریکا، بر این نظر تأکید شد که حرمین، میراث مشترک تمامی مسلمانان بوده است و اداره حرمین باید زیرنظر شورای عالی علمای صالح جهان اسلام باشد. این سمینار (ششم ذیحجه) را روز اعلام برائت از مشرکین نامید.آثار مثبت واقعه جمعه خونین 

قتل عام حجاج اما در کنار تمام دردناکیش، ماهیت کشورهای مرتجع عرب و ارتباط و همکاری آنها را با استکبار جهانی به اثبات رساند. حضرت امام(ره ) در بـیان واقعی اثرات این واقعه در پاسخ تلگرام نماینده خود در حج نوشت: 

"اگـر هـزاران مـبـلـغ روحانی را به اقطار عالم می فرستادیم تا مرز واقعی بین اسلام راستین واسلام آمریکایی و فرق بین حکومت عدل و حـکـومت سرسپردگان مدعی حمایت از اسلام را مشخص کنیم ، بصورتی چنین زیبا نمی توانستیم . "حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان نیز در خاطرات خود می گوید:‌ "پس از بازگشت (از حج)، جهت ارائه گزارش حج خونین قبل از تشرف، جناب آقای رسولی گفت: - حضرت امام ، چند بار سراغ شما را گرفته اند. هنگام تشرف از پله ها که بالا می رفتم، حضرت امام در اتاق و از پشت شیشه متوجه حقیر شدند و تبسم کردند. وارد شدیم و سلام کردم .

با خوشرویی و تبسم جواب فرمودند و ادامه دادند: قبول باشد. کی آمدید؟ 

عرض کردم : - دیروز. سئوال کردند: ان شاء الله سالم هستید؟ آسیبی ندیدید؟ 

مختصرا جواب عرض کردم و مشغول کارمان شدیم . 

بعد از انجام کارها و انجام ملاقاتهای دستبوسی، دوباره به خدمت مشرف شدم و به عرض ‍ رساندم : - آقای کروبی سلام رساندند. بسیاری از مسلمانان کشورهای دیگر، از من به عنوان ایرانی مصرانه خواسته اند دست شما را از طرف آنان ببوسم. و بوسیدم. صحنه کشتار حجاج و سلاحهایی که به کار گرفتند را به عرض رساندم. 

سئوال کردند: تیر اندازی زیادی بود؟ 

همه آنچه را که دیده بودم ، به عرض رساندم . سپس از ملاقات با گروهی از فلسطینی های ساکن در فلسطین اشغالی که بعد از حادثه جمعه خونین در بعثه برای اظهار همدردی نزد ما آمدند گفتم : که ما ضمن احساس دلگرمی از محبت و همدردی ایشان و خوشحالی از فرصتی که پیش آمده آماده می شدیم تا با تشریح مواضع انقلابی اسلامی در مورد مسائل جهانی اسلام به ویژه مساله فلسطین، آنها را هر چه بیشتر به مشارکت در انقلاب و جهاد اسلامی علیه صهیونیسم ترغیب نمائیم ولی با کمال تعجب و ناباوری، واقعیت را فوق تصور خود یافتیم!

//www.bargozideha.com/static/portal/30/307959-408539.jpg

آنها بعد از احوالپرسی در حالی که به شدت متاثر و گریان بودند، مشاهدات غمبار خود را از صحنه کربلای خونین مکه باز گو کردند. از قساوتهای سعودیهای آل یهود، گفتند: که چگونه بر پیکر پاک زنان شهید چکمه می کوبیدند و کیفهای پول و دستبند و گردن بند آنها را با خشونت و ایجاد جراحت بیشتر بر جسد خونین آنها، می ربودند! از مظلومیت ملت ایران گفتند: که ما تا کنون فکر می کردیم کسی مظلومتر از ما فلسطینیها نیست ولی در اینجا فهمیدیم که شما از همه مظلوم ترید و دشمنان شما از همه بیرحم تر و پست تر! تا اینجا برای ما چندان غیر عادی نبود، زیرا هر انسان و مسلمان فهمیده ای که شاهد این فاجعه بود، جز این قضاوتی نداشت، آنچه ما را به شگفتی بیشتر واداشت، تحلیل آنها از اصل قضیه بود و پیوند بنیاد ارتجاع با صهیونیستها و دیدگاه عمیق آنها از جنگ تحمیلی بود. آنها بدون این که به ما مجالی بدهند بهتر و کامل تر از آنچه ما می خواستیم بگوئیم، 

گفتند: از رهبر الهی انقلاب اسلامی که تنها امید است برای همه مستضعفین و رهائی قدس و فلسطین. از جنگ که سر نوشت تمام منطقه و کل مستضعفین به سر نوشت آن گره خورده است و از این که راه قدس از کربلا می گذرد و از مکه و مدینه !و استدلال کردند که تا صدام کافر و آل سعود منافق بر کشورهای منطقه حکومت می رانند، فلسطین آزاد سعود منافق بر کشورهای منطقه حکومت می رانند، فلسطین آزاد نخواهد شد زیرا که آنها عامل بقای اسرائیل هستند، همانگونه که اسلافشان عامل ایجاد اسرائیل بودند.

آنها می گفتند که جنگ شما در برابر صدام تنها علیه صدام نیست بلکه علیه اسرائیل و تمام استکبار جهانی است و ما پیروزی خود را بر غاصبان فلسطین در پیروزی شما در این جنگ می بینیم و... صحبت با برادران فلسطینی به درازای شب کشید و افق سخنان دلپذیرشان سپیده سحر و فجر صادق را نوید می داد و ما خود را در رویایی شیرین می دیدیم و در غروب جمعه خونین ، طلوع انقلاب جهانی را اسلام را... و بالاخره در پایان به محضر امام معروض داشتم که همه تا قبل از جمعه خونین مکه از اینکه حضرت عالی آیه « و من یخرج من بیته مهاجرا الی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره علی الله» را در آغاز پیام حج امسال انتخاب کرده بودید، متعجب و شگفت زده بودند. 

آن گاه که حادثه اتفاق افتاد، به نکته قضیه پی بردیم و در عین حال ، تعجب و شگفت زدگی همه در چندان شد. تا قبل از این فراز از عرایضم ، حضرت امام با سئوالها و با نگاه و استماعشان، زبانم را در بیان ما وقع گویا می کردند و استقبالشان، گویای این بود که در جستجوی اخبار جدید و اطلاع از مشاهده ها بودند. اما وقتی از آیه و پیام گفتم و خواستم در لفافه و کنایه از کرامت و چهره شان در هم کشیده شد!


مطالب مشابه :

عنوان 112400: آغاز رزمایش پیامبر اعظم(ص) 8 نیروی زمینی سپاه در منطقه سیرجان + چند خبر مهم دیگر

سایت ایثار ومقاومت قرائتی Privacy policy - عنوان 112400: آغاز رزمایش پیامبر اعظم(ص) 8 نیروی زمینی سپاه
عنوان 130600 : تصاویر جنایت‌ هولناک داعش در عراق

سایت ایثار ومقاومت قرائتی Privacy policy - عنوان 130600 : تصاویر جنایت‌ هولناک داعش در عراق - با
عنوان 13900: پيام رهبر معظم انقلاب به كنگره عظيم حج ، عزم ملت ها را در مبارزه با ظلم راسخ تر خواهد ك

www.esarm.ir آدرس اصلی سایت ایثار و مقاومت عبدالصمد قرائتی (privacy policy ) http://www.gheraati.abdolsamad @ iran.ir
عنوان 3100: سقوط دومین بالگرد آمریکا در افغانستان (مایه سرافکندگی برای استکبار جهانی شد)

19 Mar 2015 ">اطلاعیه شماره94:تبریک مدیریت سایت ایثار و مقاومت عبدالصمد قرائتی(privacy policy) بمناسبت
حاشیه های سفر احمدی نژاد به ترکیه/ استاندار استانبول به استقبال رئیس جمهور ایران آمد

سایت ایثار ومقاومت قرائتی Privacy policy - حاشیه های سفر احمدی نژاد به ترکیه/ استاندار استانبول به
برچسب :