ويژه/ شکایت‌نامه كانديداهاي تبریز به وزارت كشور

  در همین رابطه ذکر موارد ذیل ضروری به نظر می رسد:   1- هدف قانونگذار از ممنوع کردن شرکت مقامات مندرج در ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در انتخابات، ایجاد شرایط مساوی برای کاندیداها و همچنین جلوگیری از سوء استفاده افراد از عنوان و پست سازمانی و امکانات آن برای رسیدن به موفقیت در انتخابات بوده و حداقل حسن این قانون از بین بردن شائبه بهره مندی از اختیارات مدیریتی و امکانات دستگاههای اجرایی می باشد که ممکن است این اختیارات جنبه مادی و یا غیر مادی مانند دستور نقل و انتقال کارکنان و دانشجویان، تخفیف شهریه و ارائه خدمات ارزانتر رفاهی و یا استخدام افراد و ... داشته باشد بنابراین قانون موصوف در بند 6 قسمت (ب) ماده 29 مدیران، روسا و سرپرستان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی اعم از دولتی و غیر دولتی و همچنین روسا و سرپرستان واحدها و شعب آنها را نیز در زمره افرادی قرار داده است که برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی حداقل 6 ماه قبل از تاریخ برگزاری انتخابات باید از سمت خود استعفا داده و به هیچ عنوان در شغل مورد نظر مشغول نباشد و برای تحکیم بیشتر قانون و جلوگیری از توجیه و قانون گریزی در تبصره یک همان ماده مشاغل همطراز را نیز جزو افراد فوق قرار داده است.

2- کاندیدای مذکور طی حکم شماره 265768/82 مورخ 14/9/86 و با امضاء جناب آقای دکتر جاسبی رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی برای مدت 2 سال دیگر به دبیری اين منطقه دانشگاه آزاد اسلامی منصوب و در پست قبلی خود ابقاء شده و از اختیارات مربوطه بهره مند می باشد و تاریخ اتمام مسئولیت ایشان 14/9/88 خواهد بود.

3- بر اساس اطلاع واصله تعدادی از کارکنان اين منطقه از ماه ها قبل بدون اخذ مرخصی از محل خدمت در ستاد تبلیغات انتخاباتی ایشان مشغول فعالیت های انتخاباتی بوده و حقوق خود را از دانشگاه آزاد اسلامی دریافت می نمایند. و برخی امکانات و تجهیزات از جمله خودروهای دانشگاه آزاد اسلامی نیز در همین رابطه بکار گرفته شده اند.

4- وي با صدور دستور انتقال و یا میهمان شدن و همچنین تخفیف شهریه برای دانشجویان واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی تحت امر منطقه 2 عملاً از اختیارات پست سازمانی و شغل خود سوء استفاده نموده و این اعمال چنان تاثیری در سرنوشت نتیجه انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی داشته است که قطعاً در صورت استعفاء از پست خود و شرکت در یک رقابت عادلانه و سالم قادر به کسب نتایج بدست آمده نبوده است.

5- دانشگاه آزاد اسلامی مصداق عینی دانشگاه و موسسه آموزش عالی غیر دولتی مورد نظر قانونگذار بوده و بر اساس آئین نامه مناطق دانشگاه آزاد اسلامی که طی نامه شماره 158379/85 مورخ 14/8/82 روسا و دبیران مناطق دانشگاه از اختیارات گسترده ای در حوزه آموزشی مانند تعیین اعضاء هیات علمی مورد نیاز منطقه و برنامه ریزی برای جذب آنها، نظارت بر نحوه کار هیات علمی، ایجاد کمیته تخصصی جذب و استخدام هیات علمی و اساتید حق التدریسی، ایجاد دوره های آموزش ضمن خدمت و ... برخوردار بوده و در حوزه دانشجویی نیز اختیارات متنوع مانند نقل و انتقالات دانشجویی و نظارت بر پایان نامه ها به روسا و دبیران مناطق دانشگاه آزاد داده شده است.

6- در کنار اختیارات فوق می توان به مسئولیت وسیع روسا و دبیران مناطق در حوزه پژوهش، حوزه فرهنگی، حوزه عمران، حوزه اداری و مالی و حوزه مدیریتی اشاره کرد که داشتن هر کدام از مسئولیت های فوق می تواند مورد بهره برداری انتخاباتی قرار گیرد. همانطوریکه این کاندیدا از این اختیارات استفاده نموده و با انجام مکاتبه و اخذ موافقت جهت تاسیس واحد دانشگاه آزاد اسلامی در شهرهای باسمنج و خسروشهر و اعلام علنی و درج نامه در معابر شهرهای مذکور آراء اهالی این دو شهر و روستاهای همجوار را به نفع خود جلب نموده است.

7- بر اساس بند 10 قسمت ح (تشکیلات منطقه دانشگاه آزاد اسلامی) آیین نامه مذکور جایگاه شغلی رئیس منطقه حداقل معادل رئیس واحد جامع و دبیر منطقه معادل رئیس واحد بسیار بزرگ الف (دانشگاهی) می باشد.

8- با توجه به موارد مطروحه و سستی و سهل انگاری برخي مسئولان انتخاباتي شهرستان تبریز در این مورد، استدعا دارد با اعزام بازرس ویژه به منطقه و جمع آوری اطلاعات و دیدگاه‌های مردم و صاحب نظران تصمیم لازم در مورد تخلفات صورت گرفته اتخاذ و نسبت به احقاق حقوق کاندیداها و مردم فهیم حوزه انتخابیه اقدام لازم به عمل آید.

لازم به ذکر است تخلفات ایشان بسیار بیشتر از موارد مذکور بوده و اهالی شهرها و روستاهای منطقه نمونه ای برای بیان دارند. اما فرماندار محترم تبریز به واسطه رابطه دوستی دیرینه، هیچگونه عکس العملی در مقابل تخلفات آشکار و پنهان کاندیدای مذکور از خود نشان نداده است.   گفتنی است در همین زمینه عشرت شایق نماینده مردم تبریز،آذر شهر و اسکو در مجلس هفتم با ارسال نامه ای به رئیس جمهور و شورای نگهبان خواستار رسیدگی به تخلفات مذکور شده است.

منبع : جهان نيوز


مطالب مشابه :


آگهی استخدام هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی

معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد عجب شیر-خسروشهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز
ويژه/ شکایت‌نامه كانديداهاي تبریز به وزارت كشور

دانشگاه آزاد تبریز تاسیس واحد دانشگاه آزاد اسلامی در شهرهای باسمنج و خسروشهر و
اسامی دانشجویان رشته جغرافیای طبیعی ورودی بهمن 79 مرند

طبیعی ورودی بهمن 79 دانشگاه آزاد اسلامی واحد (خسروشهر) (تبریز) شیرین واحد حسن
اطلاعیه شمار 2- اساتید راهنمای طرح نهایی-کارشناسی ناپیوسته معماری - ورودی بهمن 88

اساتید گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی آزاد اسلامی تبریز). آزاد اسلامی خسروشهر).
سیستم اطلاع رسانی وثبت نمرات اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی

وثبت نمرات اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد فولاد تبریز.:. دانشگاه ازاد خسروشهر.:.
شهرستان ملکان ( تقدیم به دوست خوبم حاج رضا ابراهیم پور دانشجوی کارشناسی و دبیر هنر)

(عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خسروشهر و استاد دانشگاه واحد تبریز)
کاندیداهای احتمالی شورای شهر تبریز

علمی دانشگاه آزاد تبریز، رئیس شهری از دانشگاه آزاد واحد و پرورش خسروشهر.
لیست کاندیداهای احتمالی شورای شهر تبریز

هیئت علمی دانشگاه آزاد تبریز، رئیس شهری از دانشگاه آزاد واحد و پرورش خسروشهر.
ليست واحدهاي دانشگاهي استان آذربایجان شرقی

دانشگاه آزاد علوم و تحقيقات ادغام با واحد تبریز. خسروشهر
سوالات فیزیک کنکور دانشگاه آزاد - گروه پزشکی

دانشکده فیزیک دانشگاه تبریز. آموزشگاه فروغ اندیشه خسروشهر. سوالات کنکور دانشگاه آزاد
برچسب :