ورزشهای مفید درد گردن

گردن‌درد، مشکل نسبتا شایعی است که برای بعضی‌ها همه‌روزه اتفاق می‌افتد. اما خوشبختانه بسیاری از علایمدردگردن را می‌توان با حرکات کششی، تمرینات مقاوم‌سازی و حفظ حالات صحیح استقرار گردن، کاهش داد یا کاملاً از بین برد و حتی بالاتر از همه اینها، گاهی می‌توان به همین ترتیب از بروز گردن‌درد جلوگیری کرد...

تحت هیچ شرایطی در صورتی که گردن درد شما همراه با احساس بی‌حسی در قفسه‌سینه، شانه و کتف، بازو و دست بود، حرکات و تمرینات زیر را انجام ندهید زیرا این تمرینات بیشتر در شرایطی توصیه می‌شوند که درد در اثر وضعیت‌های نامناسب،فشارهاو ضربه‌های کوچک و سبک به وجود آمده باشند، در غیر این صورت اگر در اثر صدمات شدید و یا در حالی که درد بی‌دلیل و خود به خودی به وجود آمده است، حتماً به پزشک مراجعه نمایید. حفظ سلامت و صرف وقت برای آن بهتر از تأسف خوردن برای عواقب کارهای نسنجیده است. ضمن اینکه در هر حال باید درمان‌های اولیه گردن‌درد را هم پشت سر بگذارید:

1- گرمادرمانی:

یک دوش آب گرم بگیرید و اجازه دهید که آب مستقیما به گردن شما برسد. همچنین می‌توانید از جکوزی، پدهای گرم و بطری آب گرم استفاده کنید. فشار آب را تا اندازه‌ای که پوست کمی ‌قرمز و اندکی گرم شده باشد می‌توانید نگه دارید.

2- استراحت:

از انجام حرکات و کارهایی که درد شما را شدیدتر می‌کنند خودداری کنید و به گردن‌تان استراحت دهید.

انجام تمرینات ورزشی

این تمرین‌ها در شرایطی توصیه می‌شوند که درد گردن در اثر استقرار نامناسب گردن و وارد آمدن فشارها و ضربه‌های مختصر به گردن ایجاد شده باشد.

تمرین اول:در حالی که عضلات کتف‌تان شل و ریلکس می‌باشد، سرتان را به یک طرف بچرخانید تا احساس کشش در گردن کنید، به طوری که نگاهتان به روی کتف و شانه باشد. 6 ثانیه مکث کنید و این حرکت را برای هر طرف 3 بار انجام دهید. (تصویر بالا)

تمرین دوم گردن

تمرین دوم :سر خود را به جلو خم کنید، به ‌طوری که چانه‌تان به قفسه‌سینه برسد. برای ایجاد کشش بیشتر می‌توانید با کمک انگشت به آرامی ‌از پشت سر فشار اندکی وارد کنید تا بیشتر به سمت قفسه‌سینه خم شود. زمانی که احساس کشش کردید به مدت 6 ثانیه مکث کنید و سپس به حالت اولیه برگردید. این حرکت را می‌توانید 3 بار تکرار کنید.

تمرین سوم گردن

تمرین سوم:کف دست را روی پیشانی‌تان قرار دهید (مانند حالت قبل) اما این بار رو به جلو فشار وارد کنید و در اینجا نیز سعی کنید سر و دست حرکت نکند. 10 ثانیه مکث کنید و 3 بار تکرار کنید.

تمرین چهارم گردن

تمرین چهارم:دست خود را دوباره بر کنار سرتان بگذارید اما این‌بار سر خود را به سمت شانه بچرخانید، به طوری که می‌خواهید بالای کتف و شانه را ببینید اما حرکتی نداشته باشید. 10 ثانیه مکث کنید و برای هر طرف 3 بار تکرار کنید.

تمرین پنجم گردن

تمرین پنجم:گردن خود را به آرامی‌ به بغل خم کنید و با دست نیز فشار اندکی برای ایجاد کشش بهتر وارد کنید؛ 6 ثانیه مکث کنید و به حالت اولیه برگردید. این حرکت را برای هر سمت 3 بار انجام دهید.

تمرین ششم گردن

تمرین ششم:یک دست خود را یک طرف سرتان بگذارید و سر را به سمت دست فشار دهید اما سعی نکنید آن را فشار دهید. روی این حالت 10 ثانیه تمرکز کنید. این حرکت را برای هر طرف 3 بار انجام دهید.

بالش مناسب

استفاده از بالش مناسب:

در صورتی که بیش از یک بالش زیر سرتان می‌گذارید، از بالش‌های طبی استفاده کنید. بالش در صورتی که به درستی انتخاب شود، با حفظ فقرات گردنی در وضعیت صحیح از درد شما می‌کاهد.

منبع :تبیان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهران- بلوار کشاورز خیابان عبدالله زاده کوچه سوم بیمارستان یاس سپید کلینیک درمان دردهای ستون فقرات
09133100431مطالب مشابه :


خشکی شانه(شانه منجمد)

فوق تخصص توانبخشی شانه, درمان درد کتف, درمان درد شانه دکتر نخعی فوق تخصص شانه و
دردی که از گردن به کتف و شانه و تا سر انگشتان کشیده می شود

دردی که از گردن به کتف و شانه و تا فوق تخصص درد شانه که ناحیه کتف، گردن و دست
درمان مفصل‌ شانه‌

دردی که از گردن به کتف و شانه و تا سر درد پشت و بالای کتف ناشی از سندرم فوق تخصص
آناتومی شانه

دکتر ابراهیم زاده فوق تخصص جراحی شانه و در محل اتصال قسمت صفحه ای شکل استخوان کتف و قسمت
انواع شکستگی های استخوان کتف

فلوشيپ درد و فوق تخصص تورم در ناحیه پشت شانه و کتف; خراشیدگی پوستی و خونمردگی در پشت شانه
ورزشهای مفید درد گردن

در صورتی که گردن درد شما همراه با احساس بی‌حسی در قفسه‌سینه، شانه و کتف فوق تخصص
ناراحتی ها و مشکلات شانه

فوق تخصص درد بعضی از شانه ها در اثر صدمه و یا زیاد (بالاترین نقطه استخوان کتف) و
سندرم درد کتف ـ دنده

در این حالت بیمار از درد یک طرف پشت شانه و کتف شکایت دارد که دکتر نخعی فوق تخصص شانه و
بیماریهای کتف و شانه

بیماریهای کتف و شانه مطالب ذکر شده در وبلاگ لزوما به تخصص بنده مربوط سايت فوق
برچسب :