جدیدترین مدلهای پرده پارچه ای

آموزش دوخت پرده بادبزنی

آموزش دوخت پرده بادبزنی

این مدل پرده یکی از جدیدترین مدل های پرده است که در عین زیبایی ، به خاطر مصرف کم پارچه ، طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است. این پرده می تواند به صورت پشت دری و یا والان بالای پرده هم مورد استفاده قرار گیرد. اندازه پارچه مورد نیاز نیز بستگی به چین دلخواه دارد.

این پرده می تواند از عرض اصلا چین نداشته باشد (عرض پرده مساوی طول میل پرده) و یا کم چین (عرض پرده 1.5 الی دو برابر طول میل پرده) و یا به صورت پرچین (عرض پرده سه الی چهار برابر طول میله پرده) باشد.

برای برش آن ، نخست پرده را به صورت پرده ساده برش کرده و بدوزید. سپس از وسط پایین پرده به اندازه 50 الی 70 سانتی متر به طور مستقیم و به موازات بلندی پرده خط زسم کرده و روی این خط را به صورت پلیسه های 3 الی 5 سانتی متری روی هم تا زده و کاملا جمع کرده و بدوزید. در این صورت ، وسط پایین پرده به صورت باز خواهد ماند.

اگر بخواهید پایین این پرده به صورت بسته باشد ، قبل از پلیسه کردن دو خط وسط را به هم دوخته ، سپس خط وسط را به صورت پلیسه جمع کنید. برای تزیین می توان لبه پایین پرده را قبل از جمع کردن پلیسه ها ، نوار تزیینی دوخته و در پایان با نصب یک پاپیون در نقطه جمع شده آن را زیباتر کرد.

در صورتی که طول میل پرده زیاد باشد ،می توان طول میل پرده را به چند قسمت مساوی تقسیم کرده و پس از دوخت هر قسمت به صورت مدل بادبزنی ، آن ها را در کنار یکدیگر قرار داده و نوار پرده را به صورت یکسره در بالای آن دوخت.

 

 


کلمات کلیدی : آموزش دوخت پرده بادبزنی ، پرده فروشی ، پرده سرا در کرج ، پرده آپادانا ، گالری پرده ، نصب پرده ، دوخت پرده ، فروش پرده ، انواع پرده ، پرده جدید ، پرده 2014 ، پرده مدرن ، پخش پرده ، فروشگاه پرده ، نوار پرده ،

 

آموزش دوخت پرده ساده با والان سرخود

آموزش دوخت و نصب پرده ساده با والان سرخود

این پرده شیک از یک پرده ساده که لبه بالایی آن تا شده و شکل والان پیدا کرده تشکیل شده است. اگر بخواهید می توانید به پرده آستریهماهنگ با پارچه بدهید تا آن زیباتر جلوه کند ، که در این صورت پارچه آستری را باید به اندازه پارچه پرده تهیه کنید. نوار پرده آن نیز می تواند از نوع چین چینی دو نخ و یا پلیسه مدادی باشد. این پرده را بهتر است بر روی میله پرده های دکوری نصب کنید.

1. طرز اندازه گیری :

پس از نصب میل پرده دکوری، از سوراخ زیر حلقه میل پرده تا جایی که میخواهید پرده بلند باشد اندازه بزنید ، سپسدر مورد بلندی والان تصمیم بگیرید.

2. طرز برش :

بلندی پرده و بلندی والان را با هم جمع کرده و 20 سانتی متر زاپاس برای لبه پایین . 1/5 سانتی متر زاپاس برای لبه بالای پرده به آن اضافه کنید.

3. طرز وصل کردن آستری و پارچه :

لبه پایین پارچه پرده را 10 سانتی متر و لبه پایین آستر را 7 سانت به طور دولبه داخل زده و بدوزید. پارچه پرده را به طوری که طرف روی آن مقابل شما باشد بر روی سطح تمیزی پهن کنید. آستری را به طوری که طرف پشت آن مقابل شما باشد بر روی آن قرار دهید. دقت کنید که نقاط وسط پارچه پرده و آستر کاملا بر روی هم باشند. لبه بالایی آستر و پارچه پرده را با 1.5 سانتی متر زاپاس به یکدیگر بدوزید. سپس به طرف رو برگردانید و الایی را اتو کنید. دو لبه کناری پارچه پرده را 3 سانتی متر و به طور دو لبه و بر روی پارچه آستری تا زده و پس دوزی کنید.

4. طرز کامل کردن پرده :

بلندی والان را از لبه بالایی پرده اندازه زده و علامت بزنید . نوار پرده را بر روی خط علامت گذاری شده طبق آموزش پرده ساده دوخته و نخ آن را بکشید تا پرده به اندازه طول میله پرده گردد. پرده را آویزان کرده و والان را به طرف جلو قرار دهید.

 

 مطالب مشابه :


جدیدترین مدلهای پرده پارچه ای

آموزش دوخت پرده مستقیم و به موازات بلندی پرده خط زسم کرده و روی این خط را به صورت پلیسه های
آموزش دوخت والان چین دار و پیلی دار

اموزش دوخت پرده مدل باد آموزش دوخت پرده پلیسه و
دوخت پرده و والان

برچسب‌ها: دوخت پرده پلیسه, دوخت پرده آموزش دوخت پرده پلیسه و
اموزش دوخت پرده مدل ابشاری

آموزش دوخت پرده پلیسه و
برچسب :