فعالیت های خیریه

موسسه‌ی قرض‌الحسنه جوانان خیّر به‌عنوان یک نهاد مردمی در جامعه، علاوه بر انجام امور سازمانی خود، تقویت بنیه‌ی اقتصاد خانواده‌ها و دستگیری از نیازمندان را در دستور کار خود قرار داده تا همان‌گونه که با فعالیت در حیطه‌ی قرض‌الحسنه سنت حسنه رسول اکرم (ص) را در جامعه جاری می‌سازد با تحقق اهداف انسانی و خیرخواهانه‌ی خود در ارتقای سطح اجتماعی و توان اقتصادی مردم غیور مملکت‌مان سهم داشته باشد.
جوانان خیّر خلوص نیّت و اراده‌یی محکم برای توانمندی و پیشرفت اجتماعی و اقتصادی میهن‌مان با تلاش شبانه‌روزی از تمام امکانات خود بهره می‌گیرند. در این راستا، اقشار مختلف مردم، با شناختی که از این موسسه دارند، در مواقع نیاز مبرم به موسسه‌ی جوانان خیّر مراجعه کرده و پس از بررسی درخواست آنان در امور خیریه از کمک‌های نقدی و غیرنقدی برخوردار شده‌اند.
هر ساله کاروان‌های اهدای جهیزیه به نوعروسان خانواده‌های بی‌بضاعت توسط جوانان خیّر به راه افتاده و در شهرهای دور و نزدیک بانی آغاز زندگی مشترک زوج‌های جوان شده است.
موسسه‌ی جوانان خیّر به منظور استحکام پایه‌های دینی در جامعه کمک به تکمیل و ساخت مساجد را مورد تاکید قرار داده است. به مرمت اماکن مقدسه همت گمارده و در کمک به ترویج علوم دینی اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.
این موسسه هم‌چنین به مشکلات و کمبودهای مراکز بهداشتی ـ درمانی توجه داشته و تجهیز مراکز مناطق محروم را در دستور کار خود قرار داده است.
در همین راستا؛ احداث اولین کلینیک شبانه‌روزی خیریه جوانان خیّر در شهرستان مرند و بهره‌برداری از آن در اسفندماه سال 89 جزو اقداماتی بوده است که نام این موسسه و بانیان خیّر آن را به ثبت ماندگاری در اذهان جامعه خواهد ‌رساند.
علاوه بر این‌؛ کمک‌های مالی برای ادامه تحصیل، انجام پروژه‌ها و تحقیقات دانشگاهی و کمک به تحقیق و تولید اختراعات استعدادهای درخشان مملکت اسلامی‌مان از دیگر اموری است که موسسه جوانان خیّر  بدان اهتمام ورزیده است.
امور خیری که موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر به انجام رسانیده به زیر نظر مستقیم مدیرعامل موسسه‌ی جوانان خیّر و با همت و تلاش دسته‌جمعی پرسنل خدوم این موسسه انجام یافته است. مصداق آن توزیع سبدهای غذایی در نقاط بسیار محروم شهرها و روستاها آن‌هم در ساعاتی از شب بنا به حفظ شان و آبروی خانواده‌های مستمند می‌باشد که توسط کارکنان موسسه جوانان خیّر به صورت داوطلبانه صورت می‌پذیرد. همین‌طور است پخش نذری موسسه جوانان خیّر که هر ساله در مناسبت‌های مذهبی انجام می‌گیرد.

در این قسمت به اهم فعالیت‌های موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر در زمینه‌ی فعالیت‌های خیریه اشاره شده است:

- اعطای بیش از 350میلیون تومان کمک بلاعوض جهت تکمیل، ساخت و تجهیز مساجد و مصلی‌ها
- اعطای بیش از 300 میلیون تومان جهت احداث و تکمیل حسینیه‌ها
- اختصاص 1 میلیارد تومان وام بدون بهره به مصلی حضرت امام (ره) تبریز جهت تکمیل احداث آن
- اعطای 250 میلیون تومان کمک بلاعوض به مجمع طلاب آذربایجانی مقیم قم جهت خرید ساختمان محل جلسات
- اعطای بیش از 1700 فقره جهیزیه به نوعروسان بی‌بضاعت به ارزش یک میلیارد و دویست و هفتاد میلیون تومان
- اختصاص یک میلیارد و پانصد میلیون تومان وام قرض‌الحسنه به باشگاه تراکتورسازی جهت تقویت ورزش استان
- آزادسازی 100 نفر از زندانیان مالی جرایم غیرعمد با اعطای 250 میلیون تومان کمک بلاعوض و مساعدت به میزان 80 میلیون تومان به انجمن‌های حمایت از زندانیان
- آزادسازی بیش از 50 نفر از زندانیان مالی جرایم غیرعمد با اعطای بیش از 150 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه
- تهیه و توزیع 6 هزار سبد غذایی بین نیازمندان جمعا به ارزش 280 میلیون تومان
- کمک بلاعوض به میزان 125 میلیون تومان جهت احداث و بازسازی حوزه‌های علمیه
- خرید دستگاه سونوگرافی پیشرفته جهت تکمیل لوازم بیمارستانی شهرستان میاندوآب به ارزش 80 میلیون تومان
- اعطای کمک هزینه سفر بیماران و سالمندان عضو کمیته امداد امام خمینی (ره) و بمیاران باباباغی تبریز به مشهد مقدس به میزان 12 میلیون تومان
- راه‌اندازی درمانگاه خیریه این موسسه در شهرستان مرند
- مشارکت مستقیم و غیرمستقیم در اجرای برنامه‌های قرآنی، فرهنگی، مراسم عزاداری و احسان عاشورا با اعطای بیش از 50 میلیون تومان
- اختصاص 7 میلیارد تومان وام بدون بهره به استانداری آذربایجان‌شرقی جهت ایجاد اشتغال در سال 1389
- اعطای وام‌های ضروری بدون سپرده به افراد نیازمند در تمامی شهرستان‌های دو استان آذربایجان‌شرقی و غربی به میزان 7/3 میلیارد تومان
- و سایر خدمات عمومی و اجتماعی انجام یافته از طرف این موسسه که تمامی آن‌ها با نیت تعظیم شعائر دینی و مذهبی و همین‌طور به منظور دستگیری نیازمندان

و آن‌چه که آرزوی ماست و موجب تلاش مضاعف مدیریت و تمامی پرسنل این موسسه می‌گردد، رسیدن به نقطه‌یی است که مطمئن از کسب رضایت خداوند متعال و حضرت امام عصر عجل‌ا... تعالی فرجه‌الشریف، با آن میزان از توانایی مالی و توسعه فعالیت‌های خود برسیم که:
هیچ نیازمندی از این موسسه با دست خالی برنگردد و البته که خواستن توانستن است و ما می‌توانیم..


مطالب مشابه :


فعالیت های خیریه

موسسه‌ی قرضالحسنه جوانان خیّر به‌عنوان یک نهاد مردمی در جامعه، علاوه بر انجام امور
مجوز بانک قرض الحسنه

موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر - مجوز بانک قرض الحسنه - تحقق جامعه بدون ربا با مؤسسه جوانان خیّر
مزیت های رقابتی موسسه

موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر به همت مدیرعامل کنونی موسسه‌ی جوانان خیّر، مهندس رحیم قاسمی
پیام کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر به مناسبت حلول ماه شوال و عید سعید فطر

موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر - پیام کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر
ارمان بزرگ موسسه

موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر به همت مدیرعامل کنونی موسسه‌ی جوانان خیّر، مهندس رحیم قاسمی
برچسب :