احداث پنجمین ترمینال اختصاصی فرودگاه بین المللی تبریز مختص پروازهای خارجی

براي پروازهاي خارجي صورت مي‌گيرد؛
احداث پنجمین ترمينال اختصاصي برای پروازهای خارجی در فرودگاه بين‌المللي تبريزخبرگزاري فارس: مديركل فرودگاه‌هاي آذربايجان شرقي گفت: مراحل اجرايي اين پروژه با پيش‌بيني و برآورد اوليه 240 ميليارد اعتبار تا دو ماه آينده آغاز مي‌شود
علي رستمي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبريز افزود: اعتبار اوليه اختصاصي براي اين منظور از سوي استانداري 15 ميليارد ريال است و براساس مصوبه دولت 50 درصد اعتبار مورد نياز از سوي شركت فرودگاه‌هاي كشور و مابقي از محل اعتبارات استاني بايد تأمين شود كه در فعلاً برسر نحوه تأمين اعتبار پروژه‌ها به دليل كاهش درآمد شركت فرودگاه‌ها بحث وجود دارد.
وي، درباره مشخصات اين طرح نيز گفت: مساحت ترمينال بين‌المللي فرودگاه تبريز در مجموع 14 هزار متر مربع خواهد بود و در دو فاز 7 هزار مترمربعي اجرا مي‌شود و پيش‌بيني مي‌شود تا اواخر سال 91 شاهد بهره‌برداري از فاز نخست اين مجموعه باشيم.

ترمینال شماره۴ فرودگاه تبریز برای پروازهای خارجی

رستمي اظهار داشت: تأمين و اختصاص ايربيچ و جنت‌وي كه مجموعه‌اي از دالان هوايي و تجهيزات مورد نياز براي برقراري ارتباط مستقيم و بدون استفاده از ابزار حمل و نقل بين ترمينال مسافران و هواپيما احداث مي‌شود و تجهيزات مدرن فرودگاهي را از جمله ويژگي‌هاي اين ترمينال و زمينه‌ساز اطلاق عنوان بين‌المللي به آن است.
مديركل فرودگاه‌هاي آذربايجان شرقي، از بهره‌برداري از برج مراقبت فرودگاه بين‌المللي تبريز همزمان با ايام دهه فجر امسال نيز خبر داد و گفت: اين طرح كه از سال 85 عمليات اجرايي آن آغاز شده با نصب تجهيزات ناوبري كه هم اكنون از سوي شركت فرودگاه‌هاي كشور در حال نصب است به بهره‌برداري كامل مي‌رسد.

وي اضافه كرد: اعتبار كل اين برج 25 ميليارد ريال بود كه 18 ميليارد ريال آن تاكنون هزينه شده و 7 ميليارد ريال نيز براي تجهيز و نصب امكانات مورد نياز از سوي شركت فرودگاه‌هاي كشور هزينه مي‌شود.
رستمي، كل اعتبار فرودگاه‌هاي استان را 90 ميليارد اعلام كرد و گفت: 6 ميليارد ريال از اين اعتبار هزينه‌هاي جاري و خدماتي و مابقي مربوط به اعتبارات عمراني است.
وي، كل درآمد فرودگاه بين‌المللي تبريز در سال را نزديك به 40 ميليارد ريال معادل نصف اعتبارات هزينه‌اي و عمراني آن اعلام كرد 


 افزايش 27 درصدي پروازهاي فرودگاه بين‌المللي تبريز  

خبرگزاري فارس: مدير‌كل فرودگاه‌هاي آذربايجان شرقي از افزايش 27 درصدي پروازهاي فرودگاه بين‌المللي تبريز در نيمه نخست امسال خبر داد.


 

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل گزارش روابط عمومي اداره كل فرودگاه‌هاي استان آذربايجان شرقي، علي رستمي گفت: آمار مسافر فرودگاه بين‌المللي تبريز در شش ماهه نخست امسال در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزايش و آمار پرواز شش ماهه نخست امسال در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 27 درصد افزايش داشته است.
ترمینال شماره ۳ برای پروازهای داخلی

وي افزود: تعداد مسافر جابجا شده داخلي و خارجي در اين فرودگاه در شش ماهه اول امسال 708 هزار و 701 نفر بوده در حالي كه در نيمه نخست سال گذشته 546 هزار و 583 نفر جابجا شدند كه افزايش 30 درصد را نشان مي‌دهد.‏
رستمي ادامه داد: طي همين مدت تعداد پروازهاي داخلي و خارجي از چهار هزار و 804 پرواز به شش هزار و 106 پرواز رسيده كه افزايش 27 درصدي را نشان مي‌دهد.
وي خاطر نشان كرد: اين افزايش پروازها در مسيرهاي تبريز ـ اصفهان و بالعكس، تبريز ـ شيراز و بالعكس، تبريز- كيش و بالعكس، تبريز ـ بندرعباس و بالعكس، تبريز ـ ازمير و بالعكس، تبريز ـ استانبول و بالعكس و تبريز ـ دمشق و بالعكس، تبريز ـ دوبي و بالعكس صورت گرفته است.

(ترمینال حج و زیارت)

رستمي افزود: پروازهاي هفتگي از 222 پرواز در هفته به 262 پرواز افزايش يافته كه اين افزايش در مسيرهاي داخلي (تبريز ـ تهران، مشهد، اصفهان، شيراز، اهواز، عسلويه، كيش،رشت بندرعباس، ماهشهر) و مسيرهاي خارجي (تبريز ـ استانبول، دبي، دمشق، جده، مدينه  ازمیر ، آنتالیا ، بودروم ، آدانا درترکیه و موناستیر در تونس) انجام مي‌گيرد

پروازهای داخلی نیز به‌صورت هفتگی و روزانه از این فرودگاه انجام می‌پذیرد که شامل پروازهای تبریز-تهران، تبریز-مشهد، تبریز-اصفهان، تبریز-شیراز، تبریز-اهواز، تبریز-بندرعباس، تبریز-رشت، تبریز-ماهشهر، تبریز-کیش و تبریز-عسلویه می‌باشد

در سال ۱۳۵۶ پرواز حجاج از این فرودگاه شروع و از سال ۱۳۷۰ با تصویب هیئت دولت به‌عنوان فرودگاه بین‌المللی نام‌گذاری شده و در سال ۱۳۷۸ به‌عنوان یکی از فرودگاه‌های درجه یک کشور انتخاب شده و از آن تاریخ به‌عنوان یکی از چهار فرودگاه Open Sky (آسمان باز) ایران خدمات هوایی خود را به پروازهای داخلی و خارجی و عبوری ارائه می‌نماید.


مطالب مشابه :


پایانه مسافربری معراج (ترمینال شمال غرب مشهد)

مشهد امروز - پایانه مسافربری معراج (ترمینال شمال غرب مشهد) - - مشهد امروز
پایانه مسافربری امام رضا (ع) مشهد

مشهد امروز - پایانه مسافربری امام رضا (ع) مشهد - - مشهد
ترمینال های مسافربری کلانشهر اصفهان، کاوه ،صفه ، جی و زاینده رود

ترمینال کاوه. اتاق مشهد امروز (اشکان) مشهد گردی (علی ،امیر) مشهد شهر ترین ها (مهدی) مشهد شهر
62- بزرگترین پایانه مسافربری کشور و سومین پایانه مسافربری بزرگ در جهان

مشهد شهر ترین ها - 62- بزرگترین پایانه مسافربری کشور و سومین پایانه مسافربری بزرگ در جهان -
اخباری از فرودگاه بین المللی مشهد

پیشرفت 50 درصدی طرح توسعه ترمینال خارجی فرودگاه مشهد. قاسم زاده مدیرکل فرودگاه های استان
سایت خرید اینترنتی بلیط عدل از مبداء تهران - ارومیه - مشهد - کرمانشاه - همدان - قم و ...

شرکت مسافربری عدل اصفهان جی واقع در پایانه مسافربری جی ( ترمینال جی )
بازدید از ترمینال جدید مشهد

خاک و خط - بازدید از ترمینال جدید مشهد - -----جهت مشاهده مطالب تکمیلی به آرشیو موضوعی
ترمینال مسافربری مرکزی تبریز

تبریز شهر آرزوها - ترمینال مسافربری مرکزی تبریز - تبریز شهر آرزوها . مشهد شهرامید
احداث پنجمین ترمینال اختصاصی فرودگاه بین المللی تبریز مختص پروازهای خارجی

تبریز شهر آرزوها - احداث پنجمین ترمینال اختصاصی فرودگاه بین المللی تبریز مختص پروازهای
تکلیف پایانه حجاج فرودگاه مشهد پس از ۱۴ سال روشن شد

خبرنگار خراسان - تکلیف پایانه حجاج فرودگاه مشهد پس از ۱۴ سال روشن شد -
برچسب :