آموزش قاب آیینه با صدف - خانه داری آکا - تزیین تهیه آیینه با صدف

خانه داری   - آموزش کار دستی  - آموزش قاب آیینه با صدف
 
با صدف‌های یادگار از سفرهای ساحلی قاب آینه‌ای بسازید که ضمن زیبایی بخشیدن به فضای خانه یادآور سفرهای خوش باشد. چنانکه در تصویر ملاحظه می‌کنید علاوه بر انواع صدف قطعات شیشه ، موزاییک، آینه و مهره های شیشه ای نیز در تزیین این قاب که زمینه ای شنی را تداعی می‌کند به کار رفته است. لبه‌های قاب با طرح های آزاد مواج که یادآور موج های دریا هستند زینت یافته است. خطوط آبی رنگی که با استفاده از موزاییک های شکسته روی قاب رسم شده اند رنگ آبی دریا را در خاطر زنده می کنند. به این مجموعه می توانید سنگ های کوچ ک رنگارنگ که در کنار ساحل پیدا می کنید را نیز بیفزایید. برای ساختن این قاب آینه به وسایل زیر نیاز دارید...

تزیین تهیه آیینه با صدف , اموزش تزیین صدف بر روی ایینه , آموزش آینه شکسته

تزیین تهیه آیینه با صدف

:یک قطعه تخته سه لا به ابعاد حدود ۴۰*۳۰ سانتی متر، انواع صدف در اندازه و رنگ های گوناگون، قطعات شیشه شکسته که بهتر است از شیشه‌هایی که در کنار دریا پیدا می شوند و آب به ساحل آورده، باشند زیرا این قطعات شیشه بر اثر فرسایش در دریا لبه های صیقلی و صاف دارند، حدود ۷۰ قطعه موزاییک ۱سانتی متری آبی روشن، قطعات آینه شکسته، ۲۰ عدد مهره تخت شیشه ای در رنگ های آبی و سبز، سنگ های کوچک رنگین، چسب سیلیکون، چسب چوب، دوغاب، رنگ آکریلیک یا گواش اکر و آبی تیره، یک قطعه آینه حدود ۲۰*۱۵ سانتی متر، کاغذ الگو و مداد، انبر برای شکستن موزاییک‌ها، قلم موی نقاشی کوچک و کاغذ سنباده نرم.
با مداد روی کاغذ طرح دور قاب را در اندازه واقعی رسم کنید. لبه های قاب را با طرح های موج دار به سلیقه خودتان یا با استفاده از تصویر طراحی کنید. طرح را بریده و از آن به عنوان الگو برای بریدن تخته سه لا بهره بگیرید. اگر در منزل امکان بریدن تخته سه لا به صورت الگو ندارید تخته را به همراه الگوی کاغذی به نجاری ببرید تا مطابق آن برای شما ببرند. جای آینه را نیز با ابعادی حدود ۲ سانتی متر کمتر از اندازه آینه بریده و خالی کنید. لبه های بریده شده چوب را با سنباده صاف کنید. با استفاده از انبر موزاییک ها را نصف کنید. مطابق تصویر یا با استفاده از خلاقیت و سلیقه خودتان کادر دور جای آینه و خطوط منحنی آبی رنگ را با چسباندن نیمه های موزاییک رسم کنید. موزاییک ها را با چسب چوب در جای خود بچسبانید، سپس صدف ها، قطعات شیشه و آینه همچنین مهره ها و سایر اشیایی که مایلید روی قاب آینه بچسبانید را در جای خود بچینید و با چسب چوب چسبانده و ثابت کنید. صبر کنید تا چسب چوب کاملاً خشک شود.دوغاب را (با افزودن آب به مخلوط سیمان و پودر سنگ) آماده کنید و با اضافه کردن کمی رنگ اکر به آن رنگی شبیه شن بدهید. اکنون این دوغاب را روی سطح قاب بریزید به طوری که لابه لای اشیای چسبیده روی چوب را پر کند. با یک قطعه پارچه یا اسفنج دوغاب اضافی را از روی موزاییک ها و سایر اشیا پاک کنید. ۱۵ دقیقه صبر کنید تا دوغاب کمی خود را بگیرد سپس با یک برس کوچک یا مسواک دوغاب اضافی باقی مانده را از روی موزاییک ها و باقی اشیا پاک کنید. بگذارید دوغاب کاملاً خشک شود و بعد با یک دستمال پارچه ای مرطوب اثر باقی مانده از دوغاب را از روی موزاییک ها، صدف ها و شیشه ها پاک کنید.لبه داخلی جای خالی آینه و لبه بیرونی دور تخته را با آبی تیره رنگ بزنید. پس از خشک شدن رنگ با چسب سیلیکون آینه را از پشت قاب در جای خود بچسبانید.
منبع:ویستا
ویرایش وتلخیص:برگزیده ها


اموزش تزیین صدف بر روی ایینه , آموزش آینه شکسته