اسباب بازیهای مناسب برای کودکان پیش دبستانی

هدف از اسباب بازی های آموزشی:

به طور کلی اسباب بازی های آموزشی دو هدف عمده دارند: یکی سرگرمی و دیگری توسعه مهارتهای کودکان. اولین هدف کاملا روشن است. کودکان دوست دارند که بازی کنند. بنابراین تمام اسباب بازیها به انضمام اسباب بازیهای آموزشی، برای کودکان جنبه سرگرمی دارند مگر اینکه کودک، خود تمایلی به بازی کردن نداشته باشد. دومین هدف اسباب بازی های آموزشی توسعه مهارتهای کودکان می باشد. اما این هدف برای همگان کاملا واضح  و روشن نیست. بیشتر والدین فکر می کنند که تنها هدف اسباب بازی ها تفریح و سرگرمی است. آنها نمی دانند که اسباب بازی های آموزشی برای کمک به آموزش بهتر کودکان طراحی شده اند. به همین دلیل است که در انتخاب اسباب بازی، بیشتر اسباب بازی هایی که جنبه لوکس و فانتزی دارند را برای کودکانشان خریداری می نمایند.

 

اسباب بازی های مناسب برای کودکان پیش دبستانی

اسباب بازی های علمی و طبیعی:

اسباب بازی های علمی برای این گروه سنی، دنیایی از علم هستند. اینگونه اسباب بازی ها این شانس را به کودک می دهند که دنیای اطراف را کشف کرده و دامنه دانستنی های خود را افزایش دهند. اما متاسفانه والدین هنگام انتخاب اسباب بازی، کمتر به دنبال خرید اینگونه اسباب بازی ها هستند.

 

پازل ها و بازی های حل مسئله:

 امروزه پازلها و بازیهای حل مسئله در اشکال و ابعاد مختلف به وفور در بازار یافت می شوند. کیفیت و طراحی آنها نیز روز به روز بهتر و متنوع تر می شود. پازلها با توجه به ماهیتی که دارند قدرت تمرکز، تفکر خلاق و منطقی را در کودکان افزایش داده و کودکان را وادار به تفکر می کنند. کودک با تمرکز بر روی پازل به راحتی قطعه ها را جابجا کرده و آنرا حل می کند. به طوری که در بعضی مواقع موجب حیرت والدین خود می شود. پازلها و بازیهای حل مسئله بهترین نوع اسباب بازی های آموزشی برای کودکان سنین پیش دبستانی هستند. زیرا  آنها چند بعدی و قابل لمس هستند، مدلهای مختلف برای سنین مختلف وجود دارد و کودک می تواند به تنهایی و یا با دوستان خود به بازی بپردازد.

 

لگو:

لگوها قطعاتی هستند که کودکان از طریق متصل کردن آنها به یکدیگر، اشکال مختلفی را می سازند. این بازی بسیار مورد توجه و علاقه کودکان می باشد. لگوها به تفکر، ابتکار و خلاقیت کودک کمک بسیاری می نمایند.

 

تخته سیاه یا وایت برد:

تخته سیاه یا وایت برد یکی از انعطاف پذیرترین اسباب بازی های گروه سنی پیش دبستانی است که برای رشد خلاقیت کودکان بسیار مفید هستند. کودک از طریق تخته سیاه یا وایت برد، نوشتن و نقاشی کردن را تجربه کرده و نقش افراد مختلف به ویژه معلم را بازی می کند.

 

ابزار و آلات موسیقی:

موسیقی نقش بسزایی در رشد فکری و شخصیتی کودک دارد. اگر کودک شما کوچکترین توجهی به موسیقی نشان می دهد، وقت آن است که او را با یک ابزار واقعی موسیقی آشنا کنید. والدین می توانند با در اختیار گذاشتن آلات گوناگون موسیقی همچون پیانو، گیتار و ... در سایز کوچک، دید کودک را در موسیقی گسترش داده و این فرصت را به کودک بدهند که نه تنها عشق و علاقه خود را به موسیقی افزایش دهد بلکه مهارتهای هنری خود را  نیز به معرض نمایش گذاشته و خود را کشف نماید.

 

دوچرخه:

داشتن دوچرخه به عنوان اسباب بازی، برای یک کودک پیش دبستانی نهایت آرزوست. والدین باید هنگام خرید دوچرخه دقت کرده و سایزی که مناسب با قد و جثه کودک است را خریداری نمایند و از سلامت و استاندارد بودن دوچرخه اطمینان حاصل نمایند.


مطالب مشابه :


اسباب بازی های مناسب کودکان پیش دبستانی

اولین مرکز تخته سیاه یا وایت برد: تخته سیاه یا والدین باید هنگام خرید دوچرخه
اسباب بازی های مناسب برای کودکان پیش دبستانی

مرکز پیش دبستانی اسباب بازی، کمتر به دنبال خرید اینگونه اسباب تخته سیاه یا وایت برد.
اسباب بازی های مناسب برای کودکان پیش دبستانی

مرکز اختلالات تخته سیاه یا وایت برد: تخته سیاه یا وایت والدین باید هنگام خرید دوچرخه
اطلاعات مناقصه ها و مزایده های تاریخ 1393/11/09گرد اوری شده در سایت مناقصات و مزایدات پارس نماد داده

مرکز فراوری اطلاعات پارس نماد مناقصه خرید 38000 ثوب لباسکار یکسره تعمیرات اساسی
اسباب بازیهای مناسب برای کودکان پیش دبستانی

مرکز مشاوره اسباب بازی، کمتر به دنبال خرید اینگونه اسباب تخته سیاه یا وایت برد:
اسباب بازی مناسب کودکان پیش دبستانی

پیام نور مرکز وایت برد: تخته سیاه یا وایت خرید دوچرخه دقت
کلاس هوشمند

کلاس هوشمند تکنولوژی را برای معلمان به پای تخته مانند وایت برد مرکز تولید
نمونه طرح درس روزانه عربی سال اول دبیرستان مبتنی برit

یا بزرگان دین به همراه ترجمه آن در تخته یا وایت برد یا کامپیوتر و ای ار.خرید مرکز
اقدامات انجام شده پروژه مهر 92 -91

وبلاگ مرکز پیش دبستانی درگاه خرید. ( پروژکتور - لپ تاب - رایانه خانگی - تخته وایت برد
برچسب :