اطلاعیه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اردبیل به‌ مناسبت فرا رسیدن‌ محرم ۱۴۳6هجری

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اردبیل به مناسبت فرا رسیدن موسم خونبار نهضت حسینی و ایام محرم با صدور اطلاعیه‌ای بر گرامیداشت ارزش‌های والای این ماه بزرگ و اهداف نهضت عظیم سیدالشهدا(ع) تأکید کرد.

 

 

به گزارش مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی اردبیل، در این اطلاعیه‌ آمده است: واقعه عاشورا یک رویداد یک‌روزه نیست؛ یک دانشگاه، یک مکتب و یک بینش است.در این دانشگاه بالاترین درس‌های ذلت‌گریزی، ستم‌ستیزی، حمایت از دین و امامت، وفاداری،شجاعت، شکیبایی، پایبندی به آداب و اصول اسلامی و مبارزه با خودپرستی و خودکامگی باخون نگارش یافته و فضیلت‌های والای الهی و انسانی به نمایش گذاشته شده است.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

از سوی دیگر عاشورا مظلومانه‌ترین و جانگدازترین تراژدی تاریخاست. در این واقعه جانسوز، فضیلت‌ها را سر بریدند، عدالت و امامت را بر نیزه کردندو همه ارزش‌های والای الهی و انسانی را به مسلخ بردند. با شلاق شقاوت، تن مظلوم عدالترا خستند. با نیزه نیرنگ و دنائت، پیکر مجروح حقیقت را دریدند و با شمشیر ستم، تجسم تقوا و راستی را در قربانگاه خونین کربلا، مظلومانه به خاک و خون کشیدند.

عزاداری و گریستن بر مظلومیت‌های قهرمانان دشت نینوا در حقیقت گرامیداشت ارزش‌های والای این حرکت بزرگ و اهداف نهضت عظیم سیدالشهدا(ع) است. این مرثیه،مرثیه همه فضیلت‌های تاریخ، مرثیه همه مظلومیت‌های ناسروده، مظلومیت همه مظلومان گمنام
و مظلومیت همه حقایق است.

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اردبیل فرارسیدن ماه خونبار محرم‌الحرام را که یادآور رشادت‌ها و مظلومیت‌های خاندان پاک رسالت است به عموم ملت ایران و همه آزادگان و شیفتگان حق و فضیلت و عدالت در ایران اسلامی و سرتاسر جهان  تسلیت می‌گویدو عزت و سربلندی اسلام و مسلمین ، سلامتی و سرافرازی همه خدمتگزاران صدیق نظام جمهوری اسلامی ایران بویژه رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامی ایران را از ایزد منان مسئلت می نماید.


مطالب مشابه :


همونجایی که ماجراس ...

اینجا دانشگا علامه طباطبایی اردبیل است. اینجا قطب علوم پایه در دانشگاه فرهنگیان است.
اطلاعیه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اردبیل به‌ مناسبت فرا رسیدن‌ محرم ۱۴۳6هجری

پردیس علامه طباطبایی اردبیل دانشگاه فرهنگیان اردبیل به مناسبت فرا
نامه ی سرگشاده ی جمعی از معلمین سبزوار به رئیس جمهور

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی اردبیل
پذیرش دانشجوی جدید در مقطع کارشناسی ارشد از مهر

دانشگاه فرهنگیان اردبیل -بنت الهدی وروی 91 فرهنگیان علامه طباطبایی
برچسب :